Nieuw seizoen 'Die Huis' begint met Danira Boukhriss

In de nieuwe reeks van 'Die Huis' ontvangt Eric Goens in de eerste aflevering de 28-jarige Danira Boukhriss Terkessidis, de op een na jongste gast in 'Die Huis'.
Journaliste, presentatrice van 'Over Eten' en van 'Steracteur Sterartiest'. Het gaat hard voor Danira. Het gaat ook hard zodra ze 'Die Huis' binnenkomt.
Terwijl ze geconfronteerd wordt met de fotomuur, schrikt ze op van een bekende zangstem die weergalmt in de woonkamer: 'Zet dat af, ik weet wat dat is, zet dat af', roept ze lachend. In de TV-kamer ontdekt ze het filmpje van haar optreden als 16-jarige frontzangeres in een band. Van schaamte zakt ze diep in de zetel, maar ze herpakt zich snel en relativeert haar jeugdzonde. 'Eigenlijk moet ik mij daar niet voor schamen, ik was 16 jaar, creatief, het trok wel op niets, maar ik heb mij geamuseerd.'
'Erg dat dat de enige uitweg leek'
En Danira amuseert zich onder de Zuid-Afrikaanse zon en geniet van het fenomenale landschap. Het gesprek komt op haar geboortestad, Vilvoorde. Ze zag over de jaren heen een aantal van haar klasgenoten vertrekken naar Syrië. Iets waar ze heel stil van wordt. 'Ik vind dat niet leuk om daarover te praten. Ik kan niet vatten waarom je zoiets doet en ik vind het erg dat dit voor hen de enige uitweg leek.'
Ze begrijpt dat sommige jongeren zich uitgesloten voelen. 'Je moet je eens inbeelden dat een leerkracht zegt: 'Jouw naam is te moeilijk, die spreek ik niet uit.' Het voelt alsof je het niet waard bent dat je naam wordt uitgesproken. Als dat vaak gebeurt, voel je je uitgesloten.'
Innige band tussen vader en dochter
En dan moet het avondmaal worden bereid. Eric komt aandraven met een Marokkaanse tajine. Voor Danira een moeilijke opdracht en ze wil een hulplijn bellen. 'Ik kan dat niet. Mijn vader kan dat heel lekker klaarmaken.' Op dat moment wandelt Houssein Boukhriss 'Die Huis' binnen. Eric heeft Danira's papa als verrassingsgast uitgenodigd. Ze schrikt zich rot. De verrassingskreet maakt plaats voor emotie. 'Het is maar uwe pa, hé', zegt Housein.
Samen beginnen ze aan het avondmaal en vader en dochter halen de anekdotes boven. 'De grootste cultuurschok in mijn leven was toen ik samen met mijn vader op 15-jarige leeftijd naar Marokko ging. Toen we aankwamen vroeg ik: 'Papa zijn we al in Marokko? Ik zie hier nergens jongens in een trainingspak.'' Wanneer de duisternis valt over het terras van 'Die Huis' wordt de innige band tussen vader en dochter duidelijk en komen de mooie verhalen naar boven.
'Die Huis', dinsdag 30 oktober om 20.40 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Najaar 2018: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ruben Van Gucht krijgt vaste plek bij Play Sports met programma rond Premier League
- Rennie Rijpma benoemd tot Mediadirecteur KRO-NCRV
- Kijkcijfers: dinsdag 28 juli 2026
- Pro League en DAZN akkoord tot 2030: Belgisch voetbal verzekerd op tv
- Maksim & The Bausa spelen tweede Qmusic Sunset Concert aan het Q-Beach House
- 'Tammie zoekt een vriendje': een hoopvol portret van een trans vrouw op zoek naar de liefde
- Het verhaal achter de beroemdste sekstape uit de jaren negentig: 'Pam & Tommy' op Play Fictie
- Dit staat in augustus op de planning bij National Geographic
- Lekker eten doe je in augustus met 24Kitchen
- Ontdek wat er in augustus op STAR Channel te zien is
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Giel Beelen komende weken te horen in de ochtend van Radio Veronica
- Dit hoor je deze week in 'FM op 5'
- Qmusic-dj’s Tom & Bram schudden de Nederlandse zomer op met 'Shake Up Your Day'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief'
Kijktip van de dag

'Met Vier in Bed' trekt naar Frankrijk, waar Anneke en Francis de deuren openen van Château Gouault-Marouteau, het 'Vakantiekasteel'. Geen klassieke luxe, maar een unieke plek vol sfeer, vintage en kamers met elk een eigen verhaal. Samen vormen ze een bijzonder duo.
'Met Vier in Bed', om 20.35 uur op VTM.



































