Rita Deneve covert rapper Jasine in 'In de Mix'

Het is bijna negentien jaar geleden dat Rita Deneve nog gezongen heeft, maar daar komt binnenkort verandering in. In het Eén-programma 'In de Mix' brengt het icoon van de Vlaamse muziek op donderdag 13 september haar eigen versie van Atlas, een nummer van de jonge Antwerpse rapper Jasine Ledoux.
In de spin-off 'In de Remix', die vanaf maandag 17 september wordt uitgezonden OP12, wijden rappers Kain en Jasine Ledoux de kijkers maandag in in hun wereld.
In 'In de Mix' confronteert Brahim elke week een jonge Vlaamse hiphopper met een gevestigde Vlaamse artiest. Op donderdag 13 september is Jasine Ledoux de hiphopper met dienst.
Jasine is geboren in Antwerpen. Hij is 24 jaar, ziet er kraaknet uit en is een ware poëet. Alles wat hij meemaakt, wat hij ziet op straat en wat hem stoort aan de samenleving giet hij in een raptekst. In zijn belangrijkste rap Atlas verwoordt hij het zelf: 'Volg wat ik zeg, mijn tekst is een atlas, voor iedereen die dacht dat de wereld plat was.'
Brahim neemt Jasine mee naar Rita Deneve, in de jaren zestig en zeventig een van de bekendste zangeressen van Vlaanderen. Rita Deneve: 'Het is compleet anders dan ik gedacht had. Je verwacht een zwarte en je krijgt een blanke, je verwacht een die een glas whisky drinkt, maar hij vraagt een watertje. Ik heb me daar verschrikkelijk in vergist, in die wereld.'
Rita dacht dat ze zowaar een gangster met Amerikaanse pet en gouden kettingen op bezoek zou krijgen, maar ze is aangenaam verrast met de keurige jongens in haar woonkamer. Al snel zijn de barrières doorbroken en praten Rita, Brahim en Jasine honderduit over muziek van vroeger en nu.
Rita raakte zelf bekend als zangeres in de jaren zestig. Haar grootste hit, De allereerste keer, kunnen de meeste mensen nog steeds feilloos meezingen. Het is die hit die Brahim en Jasine mogen omvormen tot een rap. Rita zal op haar beurt het liedje Atlas coveren in haar eigen stijl.
Maar daar wringt het schoentje: 'Ik ben gestopt met zingen op 26 november 1993, op het sterfbed van mijn vader. Mijn hart is toen helemaal dichtgegaan en ik heb sindsdien nooit meer gezongen', vertelt Rita vol emotie. Ze ziet het hoegenaamd niet zitten om weer live een nummer te brengen, maar er is geen weg meer terug.
Rita Deneve
In de jaren zestig en zeventig was Rita Deneve een van de bekendste zangeressen van Vlaanderen. Ze won de talentenjacht Ontdek de ster in 1965 en nam drie keer deel aan de preselecties voor het Eurovisiesongfestival, in 1967, 1973 en 1975. Ze scoorde hits met nummers als Juanita Jones, Oké oké/op een zomerdag, Dans de hele nacht, Aan ’t meer van Lugano, Het vuur van de liefde en Zonder jou, maar haar allergrootste hit is De allereerste keer. Het nummer schoot in 1971 naar de top van de Vlaamse hitparades, werd onder meer gecoverd door Nicole en Hugo en Laura Lynn en kan ruim veertig jaar later nog steeds door tal van mensen worden meegezongen.
Jasine Ledoux
Jasine woont in Antwerpen en schrijft sinds zijn zestiende poëzie. Later evolueerden die gedichten tot raps. Daarnaast is hij zowat verslaafd aan sporten. Jasines eerste EP heet Mijn universum en ligt in Antwerpen in de winkelrekken.
'In de Mix', donderdag 13 september om 21.05 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de deelnemers van het nieuwe seizoen van 'De Verraders'
- 'Tattoorist': Tijs Vanneste ontdekt Europese hoofdsteden door de ogen van collega-artiesten
- Claudia de Breij, Akwasi, Marlijn Weerdenburg en Karsu duiken in werk en leven Ramses Shaffy
- Na bijna 30 jaar is 'De Familie Backeljau' terug met een gloednieuw seizoen
- Nieuw seizoen van 'Filthy Fortunes' op Discovery
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami’s' op Nickelodeon
- Paramount Network presenteert 'Transformers Week' en tv-première van 'Transformers One'
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami's' op Nickelodeon
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In maart bij Film1 Premiere en Film1 on demand
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap
Kijktip van de dag

De ruwbouw gaat in alle vier de panden volop vooruit. Vandaag ontdekken de koppels uit Kessel en Aalst welke maquettes de voorkeur krijgen van de jury. De deadline komt ondertussen steeds dichterbij en Johny laat dat nog eens duidelijk voelen.
'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.





































