Nakaarten en bijpraten in laatste aflevering van 'Dat Zal ze Leren!'

dinsdag 17 mei 2011

Vorige week namen de pupillen afscheid van de Koninklijke Zeevaartschool en de jaren '50. Na 21 dagen in een strak regime keerden ze terug naar hun alledaagse leventje. In deze aflevering ontdekken we hoe de jongeren nu terug kijken op hun avontuur in de Sint-Andreasschool. Ze hebben allemaal de draad van hun normale leven terug opgenomen, maar in sommige gevallen zindert de schok van deze aparte ervaring nog na. Enkele pupillen staan vandaag toch enigszins anders in het leven.

Structuur, dat is waar de jongeren bij het begin van hun opleiding duidelijk gebrek aan hadden. Maar één man heeft er zijn missie van gemaakt om de pupillen de nodige structuur en discipline bij te brengen: de gevreesde opzichter, Peter. Zijn rol als strenge leerkracht was niet altijd even evident. In het begin moest hij bijna elke dag straffen bedenken om de leerlingen een lesje te leren. Tijdens de zeevaartopleiding konden de meest rebelse pupillen Peters bloed wel drinken, maar nu kijken ze bewonderend op naar de manier waarop Peter hen heeft aangepakt. In het dagelijkse leven is Peter onderofficier bij het Belgische Leger waar hij jonge rekruten opleidt tot volwaardige militairen.


Vier maanden na hun avontuur ontdekken sommige pupillen hoe het er anno 2011 aan toe gaat in het Maritiem Onderwijs Mercator in Oostende. Leerkracht Patrick, geeft les aan de zeevaartschool in Oostende  en nodigt de pupillen uit voor een rondleiding. Tegenwoordig komt er bij de navigatie heel wat meer kijken dan een passer en een kompas. We ontdekken simulatiestuurcabines waarin de leerlingen van de huidige lichting ontdekken hoe het voelt om een schip te besturen.

Het verblijf in de zeevaartschool heeft niet op iedereen hetzelfde effect gehad, een paar pupillen zijn er zelfs niet in geslaagd de drie weken te voltooien. Hoe gaat het ondertussen met Wesley, Jarno, Larissa en Glenn?

'Dat Zal ze Leren!', woensdag 18 mei om 20.45 uur bij vtm.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Heel Mijn Hart' (VTM GO+)

Tom, Isabelle, Jozefien, Elke en Gilles starten hun verblijf in het Zuid-Afrikaanse vakantiehuis met een gezellig aperitief om elkaar beter te leren kennen. Gilles gaat vervolgens suppen met Kaat en Isabelle gaat op een date vol avontuur met Bart.

'Heel Mijn Hart', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:20
    De Faker
    02:00
    VRT NWS laat
  • 23:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 07:20
    Samson en Marie
    06:00
    Tik Tak
  • 07:20
    Vegesauriërs
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:05
    Blind getrouwd: Australië
  • 06:50
    Geen uitzending
    01:45
    How I Met Your Mother
  • 07:00
    Willy
    01:40
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 07:20
    Leven als vakman
    04:50
    Geen uitzending
  • 07:15
    Manifest
    02:20
    Geen uitzending
  • 07:00
    Blue Bloods
    02:20
    Geen uitzending
  • 06:55
    The Real Housewives of Amsterdam
    02:25
    First on Scene
  • 07:20
    Without a Trace
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:06
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:17
    Lifestyle en wonen
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:20
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:05
    Loïc: Zot van Koken
  • 06:55
    Death in Paradise
    02:00
    The Count of Monte Cristo
  • 07:05
    American Housewife
    02:40
    Below Deck Mediterranean
  • 02:00
    NOS Journaal
    02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 01:20
    Nieuwsuur
    02:00
    Ongehoord Nieuws
  • 07:15
    Noddy, de detective
    02:20
    EenVandaag