Nieuwe docu op Canvas: 'Age of Terror'

maandag 30 augustus 2010

Vanaf dinsdag brengt Canvas de vierdelig documentaire reeks 'Age of Terror' waarin de Britse journalist en presentator Peter Taylor toont hoe het terrorisme op het einde van de jaren '60 een nieuwe internationale dimensie kreeg, gedreven door de kracht van de media.

Het was het begin van een nieuw tijdperk: de globalisering van de terreur. Taylor illustreert dat aan de hand van vier ‘mijlpalen’ van het terrorisme: iconische terreurdaden die in ons collectief geheugen zitten, maar waarvan we hier voor het eerst het volledige verhaal vernemen, uitstekend gedocumenteerd en spannend verteld.


Het gaat om de vliegtuigkaping van de PLO in Entebbe in 1976, de IRA-bomaanslag in Enniskillen in 1987, de kaping van een Air France vliegtuig door de GIA in 1994 en de Al Qaeda-aanslag op de Amerikaanse ambassade in Naïrobi in 1998.

Peter Taylor is een veteraan van de Britse televisiejournalistiek. In de jaren ‘70 werkte hij voor This Week van ITV en vanaf de jaren ‘80 voor Panorama van BBC. Hij specialiseerde zich in het terrorisme en werd een autoriteit inzake het geweld in Noord-Ierland. Na de aanslagen van 9/11 focuste hij zich op het Islam-extremisme en Al Qaeda.

In Age of Terror combineert hij sprekende archiefbeelden en reconstructies met pakkende getuigenissen van mensen die de gebeurtenissen zelf meegemaakt hebben: de slachtoffers, de terroristen en de commando’s die hen bestreden. Aangevuld met zijn eigen commentaar en analyses, gebaseerd op zijn jarenlange journalistieke ervaring biedt de reeks een menselijk en evenwichtig beeld van wat terreur doet met alle betrokken partijen.

Aflevering 1: Terror International
Deze eerste aflevering vertelt het verhaal van de kaping van de Air France vlucht van 27 juni 1976 van Tel Aviv naar Parijs. Het toestel werd gekaapt door een internationale revolutionaire alliantie van twee Palestijnen en twee Duitse Marxisten. Na een tussenstop in Libië vloog het vliegtuig verder naar Oeganda. Op het vliegveld van Entebbe kreeg de actie de steun van het Oegandese leger. De terroristen eisten dat Palestijnse gevangenen werden vrijgelaten. Anders zouden ze de gegijzelden beginnen te executeren.

Daarop lanceerde het Israël een gedurfde commandoactie om de slachtoffers te bevrijden. Het werd een succes: 100 mensen werden veilig naar Israël teruggebracht. De gijzelnemers werden gedood, samen met een aantal Oegandese militairen. Drie gegijzelden verloren het leven, samen met de leider van het commando: Jonathan Netanyahu, de oudere broer van de huidige Israëlische premier. Voor het eerst was een terreuractie zo gemediatiseerd.

Zowel de kaping zelf als de bevrijdingsactie waren grensverleggend, in alle betekenissen van het woord. De terreur was voortaan geïnternationaliseerd. En de reactie van Israël werd als een schoolvoorbeeld beschouwd van hoe overheden moesten omgaan met terreur: niet toegeven aan de dreigementen en de daders tonen dat ze niet ongestraft hun gang konden gaan.

'Age of Terror', dinsdag 31 augustus om 22.10 uur op Canvas.


DOSSIER: Najaar 2010: alle plannen, alle zenders!

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.

'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Kabouter Plop
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 01:15
    Geen uitzending
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:15
    All New Traffic Cops
  • 00:10
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:25
    De Tafel van de Week
    01:20
    De Tafel van Gert
  • 02:05
    Criminal Minds
    01:05
    Fuller House
  • 01:10
    MacGyver
    01:30
    Bar Rescue
  • 01:50
    Kinderen kopen een huis
    01:35
    Botched
  • 01:50
    C.S.I. New York
    00:45
    FBI
  • 01:13
    Business Branding
    00:58
    Z-Cocktail
  • 02:00
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 01:15
    Bon Appetit
    01:25
    Winterse Kost
  • 01:50
    Midsomer Murders
    01:30
    Darby and Joan
  • 01:35
    NCIS
    01:25
    First Dates Australia
  • 01:45
    De Arbeidsvitaminen Quiz
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 01:40
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:25
    First Dates
    01:10
    Van Roosmalen & Groenteman