Ramadan-kooktips met Choumicha op ATV, TV Limburg en TV OOST

donderdag 18 juni 2015

De regionale zenders ATV, TV Limburg en TV OOST pakken tijdens de ramadan uit met het nieuwe kookprogramma 'Choumicha'.

Daarin zal de gevierde TV-chef Choumicha, of de Marokkaanse Nigella, dertig dagen lang niet-alledaagse kost klaarmaken.


Je hoeft geen moslim te zijn of Marokkaanse roots te hebben om tijdens de ramadan heerlijke Marokkaanse maaltijden op tafel te toveren. ATV, TV Limburg en TV Oost brengen hun kijkers vanaf 18 juni het water in de mond met de dagelijkse kookshow 'Choumicha'. Daarin zal Choumicha Chafay, zowat de Marokkaanse Nigella Lawson, dertig dagen lang elke avond om 22.30u een nieuw recept presenteren.

Choumicha Chafay is al ruim tien jaar een culinaire ster wier recepten tot ver buiten Marokko gesmaakt worden. Haar kookprogramma op de Marokkaanse tv-zender 2M wordt door miljoenen mensen bekeken. Ze heeft ook twee kookboeken op haar naam staan én een eigen culinair tijdschrift, 'Saveurs et Cuisine du Maroc'. In 2012 zetelde Choumicha in de jury van ‘Masterchef’ in Frankrijk en eerder dat jaar waren haar recepten ook al te zien op de Italiaanse televisie.

ATV, TV Limburg en TV Oost richten zich hiermee op een nieuwe manier tot een belangrijke doelgroep. Ernest Bujok, gedelegeerd bestuurder van NV De Buren: 'Choumicha is een rolmodel voor alle jonge vrouwen: een fantastische kokkin, een succesvolle zakenvrouw, erg verstandig, gehecht aan haar roots en tradities, maar toch een moderne vrouw met een open kijk op de wereld.'

Eerder deze maand was Choumicha Chafay te gast in België. Tijdens haar bezoek deed ze zowel Antwerpen als Oost-Vlaanderen en Limburg aan en trok ze naar lokale markten in Mortsel en Sint-Niklaas. Op het stadhuis van Antwerpen werd ze ontvangen door burgemeester Bart De Wever. In het Limburgse Houthalen bezocht ze twee lokale supermarkten.

Over Choumicha
De 40-jarige tv-maakster wilde van in het begin van haar programma, nu twaalf jaar geleden, geen tv-kok naast zich. 'Ik heb twee zonen en ben het prototype van de Marokkaanse vrouw, die na haar dagtaak een tweede taak op zich neemt: in geen tijd een gezonde, smakelijke en voedzame maaltijd op tafel zetten. Ik tracht alle andere vrouwen daarbij te helpen door op televisie stap voor stap eenvoudige recepten te bereiden.'

'Choumicha' wordt in het Nederlands ondertiteld en is daags na de uitzending te herbekijken om 11.00 uur 's morgens. De recepten zullen ook terug te vinden zijn op de websites van ATV, TV Limburg en TV OOST.


Persbericht ATV/TV Limburg/TV Oost
http://www.atv.be
Meer artikels over ATV

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Dina en Andy geven een gezellig nieuwjaarsfeest voor bekende gasten, waarbij ze tussen de gangen en cadeautjes door verschillende 'Ze zeggen dats' onderzoeken. Hoe effectief zijn de valstrikken van Kevin uit 'Home Alone' om boeven buiten te houden? Eten we op nieuwjaarsdag evenveel calorieën als een renner tijdens een etappe in de Tour de France?

'Ze Zeggen Dat: Gelukkig Nieuwjaar!', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:50
    Kamal Kharmach, Mag ik even?
    01:00
    Thuis
  • 21:25
    The Truffle Hunters
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:00
    Ze Zeggen Dat: Gelukkig Nieuwjaar! - Special Feestdagen
    01:15
    NYPD Blue
  • 20:00
    WK Darts 2026
    02:25
    Geen uitzending
  • 20:30
    Annie
    06:00
    Qmusic
  • 20:35
    Robin Hood: Men in Tights
    01:10
    Geen uitzending
  • 22:00
    A Reason for the Season
    01:40
    JOE XMAS
  • 21:25
    The X-Files
    06:00
    Joe
  • 21:15
    Red One
    02:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 21:25
    Fire Country
    01:05
    FBI
  • 21:25
    Seal Team
    01:25
    Customer Wars
  • 20:35
    A Christmas Letter
    02:25
    Play kerst haardvuur 2025
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:58
    CEO van mijn leven
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:51
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 21:30
    Bon Appetit
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:00
    Foyle's War
  • 21:30
    Below Deck Down Under
    01:05
    Robyn Hood
  • 21:30
    Als IK het zing
    01:00
    NOS Journaal
  • 22:00
    NOS Journaal
    01:24
    De Nachtzoen
  • 20:25
    Froukje & S10 @ Ziggo Dome
    01:05
    Muziekfeest van het Jaar 2025