'Richard Hammond's BIG' nieuw op Discovery

maandag 10 februari 2020

Discovery pakt het groter aan dan ooit. Met de nieuwe spectaculaire serie BIG gaat niemand minder dan Richard Hammond op zoek naar de grootste machines en bouwwerken ter wereld – onder meer in Rotterdam.

Denk aan de langste treintunnel, de hoogste toren, de grootste autofabriek en het grootste vrachtvliegtuig. Richard neemt een kijkje achter de schermen om de techniek van deze mega-constructies te achterhalen. Hoe ga je als engineer te werk als je zulke grote projecten moet voltooien? Waar begin je? Met welke natuurkrachten moet je rekening houden? En hoe breng je het allemaal op zijn plaats?


Toch is dit geen doorsnee techniekprogramma. Wie Richard kent, weet dat hij de wetenschap het liefst wil doorgronden door het zelf te ervaren. Dus bestuurt en beklimt hij de grote monsters om eigenhandig hun geheimen te ontdekken. Zo neemt hij in aflevering vier plaats in Rotterdam in een van de kranen die de containers laden en lossen van het grootse containerschip ter wereld: de Marie Maersk (capaciteit: 18.000 zeecontainers!).

Ook voert hij per aflevering een serie waanzinnige experimenten uit die laten zien dat het vooral de kleine zaken zijn die het grote mogelijk maken. The bigger the better! Dat geldt zeker voor deze nieuwe grootse serie.

'Richard Hammond’s BIG', dinsdag 11 februari om 20.30 uur op Discovery.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Stef Wauters (VTM NIEUWS)

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.

'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    De Ridder
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 13:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 14:35
    Odo
    07:00
    Sam & Julia
  • 14:15
    Wittekerke
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 13:50
    Blind Getrouwd UK
    03:00
    Geen uitzending
  • 14:30
    S.W.A.T.
    11:50
    Geen uitzending
  • 14:35
    Caught on Dashcam
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 14:35
    The Sky Is The Limit All Stars
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 14:15
    FBI: Most Wanted
    06:45
    Friends
  • 14:00
    The First 48 Presents Critical Minutes
    12:45
    See
  • 14:35
    The Real Housewives of Beverly Hills
    12:45
    Embarrassing Bodies
  • 14:00
    Snapped
    12:20
    Vanished: The Lucie Blackman Mystery
  • 14:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:33
    Hobbyklus
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 14:25
    De Sterrenkaart
    06:45
    Bon Appetit
  • 14:00
    The Famous Five
    06:55
    Death in Paradise
  • 14:00
    NCIS: New Orleans
    12:45
    Storage Wars
  • 14:00
    NOS het vragenuurtje
    13:00
    NOS Journaal
  • 14:05
    Opsporing Verzocht
    13:00
    NOS Journaal
  • 14:40
    Bollie & Billie
    12:55
    Saïd & Anna