Nieuwe docu op Canvas: 'Age of Terror'

Vanaf dinsdag brengt Canvas de vierdelig documentaire reeks 'Age of Terror' waarin de Britse journalist en presentator Peter Taylor toont hoe het terrorisme op het einde van de jaren '60 een nieuwe internationale dimensie kreeg, gedreven door de kracht van de media.
Het was het begin van een nieuw tijdperk: de globalisering van de terreur. Taylor illustreert dat aan de hand van vier ‘mijlpalen’ van het terrorisme: iconische terreurdaden die in ons collectief geheugen zitten, maar waarvan we hier voor het eerst het volledige verhaal vernemen, uitstekend gedocumenteerd en spannend verteld.
Het gaat om de vliegtuigkaping van de PLO in Entebbe in 1976, de IRA-bomaanslag in Enniskillen in 1987, de kaping van een Air France vliegtuig door de GIA in 1994 en de Al Qaeda-aanslag op de Amerikaanse ambassade in Naïrobi in 1998.
Peter Taylor is een veteraan van de Britse televisiejournalistiek. In de jaren ‘70 werkte hij voor This Week van ITV en vanaf de jaren ‘80 voor Panorama van BBC. Hij specialiseerde zich in het terrorisme en werd een autoriteit inzake het geweld in Noord-Ierland. Na de aanslagen van 9/11 focuste hij zich op het Islam-extremisme en Al Qaeda.
In Age of Terror combineert hij sprekende archiefbeelden en reconstructies met pakkende getuigenissen van mensen die de gebeurtenissen zelf meegemaakt hebben: de slachtoffers, de terroristen en de commando’s die hen bestreden. Aangevuld met zijn eigen commentaar en analyses, gebaseerd op zijn jarenlange journalistieke ervaring biedt de reeks een menselijk en evenwichtig beeld van wat terreur doet met alle betrokken partijen.
Aflevering 1: Terror International
Deze eerste aflevering vertelt het verhaal van de kaping van de Air France vlucht van 27 juni 1976 van Tel Aviv naar Parijs. Het toestel werd gekaapt door een internationale revolutionaire alliantie van twee Palestijnen en twee Duitse Marxisten. Na een tussenstop in Libië vloog het vliegtuig verder naar Oeganda. Op het vliegveld van Entebbe kreeg de actie de steun van het Oegandese leger. De terroristen eisten dat Palestijnse gevangenen werden vrijgelaten. Anders zouden ze de gegijzelden beginnen te executeren.
Daarop lanceerde het Israël een gedurfde commandoactie om de slachtoffers te bevrijden. Het werd een succes: 100 mensen werden veilig naar Israël teruggebracht. De gijzelnemers werden gedood, samen met een aantal Oegandese militairen. Drie gegijzelden verloren het leven, samen met de leider van het commando: Jonathan Netanyahu, de oudere broer van de huidige Israëlische premier. Voor het eerst was een terreuractie zo gemediatiseerd.
Zowel de kaping zelf als de bevrijdingsactie waren grensverleggend, in alle betekenissen van het woord. De terreur was voortaan geïnternationaliseerd. En de reactie van Israël werd als een schoolvoorbeeld beschouwd van hoe overheden moesten omgaan met terreur: niet toegeven aan de dreigementen en de daders tonen dat ze niet ongestraft hun gang konden gaan.
'Age of Terror', dinsdag 31 augustus om 22.10 uur op Canvas.
Lees ook:
Canvas pakt dit najaar uit met talkshow 'Anneliezen' (preview!)
De nazomer van Canvas: vaste waarden en enkele nieuwkomers
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Najaar 2010: alle plannen, alle zenders!
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Erik Van Looy trapt het nieuwe seizoen van 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang
- 'In Transit' toont de strijd van Indigo voor een leven buiten genderhokjes
- Ook VTM zendt het verhaal van slachtoffers seksueel misbruik in 'Het Bestaat' uit voor een breed publiek
- KRO-NCRV lanceert 'Alle Dagen Druk': een chaotische talkshow over ADHD voor kinderen én ouders
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- BNXT League live van start op Play Sports
- Een oktober vol nieuwe avonturen en griezelplezier met Cartoon Network
- Dit potje kookt 24Kitchen in oktober
- BBC Belgium in oktober: nieuwe zaken, oude geheimen en bovennatuurlijke chaos
- Ontdek wat National Geographic te bieden heeft in oktober
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
Multimedia SPOTLIGHT
-
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

Een Syrische academica in Amsterdam ontvangt beelden van een bloedbad onder burgers, gepleegd door een onbekende officier tijdens de oorlog in Syrië. De beelden laten haar niet los. Ze spoort de dader op en doet zich voor als 'Anna' om via Facebook contact te leggen, waarna ze hem verleidt tot een reeks onthullende gesprekken.
'Killing Anna', om 22.40 uur op VRT Canvas.





































