Opperrechter Yasmine Kherbache in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 12 november 2021

Yasmine Kherbache was eerst activiste en advocate, daarna politica en nu is ze rechter aan het Grondwettelijk Hof. Doorheen haar carrière loopt één rode draad: gepassioneerd opkomen voor rechtvaardigheid.

Yasmine is de dochter van een Algerijnse vader en een Vlaamse moeder. Ze werd geboren in België en enkele maanden na haar geboorte vertrok het gezin naar Algerije. Het geboortedorp van haar vader, dicht tegen de kust, werd de plek waar ze haar kinderjaren doorbracht. Het spook van het opkomend extremisme en de Algerijnse burgeroorlog brachten het gezin opnieuw in België.


Yasmine Kherbache studeerde rechten en begon haar carrière als advocate. Gedreven door haar gevoel voor rechtvaardigheid en een grote interesse in de samenleving, verdiepte ze zich in antropologie. Haar liefde en engagement voor kunst en cultuur kon ze kwijt in het Nationaal Kunstenaarsplatform. Ze startte eerstelijnshulp op voor kunstenaars, werkte aan het kunstenaarsstatuut en zette uiteindelijk in 2004 de stap naar de politiek om het statuut beleidsmatig verder uit te werken.

Achtereenvolgens werkte ze op het kabinet van Frank Vandenbroucke en Ingrid Lieten. Van 2011 tot 2014 was ze kabinetschef van eerste minister Elio Di Rupo. Zelf stond ze vanaf 2012 in de politieke schijnwerpers, dankzij Patrick Janssens die haar overhaalde om deel te nemen aan de actieve politiek. Ze werd fractieleider en voorzitter van sp.a Antwerpen en in 2014 Vlaams Parlementslid. De wetstraatpers riep haar uit tot een van de beste parlementsleden, wegens haar stijl en dossierkennis. Complexe juridische vraagstukken en gevoelige maatschappelijke thema’s schuwde ze niet.

In november 2019 nam haar carrière opnieuw een andere wending. Ze zegde het politieke leven vaarwel en zette de stap naar het Grondwettelijk Hof, als rechter. Het was ook een terugkeer naar haar eerste liefde, de rechtspraktijk. Op haar 47ste is ze de jongste rechter én de eerste met een migratieachtergrond.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 13 november omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU met herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.

'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:30
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    01:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 09:30
    Bing
    22:45
    Geen uitzending
  • 09:30
    Open keuken met Sandra Bekkari
    01:20
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    10:50
    Rich Kids Go Skint
  • 09:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:30
    Geen uitzending
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:10
    Friends
    02:30
    This Is Us
  • 08:40
    Seal Team
    01:50
    Highway Thru Hell
  • 09:20
    Beach Barbecue
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:55
    Spring Break Murders
    01:20
    FBI: International
  • 04:09
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:32
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:10
    De Zomerkeuken
    02:50
    Soep!
  • 09:05
    Midsomer Murders
    02:05
    Lynley
  • 09:10
    Scrubs
    02:30
    Below Deck
  • 09:30
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 09:15
    Nederland in Beweging
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 09:30
    Rintje
    02:20
    EenVandaag