'Ooit Komt Het Goed' zet jeugdwerkloosheid op de politieke agenda

Thibault, Tomas en Stijn trekken in deze laatste aflevering van 'Ooit Komt Het Goed' naar Brussel. Deze keer niet om te solliciteren, maar wel om de politici van ons land wakker te schudden en te confronteren met de problematiek van de jongeren-werkloosheid waar zij de afgelopen zeven afleveringen mee worstelden.
En Thibault, Tomas en Stijn doen dat uiteraard op hun geheel eigen, aanstekelijke manier. Tijs telt de winst van zijn Kras-je-rijk-party van vorige week. En we blikken ook nog eens terug op de hoogtepunten van de hele reeks.
'Ooit Komt het Goed' in het Parlement
Jeugdwerkloosheid op de agenda zetten is sinds de start van 'Ooit Komt Het Goed' een streefdoel voor de jongens. Daarom duwen ze de leden van het Vlaams Parlement letterlijk een gepersonaliseerde agenda met vooraf ingevulde to do’s onder de neus.
Ook het federaal parlement zal hun stem gehoord hebben nadat ze de Kamer onveilig maken met hun zangstonde. Helaas wordt die bruusk onderbroken: de jongens worden administratief aangehouden en belanden op het politiecommissariaat omdat hun vreedzame actie helaas niet in de smaak valt bij de agenten.
Maar het ligt niet in de aard van de mannen om op te geven, dus ze gaan nog een stap verder: ze proberen een Europese betoging om te leiden naar de Wetstraat en belanden op het einde van die optocht op het podium waar ze duizenden betogers enthousiast toezingen en bewust maken van de problematiek.
Kras je rijk-feest: Tijs en Ellen testen hun winst
We vernemen ook wat de Kras-je-rijk-party van de vorige aflevering opbrengt voor Tijs en de winnares Ellen Van Cotthem. Ondernemer Tijs organiseerde een succesvolle fuif in Petrol in Antwerpen waar bezoekers alles betaalden met krasloten: van toegang over drank tot toiletbezoek. Nu is het moment aangebroken om de uiteindelijke winst te krassen. Ellen komt mee helpen en samen met de jongens ontdekt ze dat de totale opbrengst van de loten €2628 bedraagt. En daarvan neemt zij de helft mee naar huis!
The best of...
Zeven afleveringen en talloze sollicitatiepogingen na de start van hun programma blikken Thibault, Tomas, Stijn en Tijs ook terug op hun avontuur. De strafste momenten en spannendste stunts van de hele reeks worden nog even voor de geest gehaald.
De resultaten
Workbook - het Facebook-initiatief van 'Ooit Komt Het Goed' dat door middel van Facebooklikes jongeren aan een job wil helpen - heeft ondertussen al negen jobs gecreëerd. Een druppel op een hete plaat, maar één waar Thibault, Tomas en Stijn toch bijzonder trots op zijn. De inzendingen van bedrijven blijven binnenkomen. Hoewel Ooit komt het goed na deze laatste aflevering ophoudt te bestaan, doet Workbook dat niet. De strijd tegen de jeugdwerkloosheid gaat immers onverminderd verder.
Het creatief solliciteren van Thibault, Stijn en Tomas bracht voor de mannen slechts één contract op. Thibaults poging om een grote bank binnen te dringen en zonder afspraak de HR-directeur te spreken, wierp vruchten af. Dit bevestigt voor de makers wat ze al wisten: jongeren verdienen veel en veel beter.
En naar aanleiding van de nakende verkiezingen hopen Tomas, Thibault, Stijn en Tijs dankzij al hun acties te hebben aangetoond dat het belangrijkste thema van de verkiezingen de jeugdwerkloosheid moet zijn.
'Ooit Komt Het Goed' overschreed zelfs de landsgrenzen. Ook in Frankrijk bleven de acties van de jongeren niet onopgemerkt. 'Ooit Komt Het Goed' en de schrijnend hoge jeugdwerkloosheidscijfers werden een item in de ochtendshow Télématin én in het middagjournaal op France 2.
'Ooit Komt Het Goed', donderdag 10 april om 22.30 uur op Eén. Herhaling op vrijdag om 20.50 uur OP12 en op dinsdag om 23.10 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe documentaire 'The Cult of the Real Housewife' op TLC
- De WK-koorts begint bij Ziggo Sport
- Wilfred Genee presenteert nieuw programma 'Mi Dushi: Wat is dan liefde?'
- Wie wordt de beste danser van de Lage Landen en wint 'So You Think You Can Dance'?
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Ontdek wat National Geographic te bieden heeft in juni
- Dit zie je in juni op 24Kitchen
- BBC Belgium in juni: nieuwe verhalen, nieuwe spanning
- Binnenkort bij RTL: nieuwe programma’s, finales en filmweken
- 'Vroege Vogels' is zondag in Zeeuws-Vlaanderen
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' over bijzonder opnames van The Nits
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video
Kijktip van de dag

Na weken vol audities, callbacks en studioshows is het zover: de grote finale van 'So You Think You Can Dance'. Zes dansers strijden in solo's, duo's en voor het eerst ook trio's om de titel én een unieke danskans in Los Angeles. Wie wint 'So You Think You Can Dance 2026'?
'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.



































