'Pano' woensdag over verhoor van kwetsbare verdachten

dinsdag 8 februari 2022

Op 23 juni 2009 doet de familie van Ihsan C. bij de politie aangifte van zijn verdwijning. Drie dagen later vindt een wandelaar het lichaam van de man. Het lichaam is deels verbrand en, opvallend detail, zijn geslachtsdelen zijn ontbloot en de schoenen ostentatief tussen zijn benen geplaatst. Het zijn indicaties die kunnen wijzen op bloedwraak.

Het moordonderzoek schiet totaal niet op. Tot het najaar van 2011. Dan wordt Carlo gearresteerd, een jongeman met een mentale beperking. Hij wordt verschillende keren urenlang ondervraagd  Op dat moment was er nog geen bijstand van een advocaat. Een aantal verhoren wordt audiovisueel afgenomen.


Carlo bekent op een bepaald moment zijn betrokkenheid bij zowel de moord als de dumping van het lijk. Op basis van zijn bekentenissen brengt men in totaal vier verdachten voor de rechtbank.

Maar de verdediging van Carlo heeft veel kritiek op de werkwijze van de politie. Volgens hen laten ze Carlo zeggen wat ze als speurders graag willen horen. Carlo geeft hen ook informatie waarvan achteraf zou blijken dat die info eigenlijk al publiek was. Zijn vermeende daderkennis is geïnspireerd op wat er over de moordzaak op straat verteld wordt.

'De zaak Carlo' gaat over de vraag hoe kwetsbare verdachten best verhoord worden. Wat is het doel: de waarheid aan het licht brengen of een bekentenis krijgen? En wat is een afgedwongen bekentenis waard? Waarom is in de psychologie van speurders het oplossen van een zaak belangrijker dan de waarheidsvinding? Kan je als verdachte in een moordzaak ook slachtoffer zijn van tunnelvisie en scoringsdrang van de politie?

Reportage: Dirk Leestmans en Jeremy De Ryckere
Eindredactie: Pascal Seynhaeve en Sara Van Boxstael

'Pano – De zaak Carlo', woensdag 9 februari om 21.15 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Na de pijnlijke breuk met Tessa krijgt schrijver Hardin geen woord meer op papier. Hij reist naar Portugal om zijn verleden onder ogen te zien en om in het reine te komen met zichzelf. Daar komt hij tot het besef dat hij moet veranderen als hij zijn grote liefde wil terugwinnen.

'After Everything', film uit 2023 met oa. Hero Fiennes Tiffin, om 20.40 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    Durf te vragen - DWW
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    De Afspraak
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 20:55
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:40
    Mijn Restaurant
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 20:30
    UEFA Champions League
    02:45
    Geen uitzending
  • 20:40
    After Everything
    11:50
    Geen uitzending
  • 20:35
    Haywire
    07:00
    Willy
  • 20:35
    Christmas With Tucker
    05:45
    A Novel Noel
  • 20:35
    The X-Files
    06:00
    Joe
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 20:35
    Mistletoe Murders
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    The First 48 Presents Critical Minutes
    06:45
    Evil
  • 20:35
    The Christmas Chocolatier
    11:40
    Under the Christmas Tree
  • 20:30
    Homicide for the Holidays
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:48
    Z-Beurs
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:47
    Hallo Roger
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 20:40
    Loïc: Zot van Koken
    06:35
    Bon Appetit
  • 20:00
    Father Brown
    07:00
    Death in Paradise
  • 20:35
    Saint Pierre
    12:50
    Storage Wars
  • 20:35
    Bed & Breakfast
    11:15
    Tijd voor Max
  • 20:25
    Opsporing Verzocht
    13:00
    NOS Journaal
  • 20:25
    Vier handen op één buik
    13:00
    Kindertijd