'Pano' woensdag over verhoor van kwetsbare verdachten

dinsdag 8 februari 2022

Op 23 juni 2009 doet de familie van Ihsan C. bij de politie aangifte van zijn verdwijning. Drie dagen later vindt een wandelaar het lichaam van de man. Het lichaam is deels verbrand en, opvallend detail, zijn geslachtsdelen zijn ontbloot en de schoenen ostentatief tussen zijn benen geplaatst. Het zijn indicaties die kunnen wijzen op bloedwraak.

Het moordonderzoek schiet totaal niet op. Tot het najaar van 2011. Dan wordt Carlo gearresteerd, een jongeman met een mentale beperking. Hij wordt verschillende keren urenlang ondervraagd  Op dat moment was er nog geen bijstand van een advocaat. Een aantal verhoren wordt audiovisueel afgenomen.


Carlo bekent op een bepaald moment zijn betrokkenheid bij zowel de moord als de dumping van het lijk. Op basis van zijn bekentenissen brengt men in totaal vier verdachten voor de rechtbank.

Maar de verdediging van Carlo heeft veel kritiek op de werkwijze van de politie. Volgens hen laten ze Carlo zeggen wat ze als speurders graag willen horen. Carlo geeft hen ook informatie waarvan achteraf zou blijken dat die info eigenlijk al publiek was. Zijn vermeende daderkennis is geïnspireerd op wat er over de moordzaak op straat verteld wordt.

'De zaak Carlo' gaat over de vraag hoe kwetsbare verdachten best verhoord worden. Wat is het doel: de waarheid aan het licht brengen of een bekentenis krijgen? En wat is een afgedwongen bekentenis waard? Waarom is in de psychologie van speurders het oplossen van een zaak belangrijker dan de waarheidsvinding? Kan je als verdachte in een moordzaak ook slachtoffer zijn van tunnelvisie en scoringsdrang van de politie?

Reportage: Dirk Leestmans en Jeremy De Ryckere
Eindredactie: Pascal Seynhaeve en Sara Van Boxstael

'Pano – De zaak Carlo', woensdag 9 februari om 21.15 uur op Eén.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna wordt geconfronteerd met een patiënte die ontevreden is. Milo doet zijn uiterste best om twee geliefden bij elkaar te krijgen na een heftige medische noodsituatie. Luna is het oneens met Casper over de behandeling van een GHB-overdosis.

'Medisch Centrum West', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
    06:00
    Mr. Magoo
  • 10:00
    Radio 2 Kick-start
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 08:45
    Bibi en Tina 3 : Jongens tegen de Meisjes
    20:55
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    05:30
    Kabouter Plop
  • 10:15
    Secrets of the World's Most Expensive Cruise Ship
  • 06:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:10
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:55
    Op de Rooster
    04:50
    Geen uitzending
  • 10:15
    FBI: International
    01:40
    Grey's Anatomy
  • 09:35
    Highway Thru Hell
    01:35
    Pawn Stars
  • 10:15
    De Zomerkeuken
    02:50
    Geen uitzending
  • 10:10
    Garage Sale Mystery: Murder by Text
    02:05
    Geen uitzending
  • 10:07
    CEO van mijn leven
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:19
    Het perfecte terras
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:50
    De Garde van Gert
    02:15
    Chris Cooks Cymru
  • 09:40
    Murdoch Mysteries
    02:20
    Darby and Joan
  • 09:50
    Law & Order: Special Victims Unit
    02:35
    Below Deck
  • 09:35
    Wereldse Hotels
    02:10
    EenVandaag
  • 10:00
    Eucharistieviering
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:15
    Lucas de spin
    02:45
    NOS De Avondetappe