'Ooit Komt Het Goed' zet jeugdwerkloosheid op de politieke agenda

Thibault, Tomas en Stijn trekken in deze laatste aflevering van 'Ooit Komt Het Goed' naar Brussel. Deze keer niet om te solliciteren, maar wel om de politici van ons land wakker te schudden en te confronteren met de problematiek van de jongeren-werkloosheid waar zij de afgelopen zeven afleveringen mee worstelden.
En Thibault, Tomas en Stijn doen dat uiteraard op hun geheel eigen, aanstekelijke manier. Tijs telt de winst van zijn Kras-je-rijk-party van vorige week. En we blikken ook nog eens terug op de hoogtepunten van de hele reeks.
'Ooit Komt het Goed' in het Parlement
Jeugdwerkloosheid op de agenda zetten is sinds de start van 'Ooit Komt Het Goed' een streefdoel voor de jongens. Daarom duwen ze de leden van het Vlaams Parlement letterlijk een gepersonaliseerde agenda met vooraf ingevulde to do’s onder de neus.
Ook het federaal parlement zal hun stem gehoord hebben nadat ze de Kamer onveilig maken met hun zangstonde. Helaas wordt die bruusk onderbroken: de jongens worden administratief aangehouden en belanden op het politiecommissariaat omdat hun vreedzame actie helaas niet in de smaak valt bij de agenten.
Maar het ligt niet in de aard van de mannen om op te geven, dus ze gaan nog een stap verder: ze proberen een Europese betoging om te leiden naar de Wetstraat en belanden op het einde van die optocht op het podium waar ze duizenden betogers enthousiast toezingen en bewust maken van de problematiek.
Kras je rijk-feest: Tijs en Ellen testen hun winst
We vernemen ook wat de Kras-je-rijk-party van de vorige aflevering opbrengt voor Tijs en de winnares Ellen Van Cotthem. Ondernemer Tijs organiseerde een succesvolle fuif in Petrol in Antwerpen waar bezoekers alles betaalden met krasloten: van toegang over drank tot toiletbezoek. Nu is het moment aangebroken om de uiteindelijke winst te krassen. Ellen komt mee helpen en samen met de jongens ontdekt ze dat de totale opbrengst van de loten €2628 bedraagt. En daarvan neemt zij de helft mee naar huis!
The best of...
Zeven afleveringen en talloze sollicitatiepogingen na de start van hun programma blikken Thibault, Tomas, Stijn en Tijs ook terug op hun avontuur. De strafste momenten en spannendste stunts van de hele reeks worden nog even voor de geest gehaald.
De resultaten
Workbook - het Facebook-initiatief van 'Ooit Komt Het Goed' dat door middel van Facebooklikes jongeren aan een job wil helpen - heeft ondertussen al negen jobs gecreëerd. Een druppel op een hete plaat, maar één waar Thibault, Tomas en Stijn toch bijzonder trots op zijn. De inzendingen van bedrijven blijven binnenkomen. Hoewel Ooit komt het goed na deze laatste aflevering ophoudt te bestaan, doet Workbook dat niet. De strijd tegen de jeugdwerkloosheid gaat immers onverminderd verder.
Het creatief solliciteren van Thibault, Stijn en Tomas bracht voor de mannen slechts één contract op. Thibaults poging om een grote bank binnen te dringen en zonder afspraak de HR-directeur te spreken, wierp vruchten af. Dit bevestigt voor de makers wat ze al wisten: jongeren verdienen veel en veel beter.
En naar aanleiding van de nakende verkiezingen hopen Tomas, Thibault, Stijn en Tijs dankzij al hun acties te hebben aangetoond dat het belangrijkste thema van de verkiezingen de jeugdwerkloosheid moet zijn.
'Ooit Komt Het Goed' overschreed zelfs de landsgrenzen. Ook in Frankrijk bleven de acties van de jongeren niet onopgemerkt. 'Ooit Komt Het Goed' en de schrijnend hoge jeugdwerkloosheidscijfers werden een item in de ochtendshow Télématin én in het middagjournaal op France 2.
'Ooit Komt Het Goed', donderdag 10 april om 22.30 uur op Eén. Herhaling op vrijdag om 20.50 uur OP12 en op dinsdag om 23.10 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Blind Getrouwd 2026': zo gaat het nu met de koppels!
- Kijkcijfers: dinsdag 27 oktober 2026
- Van peepshow tot politiek: 'Bij ons op de Wallen' is terug
- Zes humoristen schrijven een afscheidsrede in 'De Laatste Lach'
- Patrick Lodiers laat comedians en acteurs los op het nieuws in 'Wat speelt er'
- Paniek slaat toe bij verrader Stephanie tijdens duel in 'De Verraders'
- Astrid Coppens helemaal ontroerd door bevalling: 'Zie wat een schoon patatje'
- Kijk 'NPO Doc: Erfenis van liefde' op NPO 3
- Noraly Beyer en Frank van Leeuwen in 'Boerderij van Dorst'
- Happily ever after? Of een echtscheiding rijker? Je ontdekt het in 'Blind Getrouwd, De Reünie'
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
- An Lemmens krijgt vrij spel op Willy met '120 Minuten An Lemmens'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit het Jenevermuseum in Schiedam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

Bert (44) leeft voor zijn gezin en voor zijn basklarinet. Maar wanneer Philippe Geubels hem leert kennen is zijn leven al heel kwetsbaar. Door zijn ziekte is Bert vergeetachtig, maar de – ietwat flauwe – mopjes waar hij zo om bekendstaat, is hij nog niet verleerd. Bert wil dat er ook op zijn uitvaart nog gelachen wordt. Onmogelijk, denkt Philippe, tot Bert zijn beroep verklapt: ambtenaar van de Stad Antwerpen.
'De Laatste Lach', om 20.55 uur op VRT 1.



































