Nieuwe Nomaden van 'Vranckx' in Libanon, Cambodja en de VS

vrijdag 9 oktober 2020

Rudi Vranckx stuurde de afgelopen maanden opnieuw een aantal van zijn 'Nomaden' op pad: jonge reporters die net als hij willen weten wat er in de wereld gebeurt en waarom.

Deze keer kwamen ze terug met documentaires over Libanon, dat de voorbije tijd om meer dan een reden op zijn grondvesten daverde; over kunstenaars in Cambodja en de erfenis van de Rode Khmer; en over de Verenigde Staten, die meer en meer verdeeld zijn.


In 'Revolutie uit de As' (zaterdag 10 oktober) trekken Nomaden Eugenie D’Hooghe en Robbe Vandegehuchte naar Libanon, enkele weken na de zware explosie in de haven. Ze gaan op stap met enkele spilfiguren van de oktober-revolutie van 2019. Ze zijn getuige van bruut politiegeweld, maar ook van kameraadschap en hoopgevende politieke vernieuwing. Herrijst de Libanese revolutie uit haar as?

Kris Janssens werkt al vier jaar als reporter in Cambodja. Kris is echt van het land gaan houden. Hij wil zijn liefde voor Cambodja delen en daarom nodigt hij Lennert Vandebroeck uit (broer van Milow), een circusartiest uit Leuven. Samen met een lokaal circus werkt Lennert aan een voorstelling. En op die manier leert hij Cambodja op een speciale manier kennen. Het resultaat is de reportage 'Een Moedige Sprong' (17 oktober).

Louise Van Assche is geboren en getogen in België en heeft Congolese roots. Een jaar geleden verhuisde ze naar Austin, de hoofdstad van Texas. Daar kwam ze middenin de Black Lives Matter-protesten terecht. Het raakte haar persoonlijk en ze besloot de straat op te gaan om een reportage te maken: 'Verenigde Staten, Verscheurde Natie' (zaterdag 24 oktober).

'Revolutie uit de As - zaterdag 10 oktober
Over Libanezen wordt gezegd dat het Feniciërs of feniksen zijn. Sinds het losbarsten van de oktober-revolutie een jaar geleden, kreeg de bevolking de ene klap na de andere te verwerken. De ontploffing in de haven, die een groot deel van Beiroet in de as legde, kwam als een mokerslag. De revolutie leek even gesmoord, maar dat was buiten de Libanezen gerekend. 'Je vecht of je vertrekt, dat zijn de enige opties', zo vat Amin het samen.

Na de explosie herrees het protest. De Libanezen zijn vastberaden om komaf te maken met hun sektarische staatsmodel, een politieke erfenis van de burgeroorlog. 'De tactiek van de leiders om angst te zaaien binnen hun religieuze groepen werkt niet meer, het sektarisme is dood', stelt Mouin overtuigend. 'Of je nu moslim of christen bent, we zijn allemaal tweederangsburgers in de ogen van de elite.'

Een reportage van Eugenie D’Hooghe en Robbe Vandegehuchte.

Met de steun van het Fonds Pascal Decroos

'Vranckx', zaterdag 10 oktober om 20.10 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Verraders' - Margriet Hermans (VTM)

Wordt Shauna een van de nieuwe verraders? Als ze bezwijkt voor de verleiding, zijn de verraders terug met drie. En dat zal nodig zijn, want de munt van de waarheid komt in het spel.

'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:00
    Sporza: WK Gymnastiek
    18:00
    VRT NWS Update
  • 08:00
    Herfstbeelden
    16:30
    Sporza: European Open
  • 14:15
    Uki
    14:20
    Sarah zingt
  • 13:45
    Mille Miglia
    14:20
    Chicago Med
  • 13:00
    Darts
    17:05
    De Augurkenkoning
  • 14:15
    2 Fast 2 Furious
    16:15
    The Big Bang Theory
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:30
    Matlock
  • 14:10
    Our Christmas Love Song
    15:45
    The Christmas Bow
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 13:55
    Friends
    14:50
    De Slimste Mens Ter Wereld
  • 14:05
    Castle
    16:50
    Criminal Minds
  • 13:35
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 13:30
    A Place in the Sun
    17:15
    Komen Eten
  • 13:45
    Accident, Suicide, or Murder
    16:25
    24 Hours in Police Custody
  • 14:15
    Z-Cocktail
    14:18
    Business Branding
  • 14:01
    Simple diy
    14:30
    Lazy Sunday Afternoon
  • 14:00
    De Garde van Gert
    14:30
    Indian Summer
  • 13:30
    Midsomer Murders
    15:25
    Grantchester
  • 13:40
    NCIS: Los Angeles
    18:10
    Below Deck Down Under
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:10
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 13:45
    Een jaar in vogelvlucht
    14:35
    De Geknipte Gast
  • 13:15
    Junior Eurovisie Songfestival 2026 (Eurovisie Live Finale)
    15:35
    Comedy Queen