'Paradise City' vrijdag in Detroit

Detroit was ooit dé autostad van de VS. De auto-industrie gaf de stad haar bijnaam: Motor City. Ze lokte miljoenen zwarte migranten uit de zuidelijke staten naar het noorden.
Die brachten de zuiderse muziekgenres mee, zoals gospel, blues en jazz. Het koude noorden kreeg zo een warme muzikale injectie. Maar samen met de teloorgang van de auto-industrie in de voorbije decennia kwam ook het verval van de stad: armoede, verwaarlozing en verregaand racisme. Met als dieptepunt het faillissement van de stad in 2013.
Economische en sociologische factoren hebben Detroit ten gronde gericht. Het is een stad van overlevers geworden en dat vertaalt zich in de muziek. Mario gaat op zoek naar de muzikale erfenis van Detroit en de manier waarop muziek de overlevers voorziet van zuurstof. Het is opmerkelijk hoeveel genres uit deze stad komen.
Detroit is de stad van grootheden uit de blues en jazz, en de wieg van het succesvolle platenlabel Motown, een samentrekking van Motor en Town. Het is de thuishaven van Iggy Pop & The Stooges, MC5, Madonna, Eminem en Jack White. En ook de techno werd hier geboren.
Mario ontmoet onder meer Bryce Detroit, een zwarte hiphopartiest en muziekproducer die via artistieke storytelling en stadsvernieuwing zijn buurt een nieuw elan wil geven. Sacramento Knoxx is een afstammeling van de Anishinaabe, de oorspronkelijke bewoners van deze regio. Ook zij werden geconfronteerd met verregaand racisme. Eerst werden ze massaal uitgemoord en later werden ze gedwongen zich te assimileren. Als muziekproducer wil Sacramento zijn gemeenschap doen heropleven met muziek en andere kunstvormen zoals film en dans.
Mario gaat ook op bezoek in de platenwinkel Simpson's Records, al meer dan een halve eeuw een veilige muzikale haven voor ieder die daar nood aan heeft in een moeilijke en onveilige wijk. Dominique Campbell, Nique voor de vrienden, vond in poëzie een manier om door haar zware jeugd te komen, met een aan drugs verslaafde vader. De gedichten die ze schreef, ontwikkelden zich uiteindelijk tot rap. Met haar songteksten wil ze een positieve boodschap uitdragen. Ze geeft ook workshops in scholen.
'Paradise City', vrijdag 8 november om 21.20 uur op Canvas.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Actrice Lynn Van Royen duikt op in 'Florentina'
- Excuses van premier Bart De Wever aan Erik Van Looy in 'JAMES & co'
- BNNVARA brengt documentaire over België’s grootste hiphopartiest Zwangere Guy
- Nieuw seizoen van 'Fixer To Fabulous' op HGTV
- Nieuw seizoen van 'Blowing Up History' op Discovery
- Deze zaken zie je dinsdag in 'De Rechtbank'
- 'Focus' onderzoekt lithiumvervuiling van de Rijn: een vloek of een zegen?
- Dit zie je dinsdag in 'Geheimen van het Museum'
- Seizoen 15 van 'Death in Paradise' te zien op BBC First
- Over deze onderwerpen heeft 'Radar' het maandag
- Luisteraar Philippe kraakt de tweede lach van JOE en wordt 19.500 euro rijker
- Roxy Dekker, Sef en Bente grootste kanshebbers '3FM Awards'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live uit vanuit café Donkerbroek in Ooststellingwerf
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio Veronica lanceert (S)Top 520 met War Child
Multimedia SPOTLIGHT
-
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan?
Kijktip van de dag

Advocate Kate McQuean krijgt doodsbedreigingen. Ze stapt naar de politie waar ze kan rekenen op de steun van detective Max Kirkpatrick. Hij besluit haar in veiligheid te brengen in een afgelegen motel, maar ook daar weten haar belagers haar te vinden. Zelfs de hulp van zijn collega-agenten en de FBI mag niet baten. Max vertrouwt niemand meer en neemt zelf de touwtjes in handen om Kate te redden.
'Fair Game', film uit 1995 met oa. Cindy Crawford, om 20.35 uur op VTM 4.



































