'Ooit Komt Het Goed' zet jeugdwerkloosheid op de politieke agenda

woensdag 9 april 2014

Thibault, Tomas en Stijn trekken in deze laatste aflevering van 'Ooit Komt Het Goed' naar Brussel. Deze keer niet om te solliciteren, maar wel om de politici van ons land wakker te schudden en te confronteren met de problematiek van de jongeren-werkloosheid waar zij de afgelopen zeven afleveringen mee worstelden.

En Thibault, Tomas en Stijn doen dat uiteraard op hun geheel eigen, aanstekelijke manier. Tijs telt de winst van zijn Kras-je-rijk-party van vorige week. En we blikken ook nog eens terug op de hoogtepunten van de hele reeks.


'Ooit Komt het Goed' in het Parlement
Jeugdwerkloosheid op de agenda zetten is sinds de start van 'Ooit Komt Het Goed' een streefdoel voor de jongens. Daarom duwen ze de leden van het Vlaams Parlement letterlijk een gepersonaliseerde agenda met vooraf ingevulde to do’s onder de neus.

Ook het federaal parlement zal hun stem gehoord hebben nadat ze de Kamer onveilig maken met hun zangstonde. Helaas wordt die bruusk onderbroken: de jongens worden administratief aangehouden en belanden op het politiecommissariaat omdat hun vreedzame actie helaas niet in de smaak valt bij de agenten.

Maar het ligt niet in de aard van de mannen om op te geven, dus ze gaan nog een stap verder: ze proberen een Europese betoging om te leiden naar de Wetstraat en belanden op het einde van die optocht op het podium waar ze duizenden betogers enthousiast toezingen en bewust maken van de problematiek.

Kras je rijk-feest: Tijs en Ellen testen hun winst
We vernemen ook wat de Kras-je-rijk-party van de vorige aflevering opbrengt voor Tijs en de winnares Ellen Van Cotthem. Ondernemer Tijs organiseerde een succesvolle fuif in Petrol in Antwerpen waar bezoekers alles betaalden met krasloten: van toegang over drank tot toiletbezoek. Nu is het moment aangebroken om de uiteindelijke winst te krassen. Ellen komt mee helpen en samen met de jongens ontdekt ze dat de totale opbrengst van de loten €2628 bedraagt. En daarvan neemt zij de helft mee naar huis!

The best of...
Zeven afleveringen en talloze sollicitatiepogingen na de start van hun programma blikken Thibault, Tomas, Stijn en Tijs ook terug op hun avontuur. De strafste momenten en spannendste stunts van de hele reeks worden nog even voor de geest gehaald.

De resultaten
Workbook - het Facebook-initiatief van 'Ooit Komt Het Goed' dat door middel van Facebooklikes jongeren aan een job wil helpen - heeft ondertussen al negen jobs gecreëerd. Een druppel op een hete plaat, maar één waar Thibault, Tomas en Stijn toch bijzonder trots op zijn. De inzendingen van bedrijven blijven binnenkomen. Hoewel Ooit komt het goed na deze laatste aflevering ophoudt te bestaan, doet Workbook dat niet. De strijd tegen de jeugdwerkloosheid gaat immers onverminderd verder.

Het creatief solliciteren van Thibault, Stijn en Tomas bracht voor de mannen slechts één contract op. Thibaults poging om een grote bank binnen te dringen en zonder afspraak de HR-directeur te spreken, wierp vruchten af. Dit bevestigt voor de makers wat ze al wisten: jongeren verdienen veel en veel beter.

En naar aanleiding van de nakende verkiezingen hopen Tomas, Thibault, Stijn en Tijs dankzij al hun acties te hebben aangetoond dat het belangrijkste thema van de verkiezingen de jeugdwerkloosheid moet zijn.

'Ooit Komt Het Goed' overschreed zelfs de landsgrenzen. Ook in Frankrijk bleven de acties van de jongeren niet onopgemerkt. 'Ooit Komt Het Goed' en de schrijnend hoge jeugdwerkloosheidscijfers werden een item in de ochtendshow Télématin én in het middagjournaal op France 2.

'Ooit Komt Het Goed', donderdag 10 april om 22.30 uur op Eén. Herhaling op vrijdag om 20.50 uur OP12 en op dinsdag om 23.10 uur op Eén.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Nora-Leah toont in de vierde auditieshow dat meisjes net zo goed kunnen breakdancen als jongens. Clown Tof doet dan weer heel erg haar best om de jury aan het lachen te krijgen, terwijl Meermens een wel héél bijzondere ode brengt aan zijn vriendin.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Herfstbeelden
    02:15
    Journaallus
  • 10:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 10:05
    STIP IT Liedjes
    05:25
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    01:25
    NYPD Blue
  • 01:40
    Geen uitzending
    09:30
    Wordt aangekondigd
  • 05:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 09:25
    Fit for Christmas
    05:50
    Rediscovering Christmas
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 10:00
    De Gezonde Goesting
    02:35
    Geen uitzending
  • 09:30
    FBI: Most Wanted
    02:00
    How to Get Away With Murder
  • 09:15
    Heavy Rescue: 401
    02:30
    Geen uitzending
  • 09:45
    Love It or List It UK
    02:05
    A Place in the Sun
  • 08:50
    Hoax: The Kidnapping of Sherri Papini
    02:15
    Geen uitzending
  • 09:33
    Trends Talk
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:02
    De perfecte werkplaats
    05:55
    Sixties To Six
  • 10:00
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
    02:25
    Meat Timon
  • 09:50
    Murdoch Mysteries
    02:05
    London Kills
  • 09:20
    Burn Notice
    02:05
    NCIS
  • 09:15
    Een vergetelijk mooie reis
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:45
    De Meestergids
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:05
    Shaun het schaap
    02:35
    Eva