'Reizen Waes' houdt dinsdag halt in Iran

Op 1 oktober trekt Tom Waes voor Reizen Waes naar Iran, een land dat in het Westen geen al te beste reputatie geniet. Hij ontdekte een land vol verrassingen en ontmoette er presidentskandidaat Hassan Rohani, ondertussen de president van Iran.
Op 24 september liet kersvers Iraans president Hassan Rohani in een exclusief interview met CNN verstaan dat zijn land 'vrede en vriendschap voor de Amerikanen brengt'. Een sterke uitspraak, want de Iraanse relatie met het Westen is al jaren bijzonder slecht.
Fundamentalistische ayatollahs, nucleaire programma’s, controversiële presidenten … dat is het beeld dat we in het Westen meestal van Iran hebben. Ook Tom was er niet helemaal gerust in toen hij enkele maanden geleden naar daar vertrok. Mahmoud Ahmadinejad was toen nog president en een uitspraak zoals die van Rohani leek ondenkbaar. Tom vertrok met een klein hart, maar Iran bleek een land vol verrassingen te zijn. En misschien zag Tom al wel de eerste kiemen van de verandering...
Tom trok van het noorden naar het zuiden van het land, naar Qeshm Island. Qeshm is een eiland in de Perzische Golf dat door toenmalig president Ahmadinejad zelve geprezen werd als de mooiste en meest traditionele plek van Iran. Een toeristische tip van Ahmadinejad, het is eens iets anders.
Waes ontmoet Rohani
Tom was ook net in Iran op de Dag van de Revolutie. Dan trekken massa's aanhangers van het regime naar de hoofdstad om de revolutie van de ayatollahs te herdenken. Het is een dag waarop je als westerse toerist misschien liever binnen blijft, maar Tom waagde het er toch op. Hij werd er beloond met een wel heel bijzondere ontmoeting. Te midden van de Amerikaanse vlagverbrandingen stootte hij er op Hassan Rouhani zelf. Nu dus de president die misschien eindelijk verandering zou kunnen brengen in Iran, toen nog een van vele presidentskandidaten. Tom kon hem enkele vragen stellen, enkele maanden dus voor CNN.
Kunst in de kelder
Het was maar een van de vele verrassingen in een reis door een land met veel gezichten. Zijn citytrip in de hoofdstad begon traditioneel met een toeristisch treintje en een bezoek aan een markt, maar al snel werd het toch iets … specialer. Tom bezocht het mausoleum van Ayatollah Khomeini, jarenlang een aartsvijand van het Westen. In Iran wordt hij nog altijd vereerd. Het mausoleum is zelfs het meest bezochte monument van het land.
En dan is er ook nog het Museum voor Hedendaagse Kunst van Teheran. Het is in het bezit van een van de grootste collecties moderne westerse kunst in het Midden-Oosten. Alleen zit die sinds Khomeini achter slot en grendel in de kelder. Tom wilde toch eens proberen of hij echt niets te zien kan krijgen.
Après-ski
Zit Iran echt op een kantelpunt in zijn geschiedenis? In geen enkel ander land heeft Tom zo veel en zo gemakkelijk contact gehad met de lokale bevolking als in Iran. De Iraniërs zijn zich maar al te bewust van hun slechte reputatie en deden er alles aan om Tom ervan te overtuigen dat hun land zo slecht nog niet is. Tom gaat met hen skiën en zelfs après-skiën, wordt uitgenodigd op trouwfeesten … en hoort ook een paar echte dissidente stemmen.
'Reizen Waes: Iran', dinsdag 1 oktober om 20.40 uur op Eén.
Foto: TVvisie - © Roger Mortelmans 2013
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Mijn Restaurant' vanaf 6 oktober op VTM: reservaties voor vijf restaurants geopend
- Ketnet zet vier stippen tegen pesten met STIP IT
- Kijk de eerste beelden van nieuw RTL 4-programma 'Thuis Aan Tafel'
- Erik Van Looy gaat full Hollywood in eigen microdrama voor 'De Slimste Mens ter Wereld'
- Kijkcijfers: 18, 19 en 20 september 2026
- Vierde documentaire in reeks 'Eindeloos Gepest' vertelt het verhaal van voetbaltrainer Rien
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Mogelijke dienstplicht en strafstudie 'door het eten van slechte chipolata's' in 'Bockie Gaat Naar School'
- 8-jarige Zanger Vito brengt eigen merchandise mee naar 'Got Talent'
- Stefans papa uit Oekraïne komt op bezoek in 'Kotmadam Sergeant': 'Het belangrijkste is overleven'
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Zaterdag schotelt 'FM op 5' je dit muzikale menu voor
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid
Kijktip van de dag

De wegpolitie onderschept twee snelheidsduivels en een man zonder rijbewijs. Ze stuiten ook op een kop-staartaanrijding waar bestuurders geen reddingsstrook vormen. De agenten handelen daadkrachtig en zorgen voor hulpverlening.
'Alloo bij de Wegpolitie', om 21.45 uur op VTM.





































