Nieuw seizoen 'Over Eten' op Eén

Moeten we morgen met z'n allen veganistisch gaan leven? Wat kunnen we doen aan de gigantische berg voedsel die we wereldwijd verspillen? Waarom eten we meer avocado's dan boerenkool? Moeten we nog calorieën tellen? En wat zit er nu echt in een frikandel?
Deze en andere vragen komen aan bod in het derde seizoen van 'Over Eten'. Kobe Ilsen en Danira Boukhriss bijten zich vast in opmerkelijke en verrassende voedingsverhalen. Nieuw dit seizoen is dat Kobe en Danira elke aflevering rond een bepaald thema werken: veganisme, voedselverspilling, calorieën, de Belgische friet… Ze nodigen tal van boeiende sprekers en specialisten uit om dieper in te gaan op de verhalen. En dat doen ze op een nieuwe locatie: Pakt in Antwerpen.
Dromen over éclairs
En er is meer. Elke week gaan Kobe en Danira ook op stap met een bekende Vlaming met een herkenbaar of net heel bijzonder eetverhaal. Ze ontdekken bijvoorbeeld dat veldrijder Mathieu van der Poel een wedstrijddag wel eens afsluit in de frituur, dat actrice Nora Gharib de dag het liefst begint met een hamburger, dat zanger Christoff droomt over éclairs en Jacques Vermeire nooit fruit eet.
Voedingsmythes en de weg van ons eten
In elke aflevering houden ze ook een mythe over voeding tegen het licht. Wie laat op de avond eet, wordt sneller dik. Van spinazie word je sterk. En schimmel op voeding mag je gewoon wegsnijden. Zijn het mythes of schuilt er toch waarheid in? Professor Tara Grauwet van de KU Leuven legt uit hoe het zit.
Kobe en Danira reizen ook rond met een nieuwe quiztafel, om de Vlaming een interessante vraag over voeding voor te leggen. Michaël Sels, hoofddiëtist van het UZ in Antwerpen, formuleert de antwoorden en geeft duiding.
Hoe onze voeding op ons bord terecht komt, krijgt de kijker opnieuw te zien in de populaire rubriek 'De weg van'. 'Over Eten' volgt de weg van een ingrediënt tot het eindproduct, maar dan andersom: van bord tot veld. Kortom, boeiende weetjes en relevante verhalen over wat u op uw bord legt of in uw glas giet.
'Over Eten', vanaf 31 oktober elke woensdag om 20.40 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Najaar 2018: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Goedenavond Nederland' terug op NPO 1: afscheid voor Welmoed Sijtsma, entree voor Frank van Leeuwen
- Celien Hermans bezorgt kijkers kippenvel met eerbetoon aan mama Margriet tijdens ‘Vlaanderen Feest’
- 'SOS Piet'-icoon Piet Huysentruyt krijgt Vlaams ereteken
- Oproep! Waag jij je kans als kandidaat in 'Blokken'?
- AVROTROS maakt nieuw seizoen van 'Dag & Nacht'
- Nieuwe reeks 'MAX Vakantieman': tips, trends en valkuilen voor vakantiegangers
- 'De weg naar Fenix': documentaire over de totstandkoming van dit kunstmuseum over migratie
- De 'Au Pairs' krijgen het moeilijker in Canada
- Liefde kent geen hokjes in 'B&B Zoekt Lief': Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit
- Van Kempense koeien tot Damse zwanen: wie wint de bedjesstrijd in 'Met Vier In Bed'?
- 'Dijkstra & Evenblij Ter PlekkeBar' vanuit Biertje in Hellevoetsluis
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- JOE Parad’ice Beach schiet uit de startblokken met knallend optreden van Milk Inc.
- Annemiek van Vleuten opent 'NPO Radio 1 Tourcafé'
- Luistercijfers: Hoogste marktaandeel ooit voor radiozenders DPG Media
Multimedia SPOTLIGHT
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+
Kijktip van de dag

Billie heeft een gitaar gekregen voor zijn verjaardag en heeft een bandje opgericht met Saartje. Boma werpt zich op als manager. Billie en Saartje moeten van school een BV interviewen, en Billie heeft Jan Leyers uitgenodigd. Boma vindt dit een goede gelegenheid om professioneel advies te vragen. De dames zijn in alle staten door het nakende bezoek. Carmens frituur heeft niet genoeg meer te doen. Er moet dringend naar nieuwe klanten worden gezocht.
'FC De Kampioenen', om 20.15 uur op VRT 1.



































