Nieuwe afleveringen 'NTR Academie' met onder anderen Rob Scholte en Hans Aarsman

zaterdag 6 september 2014

In 'NTR Academie', uitgezonden op NPO 2, wordt ruim baan gegeven aan boeiende vertellers met een verhaal waar je wat aan hebt.

Aflevering 1: Rob Scholte - een nieuwe visie
Kunstenaar en beeldenmaker Rob Scholte verwierf grote roem in de jaren tachtig en negentig door zijn controversiële kunst, zijn uitdagende uitspraken en zijn uitbundige levensstijl. Een van zijn grootste en bekendste werken uit die tijd is de wand- en plafondschildering van 1200 vierkante meter in de replica van Huis ten Bosch in Japan.


In 1994 verloor de kunstenaar beide benen bij een nooit opgehelderde bomaanslag. De laatste jaren leidt hij een meer teruggetrokken bestaan maar is hij onverminderd actief als kunstenaar en zelfs als museumbeheerder. In de NTR Academie laat hij zien hoe hij tegenwoordig in zijn werk voortborduurt op bestaande thema’s of beelden en daarvoor materialen recyclet en er een nieuwe betekenis aan geeft.

Hij is voorstander van de 'Do it Yourself' werkwijze en brengt dit ook in de praktijk door het beheren van zijn eigen museum, het Rob Scholte Museum in Den Helder. Hier zijn onder meer uitingen van Nederlandse volkskunst te bewonderen. Want de energie, de kennis en de beeldtaal die in deze volkskunst zit mag volgens Rob Scholte nooit verloren gaan.

Hij ziet zichzelf als een beeldenmaker die aan de slag gaat met bestaande thema's of beelden en daar iets nieuws aan toevoegt waardoor ze een nieuwe waardering krijgen. Soms combineert hij dat met het monumentale, zoals in zijn N8W8, een verwijzing op ware grootte naar de Nachtwacht van Rembrandt. Diep in de mergelgrotten van de Cannerberg in Maastricht is dit werk te vinden aan het eind van een kilometerslang gangenstelsel.

'NTR Academie', zondag 7 september t/m 12 oktober om 19.45 uur op NPO 2. Herhaling steeds de zaterdag daarna, 14.35 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.

'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:05
    Flikken Maastricht
    16:55
    Witse
  • 13:35
    Lentebeelden
    16:15
    The Loneliness of the Leopard
  • 16:05
    Robin Hood
    16:20
    De Marsupilami's
  • 16:05
    America's Funniest Home Videos
  • 15:25
    A Royal Runaway Romance
    17:05
    Interrogation Raw
  • 15:05
    G.I. Joe: The Rise of Cobra
    17:00
    9-1-1
  • 15:30
    Baywatch Hawaii
    17:20
    Police Interceptors
  • 15:50
    Murder in a Small Town
    16:40
    Allegiance
  • 15:50
    Joe
    16:20
    Geen uitzending
  • 16:10
    Friends
    16:35
    Huizenjagers
  • 16:05
    NCIS
    22:45
    Criminal Minds
  • 16:05
    Two and a Half Men
    20:35
    Tom Clancy's Without Remorse
  • 15:50
    Million Dollar Listing Los Angeles
    16:35
    Chateau Meiland
  • 16:10
    Snapped
    16:55
    World's Most Evil Killers
  • 16:02
    Z-Weekoverzicht
    16:35
    Trends Talk
  • 16:09
    Het appartement
    18:00
    Classics 55
  • 15:55
    Open Vuur
    16:40
    De Smaaktoerist
  • 15:55
    Father Brown
    16:55
    Art Detectives
  • 15:55
    Scrubs
    16:20
    Station 19
  • 15:55
    Het Familiediner
    16:45
    Maestro: Speciale editie
  • 16:05
    Pauscast
    16:30
    De verwondering
  • 15:30
    Blok 5
    16:45
    Checkpoint