Nieuw op Eén: 'Voor Hetzelfde Geld'

Vanaf woensdag 3 april laat Eén een gloednieuw reportagemagazine over geld op de wereld los. In 'Voor Hetzelfde Geld' trekken Britt van Marsenille, Jan Van Looveren en Thomas Vanderveken elke woensdag op onderzoek uit.
Zij willen weten hoe je méér kunt doen met je geld, meer kunt overhouden op het einde van de maand of gewoon meer kunt verdienen.
'Voor Hetzelfde Geld' richt zijn blik op dagdagelijkse zaken, op de echte wereld. Britt van Marsenille, Jan Van Looveren en Thomas Vanderveken proberen zelf allerlei zaken uit om te zien wat het opbrengt of wat de gevolgen zijn. Soms gaat dat goed, soms gaat het iets minder. Er zal dus waarschijnlijk af en toe gevloekt worden, maar het is allemaal voor de goede zaak. Om de kijkers inzicht te geven. En tips en trucs, voor hun portefeuille.
Het trio stelt zich de meest uiteenlopende vragen. Wat brengt het op als je banken tegen elkaar uitspeelt bij het afsluiten van een lening? Kun je afdingen in de Vlaamse winkels? En hoe zou je dat dan moeten doen? Hoeveel zakgeld geef je het best aan je kind? Is goedkope benzine echt slechter voor de motor van je wagen? Hoe zorg je ervoor dat je goed verzekerd bent zonder te veel te betalen? En hoe vermijd je successierechten?
Britt, Jan en Thomas treffen elkaar elke woensdag in een koffiebar, van waaruit ze op zoek gaan naar het antwoord op die vragen. En hun conclusies trekken. Tussendoor wordt in animatiefilmpjes, ingesproken door Tiny Bertels, berekend hoeveel bepaalde zaken kosten. En of je daar iets mee bent. Loont het bijvoorbeeld de moeite om hier plastic flessen te verzamelen om ze in Nederland vervolgens om te ruilen voor statiegeld? En ben je met een kroostrijk gezin financieel beter af omdat je meer kindergeld opstrijkt?
Online tool
'Voor Hetzelfde Geld' lanceert vanaf deze week ook een handige online vergelijkingstool. Op de website van Eén kunnen de kijkers vanaf die dagvergelijkingtests doen voor negen verschillende onderwerpen. Hoeveel verschil is er nu echt tussen de vraagprijs en de verkoopprijs van een woning? Betaal je te veel voor je mobiele telefonie? En hoeveel geef je het best als cadeau op een huwelijksfeest? Heel wat van die onderwerpen komen daarna ook aan bod in 'Voor Hetzelfde Geld' op Eén.
De online tool is gebaseerd op crowdsourcing, wat wil zeggen dat de kijkers wordt gevraagd hun eigen cijfers in te geven. Op basis daarvan kunnen ze vervolgens vergelijken.
Aflevering 1
In de eerste aflevering van 'Voor Hetzelfde Geld' buigen Britt, Jan en Thomas zich over de prijs van een vliegtuigticket. Hoe komt het dat de prijzen van vliegtuigtickets zo erg uit elkaar liggen, zelfs voor twee zitjes op dezelfde vlucht, met een identieke service? En hoe moet je te werk gaan om de voordeligste tickets te boeken? Britt daagt Jan en Thomas uit voor een wedstrijdje: ze spreekt met hen af op de Plaça Reial in Barcelona. Wie er het goedkoopst raakt, wint de uitdaging. Arriveren de drie op tijd in Barcelona? En hebben ze een comfortabele reis achter de rug?
Thomas gaat met een jong koppeltje 'shoppen voor een lening'. Met een verborgen camera volgt 'Voor Hetzelfde Geld' het koppel terwijl ze zich bij verschillende banken informeren over een hypothecaire lening. Loont het echt om te shoppen bij verschillende banken? Zo ja, hoeveel is het verschil? En hoe pak je het het best aan?
Hoeveel zakgeld geef je aan je kinderen? Wat moeten ze daar allemaal van betalen? Is het überhaupt een goed idee om zakgeld te geven? Veel ouders, inclusief Jan Van Looveren, weten niet goed hoeveel zakgeld hun kind eigenlijk nodig heeft. Jan vergelijkt het zakgeld van zijn zestienjarige dochter met dat van haar klasgenoten en trekt op onderzoek uit.
'Voor Hetzelfde Geld', vanaf woensdag 3 april om 20.35 uur op Eén.
Foto: © Roger Mortelmans 2013
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakantiekriebels, swiffers en een surprisebox voor koppels in nieuw seizoen van 'Met Vier in Bed'
- 'Ik ben het cadeautje!': Komst van energieke vrijgezel zet de boel meteen op scherp in de eerste week van 'B&B Zoekt Lief'
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Cartoon Network maakt van juli één groot zomeravontuur
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.
'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.




































