'Paradise City' vrijdag in Detroit

donderdag 7 november 2019

Detroit was ooit dé autostad van de VS. De auto-industrie gaf de stad haar bijnaam: Motor City. Ze lokte miljoenen zwarte migranten uit de zuidelijke staten naar het noorden.

Die brachten de zuiderse muziekgenres mee, zoals gospel, blues en jazz. Het koude noorden kreeg zo een warme muzikale injectie. Maar samen met de teloorgang van de auto-industrie in de voorbije decennia kwam ook het verval van de stad: armoede, verwaarlozing en verregaand racisme. Met als dieptepunt het faillissement van de stad in 2013.


Economische en sociologische factoren hebben Detroit ten gronde gericht. Het is een stad van overlevers geworden en dat vertaalt zich in de muziek. Mario gaat op zoek naar de muzikale erfenis van Detroit en de manier waarop muziek de overlevers voorziet van zuurstof. Het is opmerkelijk hoeveel genres uit deze stad komen.

Detroit is de stad van grootheden uit de blues en jazz, en de wieg van het succesvolle platenlabel Motown, een samentrekking van Motor en Town. Het is de thuishaven van Iggy Pop & The Stooges, MC5, Madonna, Eminem en Jack White. En ook de techno werd hier geboren.

Mario ontmoet onder meer Bryce Detroit, een zwarte hiphopartiest en muziekproducer die via artistieke storytelling en stadsvernieuwing zijn buurt een nieuw elan wil geven. Sacramento Knoxx is een afstammeling van de Anishinaabe, de oorspronkelijke bewoners van deze regio. Ook zij werden geconfronteerd met verregaand racisme. Eerst werden ze massaal uitgemoord en later werden ze gedwongen zich te assimileren. Als muziekproducer wil Sacramento zijn gemeenschap doen heropleven met muziek en andere kunstvormen zoals film en dans.

Mario gaat ook op bezoek in de platenwinkel Simpson's Records, al meer dan een halve eeuw een veilige muzikale haven voor ieder die daar nood aan heeft in een moeilijke en onveilige wijk. Dominique Campbell, Nique voor de vrienden, vond in poëzie een manier om door haar zware jeugd te komen, met een aan drugs verslaafde vader. De gedichten die ze schreef, ontwikkelden zich uiteindelijk tot rap. Met haar songteksten wil ze een positieve boodschap uitdragen. Ze geeft ook workshops in scholen.

'Paradise City', vrijdag 8 november om 21.20 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De knappe privédetectives Dylan, Natalie en Alex, die voor de mysterieuze Charlie werken, worden ingehuurd door miljonair Eric Knox van Knox Technologies. Het revolutionaire stemherkenningsprogramma dat hij heeft ontwikkeld, werd gestolen. De Angels brengen een bezoek aan Roger Corwin, Knox' grootste concurrent.

'Charlie's Angels', film uit 2000 met oa. Cameron Diaz, om 22.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Thuis
    20:45
    Lichtpuntjes tegen kanker
  • 20:35
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    23:05
    Nightsleeper
  • 20:35
    VRT NWS journaal met VGT
    21:20
    Geen uitzending
  • 20:40
    The Voice van Vlaanderen
    22:40
    Zot!
  • 20:35
    The Lord of the Rings: The Rings of Power
    23:10
    Gone in Sixty Seconds
  • 20:35
    Fast & Furious
    22:35
    Charlie's Angels
  • 20:35
    1408
    22:25
    Swamp Shark
  • 19:55
    Zorro
    20:50
    Niets Te Melden
  • 20:35
    Zorro
    22:20
    Baywatch
  • 20:40
    Meg 2: The Trench
    23:00
    Konvooi
  • 20:35
    Found
    22:30
    FBI: Most Wanted
  • 20:35
    American Psycho
    22:30
    Suicide Squad
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 20:30
    Murderer Behind the Mask
    22:30
    Cold Case
  • 20:23
    Trends Talk
    20:58
    Z-Nieuws
  • 20:36
    Mijn tuin
    20:55
    Mar10
  • 20:40
    Becoming Meewis
    21:20
    Meesterlijke Klassiekers
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    21:00
    Harry Wild
  • 20:35
    NCIS
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 19:55
    NOS Olympische Winterspelen
    22:55
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 20:30
    2 voor 12
    21:10
    Café Kockelmann
  • 20:25
    Sergio Over De Grens
    21:30
    Sluipschutters