Sanctie voor restaurant Matizze in 'Mijn Restaurant!'

woensdag 2 april 2008

De openingsreceptie van de restaurants werd afgelopen dinsdag - 1 april - gevolg door gemiddeld 824.231 kijkers, het hoogste cijfer sinds de start van het programma. De negende aflevering van 'Mijn Restaurant!' behaalde hiermee een marktaandeel van 39,2% (VVA 18-54).

I


n de tiende aflevering gaan de restaurants open voor het grote publiek: betalende en dus kritische klanten. De duo' s kijken dan ook vol spanning uit naar de opening van hun deuren 's middags: Zal er veel volk komen lunchen? En zal het keuken- en zaalpersoneel die toeloop aankunnen?

Vooral in Hasselt zijn er de eerste middag veel klanten. Maar dat gaat ook gepaard met problemen: lange wachttijden en foutjes in de zaal. Zelfde verhaal in Leuven, waar Micheline de stress van het échte werk onderschat heeft. In Oostende zijn er discussies tussen Ghislaine en maître d' hotel Jaouad. Maar de grote verrassing komt uit Antwerpen: David en Lins beslissen om, tegen alle afspraken in, hun restaurant niét te openen. Ze bedienen enkel vier tafeltjes met journalisten en commerciële partners. De echte klanten worden afgewimpeld.

's Avonds zitten alle restaurants afgeladen vol. Maar de problemen blijven overal dezelfde: in Hasselt lange wachttijden en moeilijke klanten, in Leuven wachten en foutjes in de zaal, in Oostende discussies tussen zaal- en keukenpersoneel, en tussen Ghislaine en Jaouad. In Antwerpen loopt alles quasi foutloos: chef Ivan en zaalverantwoordelijke Britt bewijzen hun geld waard te zijn. Ook in Gent doen Kris en Angelo het uitstekend in hun Charlekijn.

De volgende dag krijgen alle duo's een verrassing te horen: de jury sanctioneert restaurant Matizze omdat ze tegen alle afspraken in niét openden. De laatste geldprijs van Antwerpen, 15.000 euro, zal onder de vier andere duo' s verdeeld worden.

Dag twee in de restaurants. In de Red Pepper is er geen vlees geleverd en dus moeten de klanten vis eten en er is een nieuw conflict met maître d'hotel Jaouad, met alle gevolgen vandien. Ook in Gent gaat het minder goed, waar de leverancier in gebreke blijft. Én er zit een vegetariër in de zaal, hetgeen voor carnivoren Kris en Angelo een ramp betekent. Restaurant Matizze heeft het goed begrepen: zij openen deze keer wèl 's middags, en het niveau van zowel keuken- als zaalpersoneel blijft hoog. Tevreden – en vooral veel – klanten dus. Ook restaurant Exquisa in Hasselt zit op dag twee vol. Maar het lijkt al een heel stuk beter te gaan: Yanaïka en Stephanie lijken hun draai gevonden te hebben.

'Mijn Restaurant!', donderdag 3 april om 21.40 uur op vtm.

TV-Visie Poll:
Welk restaurant is jouw favoriet?

DOSSIER: Mijn Restaurant

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De vriendin van een Americanfootballspeler wordt doodgeschoten tijdens een overval. Niet veel later wordt een louche makelaar vermoord in een leegstaand huis. Will werpt zijn licht op beide zaken.

'Will Trent', film uit 2023 met oa. Ramón Rodríguez, om 21.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 18:25
    Midsomer Murders
    13:00
    Winterbeelden
  • 18:30
    Wannabe's
  • 18:15
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:45
    Kitchen Nightmares Australia
    13:00
    Ambulance
  • 17:55
    S.W.A.T.
    18:40
    Extended Family
  • 18:30
    Caught on Dashcam
    20:35
    7 Seconds
  • 17:50
    ER
    18:50
    9-1-1: Lone Star
  • 18:40
    SOS Piet
    10:00
    Joe
  • 18:40
    James & Co
    12:45
    Two and a Half Men
  • 18:30
    Criminal Minds
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:40
    Two and a Half Men
    15:55
    Running Wild With Bear Grylls
  • 18:05
    Komen eten
    18:45
    Retour Masters
  • 18:35
    Cold Justice
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:23
    Fleet TV
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:33
    Roger
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:50
    Het feestmenu van ..
    12:55
    Puur Oosters - Japans
  • 18:10
    Hope Street
    12:25
    The Marlow Murder Club
  • 17:50
    Nightcrawler
    18:40
    First Dates Australia
  • 18:10
    NOS Studio Sport
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:15
    Podium Klassiek
    18:30
    Expeditie Nederland
  • 18:40
    BinnenVet
    18:00
    Wordt aangekondigd