OP12 maakt tijd voor Lou Reed

woensdag 30 oktober 2013

Naar aanleiding van het overlijden van Lou Reed brengt OP12 donderdag een dubbel eerbetoon aan de Amerikaanse rockartiest. Eerst is er een concert dat Lou Reed in juli 2000 gaf in Montreux. Aansluitend volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer.

Lou Reed - Live at Montreux
Het concert in Montreux maakte deel uit van Reeds Ecstasy World Tour bij de release van het gelijknamige album. Hij speelt dan ook vooral nummers van die plaat (onder meer Paranoia Key, Turn To Me, Modern Dance en Ectasy), maar ook klassiekers uit zijn repertoire, zoals Romeo had Juliette, Dirty Blvd en Perfect Day.


Lou Reed - Transformer
Aansluitend, om 22.25 uur, volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer, de plaat die Lou Reed in 1972 in één klap transformeerde van cultmuzikant bij The Velvet Underground tot internationale superster. Onder de vleugels van Andy warhol in diens Factory groeide The Velvet Underground in de late jaren '60 uit tot een immens invloedrijke band die tot op vandaag andere muzikanten inspireert. Maar Lou Reed werkte in die tijd ook aan een solocarrière. Zijn eerste album kende niet veel succes, maar David Bowie, die Reed bewonderde, bood zichzelf aan als producer voor zijn volgende LP. Transformer werd een megasucces dat volgens velen de tijdsgeest perfect belichaamde.

In deze documentaire worden Perfect Day, Vicious, Satellite of Love en de andere nummers van de plaat een na een ontleed, door Lou Reed zelf, door de originele geluidstechnicus Ken Scott, en door bassist Herbie Flowers, die vertelt hoe de basslijn van Walk on the Wild Side - wellicht de meest beroemde uit de popgeschiedenis - tot stand kwam.

Dave Stewart van de Eurythmics vertelt hoe hij als songwriter en muzikant werd beïnvloed door Lou Reed. Gerard Malenga, zakenpartner van Andy Warhol, evoceert de sfeer van de tijd in The Factory en schetst hoe het talent van Lou Reed daar tot ontwikkeling kon komen. We maken ook kennis met 'Joe' en 'Holly', twee mensen die figureerden in Walk on the Wild Side. Verder bevat de documentaire unieke opnames en archiefbeelden van Lou Reed, Velvet Underground, Andy Warhol en The Factory.
David Fricke, uitgever van Rolling Stone, en Lenny Kay, muzikant en journalist, belichten het belang van Lou Reed voor hele generaties muzikanten en maken duidelijk waarom Transformer een echte klassieker is.

'Lou Reed – Live at Montreux en Classic Albums – Transformer', donderdag 31 oktober vanaf 21.30 uur OP12.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Laura (47) en Couzijn (53) vertrekken naar de Duitse Eifel, waar ze een oud schoolgebouw met een woonhuis kochten. Hier willen ze een inspiratielocatie creëren waar mensen in alle rust samen kunnen werken en ontspannen. Coach Couzijn biedt daarbij professionele begeleiding. De verbouwing verloopt echter niet zonder slag of stoot en tot overmaat van ramp krijgt Couzijn een ongeluk.

'Ik Vertrek', om 23.05 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:25
    Het weer
  • 21:50
    Once Upon a Time in Space
    22:45
    Wild Rose
  • 20:55
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 21:15
    Ze Zeggen Dat
    22:30
    Telefacts Zomer
  • 21:45
    Only Joling
    23:05
    Ik Vertrek
  • 22:20
    The Irrational
    23:20
    Godfather of Harlem
  • 22:25
    VTM Docu: The Amazon Review Killer
    23:30
    Most Daring
  • 21:45
    The Couple Next Door
    22:45
    ER
  • 21:35
    Rupel
    22:35
    Airwolf
  • 22:20
    Lang Leve de Liefde
    22:55
    Blind Gekocht
  • 21:35
    Dirty John
    22:30
    Friends
  • 20:35
    Hackers
    22:40
    Leverage: Redemption
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:45
    Komen Eten
  • 22:25
    Without a Trace
    23:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:16
    Z-Beurs
    22:29
    20 jaar POM
  • 22:15
    Kan ik het ook?
    22:30
    More Than A Feeling
  • 22:20
    Becoming Meewis
    23:00
    Lekker Messy
  • 21:55
    Foyle's War
  • 22:25
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:10
    Burn Notice
  • 21:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    00:35
    NOS Journaal
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    NPO Doc: A Storm Foretold
  • 21:45
    Au Pairs
    22:40
    Dertigers