Nieuwe Nomaden: jonge 'Vranckx'-reporters in Melilla, de Kaukasus en Libanon

vrijdag 22 oktober 2021

Rudi Vranckx stuurde de afgelopen maanden opnieuw een aantal van zijn 'Nomaden' op pad: jonge reporters die net als hij willen weten wat er in de wereld gebeurt en waarom. Deze keer kwamen ze terug met documentaires over het vluchtelingenprobleem in de Spaanse enclave Melilla in Marokko, over het conflict tussen Armenië en Azerbeidzjan in Nagorno Karabach, en over de diepe economische en politieke malaise in Libanon.

Zaterdag 23 oktober: Leven aan de grens
De grens tussen de Spaanse enclave Melilla en buurland Marokko is één van de meest versterkte ter wereld. Marokko beschouwt de stad als door Spanje bezet gebied. Enkele jaren geleden sloot het land de grensovergangen om zo een einde te maken aan de handel met het omliggende rifgebergte. Doel: de stad verzwakken en annexeren.


'Het conflict tussen Marokko en Spanje heeft enorm veel mensen geraakt.Veel Marokkanen zitten hier vast en zijn de dupe van hetzelfde probleem', zegt Zacharia, die sinds de sluiting van de grenzen vastzit in Melilla.Hij probeert te overleven met zwartwerk, maar zonder papieren en een vast contract zakt de moed hem stilaan in de schoenen. 'Het leven is hier heel zwaar.'

Marokkaanse jongeren zien geen toekomst meer in hun land en proberen steeds vaker de oversteek te maken naar Melilla. Eenmaal in de enclave, proberen ze via de ferry het Spaanse vasteland te bereiken. 'We moeten volhouden', zegt de 16-jarige Zayed.  'Ook al worden we geslagen, moeten we koude trotseren en honger lijden. Er is geen weg terug tot we Spanje bereikt hebben.'

Een reportage van Arno Van Rensbergen, Sofyan El Bouchtili en Robbe Vandegehuchte
Polsar Docs © 2021  Met steun van het Fonds Pascal Decroos

'De Nomaden van Vranckx', vanaf zaterdag 23 oktober om 20.10 uur op Canvas en VRT NU.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De jonge Reggie Dwight, een verlegen pianotalent, gaat in Londen naar het beroemde conservatorium Royal Academy of Music. Zo maakt hij kennis met songwriter Bernie Taupin, met wie hij een succesvolle samenwerking aangaat. Reggie zal uiteindelijk uitgroeien tot de extravagante wereldster Elton John.

'Rocketman', film uit 2019 met oa. Taron Egerton, om 22.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:35
    Eigen kweek
    22:20
    VRT NWS laat
  • 20:55
    Devil in Disguise: John Wayne Gacy
    21:55
    After Yang
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    Got Talent
    22:40
    Operatiekamer
  • 21:15
    Darts
    00:40
    Panama
  • 20:30
    Bob Marley: One Love
    22:30
    Rocketman
  • 21:30
    Caught on Dashcam
    22:30
    The Black Demon
  • 20:35
    Christmas, Love and Fudge
    22:10
    A Royal Queens Christmas
  • 21:35
    Slisse & Cesar
    22:35
    Tegen de Sterren Op
  • 21:15
    Bockie Gaat Naar School
    22:10
    Axel Terug Naar Amerika
  • 21:15
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 20:45
    Samaritan
    22:40
    The Last Boy Scout
  • 21:25
    Oh Oh Den Haag
    22:25
    Naked Attraction
  • 21:25
    World's Most Evil Women
  • 21:43
    Fleet TV
    21:59
    Business Branding
  • 21:32
    Kan ik het ook?
    22:00
    Classics 55
  • 21:30
    Becoming Meewis
    22:15
    De Smaaktoerist
  • 21:00
    Luther
    22:05
    Blue Lights
  • 20:50
    Below Deck Down Under
    21:45
    American Dad
  • 21:35
    Wolven
    22:30
    Dit was het nieuws
  • 21:15
    Maarten & Philip op het spoor
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:30
    The Guest
    22:35
    Louis Theroux