Olympische helden Nina Derwael, Dirk Van Tichelt en Red Lion Thomas Briels in 'Veel Tamtam'

dinsdag 8 september 2020

Welke Olympiër maakt het meeste Tamtam? Jonas Van Geel zoekt het uit op woensdag 9 september om 21.40 in de tweede aflevering van 'Veel Tamtam', de panelquiz over vreemde woorden, nieuwe afkortingen en de betekenis van emoji's.

Teamcaptain Jan Mulder brengt Dirk Van Tichelt, 'de bronzen beer van Brecht' mee. Dirk behaalde een bronzen medaille in Rio in 2016 en is gekend om zijn typisch Brechts accent.


'Ik denk dat ik zowat alle accenten en dialecten mix, want sinds mijn 15de zat ik op internaat in Antwerpen, m’n club is in Koksijde, ik woon in Tessenderlo, heb in Brussel gestudeerd, en ik zit 150 dagen per jaar in het buitenland. En dat allemaal om gewoon een beetje aan een kimono te trekken', lacht de sympathieke judoka.

Het tweede team van de avond bestaat uit Lize Feryn en Nina Derwael en Lize stelt haar als volgt voor: 'Er is niemand die zo mooi kan slingeren aan een paal dan Nina Derwael.' Nina is de eerste Belgische gymnaste die ooit goud won op het WK, tweemaal zelfs.

En ook Barbara Sarafian neemt een medaillewinnaar mee; Thomas Briels, kapitein van de Red Lions hockeyploeg en zilveren medaillewinnaar op de Olympische Spelen van 2016. In 2018 kroonde hij zich samen met zijn team voor het eerst tot Wereldkampioen en in 2019 wonnen ze de Europese Kampioenschappen.

De vreemde woorden die deze week ontcijferd moeten worden, zijn o.a.  jagger, pannepisse, pierevedriet, smexy en bokballen. 'De bokballen zijn gewoon de ballen van een bok' is de logische uitleg van Brecht maar klopt dit wel? En het panel leert dat in Antwerpen een bril ook al eens neusvelo wordt genoemd.

Na ronde 2 hebben Jan Mulder en Dirk Van Tichelt voorlopig nul punten. 'Ja maar, wij zijn wel goed, maar die vragen en antwoorden… Dat is een probleem!', vat Jan het samen.
En welk woord past het beste bij een foto waarop James Cooke, Jonas vol op de mond kust…? Dat is iets dat Nina die uit Sint-Truiden komt, onmiddellijk weet: een ‘poen’ of kus in het Limburgs dialect.

Maar wie wordt de beste Olympiër van de avond?

'Veel Tamtam', woensdag 9 september om 21.40 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Love Island VIPS' (Videoland)

Tien bekende Nederlandse en Vlaamse singles trekken de Love Island Villa in. Na de eerste flirts en het vormen van de koppels zorgt een plottwist voor spanning. Een onthullend spel, de eerste kus en een mysterieuze Bombshell zorgen voor vuurwerk.

'Love Island VIPS', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    F*ck you, flik
    22:35
    VRT NWS laat
  • 22:15
    De ideale wereld
    22:55
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:50
    Love Island VIPS
    23:00
    Telefacts
  • 21:35
    Murder in a Small Town
    22:35
    The Equalizer
  • 20:35
    The Bourne Ultimatum
    22:45
    Van Helsing
  • 20:35
    Hudson Hawk
    22:35
    Maximum Risk
  • 22:15
    Navigating Christmas
    23:50
    Trivia at St. Nick's
  • 22:20
    Cheers
    22:50
    Slisse & Cesar
  • 22:30
    Salut & De Kost
    22:40
    True Crime Belgium
  • 20:35
    Interview With the Vampire
    22:55
    Friends
  • 20:35
    Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
    23:15
    The Ark
  • 21:55
    Komen Eten
    22:50
    Huizenjagers
  • 22:15
    Without a Trace
    23:10
    Strike
  • 22:13
    Vodcast WOW Money Talks
    22:42
    Z-Sustainable Future
  • 22:15
    De perfecte oprit
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:55
    Vanavond bij ons
    22:40
    Soep!
  • 21:55
    Inspector George Gently
    23:40
    Recipes for Love and Murder
  • 22:25
    NCIS
    00:10
    NCIS: Los Angeles
  • 22:25
    Pauw & De Wit
    23:20
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    Close Up: Monet en de Waterlelies
  • 22:25
    Draadstaal
    23:00
    Reizen Waes