OP12 maakt tijd voor Lou Reed

woensdag 30 oktober 2013

Naar aanleiding van het overlijden van Lou Reed brengt OP12 donderdag een dubbel eerbetoon aan de Amerikaanse rockartiest. Eerst is er een concert dat Lou Reed in juli 2000 gaf in Montreux. Aansluitend volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer.

Lou Reed - Live at Montreux
Het concert in Montreux maakte deel uit van Reeds Ecstasy World Tour bij de release van het gelijknamige album. Hij speelt dan ook vooral nummers van die plaat (onder meer Paranoia Key, Turn To Me, Modern Dance en Ectasy), maar ook klassiekers uit zijn repertoire, zoals Romeo had Juliette, Dirty Blvd en Perfect Day.


Lou Reed - Transformer
Aansluitend, om 22.25 uur, volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer, de plaat die Lou Reed in 1972 in één klap transformeerde van cultmuzikant bij The Velvet Underground tot internationale superster. Onder de vleugels van Andy warhol in diens Factory groeide The Velvet Underground in de late jaren '60 uit tot een immens invloedrijke band die tot op vandaag andere muzikanten inspireert. Maar Lou Reed werkte in die tijd ook aan een solocarrière. Zijn eerste album kende niet veel succes, maar David Bowie, die Reed bewonderde, bood zichzelf aan als producer voor zijn volgende LP. Transformer werd een megasucces dat volgens velen de tijdsgeest perfect belichaamde.

In deze documentaire worden Perfect Day, Vicious, Satellite of Love en de andere nummers van de plaat een na een ontleed, door Lou Reed zelf, door de originele geluidstechnicus Ken Scott, en door bassist Herbie Flowers, die vertelt hoe de basslijn van Walk on the Wild Side - wellicht de meest beroemde uit de popgeschiedenis - tot stand kwam.

Dave Stewart van de Eurythmics vertelt hoe hij als songwriter en muzikant werd beïnvloed door Lou Reed. Gerard Malenga, zakenpartner van Andy Warhol, evoceert de sfeer van de tijd in The Factory en schetst hoe het talent van Lou Reed daar tot ontwikkeling kon komen. We maken ook kennis met 'Joe' en 'Holly', twee mensen die figureerden in Walk on the Wild Side. Verder bevat de documentaire unieke opnames en archiefbeelden van Lou Reed, Velvet Underground, Andy Warhol en The Factory.
David Fricke, uitgever van Rolling Stone, en Lenny Kay, muzikant en journalist, belichten het belang van Lou Reed voor hele generaties muzikanten en maken duidelijk waarom Transformer een echte klassieker is.

'Lou Reed – Live at Montreux en Classic Albums – Transformer', donderdag 31 oktober vanaf 21.30 uur OP12.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Boisies pakhuis is in de as gelegd door de IRA en Joan wordt in de gevangenis in elkaar geslagen. Ze komt op borgtocht vrij, maar er hangt haar een gevangenisstraf van tien jaar boven het hoofd. Joan vindt dat Boisie en zij het land uit moeten vluchten. Boisie gaat akkoord en Joan bedenkt een gewaagd plan om de vlucht te financieren.

'Joan', om 20.30 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Tom & Harry
    15:15
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 14:40
    Odo
    14:45
    Yetili vertelt
  • 14:10
    Liefde voor muziek
    15:25
    Cheers
  • 14:00
    Darts
    18:00
    Foute vrienden
  • 13:55
    Grosse Pointe Garden Society
    14:45
    The Mummy
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:00
    Airwolf
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 09:55
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 14:20
    Friends
    16:00
    De Verhulstjes
  • 13:55
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:40
    Criminal Minds
  • 14:40
    Highway Thru Hell
    15:35
    The Neighborhood
  • 13:50
    Sort Your Life Out
    17:15
    Komen Eten
  • 14:40
    Death of the Party
    15:35
    Murdered at First Sight
  • 14:11
    Trends Talk
    14:45
    CEO van mijn leven
  • 14:35
    Roger
    15:00
    Request
  • 14:05
    Lekker Messy - Weekmenu
    14:55
    De Garde van Gert
  • 14:15
    Midsomer Murders
    15:15
    The Good Ship Murder
  • 14:40
    Law & Order: Special Victims Unit
    18:10
    Scandal
  • 14:00
    NOS Zomercarnaval Rotterdam 2026
    14:55
    Golden Earring - One Last Night
  • 14:00
    De verborgen strijd van Myanmar
    14:50
    Kloostergasten
  • 14:30
    Summer Break
    14:55
    Junior Songfestival 2026