'Pop-up Rechtbank': de kracht van een beetje goede wil en een goed gesprek

Dina Tersago ontvangt mensen met een langlopend geschil of juridisch probleem. Ze brengt hen in contact met 4 erevrederechters die partijen helpen verzoenen of aanslepende conflicten hopen te beëindigen met een bindende uitspraak.
Daarnaast helpen 4 advocaten bezoekers van de 'Pop-Up Rechtbank' uit de nood met gratis juridisch advies.
Gidsenoorlog
In de toeristische trekpleister Brugge is er een heuse oorlog aan de gang tussen verschillende gidsen-verenigingen. De officiële gidsen verwijten de niet-officiële 'Free Guides' dat ze niet goed geschoold zijn en een verkeerde aanpak hanteren om klanten te lokken. Er is al heel wat getouwtrek gebeurd voor erevrederechter Alberic De Roeck beide partijen samen aan tafel zet en een verzoeningspoging opstart.
Bouwperikelen troef
17 gezinnen kopen een bouwgrond in een nieuwe verkaveling. Ze bouwen hun woning, verhuizen, leven heel gelukkig… en komen dan tot de constatatie dat ze naast eigenaar van hun huis ook eigenaar zijn geworden van de straat. En dat houdt in dat ze zelf moeten instaan voor het onderhoud van de weg. Dat is niet waarvoor ze getekend hebben. Maar hoe kunnen ze er voor zorgen dat de gemeente de straat overneemt? Advocaat Pieter-Jan Van Aken geeft raad.
Liesa uit Heule liet een terras aanleggen in zwart gepolierd beton, maar dat terras geeft nu, na een aantal maanden, nog altijd enorm veel zwart stof af. Telkens haar kindjes buiten spelen, zijn zowel de kinderen, als hun kleedjes super vuil. Liesa krijgt hun kleren bijna niet meer proper. Sommige vriendjes van de kinderen mogen niet meer komen spelen, omdat hun ouders vinden dat ze te vuil terug thuis komen. De aannemer reageert niet en Liesa is ten einde raad. Erevrederecht Herlinde Van Den Wynckel zoekt uit wat Liesa kan doen.
Michael kampt ook met een vies terrasprobleem, maar dan een van een andere orde. De katten van zijn buurvrouw komen steevast hun gevoeg doen op zijn balkon. Michael blijft zitten met de vuiligheid en de stank en is dat ferm beu. Advocaat Pieter-Jan Van Aken begrijpt de ergernis van Michael en samen bespreken ze een plan van aanpak.
En dan is het miss
En dan zijn er nog 2 eredames bij een missverkiezing. Hen was contractueel verzekerd dat ze een waarborg van 200 euro zouden terugkrijgen na de verkiezing. Twee jaar later krijgen ze nog altijd geen gehoor bij de organisatie. Advocate Claudia geeft tips.
'Pop-up Rechtbank', donderdag 25 april om 20.35 uur op VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Publiek gezocht voor nieuwe opnames van 'Switch' met Fien Germijns
- Margriet Hermans krijgt ontroerend eerbetoon tijdens VRT Zomerhit 2026: bekijk het optreden opnieuw
- 100-jarige Annie Geeraerts wordt op de set van 'Familie' verrast met grote stapel verjaardagskaartjes én zoenen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Dit mag je niet missen op Crime+Investigation in augustus
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In augustus bij Film1 Premiere en Film1 on demand
- Deze highlights ontdek je in augustus op CANAL+
- Zoek in augustus verkoeling met je favoriete programma's op Cartoonito
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden'
Kijktip van de dag

De Kampioenen reizen naar Frankrijk voor een vriendenmatch tegen Saint-Tin-Tin, op uitnodiging van Albert Tartuffe, een vriend van voorzitter Balthasar Boma. Wat een fijne vakantie moest worden, loopt echter helemaal anders af dan de Kampioenen hadden gedacht.
'Kampioen zijn blijft plezant', film uit 2013 met oa. Marijn Devalck, om 19.50 uur op VRT 1.



































