Over springpaarden, padel en sneakers: dit ontdek je in het nieuwe seizoen van '#weetikveel'

woensdag 29 december 2021

Kobe Ilsen gaat tijdens het tweede seizoen van '#weetikveel' weer op zoek naar toffe en verrassende weetjes over boeiende onderwerpen. Weinig mensen weten immers dat België, naast chocolade, bier en Manneken Pis, ook wereldwijd gekend is omwille van zijn springpaarden.

En waarom is padel zo populair, het Albertkanaal zo belangrijk en het weer zo onvoorspelbaar? En wat heeft een symfonisch orkest te maken met artificiële intelligentie? We ontdekken het, en zoveel meer, in het nieuwe seizoen van '#weetikveel' waarin Kobe per aflevering één onderwerp belicht en volledig uitspit.


Net als in het eerste seizoen van '#weetikveel' ontvangt Kobe Ilsen ook nu voor elk onderwerp een expert ter zake in de toren van het iconische Flagey-gebouw in Brussel. Die expert geeft duiding, weerlegt clichés en werpt nieuwe vragen op. Het gesprek wordt afgewisseld met korte reportages en filmpjes waarin Kobe het onderwerp verder onderzoekt, bekijkt en ondergaat. Op het einde van elke aflevering draait Kobe de rollen om en wordt hij ondervraagd door de expert: weet hij inmiddels veel of toch nog niet? Ieder onderwerp wordt vanuit elke mogelijke invalshoek bekeken. Altijd met een open, positieve en nieuwsgierige blik.

Aflevering 1: de trein (13/1)
Speciaal voor '#weetikveel' neemt Kobe de trein. Niet als reiziger dit keer, maar als bestuurder. Zal hij net zoals 90% van de treinen in België op tijd zijn? En wat gebeurt er 's nachts precies met de treinen als ze niet rijden? Kobe ontdekt dat ze dan niet alleen door de trainwash rijden, maar ook een volledige onderhoudsbeurt krijgen. Hij gaat op bezoek in een reusachtige, Belgische treinfabriek waar hij leert dat 1 rijtuig ongeveer 8.000 onderdelen heeft. Samen met burgemeesters Bart Tommelein en Bart De Wever duikt hij in de rijke Belgische treingeschiedenis.

'#weetikveel', vanaf 13 januari acht donderdagen lang om 21.30 uur te zien op Eén.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Eurovisiesongfestival in context
    21:00
    Eurovisiesongfestival
  • 20:05
    Trigger Point
    21:35
    Moffie
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    01:00
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:30
    The Floor
    21:50
    Gooische Vrouwen
  • 20:30
    John Wick
    22:20
    Wanted
  • 20:25
    The Gentlemen
    22:30
    The Forever Purge
  • 20:00
    Police Interceptors
    22:30
    Twins
  • 20:35
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 20:25
    Nonkel Jef
    22:10
    De Planckaerts
  • 20:00
    The Real Housewives of Antwerp
    21:00
    Blind Gekocht
  • 20:20
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 20:35
    Contagion
    22:30
    Ready Player One
  • 20:35
    Zo Man Zo Vrouw
    22:55
    The Real Housewives: Ultimate Girls Trip
  • 20:30
    Murder 360
    22:05
    The 19th Wife
  • 20:48
    Business Branding
    20:57
    Z-Weekoverzicht
  • 20:35
    Mijn tuin
    21:00
    Concert
  • 20:40
    Meat Timon
    21:15
    Foodies & The City
  • 19:55
    Silent Witness
    21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    Wild
    22:05
    Bob's Burgers
  • 20:25
    Eurovisie Songfestival voorbeschouwing
    21:00
    Eurovisie Songfestival
  • 20:30
    Prins William: een leven in beeld
    21:25
    De Bibliotheek
  • 20:30
    Trigger Point
    22:05
    NOS Studio Sport