Nieuw op Eén: 'Voor Hetzelfde Geld'

Vanaf woensdag 3 april laat Eén een gloednieuw reportagemagazine over geld op de wereld los. In 'Voor Hetzelfde Geld' trekken Britt van Marsenille, Jan Van Looveren en Thomas Vanderveken elke woensdag op onderzoek uit.
Zij willen weten hoe je méér kunt doen met je geld, meer kunt overhouden op het einde van de maand of gewoon meer kunt verdienen.
'Voor Hetzelfde Geld' richt zijn blik op dagdagelijkse zaken, op de echte wereld. Britt van Marsenille, Jan Van Looveren en Thomas Vanderveken proberen zelf allerlei zaken uit om te zien wat het opbrengt of wat de gevolgen zijn. Soms gaat dat goed, soms gaat het iets minder. Er zal dus waarschijnlijk af en toe gevloekt worden, maar het is allemaal voor de goede zaak. Om de kijkers inzicht te geven. En tips en trucs, voor hun portefeuille.
Het trio stelt zich de meest uiteenlopende vragen. Wat brengt het op als je banken tegen elkaar uitspeelt bij het afsluiten van een lening? Kun je afdingen in de Vlaamse winkels? En hoe zou je dat dan moeten doen? Hoeveel zakgeld geef je het best aan je kind? Is goedkope benzine echt slechter voor de motor van je wagen? Hoe zorg je ervoor dat je goed verzekerd bent zonder te veel te betalen? En hoe vermijd je successierechten?
Britt, Jan en Thomas treffen elkaar elke woensdag in een koffiebar, van waaruit ze op zoek gaan naar het antwoord op die vragen. En hun conclusies trekken. Tussendoor wordt in animatiefilmpjes, ingesproken door Tiny Bertels, berekend hoeveel bepaalde zaken kosten. En of je daar iets mee bent. Loont het bijvoorbeeld de moeite om hier plastic flessen te verzamelen om ze in Nederland vervolgens om te ruilen voor statiegeld? En ben je met een kroostrijk gezin financieel beter af omdat je meer kindergeld opstrijkt?
Online tool
'Voor Hetzelfde Geld' lanceert vanaf deze week ook een handige online vergelijkingstool. Op de website van Eén kunnen de kijkers vanaf die dagvergelijkingtests doen voor negen verschillende onderwerpen. Hoeveel verschil is er nu echt tussen de vraagprijs en de verkoopprijs van een woning? Betaal je te veel voor je mobiele telefonie? En hoeveel geef je het best als cadeau op een huwelijksfeest? Heel wat van die onderwerpen komen daarna ook aan bod in 'Voor Hetzelfde Geld' op Eén.
De online tool is gebaseerd op crowdsourcing, wat wil zeggen dat de kijkers wordt gevraagd hun eigen cijfers in te geven. Op basis daarvan kunnen ze vervolgens vergelijken.
Aflevering 1
In de eerste aflevering van 'Voor Hetzelfde Geld' buigen Britt, Jan en Thomas zich over de prijs van een vliegtuigticket. Hoe komt het dat de prijzen van vliegtuigtickets zo erg uit elkaar liggen, zelfs voor twee zitjes op dezelfde vlucht, met een identieke service? En hoe moet je te werk gaan om de voordeligste tickets te boeken? Britt daagt Jan en Thomas uit voor een wedstrijdje: ze spreekt met hen af op de Plaça Reial in Barcelona. Wie er het goedkoopst raakt, wint de uitdaging. Arriveren de drie op tijd in Barcelona? En hebben ze een comfortabele reis achter de rug?
Thomas gaat met een jong koppeltje 'shoppen voor een lening'. Met een verborgen camera volgt 'Voor Hetzelfde Geld' het koppel terwijl ze zich bij verschillende banken informeren over een hypothecaire lening. Loont het echt om te shoppen bij verschillende banken? Zo ja, hoeveel is het verschil? En hoe pak je het het best aan?
Hoeveel zakgeld geef je aan je kinderen? Wat moeten ze daar allemaal van betalen? Is het überhaupt een goed idee om zakgeld te geven? Veel ouders, inclusief Jan Van Looveren, weten niet goed hoeveel zakgeld hun kind eigenlijk nodig heeft. Jan vergelijkt het zakgeld van zijn zestienjarige dochter met dat van haar klasgenoten en trekt op onderzoek uit.
'Voor Hetzelfde Geld', vanaf woensdag 3 april om 20.35 uur op Eén.
Foto: © Roger Mortelmans 2013
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- België staat in de finale: Essyla overtuigt tijdens halve finale van het Eurovisiesongfestival
- Kijkcijfers: maandag 11 mei 2026
- Verlengd finaleweekend bij Play met historische Brusselse derby en ontknoping De Mol
- 'Dagelijkse Kost' wordt voor eventjes 'Dagelijkse Kust'
- 'Iedereen Zomert' brengt iconisch spel 'De Stoel' terug in de huiskamers
- Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt'
- AI als ideale partner? Singles trouwen met chatbot in 'Ze Zeggen Dat'
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Veiligheid onder vuur
- Spelen met vuur in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Def
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol
Kijktip van de dag

Eind jaren 70. Wanneer Patrizia Reggiani, een vrouw van eenvoudige komaf, trouwt met Maurizio Gucci, erfgenaam van het modehuis Gucci, meent ze dat haar broodje gebakken is. De jonge Maurizio interesseert zich weinig voor het familiebedrijf, maar Patrizia brandt van ambitie en gaat over lijken om haar doel te bereiken.
'House of Gucci', film uit 2021 met oa. Lady Gaga, om 20.35 uur op Play Fictie.




































