Olympische helden Nina Derwael, Dirk Van Tichelt en Red Lion Thomas Briels in 'Veel Tamtam'

dinsdag 8 september 2020

Welke Olympiër maakt het meeste Tamtam? Jonas Van Geel zoekt het uit op woensdag 9 september om 21.40 in de tweede aflevering van 'Veel Tamtam', de panelquiz over vreemde woorden, nieuwe afkortingen en de betekenis van emoji's.

Teamcaptain Jan Mulder brengt Dirk Van Tichelt, 'de bronzen beer van Brecht' mee. Dirk behaalde een bronzen medaille in Rio in 2016 en is gekend om zijn typisch Brechts accent.


'Ik denk dat ik zowat alle accenten en dialecten mix, want sinds mijn 15de zat ik op internaat in Antwerpen, m’n club is in Koksijde, ik woon in Tessenderlo, heb in Brussel gestudeerd, en ik zit 150 dagen per jaar in het buitenland. En dat allemaal om gewoon een beetje aan een kimono te trekken', lacht de sympathieke judoka.

Het tweede team van de avond bestaat uit Lize Feryn en Nina Derwael en Lize stelt haar als volgt voor: 'Er is niemand die zo mooi kan slingeren aan een paal dan Nina Derwael.' Nina is de eerste Belgische gymnaste die ooit goud won op het WK, tweemaal zelfs.

En ook Barbara Sarafian neemt een medaillewinnaar mee; Thomas Briels, kapitein van de Red Lions hockeyploeg en zilveren medaillewinnaar op de Olympische Spelen van 2016. In 2018 kroonde hij zich samen met zijn team voor het eerst tot Wereldkampioen en in 2019 wonnen ze de Europese Kampioenschappen.

De vreemde woorden die deze week ontcijferd moeten worden, zijn o.a.  jagger, pannepisse, pierevedriet, smexy en bokballen. 'De bokballen zijn gewoon de ballen van een bok' is de logische uitleg van Brecht maar klopt dit wel? En het panel leert dat in Antwerpen een bril ook al eens neusvelo wordt genoemd.

Na ronde 2 hebben Jan Mulder en Dirk Van Tichelt voorlopig nul punten. 'Ja maar, wij zijn wel goed, maar die vragen en antwoorden… Dat is een probleem!', vat Jan het samen.
En welk woord past het beste bij een foto waarop James Cooke, Jonas vol op de mond kust…? Dat is iets dat Nina die uit Sint-Truiden komt, onmiddellijk weet: een ‘poen’ of kus in het Limburgs dialect.

Maar wie wordt de beste Olympiër van de avond?

'Veel Tamtam', woensdag 9 september om 21.40 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Fair Trade 2' - Ella-June Henrard (Streamz)

Louba, de dochter van Ivan Kozlov, is uit op wraak. Dimitri Kremer biedt haar prompt zijn diensten aan. Paternoster wil nog een laatste grote slag slaan door een grote partij cocaïne uit te halen in de haven.

'Fair Trade', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Liefde voor publiek
    01:50
    Journaallus
  • 20:55
    Lockerbie: A Search for Truth
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:15
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:40
    Fair Trade
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 19:55
    Notting Hill
    00:35
    De Eerste op de Moordplek
  • 20:35
    Riddick
    01:20
    Geen uitzending
  • 20:35
    Escape From Alcatraz
    00:15
    All New Traffic Cops
  • 20:35
    Deck the Walls
    23:55
    Northpole
  • 21:30
    SUPER 50
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:05
    True Crime Belgium
    01:15
    De Tafel van de Week
  • 21:15
    FBI
    01:05
    Fire Country
  • 20:35
    Godzilla vs. Kong
    02:00
    Evil
  • 20:35
    A Dance in the Snow
    02:00
    Geen uitzending
  • 20:30
    The Killer With No Name
    01:45
    CSI: Vegas
  • 21:43
    Alle Zaken op een Rijtje
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:37
    Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:25
    Het feestmenu van ..
    01:05
    Tot op de Graat
  • 21:00
    Agatha Christie's Marple
  • 20:55
    Grey's Anatomy
  • 21:20
    Tussen Kunst en Kitsch
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:30
    Nieuwsuur
    02:10
    Buitenhof
  • 21:20
    Boerderij van Dorst
    02:00
    Wordt aangekondigd