Over springpaarden, padel en sneakers: dit ontdek je in het nieuwe seizoen van '#weetikveel'

woensdag 29 december 2021

Kobe Ilsen gaat tijdens het tweede seizoen van '#weetikveel' weer op zoek naar toffe en verrassende weetjes over boeiende onderwerpen. Weinig mensen weten immers dat België, naast chocolade, bier en Manneken Pis, ook wereldwijd gekend is omwille van zijn springpaarden.

En waarom is padel zo populair, het Albertkanaal zo belangrijk en het weer zo onvoorspelbaar? En wat heeft een symfonisch orkest te maken met artificiële intelligentie? We ontdekken het, en zoveel meer, in het nieuwe seizoen van '#weetikveel' waarin Kobe per aflevering één onderwerp belicht en volledig uitspit.


Net als in het eerste seizoen van '#weetikveel' ontvangt Kobe Ilsen ook nu voor elk onderwerp een expert ter zake in de toren van het iconische Flagey-gebouw in Brussel. Die expert geeft duiding, weerlegt clichés en werpt nieuwe vragen op. Het gesprek wordt afgewisseld met korte reportages en filmpjes waarin Kobe het onderwerp verder onderzoekt, bekijkt en ondergaat. Op het einde van elke aflevering draait Kobe de rollen om en wordt hij ondervraagd door de expert: weet hij inmiddels veel of toch nog niet? Ieder onderwerp wordt vanuit elke mogelijke invalshoek bekeken. Altijd met een open, positieve en nieuwsgierige blik.

Aflevering 1: de trein (13/1)
Speciaal voor '#weetikveel' neemt Kobe de trein. Niet als reiziger dit keer, maar als bestuurder. Zal hij net zoals 90% van de treinen in België op tijd zijn? En wat gebeurt er 's nachts precies met de treinen als ze niet rijden? Kobe ontdekt dat ze dan niet alleen door de trainwash rijden, maar ook een volledige onderhoudsbeurt krijgen. Hij gaat op bezoek in een reusachtige, Belgische treinfabriek waar hij leert dat 1 rijtuig ongeveer 8.000 onderdelen heeft. Samen met burgemeesters Bart Tommelein en Bart De Wever duikt hij in de rijke Belgische treingeschiedenis.

'#weetikveel', vanaf 13 januari acht donderdagen lang om 21.30 uur te zien op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Ava werkt als huurmoordenares voor een clandestiene overheidsorganisatie. Ze reist de wereld rond om vooraanstaande doelwitten uit te schakelen. Wanneer een klus misgaat, wordt Ava plots zelf achternagezeten door haar ex-werkgevers.

'Ava', film uit 2020 met oa. Colin Farrell, om 22.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 10:00
    Lentebeelden
    14:00
    Sporza: Billie Jean King Cup 2026
  • 12:50
    Mega Mindy
    13:20
    De week van Karrewiet met VGT
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:25
    Het Weer (middag)
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:30
    Emergency on Sunny Beach
  • 12:55
    Geen uitzending
    15:25
    Mirror Mirror
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:20
    Baywatch Hawaii
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:45
    9-1-1
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 13:10
    Friends
    14:50
    Klopjacht
  • 12:25
    So Help Me Todd
    14:00
    NCIS
  • 13:00
    Pawn Stars
    14:40
    Pawn Stars: Best Of
  • 12:40
    A Place in the Sun
    16:10
    Chateau Meiland
  • 13:00
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:07
    Trends Talk
    13:49
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 13:05
    Leven als vakman
    13:19
    Simple diy
  • 12:20
    Loïc zot van koken weekmenu
    13:15
    Becoming Meewis
  • 12:50
    Midsomer Murders
    14:55
    Death in Paradise
  • 13:05
    Scrubs
    15:05
    Station 19
  • 13:10
    NOS Journaal
    13:20
    Keuringsdienst van Waarde
  • 13:10
    2 voor 12
    13:55
    Meldpunt Actueel
  • 13:10
    Mees Kees
    13:35
    De Dodelijkste 60