'Pano' woensdag over de huidige wooncrisis: Te huur, te duur

dinsdag 16 februari 2021

Er woedt een wooncrisis. In het goedkoopste segment van de huurmarkt is de vraag enorm. Maar het aanbod is te klein en voldoet vaak niet aan de geldende woonnormen.

Een jaar lang volgde 'Pano' een aantal mensen in hun zoektocht naar een nieuwe thuis, voor de reportage 'Te huur/te duur', morgenavond te zien op Eén.


'Als kandidaat-huurder heb je dringend een pand nodig, maar er zijn 300 of 400 anderen die je kunnen voor zijn. Dan leef je in stress', vertelt Kristophe Thijs van de Vlaamse federatie voor vastgoedmakelaars.

De verwarmingsketel van Ronnie is stuk, maar de huisbaas wil hem niet laten repareren. Het gebouw waar hij in woont, is ongeschikt verklaard. Het is koud bij Ronnie, de schimmel staat op de muren. Ilse slaapt met haar opgroeiende zoon op één kamer. Ze zoekt iets met twee slaapkamers, maar loopt het telkens mis. An en Andrew vormen een nieuw samengesteld gezin. Ze wonen in een oud huis dat door enkel glas moeilijk te verwarmen is. Verwarming lijkt een dagtaak geworden.

Het zijn allemaal mensen met een beperkt budget die in aanmerking komen voor een sociale woning. De sociale woningmarkt heeft echter lange wachtlijsten, van 150.000 mensen. Noodgedwongen gaan zij zoeken op de private huurmarkt. Maar met een budget van 500 à 600 euro vind je tegenwoordig bijna geen woonst meer.

'Er ligt absoluut een taak bij de overheid om te investeren in een gezonde huurmarkt. Om daar een visie op lange termijn te gaan uitbouwen', aldus Wim van Lancker, professor sociaal beleid KU Leuven.

Een reportage van Jan Konings, Hans Bontinck en Isabeau Cooman.
Eindredactie: Sara Van Boxstael en Pascal Seynhaeve.

'Pano, 'Te huur/te duur', woensdag 17 februari om 21.30 uur op Eén.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Time:out' (VRT MAX)

Fré wil naar Ibiza vertrekken met Brecht én Julie en Milou. Daniël reageert niet goed op Rani’s plan. Tarik probeert Ellis op afstand te houden. Vera wil Louis weer aan haar kant krijgen.

'Time:Out', om 21.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:25
    Boomer
    23:51
    Winst joker+ / lotto
  • 23:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:15
    Chicago Med
    00:10
    Mijn Restaurant
  • 22:55
    Hetty Helsmoortel - Missie 2025
    00:10
    Border Security: Australië
  • 23:20
    Accused
    00:20
    The Big Bang Theory
  • 22:40
    60 Days In
    00:35
    Caught on Dashcam
  • 22:10
    The Christmas Shepherd
    23:50
    The Mistletoe Inn
  • 23:30
    'Allo 'Allo!
  • 23:15
    Jade en de Belgen
    00:00
    De Tafel van Gert
  • 23:20
    Friends
    23:50
    Modern Family
  • 22:35
    The Ark
    23:35
    Hawaii Five-0
  • 22:50
    Huizenjagers
    23:50
    Love It or List It
  • 23:15
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:05
    Cold Case
  • 23:33
    Z-Nieuws
    23:44
    Z-Beurs
  • 23:17
    De Branche-Expert
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:20
    Hidden Gems
    00:10
    Toasted!
  • 22:55
    Murder in Provence
    00:35
    Miss Scarlet and the Duke
  • 23:20
    NCIS
    00:10
    NCIS: Los Angeles
  • 23:15
    NOS Journaal Laat
    23:45
    Eva
  • 23:30
    NPO Doc: Ik werd wakker op een bol
    00:05
    De Nachtzoen
  • 23:05
    Reizen Waes
    00:00
    De slimste mens