Rita Deneve covert rapper Jasine in 'In de Mix'

woensdag 12 september 2012

Het is bijna negentien jaar geleden dat Rita Deneve nog gezongen heeft, maar daar komt binnenkort verandering in. In het Eén-programma 'In de Mix' brengt het icoon van de Vlaamse muziek op donderdag 13 september haar eigen versie van Atlas, een nummer van de jonge Antwerpse rapper Jasine Ledoux.

In de spin-off 'In de Remix', die vanaf maandag 17 september wordt uitgezonden OP12, wijden rappers Kain en Jasine Ledoux de kijkers maandag in in hun wereld.


In 'In de Mix' confronteert Brahim elke week een jonge Vlaamse hiphopper met een gevestigde Vlaamse artiest. Op donderdag 13 september is Jasine Ledoux de hiphopper met dienst.

Jasine is geboren in Antwerpen. Hij is 24 jaar, ziet er kraaknet uit en is een ware poëet. Alles wat hij meemaakt, wat hij ziet op straat en wat hem stoort aan de samenleving giet hij in een raptekst. In zijn belangrijkste rap Atlas verwoordt hij het zelf: 'Volg wat ik zeg, mijn tekst is een atlas, voor iedereen die dacht dat de wereld plat was.'

Brahim neemt Jasine mee naar Rita Deneve, in de jaren zestig en zeventig een van de bekendste zangeressen van Vlaanderen. Rita Deneve: 'Het is compleet anders dan ik gedacht had. Je verwacht een zwarte en je krijgt een blanke, je verwacht een die een glas whisky drinkt, maar hij vraagt een watertje. Ik heb me daar verschrikkelijk in vergist, in die wereld.'

Rita dacht dat ze zowaar een gangster met Amerikaanse pet en gouden kettingen op bezoek zou krijgen, maar ze is aangenaam verrast met de keurige jongens in haar woonkamer. Al snel zijn de barrières doorbroken en praten Rita, Brahim en Jasine honderduit over muziek van vroeger en nu.

Rita raakte zelf bekend als zangeres in de jaren zestig. Haar grootste hit, De allereerste keer, kunnen de meeste mensen nog steeds feilloos meezingen. Het is die hit die Brahim en Jasine mogen omvormen tot een rap. Rita zal op haar beurt het liedje Atlas coveren in haar eigen stijl.

Maar daar wringt het schoentje: 'Ik ben gestopt met zingen op 26 november 1993, op het sterfbed van mijn vader. Mijn hart is toen helemaal dichtgegaan en ik heb sindsdien nooit meer gezongen', vertelt Rita vol emotie. Ze ziet het hoegenaamd niet zitten om weer live een nummer te brengen, maar er is geen weg meer terug.

Rita Deneve
In de jaren zestig en zeventig was Rita Deneve een van de bekendste zangeressen van Vlaanderen. Ze won de talentenjacht Ontdek de ster in 1965 en nam drie keer deel aan de preselecties voor het Eurovisiesongfestival, in 1967, 1973 en 1975. Ze scoorde hits met nummers als Juanita Jones, Oké oké/op een zomerdag, Dans de hele nacht, Aan ’t meer van Lugano, Het vuur van de liefde en Zonder jou, maar haar allergrootste hit is De allereerste keer. Het nummer schoot in 1971 naar de top van de Vlaamse hitparades, werd onder meer gecoverd door Nicole en Hugo en Laura Lynn en kan ruim veertig jaar later nog steeds door tal van mensen worden meegezongen.

Jasine Ledoux
Jasine woont in Antwerpen en schrijft sinds zijn zestiende poëzie. Later evolueerden die gedichten tot raps. Daarnaast is hij zowat verslaafd aan sporten. Jasines eerste EP heet Mijn universum en ligt in Antwerpen in de winkelrekken.

'In de Mix', donderdag 13 september om 21.05 uur op Eén.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.

'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:30
    De Zevende Dag
    11:30
    Extra journaal
  • 08:00
    Lentebeelden
    12:20
    Sporza: Beker van België Basketbal Vrouwen
  • 11:25
    Vos en Haas
    11:35
    Yetili vertelt
  • 09:30
    Geen uitzending
    11:30
    EXTRA VTM Nieuws
  • 10:25
    Geen uitzending
    12:05
    Achter gesloten deuren
  • 09:40
    Geen uitzending
    12:10
    The Couple Next Door
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch Hawaii
  • 08:10
    Geen uitzending
    15:50
    9-1-1
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 11:20
    Tot op de Graat
    11:40
    Zoete Zonde
  • 11:10
    FBI
    12:00
    C.S.I. New York
  • 10:35
    Geen uitzending
    11:35
    Borderforce USA: The Bridges
  • 11:20
    Peppe's Sicilië
  • 10:35
    Aurora Teagarden Mysteries: A Very Foul Play
    12:10
    Killer Couples
  • 11:10
    Transport & Van.TV
    11:57
    Z-Cocktail
  • 11:11
    Mijn tuin
    12:00
    De Vlaamse Top 10
  • 11:25
    Guillaume's Paris
  • 11:00
    The Madame Blanc Mysteries
    11:50
    McDonald and Dodds
  • 11:05
    Cougar Town
    11:35
    NCIS: Los Angeles
  • 11:05
    Ivo op zondag
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:05
    Nederland zingt op zondag
    11:30
    EO Metterdaad
  • 11:20
    Herrie op zolder
    11:35
    Dino Daan & Lucy