Nieuwe Nomaden: jonge 'Vranckx'-reporters in Melilla, de Kaukasus en Libanon

vrijdag 22 oktober 2021

Rudi Vranckx stuurde de afgelopen maanden opnieuw een aantal van zijn 'Nomaden' op pad: jonge reporters die net als hij willen weten wat er in de wereld gebeurt en waarom. Deze keer kwamen ze terug met documentaires over het vluchtelingenprobleem in de Spaanse enclave Melilla in Marokko, over het conflict tussen Armenië en Azerbeidzjan in Nagorno Karabach, en over de diepe economische en politieke malaise in Libanon.

Zaterdag 23 oktober: Leven aan de grens
De grens tussen de Spaanse enclave Melilla en buurland Marokko is één van de meest versterkte ter wereld. Marokko beschouwt de stad als door Spanje bezet gebied. Enkele jaren geleden sloot het land de grensovergangen om zo een einde te maken aan de handel met het omliggende rifgebergte. Doel: de stad verzwakken en annexeren.


'Het conflict tussen Marokko en Spanje heeft enorm veel mensen geraakt.Veel Marokkanen zitten hier vast en zijn de dupe van hetzelfde probleem', zegt Zacharia, die sinds de sluiting van de grenzen vastzit in Melilla.Hij probeert te overleven met zwartwerk, maar zonder papieren en een vast contract zakt de moed hem stilaan in de schoenen. 'Het leven is hier heel zwaar.'

Marokkaanse jongeren zien geen toekomst meer in hun land en proberen steeds vaker de oversteek te maken naar Melilla. Eenmaal in de enclave, proberen ze via de ferry het Spaanse vasteland te bereiken. 'We moeten volhouden', zegt de 16-jarige Zayed.  'Ook al worden we geslagen, moeten we koude trotseren en honger lijden. Er is geen weg terug tot we Spanje bereikt hebben.'

Een reportage van Arno Van Rensbergen, Sofyan El Bouchtili en Robbe Vandegehuchte
Polsar Docs © 2021  Met steun van het Fonds Pascal Decroos

'De Nomaden van Vranckx', vanaf zaterdag 23 oktober om 20.10 uur op Canvas en VRT NU.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling' (RTL 4)

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.

'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:20
    40 jaar reilen en Heylen
    22:05
    VRT NWS laat
  • 21:25
    De Campus Cup
    22:15
    Once Upon a Time in Northern Ireland
  • 20:00
    Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    23:10
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Ze Zeggen Dat
    21:50
    Wetsdokters
  • 20:30
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
    23:05
    De Bogaartjes
  • 20:35
    The Forbidden Kingdom
    22:15
    The Irrational
  • 20:35
    Wedding Crashers
    22:30
    Columbo
  • 21:40
    Red Eye
    22:35
    ER
  • 21:40
    Rupel
    22:40
    Baywatch
  • 21:15
    Kamp Jeroom
    21:50
    De Container Cup
  • 21:30
    Truth Be Told
    22:20
    Friends
  • 21:25
    Seal Team
    22:20
    Doom Patrol
  • 21:20
    Komen Eten
    22:05
    Huizenjagers
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:25
    Trends Doc
    21:52
    Z-Insurance
  • 21:34
    Roger
    22:00
    Trendsetters In Bed Met
  • 21:30
    Sarah's Sweet Table
  • 21:00
    The Marlow Murder Club
    22:00
    Foyle's War
  • 21:30
    White Collar
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 21:30
    Hunted VIPS
    22:30
    Pauw & De Wit
  • 21:20
    Kunst in het Wild
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:20
    Geheime Liefde
    22:05
    Wortelboer en Van Rossem