Nieuw seizoen mét aflevering 100 van 'Vranckx en De Nomaden'

vrijdag 5 april 2024

Meer dan tien jaar geleden lanceerde Rudi Vranckx een oproep om jonge tv-makers aan te trekken met een goed idee voor een buitenlandse reportage. Zo zagen 'De Nomaden' het levenslicht.

Ondertussen bezochten honderd teams samen zo’n 55 landen met een open blik en een kritische geest. Ze doen alles zelf, maar worden doorheen het hele project met raad en daad bijgestaan door Team Vranckx.


De reportages worden gegroepeerd in reeksen en uitgezonden op zaterdagavond om 20.10 uur op VRT CANVAS, in het slot van 'Vranckx'. Jonge makers die hun eigen werk uitgezonden krijgen op nationale televisie in primetime, dat is wereldwijd best uitzonderlijk.

Al meer dan tien jaar trekken veelbelovende, Vlaamse storytellers net als Rudi Vranckx de wijde wereld in. Elk met hun eigen drijfveer en persoonlijke aanpak maken ze - onder het ervaren oog van de 'Vranckx'-redactie - een documentaire over een uniek stukje van de wereld.

Zaterdag 6 april
Opdrogend land (6 april)

Het Tweestromenland, een eeuwenoude bakermat van beschaving, wordt gevormd door de rivieren Eufraat en Tigris, die vanuit Turkije door het moderne Syrië stromen.

Decennialang zijn de kilometerslange rivieren vitale levensaders voor lokale boeren en handelaars in Syrië. Ze dienen als economische ruggengraat voor miljoenen Syriërs en voorzien het hele Midden-Oosten van graan. Maar extreme droogte en de bouw van Turkse dammen die de watertoevoer inperken, bedreigen de landbouw. Als gevolg dreigen de rivieren op te drogen, terwijl politieke belangen, langdurige conflicten en verspreiding van ziektes in de regio het waterbeheer verder compliceren. Nomaden Eugenie D’Hooghe, Kanzi Louagie en Simon Clément reizen naar het Koerdische autonome gebied in Noordoost-Syrië om de impact op lokale boeren te onderzoeken. Staat hun toekomst op het spel? En wat als Syrië niet langer graan kan leveren? Glijdt het land verder weg in armoede, of zijn er alternatieven?

Een reportage van Eugenie D’Hooghe, Kanzi Louagie en Simon Clément.

'De Nomaden', zaterdag 6 april om 20.10 uur op VRT CANVAS.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De extra kamer is af en de jury bezoekt opnieuw alle werven. Ondertussen breekt de allerlaatste fase van het avontuur aan: de afwerkingsweek. Er moet nog keihard gewerkt worden, want net deze laatste details kunnen bepalen wie straks zijn droomhuis wint.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:00
    Sporza: Giro magazine
    23:15
    Winst joker+ / lotto
  • 23:02
    Het weer
    23:10
    Onder ons: crimi
  • 20:00
    Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    23:10
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:50
    Sergio Over De Grens
    23:05
    Eenmaal Andermaal
  • 22:25
    Crime Scene Cleaners
    23:25
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 22:55
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    23:50
    The Endgame
  • 22:15
    Ride Along 2
    00:05
    Ultimate Police Interceptors
  • 22:50
    ER
    00:20
    Suits
  • 23:00
    Baywatch
    23:50
    Nonkel Jef
  • 22:50
    The Real Housewives of Antwerp
    23:55
    De Tafel van Gert
  • 23:00
    Friends
    23:25
    Modern Family
  • 20:30
    UEFA Conference League
    23:15
    Doom Patrol
  • 22:55
    Million Dollar Listing Los Angeles
    23:45
    Interior Design Masters
  • 22:55
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:45
    The Rookie
  • 22:57
    Z-Beurs
    23:10
    CEO van mijn leven
  • 22:45
    Het zelfbouwhuis
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Loïc: Zot van Koken
    23:15
    Hidden Gems
  • 22:05
    The Chelsea Detective
    00:00
    Miss Scarlet and the Duke
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    NCIS
  • 22:35
    Pauw & De Wit
    23:30
    NOS Journaal Laat
  • 22:45
    Drie dagen vis
    00:05
    De Nachtzoen
  • 23:00
    Die Andere Late Night
    23:40
    Hunted VIPS