'Over Eten': hoe gezond zijn kant-en-klare maaltijden en kan je leven van shakes?

dinsdag 4 december 2018

Woensdag draait 'Over Eten' helemaal over kant-en-klaarmaaltijden. Het is de ziekte van deze tijd: iedereen is altijd druk-druk bezig. Een uitdagende job, kinderen, een druk sociaal leven: geen wonder dat vers koken er dan niet altijd van komt.

Maar geen zorgen: van lasagne over balletjes in tomatensaus tot Aziatische wokgerechten, allen bestaan ze in kant-en-klare versies. Een enorme tijdswinst, dat wel, maar hoe gezond zijn die kant-en-klaarmaaltijden? Kobe Ilsen en Danira Boukhriss zoeken het uit in deze zesde aflevering van 'Over Eten'.


Hoe gezond zijn kant-en-klaarmaaltijden?
Kobe mag langsgaan bij Culinor, een grote speler op de markt. Hoe worden die maaltijden gemaakt? Over eten koopt ook een assortiment van honderd kant-en-klaarmaaltijden in verschillende supermarkten. Rosa Luyten van het Vlaams Instituut Gezond Leven analyseert ze: hoe gezond zijn ze?

Een experiment: Danira leeft drie weken op maaltijdshakes
Kan het nog sneller dan een kant-en-klare lasagne, bijvoorbeeld? Ja, zo blijkt. Op het internet vind je reclame voor maaltijdshakes. Vloeibare voeding waar alle voedingsstoffen inzitten die iemand nodig heeft op een dag. Zijn dat de kant-en-klaarmaaltijden van de toekomst?

Nooit meer koken, geen boodschappen meer moeten doen… nog sneller en eenvoudiger dus. Danira ziet dat wel zitten. Ze gaat voluit voor het experiment en schrapt drie weken lang alle vaste voeding van haar menu en leeft volledig op shakes. Wat doet dat met haar gezondheid? En wat doet dat met haar sociaal leven?

Leven (en eten) met diabetes
Wat eet auteur Lize Spit? Ze heeft een bijzonder eetverhaal: Lize heeft diabetes type 1. Dat betekent dat ze haar suikerinname voortdurend moet monitoren en dat ze zichzelf op tijd en stond insuline moet toedienen. Een hele opgave waar ze dag in dag uit mee bezig is. Kobe trok een dag met Lize op.

'Over Eten', woensdag 5 december om 20.40 uur op Eén.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De spelers van Eendracht Vooruit zijn vijftigers ondertussen. Maar de vrienden zijn uit elkaar gegroeid en hebben andere dingen aan hun hoofd dan voetbal: elk op hun eigen manier worstelen ze met de opvoeding van hun kinderen. Wanneer een van hen ziek wordt, komen ze tot het besef dat het leven te kort is voor ruzies. Maar om opnieuw bij elkaar te komen, hebben ze de hulp nodig van de nieuwe generatie.

'Team Spirit NXT GEN', film uit 2025 met oa. Dimitri Leue en Tania Kloek, om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:20
    Jan Van Looveren: 'Loslaten'
  • 21:55
    Le sixième enfant
    23:25
    The Tourist
  • 21:35
    Geen uitzending
    05:00
    Tik Tak
  • 22:35
    Alloo bij de Wegpolitie
    23:15
    Operatiekamer
  • 19:00
    Darts
    23:00
    A Million Ways to Die in the West
  • 22:50
    Hostel
    00:40
    Bel-Air
  • 22:30
    The Hurricane Heist
    00:20
    60 Days In
  • 22:10
    Believe in Christmas
    23:50
    Our Christmas Love Song
  • 22:40
    Tegen de Sterren Op
    00:10
    Cheers
  • 22:40
    Formule 1
    00:30
    Achter de schermen
  • 22:05
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 22:40
    Formule 1
    00:30
    The Shining
  • 22:25
    Naked Attraction
    00:35
    Kopen Of Slopen?
  • 22:15
    Cruel Instruction
    00:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:48
    Z-Defensie
    22:58
    CEO van mijn leven
  • 22:51
    De Branche-Expert
    22:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 22:40
    Indian Summer
    23:25
    Meat Timon
  • 22:05
    Ms. X
    23:10
    Brian and Maggie
  • 22:45
    The Resident
    04:05
    First Dates Australia
  • 22:40
    NOS Studio Sport Voetbal
    23:30
    NOS Studio Sport
  • 22:40
    Leven tot het laatst: de wandeling
    23:10
    Carmen Curlers
  • 21:00
    Junior Eurovisie Songfestival 2026 (Eurovisie Live Finale)
    23:30
    De slimste mens