Sanctie voor restaurant Matizze in 'Mijn Restaurant!'

De openingsreceptie van de restaurants werd afgelopen dinsdag - 1 april - gevolg door gemiddeld 824.231 kijkers, het hoogste cijfer sinds de start van het programma. De negende aflevering van 'Mijn Restaurant!' behaalde hiermee een marktaandeel van 39,2% (VVA 18-54).
I
n de tiende aflevering gaan de restaurants open voor het grote publiek: betalende en dus kritische klanten. De duo' s kijken dan ook vol spanning uit naar de opening van hun deuren 's middags: Zal er veel volk komen lunchen? En zal het keuken- en zaalpersoneel die toeloop aankunnen?
Vooral in Hasselt zijn er de eerste middag veel klanten. Maar dat gaat ook gepaard met problemen: lange wachttijden en foutjes in de zaal. Zelfde verhaal in Leuven, waar Micheline de stress van het échte werk onderschat heeft. In Oostende zijn er discussies tussen Ghislaine en maître d' hotel Jaouad. Maar de grote verrassing komt uit Antwerpen: David en Lins beslissen om, tegen alle afspraken in, hun restaurant niét te openen. Ze bedienen enkel vier tafeltjes met journalisten en commerciële partners. De echte klanten worden afgewimpeld.
's Avonds zitten alle restaurants afgeladen vol. Maar de problemen blijven overal dezelfde: in Hasselt lange wachttijden en moeilijke klanten, in Leuven wachten en foutjes in de zaal, in Oostende discussies tussen zaal- en keukenpersoneel, en tussen Ghislaine en Jaouad. In Antwerpen loopt alles quasi foutloos: chef Ivan en zaalverantwoordelijke Britt bewijzen hun geld waard te zijn. Ook in Gent doen Kris en Angelo het uitstekend in hun Charlekijn.
De volgende dag krijgen alle duo's een verrassing te horen: de jury sanctioneert restaurant Matizze omdat ze tegen alle afspraken in niét openden. De laatste geldprijs van Antwerpen, 15.000 euro, zal onder de vier andere duo' s verdeeld worden.
Dag twee in de restaurants. In de Red Pepper is er geen vlees geleverd en dus moeten de klanten vis eten en er is een nieuw conflict met maître d'hotel Jaouad, met alle gevolgen vandien. Ook in Gent gaat het minder goed, waar de leverancier in gebreke blijft. Én er zit een vegetariër in de zaal, hetgeen voor carnivoren Kris en Angelo een ramp betekent. Restaurant Matizze heeft het goed begrepen: zij openen deze keer wèl 's middags, en het niveau van zowel keuken- als zaalpersoneel blijft hoog. Tevreden – en vooral veel – klanten dus. Ook restaurant Exquisa in Hasselt zit op dag twee vol. Maar het lijkt al een heel stuk beter te gaan: Yanaïka en Stephanie lijken hun draai gevonden te hebben.
'Mijn Restaurant!', donderdag 3 april om 21.40 uur op vtm.
TV-Visie Poll: Welk restaurant is jouw favoriet?
DOSSIER: Mijn Restaurant
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT Checkweken voeren strijd op tegen desinformatie
- Kijk het nieuwe seizoen van 'Anything But Gray' op HGTV
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- ‘De Container Cup’ terug op Play: topsporters en BV’s opnieuw de arena in vanaf maandag
- Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe 'Blind Gekocht'-woning: 'Hier douche ik mij niet'
- Driedelige special volgt siamese tweeling Sheneeva en Chenelva op weg naar zelfstandigheid
- VRT Canvas brengt documentaire 'Dennis Tyfus - Eindelijk op canvas'
- 'Volle Zalen' dinsdag met Jörgen Raymann
- 'BinnensteBuiten' over 75 jaar Molukse trots in Nederland
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf': Dolly verenigt de Staten
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?
'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.
































