OP12 maakt tijd voor Lou Reed

woensdag 30 oktober 2013

Naar aanleiding van het overlijden van Lou Reed brengt OP12 donderdag een dubbel eerbetoon aan de Amerikaanse rockartiest. Eerst is er een concert dat Lou Reed in juli 2000 gaf in Montreux. Aansluitend volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer.

Lou Reed - Live at Montreux
Het concert in Montreux maakte deel uit van Reeds Ecstasy World Tour bij de release van het gelijknamige album. Hij speelt dan ook vooral nummers van die plaat (onder meer Paranoia Key, Turn To Me, Modern Dance en Ectasy), maar ook klassiekers uit zijn repertoire, zoals Romeo had Juliette, Dirty Blvd en Perfect Day.


Lou Reed - Transformer
Aansluitend, om 22.25 uur, volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer, de plaat die Lou Reed in 1972 in één klap transformeerde van cultmuzikant bij The Velvet Underground tot internationale superster. Onder de vleugels van Andy warhol in diens Factory groeide The Velvet Underground in de late jaren '60 uit tot een immens invloedrijke band die tot op vandaag andere muzikanten inspireert. Maar Lou Reed werkte in die tijd ook aan een solocarrière. Zijn eerste album kende niet veel succes, maar David Bowie, die Reed bewonderde, bood zichzelf aan als producer voor zijn volgende LP. Transformer werd een megasucces dat volgens velen de tijdsgeest perfect belichaamde.

In deze documentaire worden Perfect Day, Vicious, Satellite of Love en de andere nummers van de plaat een na een ontleed, door Lou Reed zelf, door de originele geluidstechnicus Ken Scott, en door bassist Herbie Flowers, die vertelt hoe de basslijn van Walk on the Wild Side - wellicht de meest beroemde uit de popgeschiedenis - tot stand kwam.

Dave Stewart van de Eurythmics vertelt hoe hij als songwriter en muzikant werd beïnvloed door Lou Reed. Gerard Malenga, zakenpartner van Andy Warhol, evoceert de sfeer van de tijd in The Factory en schetst hoe het talent van Lou Reed daar tot ontwikkeling kon komen. We maken ook kennis met 'Joe' en 'Holly', twee mensen die figureerden in Walk on the Wild Side. Verder bevat de documentaire unieke opnames en archiefbeelden van Lou Reed, Velvet Underground, Andy Warhol en The Factory.
David Fricke, uitgever van Rolling Stone, en Lenny Kay, muzikant en journalist, belichten het belang van Lou Reed voor hele generaties muzikanten en maken duidelijk waarom Transformer een echte klassieker is.

'Lou Reed – Live at Montreux en Classic Albums – Transformer', donderdag 31 oktober vanaf 21.30 uur OP12.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Met de wind mee
    14:05
    Clips
  • 10:00
    Lentebeelden
    15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
  • 13:20
    Geitenmeid
    13:35
    Buddybot
  • 13:25
    Het Weer (middag)
    13:35
    De Branche-Expert
  • 13:00
    The Motorway
    13:45
    Kitchen Nightmares
  • 12:40
    Geen uitzending
    14:50
    The Irrational
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:40
    Baywatch Hawaii
  • 09:05
    Geen uitzending
    16:05
    Murder in a Small Town
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 13:25
    De Smaaktoerist
    14:00
    Vik & Gert
  • 13:05
    Fire Country
    14:35
    NCIS
  • 13:15
    Pawn Stars
    15:40
    Two and a Half Men
  • 13:25
    Million Dollar Listing Los Angeles
    16:30
    Chateau Meiland
  • 13:10
    Snapped
    17:05
    World's Most Evil Killers
  • 13:07
    De CFO podcast
    13:40
    CEO van mijn leven
  • 13:10
    De ambachter
    13:34
    Mijn tuin
  • 13:20
    Meat Timon
    13:50
    Het Weekmenu
  • 12:50
    Midsomer Murders
    14:50
    Beyond Paradise
  • 13:10
    Scrubs
    16:20
    Station 19
  • 13:25
    Over Mijn Lijk
    14:25
    Het Familiediner
  • 13:10
    2 voor 12
    13:50
    Meldpunt Actueel
  • 13:10
    Mega Mindy
    13:35
    Trex