'Pano' woensdag over de huidige wooncrisis: Te huur, te duur

dinsdag 16 februari 2021

Er woedt een wooncrisis. In het goedkoopste segment van de huurmarkt is de vraag enorm. Maar het aanbod is te klein en voldoet vaak niet aan de geldende woonnormen.

Een jaar lang volgde 'Pano' een aantal mensen in hun zoektocht naar een nieuwe thuis, voor de reportage 'Te huur/te duur', morgenavond te zien op Eén.


'Als kandidaat-huurder heb je dringend een pand nodig, maar er zijn 300 of 400 anderen die je kunnen voor zijn. Dan leef je in stress', vertelt Kristophe Thijs van de Vlaamse federatie voor vastgoedmakelaars.

De verwarmingsketel van Ronnie is stuk, maar de huisbaas wil hem niet laten repareren. Het gebouw waar hij in woont, is ongeschikt verklaard. Het is koud bij Ronnie, de schimmel staat op de muren. Ilse slaapt met haar opgroeiende zoon op één kamer. Ze zoekt iets met twee slaapkamers, maar loopt het telkens mis. An en Andrew vormen een nieuw samengesteld gezin. Ze wonen in een oud huis dat door enkel glas moeilijk te verwarmen is. Verwarming lijkt een dagtaak geworden.

Het zijn allemaal mensen met een beperkt budget die in aanmerking komen voor een sociale woning. De sociale woningmarkt heeft echter lange wachtlijsten, van 150.000 mensen. Noodgedwongen gaan zij zoeken op de private huurmarkt. Maar met een budget van 500 à 600 euro vind je tegenwoordig bijna geen woonst meer.

'Er ligt absoluut een taak bij de overheid om te investeren in een gezonde huurmarkt. Om daar een visie op lange termijn te gaan uitbouwen', aldus Wim van Lancker, professor sociaal beleid KU Leuven.

Een reportage van Jan Konings, Hans Bontinck en Isabeau Cooman.
Eindredactie: Sara Van Boxstael en Pascal Seynhaeve.

'Pano, 'Te huur/te duur', woensdag 17 februari om 21.30 uur op Eén.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' - Donald en Janne (VRT 1)

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.

'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 22:55
    Nachtlus
    08:00
    Herfstbeelden
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:05
    De Branche-Expert
    01:10
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:40
    Police Interceptors
  • 01:25
    Geen uitzending
    13:45
    Chicago Med
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:25
    60 Days In
  • 00:55
    Joe
    05:55
    Write Before Christmas
  • 00:50
    Geen uitzending
    01:05
    Cheers
  • 02:10
    Geen uitzending
    01:20
    De Tafel van de Week
  • 02:00
    Fire Country
    01:00
    Criminal Minds
  • 02:10
    Pawn Stars
    01:40
    The Girl in the Spider's Web
  • 01:45
    A Place in the Sun
    02:05
    De Moeite Waard?!
  • 01:50
    Cold Case
    01:20
    Strike
  • 00:47
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:13
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:00
    Meat Timon
    01:15
    Winterse Kost
  • 01:35
    The Suspicions of Mr Whicher
    01:05
    Hope Street
  • 02:00
    NCIS
    01:30
    The Resident
  • 02:00
    EenVandaag
    01:00
    Even tot hier
  • 01:05
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 02:00
    Eva
    01:15
    First Dates