Nieuw op Eén: 'Voor Hetzelfde Geld'

Vanaf woensdag 3 april laat Eén een gloednieuw reportagemagazine over geld op de wereld los. In 'Voor Hetzelfde Geld' trekken Britt van Marsenille, Jan Van Looveren en Thomas Vanderveken elke woensdag op onderzoek uit.
Zij willen weten hoe je méér kunt doen met je geld, meer kunt overhouden op het einde van de maand of gewoon meer kunt verdienen.
'Voor Hetzelfde Geld' richt zijn blik op dagdagelijkse zaken, op de echte wereld. Britt van Marsenille, Jan Van Looveren en Thomas Vanderveken proberen zelf allerlei zaken uit om te zien wat het opbrengt of wat de gevolgen zijn. Soms gaat dat goed, soms gaat het iets minder. Er zal dus waarschijnlijk af en toe gevloekt worden, maar het is allemaal voor de goede zaak. Om de kijkers inzicht te geven. En tips en trucs, voor hun portefeuille.
Het trio stelt zich de meest uiteenlopende vragen. Wat brengt het op als je banken tegen elkaar uitspeelt bij het afsluiten van een lening? Kun je afdingen in de Vlaamse winkels? En hoe zou je dat dan moeten doen? Hoeveel zakgeld geef je het best aan je kind? Is goedkope benzine echt slechter voor de motor van je wagen? Hoe zorg je ervoor dat je goed verzekerd bent zonder te veel te betalen? En hoe vermijd je successierechten?
Britt, Jan en Thomas treffen elkaar elke woensdag in een koffiebar, van waaruit ze op zoek gaan naar het antwoord op die vragen. En hun conclusies trekken. Tussendoor wordt in animatiefilmpjes, ingesproken door Tiny Bertels, berekend hoeveel bepaalde zaken kosten. En of je daar iets mee bent. Loont het bijvoorbeeld de moeite om hier plastic flessen te verzamelen om ze in Nederland vervolgens om te ruilen voor statiegeld? En ben je met een kroostrijk gezin financieel beter af omdat je meer kindergeld opstrijkt?
Online tool
'Voor Hetzelfde Geld' lanceert vanaf deze week ook een handige online vergelijkingstool. Op de website van Eén kunnen de kijkers vanaf die dagvergelijkingtests doen voor negen verschillende onderwerpen. Hoeveel verschil is er nu echt tussen de vraagprijs en de verkoopprijs van een woning? Betaal je te veel voor je mobiele telefonie? En hoeveel geef je het best als cadeau op een huwelijksfeest? Heel wat van die onderwerpen komen daarna ook aan bod in 'Voor Hetzelfde Geld' op Eén.
De online tool is gebaseerd op crowdsourcing, wat wil zeggen dat de kijkers wordt gevraagd hun eigen cijfers in te geven. Op basis daarvan kunnen ze vervolgens vergelijken.
Aflevering 1
In de eerste aflevering van 'Voor Hetzelfde Geld' buigen Britt, Jan en Thomas zich over de prijs van een vliegtuigticket. Hoe komt het dat de prijzen van vliegtuigtickets zo erg uit elkaar liggen, zelfs voor twee zitjes op dezelfde vlucht, met een identieke service? En hoe moet je te werk gaan om de voordeligste tickets te boeken? Britt daagt Jan en Thomas uit voor een wedstrijdje: ze spreekt met hen af op de Plaça Reial in Barcelona. Wie er het goedkoopst raakt, wint de uitdaging. Arriveren de drie op tijd in Barcelona? En hebben ze een comfortabele reis achter de rug?
Thomas gaat met een jong koppeltje 'shoppen voor een lening'. Met een verborgen camera volgt 'Voor Hetzelfde Geld' het koppel terwijl ze zich bij verschillende banken informeren over een hypothecaire lening. Loont het echt om te shoppen bij verschillende banken? Zo ja, hoeveel is het verschil? En hoe pak je het het best aan?
Hoeveel zakgeld geef je aan je kinderen? Wat moeten ze daar allemaal van betalen? Is het überhaupt een goed idee om zakgeld te geven? Veel ouders, inclusief Jan Van Looveren, weten niet goed hoeveel zakgeld hun kind eigenlijk nodig heeft. Jan vergelijkt het zakgeld van zijn zestienjarige dochter met dat van haar klasgenoten en trekt op onderzoek uit.
'Voor Hetzelfde Geld', vanaf woensdag 3 april om 20.35 uur op Eén.
Foto: © Roger Mortelmans 2013
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Tom van 't Einde ('EenVandaag') stapt over naar RTL
- Kirsten Westrik gaat naar NET5
- AVROTROS viert WorldPride aan de kade, op tv, radio en online
- Tv-kok uit 'Restaurant Misverstand' zwaar onder vuur: ex-medewerkers beschuldigen Seppe Nobels van wanpraktijken
- Romina Van Camp neemt afscheid van VTM NIEUWS: verschil in visie ligt aan basis van vertrek
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Zomer bij de regionale publieke omroepen: dit staat er op het programma
- Volg de Tour de France 2026 bij de NOS
- Nieuwe onthullingen in de tweede aflevering van 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- 'Dijkstra en Evenblij ter Plekke' komt zondag vanuit Roerdalen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ruben Van Gucht trapt nieuwe seizoen af van 'Tess on the Beach': 'Als je dat wilt weten, zul je met mij moeten daten'
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Van Admiral Freebee tot Sons: Willy palmt deze zomer opnieuw M Leuven in
Multimedia SPOTLIGHT
-
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO
Kijktip van de dag

Dion en Graziella gaan een woning in Heemstede flippen. Ondanks dat Bob en Tijl weinig grip op deze verbouwing weten te krijgen, zijn ze enorm onder de indruk van de vorderingen. Gaat de vakkundigheid en precisie van dit koppel de uitgelopen planning goedmaken?
'De moeite waard?!', om 21.00 uur op Play.




































