Nomaden-reportage 'Eunice Street' zaterdag in 'Vranckx'

vrijdag 24 maart 2023

In 2018 wordt de 21-jarige Eunice Osayande vermoord in de straten van Brussel. De Nigeriaanse werd naar België gesmokkeld, met de valse belofte dat ze hier kapster mocht worden.

Uiteindelijk wordt ze in de prostitutie gedwongen en moet ze een gigantische schuld afbetalen.


Dat is jaarlijks het verhaal van ongeveer 20.000 Nigeriaanse vrouwen en dit al sinds de jaren ‘90. Wie zijn deze vrouwen? Waarom verlaten ze Nigeria? En wat gebeurt er eenmaal ze in Europa belanden?

Nomaden Lara, Michelle en Ellen reizen naar Nigeria en praten daar met vrouwen die het slachtoffer werden van mensenhandel. Jojo is 23 en staat op het punt om Nigeria te verlaten. 'Als ik sterf op zee onderweg naar Europa, laat me dan sterven op zee. Ik kan het lijden hier in Nigeria niet meer aan.'

Edith woont al vijf jaar in Antwerpen en heeft er alles aan gedaan om uit de prostitutie te stappen. 'Ik werd in de prostitutie gedwongen en moest 50.000 euro afbetalen toen ik hier aankwam, en als ik dat niet deed, gingen ze mij en mijn familie vermoorden.'

Het Nomaden-team gaat in Brussel op pad met Jimmy Hendriks van de Federale Gerechtelijke Politie. 'We zijn al sinds de jaren 90 bezig met de strijd tegen mensensmokkel van Afrikaanse vrouwen, maar eigenlijk is het dweilen met de kraan open.'

Een reportage van Lara Richir, Michelle Peters en Ellen Boonen

'Vranckx', zaterdag 25 maart om 20.10 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Verhulstjes in Saint-Tropez' (Play4)

De Verhulstjes vertrekken op welverdiende vakantie naar Saint-Tropez. Maar eerst moet er flink wat ingepakt worden. Marie toont zich specialist in het volproppen van reiskoffers. Gert vraagt zich af waarom er in godsnaam een staanlamp mee moet. Viktor eet meteen alle voorgesmeerde sandwiches op en Ellen is druk in de weer om de reis voor Leo en Marcel zo aangenaam mogelijk te maken. En dan moeten ze nog afscheid nemen van Martine.

'De Verhulstjes Saint-Tropez', om 19.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    Ket & Doc
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    09:00
    Zomerbeelden
  • 07:30
    Molang
    05:00
    Geen uitzending
  • 07:20
    VLOGLAB Crazy #Stories
    00:55
    Te bepalen
  • 00:50
    Geen uitzending
    11:00
    Ik Vertrek
  • 06:00
    Qmusic
    01:40
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 06:50
    This Is Us
    02:10
    Geen uitzending
  • 06:45
    Ice Airport Alaska
    02:10
    Police Academy
  • 07:20
    Vlaanderen Kookt
    02:35
    Geen uitzending
  • 07:15
    Without a Trace
    02:10
    Geen uitzending
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:26
    De tip
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:30
    De Zomertafel
    02:15
    BBQ Vanavond?!
  • 07:00
    Call the Midwife
    03:30
    Agatha Raisin
  • 07:30
    Storage Wars
    02:20
    NCIS
  • 07:20
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 07:15
    Onbekend en wereldberoemd: Gebroeders van Lymborch
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:25
    Kindertijd
    02:15
    NOS De Avondetappe