OP12 maakt tijd voor Lou Reed

woensdag 30 oktober 2013

Naar aanleiding van het overlijden van Lou Reed brengt OP12 donderdag een dubbel eerbetoon aan de Amerikaanse rockartiest. Eerst is er een concert dat Lou Reed in juli 2000 gaf in Montreux. Aansluitend volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer.

Lou Reed - Live at Montreux
Het concert in Montreux maakte deel uit van Reeds Ecstasy World Tour bij de release van het gelijknamige album. Hij speelt dan ook vooral nummers van die plaat (onder meer Paranoia Key, Turn To Me, Modern Dance en Ectasy), maar ook klassiekers uit zijn repertoire, zoals Romeo had Juliette, Dirty Blvd en Perfect Day.


Lou Reed - Transformer
Aansluitend, om 22.25 uur, volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer, de plaat die Lou Reed in 1972 in één klap transformeerde van cultmuzikant bij The Velvet Underground tot internationale superster. Onder de vleugels van Andy warhol in diens Factory groeide The Velvet Underground in de late jaren '60 uit tot een immens invloedrijke band die tot op vandaag andere muzikanten inspireert. Maar Lou Reed werkte in die tijd ook aan een solocarrière. Zijn eerste album kende niet veel succes, maar David Bowie, die Reed bewonderde, bood zichzelf aan als producer voor zijn volgende LP. Transformer werd een megasucces dat volgens velen de tijdsgeest perfect belichaamde.

In deze documentaire worden Perfect Day, Vicious, Satellite of Love en de andere nummers van de plaat een na een ontleed, door Lou Reed zelf, door de originele geluidstechnicus Ken Scott, en door bassist Herbie Flowers, die vertelt hoe de basslijn van Walk on the Wild Side - wellicht de meest beroemde uit de popgeschiedenis - tot stand kwam.

Dave Stewart van de Eurythmics vertelt hoe hij als songwriter en muzikant werd beïnvloed door Lou Reed. Gerard Malenga, zakenpartner van Andy Warhol, evoceert de sfeer van de tijd in The Factory en schetst hoe het talent van Lou Reed daar tot ontwikkeling kon komen. We maken ook kennis met 'Joe' en 'Holly', twee mensen die figureerden in Walk on the Wild Side. Verder bevat de documentaire unieke opnames en archiefbeelden van Lou Reed, Velvet Underground, Andy Warhol en The Factory.
David Fricke, uitgever van Rolling Stone, en Lenny Kay, muzikant en journalist, belichten het belang van Lou Reed voor hele generaties muzikanten en maken duidelijk waarom Transformer een echte klassieker is.

'Lou Reed – Live at Montreux en Classic Albums – Transformer', donderdag 31 oktober vanaf 21.30 uur OP12.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:15
    VRT NWS laat
  • 20:15
    Black sands
    21:40
    8 Mile
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:50
    Geen uitzending
  • 19:55
    De Zonen van Van As
    20:25
    Ticket to Paradise
  • 19:00
    World Cup of Darts 2026
    23:00
    Freelancers
  • 18:40
    Addams Family Values
    20:25
    The Man From Toronto
  • 19:40
    All New Traffic Cops
    22:30
    The Naked Gun
  • 19:45
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 20:00
    Nonkel Jef
    22:35
    Tegen de Sterren Op
  • 19:25
    Huizenjagers
    20:25
    Blind Gekocht NL
  • 20:20
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 20:00
    Two and a Half Men
    20:25
    The Revenant
  • 19:45
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 19:35
    World's Most Evil Killers
  • 19:52
    Z-Weekoverzicht
    20:26
    Trends Talk
  • 20:23
    De tip
    21:00
    Play That Song
  • 20:05
    Vanavond bij ons
    21:10
    Meat Timon
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    Win Win
    22:00
    From
  • 20:05
    NOS WK Avond
    20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:30
    Over Leven
  • 20:13
    Socutera
    20:25
    Blinded