OP12 maakt tijd voor Lou Reed

Naar aanleiding van het overlijden van Lou Reed brengt OP12 donderdag een dubbel eerbetoon aan de Amerikaanse rockartiest. Eerst is er een concert dat Lou Reed in juli 2000 gaf in Montreux. Aansluitend volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer.
Lou Reed - Live at Montreux
Het concert in Montreux maakte deel uit van Reeds Ecstasy World Tour bij de release van het gelijknamige album. Hij speelt dan ook vooral nummers van die plaat (onder meer Paranoia Key, Turn To Me, Modern Dance en Ectasy), maar ook klassiekers uit zijn repertoire, zoals Romeo had Juliette, Dirty Blvd en Perfect Day.
Lou Reed - Transformer
Aansluitend, om 22.25 uur, volgt een documentaire uit de reeks Classic Albums over Transformer, de plaat die Lou Reed in 1972 in één klap transformeerde van cultmuzikant bij The Velvet Underground tot internationale superster. Onder de vleugels van Andy warhol in diens Factory groeide The Velvet Underground in de late jaren '60 uit tot een immens invloedrijke band die tot op vandaag andere muzikanten inspireert. Maar Lou Reed werkte in die tijd ook aan een solocarrière. Zijn eerste album kende niet veel succes, maar David Bowie, die Reed bewonderde, bood zichzelf aan als producer voor zijn volgende LP. Transformer werd een megasucces dat volgens velen de tijdsgeest perfect belichaamde.
In deze documentaire worden Perfect Day, Vicious, Satellite of Love en de andere nummers van de plaat een na een ontleed, door Lou Reed zelf, door de originele geluidstechnicus Ken Scott, en door bassist Herbie Flowers, die vertelt hoe de basslijn van Walk on the Wild Side - wellicht de meest beroemde uit de popgeschiedenis - tot stand kwam.
Dave Stewart van de Eurythmics vertelt hoe hij als songwriter en muzikant werd beïnvloed door Lou Reed. Gerard Malenga, zakenpartner van Andy Warhol, evoceert de sfeer van de tijd in The Factory en schetst hoe het talent van Lou Reed daar tot ontwikkeling kon komen. We maken ook kennis met 'Joe' en 'Holly', twee mensen die figureerden in Walk on the Wild Side. Verder bevat de documentaire unieke opnames en archiefbeelden van Lou Reed, Velvet Underground, Andy Warhol en The Factory.
David Fricke, uitgever van Rolling Stone, en Lenny Kay, muzikant en journalist, belichten het belang van Lou Reed voor hele generaties muzikanten en maken duidelijk waarom Transformer een echte klassieker is.
'Lou Reed – Live at Montreux en Classic Albums – Transformer', donderdag 31 oktober vanaf 21.30 uur OP12.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Opnames nieuw Play-programma 'Bockie Gaat Naar School' gestart in GO! Atheneum Dendermonde
- De gele box gaat open: mysterie én mindgames in eerste aflevering van 'De Box'
- Van de kerk naar 'The Voice': pastoorsdochter maakt indruk met haar stem én met een song in het Lingala
- Kijkcijfers: 27 en 28 februari & 1 maart 2026
- Karine Claassen trekt naar onbekende leefwerelden in 'Op een Ander'
- Advocaten over pleiten in assisenzaken in 'Justice For All'
- 'Vol gas door de modder': over de onzekere toekomst van motorcross in Nederland
- Strijd om dorpsbehoud in nieuwe BNNVARA documentaire: 'Knokke in Cadzand'
- 'Ik Vertrek' volgt Loes en Bart naar Spanje
- Onverwacht tafereel in 'Geheimen van het Museum'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden!
Kijktip van de dag

Tien onbekende Vlamingen starten aan een spel waarvan ze de regels niet kennen. Het enige wat ze weten is dat elke keer de boxen openen, de opdracht meteen begint en ze zelf moeten zoeken wat de bedoeling is. Dit zorgt voor hilariteit en onzekerheid.
'De Box', om 20.40 uur op VTM.



































