Olympische helden Nina Derwael, Dirk Van Tichelt en Red Lion Thomas Briels in 'Veel Tamtam'

Welke Olympiër maakt het meeste Tamtam? Jonas Van Geel zoekt het uit op woensdag 9 september om 21.40 in de tweede aflevering van 'Veel Tamtam', de panelquiz over vreemde woorden, nieuwe afkortingen en de betekenis van emoji's.
Teamcaptain Jan Mulder brengt Dirk Van Tichelt, 'de bronzen beer van Brecht' mee. Dirk behaalde een bronzen medaille in Rio in 2016 en is gekend om zijn typisch Brechts accent.
'Ik denk dat ik zowat alle accenten en dialecten mix, want sinds mijn 15de zat ik op internaat in Antwerpen, m’n club is in Koksijde, ik woon in Tessenderlo, heb in Brussel gestudeerd, en ik zit 150 dagen per jaar in het buitenland. En dat allemaal om gewoon een beetje aan een kimono te trekken', lacht de sympathieke judoka.
Het tweede team van de avond bestaat uit Lize Feryn en Nina Derwael en Lize stelt haar als volgt voor: 'Er is niemand die zo mooi kan slingeren aan een paal dan Nina Derwael.' Nina is de eerste Belgische gymnaste die ooit goud won op het WK, tweemaal zelfs.
En ook Barbara Sarafian neemt een medaillewinnaar mee; Thomas Briels, kapitein van de Red Lions hockeyploeg en zilveren medaillewinnaar op de Olympische Spelen van 2016. In 2018 kroonde hij zich samen met zijn team voor het eerst tot Wereldkampioen en in 2019 wonnen ze de Europese Kampioenschappen.
De vreemde woorden die deze week ontcijferd moeten worden, zijn o.a. jagger, pannepisse, pierevedriet, smexy en bokballen. 'De bokballen zijn gewoon de ballen van een bok' is de logische uitleg van Brecht maar klopt dit wel? En het panel leert dat in Antwerpen een bril ook al eens neusvelo wordt genoemd.
Na ronde 2 hebben Jan Mulder en Dirk Van Tichelt voorlopig nul punten. 'Ja maar, wij zijn wel goed, maar die vragen en antwoorden… Dat is een probleem!', vat Jan het samen.
En welk woord past het beste bij een foto waarop James Cooke, Jonas vol op de mond kust…? Dat is iets dat Nina die uit Sint-Truiden komt, onmiddellijk weet: een ‘poen’ of kus in het Limburgs dialect.
Maar wie wordt de beste Olympiër van de avond?
'Veel Tamtam', woensdag 9 september om 21.40 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'VRT Zomerhit': heel de zomer lang VRT aan zee in Blankenberge
- Kijkcijfers: dinsdag 17 maart 2026
- VRT NWS documentaire herdenkt aanslagen: '22/3 tien jaar geleden'
- 'Taboes' over partnergeweld tegen mannen: Robbert Rodenburg opent het gesprek
- Nieuw seizoen van 'Over Mijn Lijk' komt eraan
- Peter Boeckx volgt verschillende zedenzaken en gaat ook in gesprek met Reuben D.B. in 'Justice For All'
- Speciale 'Mocronado’s' van Omroep WNL toont contrast tussen generaties
- 'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is': Wesley kent spelverloop van 'De Box' beter dan allesweter Koen
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Op zijn knieën
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Dorian
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
Kijktip van de dag

Tien jaar na de aanslagen van 22 maart 2016 brengt VRT NWS een unieke historische en maatschappelijke documentaire op basis van een zorgvuldige selectie van beelden van bewakingscamera's. VRT NWS bekijkt de beelden van deze gitzwarte dag met elf slachtoffers, nabestaanden, speurders en hulpverleners. Welke impact hebben de aanslagen gehad op hun leven en waar staan ze vandaag? Hoe houden we de collectieve herinnering in stand voor de huidige en toekomstige generaties?
'22/3 Tien Jaar Geleden', om 20.45 uur op VRT 1.



































