Politie ontdekt enorme wietplantage in 'Helden van Hier: Op Interventie'

De Helden van de Genkse interventiepolitie zone CARMA lieten zich vorige week schaduwen door gemiddeld 615.000 kijkers. De startaflevering van 'Helden van Hier: Op Interventie' was zo goed voor een marktaandeel van 26,3% (VVA 18-54, live +5).
Op woensdag 12 september houdt iedereen z’n adem in wanneer de politie met getrokken wapens binnenvalt in een gigantische wietplantage.
De inval kadert in een grootse antidrugsoperatie, waarvoor de agenten de krachten bundelen met de lokale recherche. Niets wordt aan het toeval overgelaten. 'Het pand is mogelijk geboobytrapped. Met elektriciteit op de klinken of andere valkuilen', licht een inspecteur toe. Binnen in het gebouw merkt het team al snel dat de plantage niet het werk is van een amateur. De straatwaarde bedraagt maar liefst 296.000 euro. 'Wij proberen ze van de straat te verwijderen', vertelt rechercheur Guido. 'Daarom zit ik hier nog altijd, want ik had al 4 jaar met pensioen kunnen zijn. Ik heb nu 43 jaar dienst en heb al mínstens 2.000 criminelen vastgezet. Op iedere hoek is wel een cannabisplantage, maar we blijven vechten.'
De interventiepolitie snelt ook richting een tankstation, waar een gemaskerde man met bivakmuts is gesignaleerd. 'Vooral in tijden van terrorisme en aanslagen denk je meteen aan het ergste', klinkt het bij de inspecteurs. De politie probeert de man te vatten, maar die zet het op een lopen.
Even later verwittigt een koppel de politie nadat ze bij hun thuiskomst een vreemde man in hun woonkamer hebben aangetroffen. De man lag in hun zetel tv te kijken en wandelde nadien het huis uit. Uit het onderzoek blijkt dat hij ook in andere huizen is binnengedrongen. 'Ik ben nu 3 jaar in dienst en kan al een boek schrijven over de situaties die ik heb meegemaakt', getuigt één van de inspecteurs. De jacht op de dader wordt ingezet. Een ander politieteam schiet ook een oudere man te hulp die in het huis van de buren 2 inbrekers heeft betrapt. De man werd tegen de muur gegooid en is erg onder de indruk van de gebeurtenissen. De politie probeert hem tot rust te brengen.
'Helden van Hier: Op Interventie', woensdag 12 september om 20.35 uur op VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Fred van Leer deze zomer terug bij TLC met nieuw seizoen 'Say Yes To The Dress Benelux'
- 'Hier was ik niet klaar voor': eerste studioshow 'So You Think You Can Dance' zet Top 20 meteen onder hoogspanning
- Drie broers gaan na 30 jaar opnieuw samen in bad voor Viktor Verhulst in 'Brieven Aan Samson'
- Wanneer bescherming faalt, rest alleen nog verzet: de indringende dramaserie 'L’affaire Laura Stern'
- Nieuw seizoen 'Amsterdam Centraal 24/7' op National Geographic
- Kookavontuur Ruben Van Gucht aan zijden draadje na diepe snijwonde
- 'NPO Doc: Alles moet beter' op NPO 3
- Donderdag in 'Zembla': Gokkers in je tijdlijn
- 'Een sok op de werf?': Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt'
- Alcohol in het ziekenhuis en vrouwen op het voetbalveld: 'Ze Zeggen Dat' legt pijnpunten en clichés bloot
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.
'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.



































