Olympische helden Nina Derwael, Dirk Van Tichelt en Red Lion Thomas Briels in 'Veel Tamtam'

dinsdag 8 september 2020

Welke Olympiër maakt het meeste Tamtam? Jonas Van Geel zoekt het uit op woensdag 9 september om 21.40 in de tweede aflevering van 'Veel Tamtam', de panelquiz over vreemde woorden, nieuwe afkortingen en de betekenis van emoji's.

Teamcaptain Jan Mulder brengt Dirk Van Tichelt, 'de bronzen beer van Brecht' mee. Dirk behaalde een bronzen medaille in Rio in 2016 en is gekend om zijn typisch Brechts accent.


'Ik denk dat ik zowat alle accenten en dialecten mix, want sinds mijn 15de zat ik op internaat in Antwerpen, m’n club is in Koksijde, ik woon in Tessenderlo, heb in Brussel gestudeerd, en ik zit 150 dagen per jaar in het buitenland. En dat allemaal om gewoon een beetje aan een kimono te trekken', lacht de sympathieke judoka.

Het tweede team van de avond bestaat uit Lize Feryn en Nina Derwael en Lize stelt haar als volgt voor: 'Er is niemand die zo mooi kan slingeren aan een paal dan Nina Derwael.' Nina is de eerste Belgische gymnaste die ooit goud won op het WK, tweemaal zelfs.

En ook Barbara Sarafian neemt een medaillewinnaar mee; Thomas Briels, kapitein van de Red Lions hockeyploeg en zilveren medaillewinnaar op de Olympische Spelen van 2016. In 2018 kroonde hij zich samen met zijn team voor het eerst tot Wereldkampioen en in 2019 wonnen ze de Europese Kampioenschappen.

De vreemde woorden die deze week ontcijferd moeten worden, zijn o.a.  jagger, pannepisse, pierevedriet, smexy en bokballen. 'De bokballen zijn gewoon de ballen van een bok' is de logische uitleg van Brecht maar klopt dit wel? En het panel leert dat in Antwerpen een bril ook al eens neusvelo wordt genoemd.

Na ronde 2 hebben Jan Mulder en Dirk Van Tichelt voorlopig nul punten. 'Ja maar, wij zijn wel goed, maar die vragen en antwoorden… Dat is een probleem!', vat Jan het samen.
En welk woord past het beste bij een foto waarop James Cooke, Jonas vol op de mond kust…? Dat is iets dat Nina die uit Sint-Truiden komt, onmiddellijk weet: een ‘poen’ of kus in het Limburgs dialect.

Maar wie wordt de beste Olympiër van de avond?

'Veel Tamtam', woensdag 9 september om 21.40 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

Axel vormt een duo met actrice Sandrine André, terwijl Jacques samen met acteur Roel Vanderstukken probeert de beste verborgen parels voor een prikje op de kop te tikken. Ze trekken daarvoor naar een van de grootste antiek- en brocantemarkten van Europa.

'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:05
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 23:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 02:40
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:35
    Geen uitzending
    02:20
    De Tafel van de Week
  • 02:55
    Neighbours: A New Chapter
    02:05
    Geen uitzending
  • 02:40
    Bar Rescue
    02:55
    Geen uitzending
  • 02:25
    Geen uitzending
    02:30
    Zo Man Zo Vrouw
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:15
    CSI: Miami
  • 00:20
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:59
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:35
    Meat Timon
    02:00
    Tot op de Graat
  • 02:25
    A Remarkable Place to Die
    02:05
    Douglas is Cancelled
  • 02:40
    First Dates Australia
    02:35
    Blowing LA
  • 03:00
    NOS Journaal
    02:10
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:35
    Eva
    02:00
    NOS Studio Voetbal