Nieuwe Nomaden van 'Vranckx' in Libanon, Cambodja en de VS

vrijdag 9 oktober 2020

Rudi Vranckx stuurde de afgelopen maanden opnieuw een aantal van zijn 'Nomaden' op pad: jonge reporters die net als hij willen weten wat er in de wereld gebeurt en waarom.

Deze keer kwamen ze terug met documentaires over Libanon, dat de voorbije tijd om meer dan een reden op zijn grondvesten daverde; over kunstenaars in Cambodja en de erfenis van de Rode Khmer; en over de Verenigde Staten, die meer en meer verdeeld zijn.


In 'Revolutie uit de As' (zaterdag 10 oktober) trekken Nomaden Eugenie D’Hooghe en Robbe Vandegehuchte naar Libanon, enkele weken na de zware explosie in de haven. Ze gaan op stap met enkele spilfiguren van de oktober-revolutie van 2019. Ze zijn getuige van bruut politiegeweld, maar ook van kameraadschap en hoopgevende politieke vernieuwing. Herrijst de Libanese revolutie uit haar as?

Kris Janssens werkt al vier jaar als reporter in Cambodja. Kris is echt van het land gaan houden. Hij wil zijn liefde voor Cambodja delen en daarom nodigt hij Lennert Vandebroeck uit (broer van Milow), een circusartiest uit Leuven. Samen met een lokaal circus werkt Lennert aan een voorstelling. En op die manier leert hij Cambodja op een speciale manier kennen. Het resultaat is de reportage 'Een Moedige Sprong' (17 oktober).

Louise Van Assche is geboren en getogen in België en heeft Congolese roots. Een jaar geleden verhuisde ze naar Austin, de hoofdstad van Texas. Daar kwam ze middenin de Black Lives Matter-protesten terecht. Het raakte haar persoonlijk en ze besloot de straat op te gaan om een reportage te maken: 'Verenigde Staten, Verscheurde Natie' (zaterdag 24 oktober).

'Revolutie uit de As - zaterdag 10 oktober
Over Libanezen wordt gezegd dat het Feniciërs of feniksen zijn. Sinds het losbarsten van de oktober-revolutie een jaar geleden, kreeg de bevolking de ene klap na de andere te verwerken. De ontploffing in de haven, die een groot deel van Beiroet in de as legde, kwam als een mokerslag. De revolutie leek even gesmoord, maar dat was buiten de Libanezen gerekend. 'Je vecht of je vertrekt, dat zijn de enige opties', zo vat Amin het samen.

Na de explosie herrees het protest. De Libanezen zijn vastberaden om komaf te maken met hun sektarische staatsmodel, een politieke erfenis van de burgeroorlog. 'De tactiek van de leiders om angst te zaaien binnen hun religieuze groepen werkt niet meer, het sektarisme is dood', stelt Mouin overtuigend. 'Of je nu moslim of christen bent, we zijn allemaal tweederangsburgers in de ogen van de elite.'

Een reportage van Eugenie D’Hooghe en Robbe Vandegehuchte.

Met de steun van het Fonds Pascal Decroos

'Vranckx', zaterdag 10 oktober om 20.10 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Verraders' - Veerle Dobbelaere (VTM)

Zullen de Verraders vannacht een bondgenoot vermoorden of proberen ze iemand aan hun kant te krijgen? Eén ding is zeker: de keuze die ze maken, kan het spel helemaal op zijn kop zetten.

'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:20
    Tribe with Bruce Parry
    18:25
    McDonald & Dodds
  • 18:15
    Wrappers met een W
    18:30
    De week van Karrewiet
  • 18:10
    Goed Geplant
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:55
    De Augurkenkoning
    18:55
    Steenrijk, Straatarm
  • 18:00
    The Big Bang Theory
    20:35
    American Made
  • 17:25
    Caught on Dashcam
    22:30
    Dog Day Afternoon
  • 17:05
    Christmas in Scotland
    18:50
    Always and Forever Christmas
  • 18:15
    SOS Piet
    19:20
    Drie mannen onder een dak
  • 17:20
    De Slimste Mens Ter Wereld
    20:00
    Kamp Jeroom
  • 17:35
    Criminal Minds
    20:25
    NCIS: Sydney
  • 18:05
    The Neighborhood
    20:35
    RoboCop 2
  • 18:05
    Komen Eten
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 17:30
    24 Hours in Police Custody
    20:30
    Cold Case Detectives
  • 18:11
    Bouw TV
    18:26
    VOKA Open Bedrijvendag: Aftermovie
  • 18:07
    De perfecte oprit
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:45
    Open Vuur
    18:25
    Over (h)eerlijke groenten
  • 18:10
    The Hardacres
    19:05
    The Good Ship Murder
  • 18:05
    Below Deck Down Under
    19:00
    Chucky
  • 18:10
    NOS Studio Sport
    19:00
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 18:15
    Podium Klassiek
    19:25
    Vroege Vogels
  • 18:15
    Wilde buren alleen maar love
    18:35
    Vlogmania kort