OP12 zendt uitreiking EBBA-Awards uit

maandag 27 januari 2014

OP12 maakt ruimte en tijd voor muziek en cultuur. Zo is er dinsdag een anderhalf uur durend verslag van de uitreiking van de EBBA Awards (European Border Breakers Awards).

Dat zijn pop- en rockonderscheidingen voor Europese artiesten die internationaal aan het doorbreken zijn. De EBBA Awards worden uitgereikt op de eerste dag van het Eurosonic Noorderslag showcasefestival in Groningen. De show wordt gepresenteerd door Jools Holland.


Het verslag van de EBBA Awards wordt voorafgegaan door een optreden van de Gentse rockband Kapitan Korsakov in de reeks 'Spoor 8'.

De EBBA Awards zijn prijzen van de Europese Commissie en de European Broadcasting Union (EBU) voor tien debuterende Europese artiesten, die succesvol zijn buiten de eigen landsgrenzen.

De winnaars van de EBBA Awards 2014 zijn GuGabriel (Oostenrijk), Lukas Graham (Denemarken), Woodkid (Frankrijk), Zedd (Duitsland), Asgeir (IJsland), Kodaline (Ierland), Jacco Gardner (Nederland), Envy (Noorwegen), Icona Pop (Zweden) en Disclosure (Groot-Brittannië). Maar dé uitschieter was Kodaline, die werd verkozen tot 'winnaar van de winnaars'. De Ierse band staat aan het begin van een wereldtour in de slipstream van haar succesvolle debuutalbum 'In A Perfect World'.

Het programma bestaat uit twee delen. Eerst is er een documentaire kennismaking met alle winnaars en daarna volgt een muziekshow met optredens van de nieuwe en vroegere laureaten. Zo zijn er acts van de kersverse winnaars Ásgeir, GuGabriel, Kodaline, Jacco Gardner, Lukas Graham en Nico & Vinz. Verder bevat het programma optredens van vroegere prijsbeesten Caro Emerald en Stromae, special guest Maria Mena en videoboodschappen van en interviews met Disclosure, Icona Pop en Zedd.

Vorige winnaars van de EBBA awards waren onder meer Adele, Mumford and Sons, Selah Sue, Gabriel Rios, Milow en Stromae.

Het verslag van de EBBA Awards wordt voorafgegaan door een optreden van de Gentse rockband Kapitan Korsakov in de reeks Spoor 8. Dat is een initiatief van het Gentse productiehuis Tactiqs waarbij Belgische bands worden uitgedaagd om op een niet-alledaagse locatie en met gebruik van slechts acht sporen, een less-is-more-live-sessie op te nemen. Kapitan Korsakov trekt voor Spoor 8 naar de Gentse Boekentoren.

'Spoor 8' met Kapitan Korsakov, dinsdag 28 januari om 20.00 uur OP12.
'De EBBA Awards', dinsdag 28 januari om 20.30 uur OP12.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mysteriejagers' (VRT 1)

De mysteriejagers onderzoeken de exacte omstandigheden van de diefstal in de nacht van 10 op 11 april 1934. Arnout ontdekt het originele gerechtelijk dossier in het Rijksarchief. Thomas duikt samen met kanunnik Ludo Collin in de geschiedenis van 'Het Lam Gods'. Danira gaat op stap met ex-commissaris Tony Vermeersch en volgt het pad van de dief in de kathedraal. Zijn kunstwerken vandaag nog zo makkelijk te stelen als bijna honderd jaar geleden? Jacotte zoekt het uit.

'Mysteriejagers', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Flikken Maastricht
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 13:00
    Winterbeelden
    17:50
    Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    19:00
    Athleticus Urban Games
  • 14:50
    Wittekerke
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:20
    Blind Getrouwd UK
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:35
    Home Again
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:35
    Zorro
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:10
    Baywatch
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:25
    Joe
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:00
    The Sky is the Limit
    18:35
    De Moeite Waard?!
  • 15:05
    The Rookie
    18:45
    Coroner
  • 15:00
    Seal Team
    18:40
    Bar Rescue
  • 14:50
    The Real Housewives of Beverly Hills
    18:45
    Retour Masters
  • 15:25
    Homicide for the Holidays
    18:35
    Cold Justice
  • 13:28
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:15
    Het appartement
    16:00
    Vitamine 55
  • 15:30
    Winters Grillen
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 14:20
    McDonald and Dodds
    19:00
    Death in Paradise
  • 14:55
    Below Deck Mediterranean
    18:40
    First Dates Australia
  • 15:35
    NOS Journaal
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:25
    Junglepiloten - Verhalen van hoop
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 15:35
    Dino Daan & Lucy
    18:00
    Wordt aangekondigd