Obstakelrun wordt zowel fysieke als mentale overwinning voor Esmee

woensdag 18 september 2019

De 30-jarige Esmee uit Oudenaarde klautert stilaan recht na een bijzonder moeilijke periode. Ze werd ooit gekroond tot Miss Meetjesland, maar kreeg nadien af te rekenen met donkere gedachten.

Esmee lijdt aan anorexia en terugkerende depressies en overleefde in 2013 een zelfmoordpoging. Daar draagt ze nog steeds de zware fysieke gevolgen van. Maar Esmee vecht terug en is vastberaden haar leven terug op de rails te krijgen. 'Door zo fysiek beperkt te zijn mis ik het om nog uitgedaagd te worden', vertelt ze in aflevering 3 van 'Over Winnaars'. 'Ik heb veel dromen, maar wat ik écht zou willen doen is een obstakelrun, zoals een Spartacus Race.' Dat plan wordt zowel een fysieke als mentale beproeving.


'Toen ik het idee van Esmee hoorde, dacht ik: dit is te hoog gegrepen', reageert Koen Wauters. 'Zo’n race is bikkelhard voor wie over al zijn mogelijkheden beschikt, laat staan voor iemand die fysiek nog een hele weg af te leggen heeft.' Sinds haar zelfmoordpoging lijdt Esmee aan chronische pijn, beperkte mobiliteit in rug en voeten en is ze vaak aangewezen op een rolstoel. Lopen kost haar de grootste moeite, maar opgeven staat niet in haar woordenboek. Met de steun van topcoach Frédérique Neys bijt ze zich vast in een loodzware training. Ook op vlak van voeding moet Esmee het roer omgooien. En die uitdaging is minstens even groot.

In IJsland breekt voor Esmee het moment van de waarheid aan. De barkoude wind, gevaarlijke ijsplekken en beperkt daglicht maken het parcours van 10 km bikkelhard. Esmee laat zich echter niet ontmoedigen en gaat letterlijk tot het uiterste om met de hulp van Koen en Frédérique de verschillende obstakels te lijf te gaan. Zal ze de gedroomde eindmeet halen?

'Over Winnaars', donderdag 19 september om 20.35 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Loretta Sage, een beroemde romanschrijfster, is samen met Alan, het covermodel van haar nieuwste boek, op promotietour. Tijdens deze tournee worden ze ontvoerd door een excentrieke miljardair die hoopt dat Loretta hem naar de mythische schat uit haar boek kan leiden.

'The Lost City', film uit 2022 met oa. Sandra Bullock<, om 20.30 uur op VTM./strong>

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:05
    #LikeMe
    18:35
    Dierendokters 24/7
  • 17:55
    Sporza: WK Handbal Mannen Kwalificatie 2027
    19:40
    Home sweet France
  • 18:00
    Ket & Doc
    18:20
    Zig & Sharko
  • 17:45
    Wat Als?
    18:20
    SOS Piet XL
  • 17:45
    De Augurkenkoning
    19:00
    Darts
  • 17:55
    S.W.A.T.
    18:45
    Flashdance
  • 18:10
    All New Traffic Cops
    22:30
    Super Eruption
  • 17:30
    Will Trent
    00:10
    Geen uitzending
  • 17:40
    Are You Being Served?
    20:00
    Nonkel Jef
  • 18:10
    Huizenjagers
    20:00
    Stukken van mensen
  • 17:35
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 17:50
    Brooklyn Nine-Nine
    19:00
    UFC Fight Night Londen: Evloev vs. Murphy - Prelims
  • 17:50
    Chateau Meiland
    20:35
    Don't Worry, Be Happy
  • 17:30
    World's Most Evil Killers
  • 17:40
    Transport & Van.TV
    18:27
    Z-Cocktail
  • 17:56
    Zo doe je het!
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:50
    Het Weekmenu
    18:40
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 17:55
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 17:50
    Lie to Me
    18:45
    Under the Banner of Heaven
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Sportjournaal
  • 18:10
    Nederland Zingt
    18:35
    Ik mis je
  • 18:05
    Zapp detective: Het moordspel
    18:15
    Voor het Blok