OP12 maakt tijd voor Lou Reed

woensdag 30 oktober 2013

Naar aanleiding van het overlijden van Lou Reed brengt OP12 donderdag een dubbel eerbetoon aan de Amerikaanse rockartiest. Eerst is er een concert dat Lou Reed in juli 2000 gaf in Montreux. Aansluitend volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer.

Lou Reed - Live at Montreux
Het concert in Montreux maakte deel uit van Reeds Ecstasy World Tour bij de release van het gelijknamige album. Hij speelt dan ook vooral nummers van die plaat (onder meer Paranoia Key, Turn To Me, Modern Dance en Ectasy), maar ook klassiekers uit zijn repertoire, zoals Romeo had Juliette, Dirty Blvd en Perfect Day.


Lou Reed - Transformer
Aansluitend, om 22.25 uur, volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer, de plaat die Lou Reed in 1972 in één klap transformeerde van cultmuzikant bij The Velvet Underground tot internationale superster. Onder de vleugels van Andy warhol in diens Factory groeide The Velvet Underground in de late jaren '60 uit tot een immens invloedrijke band die tot op vandaag andere muzikanten inspireert. Maar Lou Reed werkte in die tijd ook aan een solocarrière. Zijn eerste album kende niet veel succes, maar David Bowie, die Reed bewonderde, bood zichzelf aan als producer voor zijn volgende LP. Transformer werd een megasucces dat volgens velen de tijdsgeest perfect belichaamde.

In deze documentaire worden Perfect Day, Vicious, Satellite of Love en de andere nummers van de plaat een na een ontleed, door Lou Reed zelf, door de originele geluidstechnicus Ken Scott, en door bassist Herbie Flowers, die vertelt hoe de basslijn van Walk on the Wild Side - wellicht de meest beroemde uit de popgeschiedenis - tot stand kwam.

Dave Stewart van de Eurythmics vertelt hoe hij als songwriter en muzikant werd beïnvloed door Lou Reed. Gerard Malenga, zakenpartner van Andy Warhol, evoceert de sfeer van de tijd in The Factory en schetst hoe het talent van Lou Reed daar tot ontwikkeling kon komen. We maken ook kennis met 'Joe' en 'Holly', twee mensen die figureerden in Walk on the Wild Side. Verder bevat de documentaire unieke opnames en archiefbeelden van Lou Reed, Velvet Underground, Andy Warhol en The Factory.
David Fricke, uitgever van Rolling Stone, en Lenny Kay, muzikant en journalist, belichten het belang van Lou Reed voor hele generaties muzikanten en maken duidelijk waarom Transformer een echte klassieker is.

'Lou Reed – Live at Montreux en Classic Albums – Transformer', donderdag 31 oktober vanaf 21.30 uur OP12.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' - Donald en Janne (VRT 1)

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.

'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Witse
    18:04
    Het weer (vooravond)
  • 17:30
    The Price of Truth
    18:25
    Sporza: UEFA Europa League
  • 17:30
    Nachtwacht
    17:55
    Karrewiet
  • 17:15
    Vrederechters
    18:25
    Florentina
  • 17:25
    B&B zoekt Lief NL: Winter
    18:50
    Home and Away
  • 17:15
    Chicago P.D.
    18:10
    How I Met Your Mother
  • 17:45
    Police Interceptors
    20:35
    The Nutty Professor
  • 17:30
    'Tis the Season to Be Merry
  • 17:40
    Slisse & Cesar
    18:10
    Sturm der Liebe
  • 17:35
    De Slimste Mens Ter Wereld
    18:55
    Stukken van mensen
  • 17:50
    Elsbeth
    19:40
    NCIS: Hawaii
  • 17:30
    The Simpsons
    18:30
    Storage Wars
  • 17:15
    Masterchef USA
    18:05
    Love It or List It
  • 17:05
    My Name Is Reeva
    18:50
    The Killer in My Family
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:47
    Hallo Roger
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:45
    Winters Grillen
    18:05
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:50
    The Resident
    18:50
    Below Deck Mediterranean
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:56
    Politieke Partijen
  • 17:10
    De slimste mens
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:50
    Brugklas
    18:00
    Checkpoint