Nakaarten en bijpraten in laatste aflevering van 'Dat Zal ze Leren!'

dinsdag 17 mei 2011

Vorige week namen de pupillen afscheid van de Koninklijke Zeevaartschool en de jaren '50. Na 21 dagen in een strak regime keerden ze terug naar hun alledaagse leventje. In deze aflevering ontdekken we hoe de jongeren nu terug kijken op hun avontuur in de Sint-Andreasschool. Ze hebben allemaal de draad van hun normale leven terug opgenomen, maar in sommige gevallen zindert de schok van deze aparte ervaring nog na. Enkele pupillen staan vandaag toch enigszins anders in het leven.

Structuur, dat is waar de jongeren bij het begin van hun opleiding duidelijk gebrek aan hadden. Maar één man heeft er zijn missie van gemaakt om de pupillen de nodige structuur en discipline bij te brengen: de gevreesde opzichter, Peter. Zijn rol als strenge leerkracht was niet altijd even evident. In het begin moest hij bijna elke dag straffen bedenken om de leerlingen een lesje te leren. Tijdens de zeevaartopleiding konden de meest rebelse pupillen Peters bloed wel drinken, maar nu kijken ze bewonderend op naar de manier waarop Peter hen heeft aangepakt. In het dagelijkse leven is Peter onderofficier bij het Belgische Leger waar hij jonge rekruten opleidt tot volwaardige militairen.


Vier maanden na hun avontuur ontdekken sommige pupillen hoe het er anno 2011 aan toe gaat in het Maritiem Onderwijs Mercator in Oostende. Leerkracht Patrick, geeft les aan de zeevaartschool in Oostende  en nodigt de pupillen uit voor een rondleiding. Tegenwoordig komt er bij de navigatie heel wat meer kijken dan een passer en een kompas. We ontdekken simulatiestuurcabines waarin de leerlingen van de huidige lichting ontdekken hoe het voelt om een schip te besturen.

Het verblijf in de zeevaartschool heeft niet op iedereen hetzelfde effect gehad, een paar pupillen zijn er zelfs niet in geslaagd de drie weken te voltooien. Hoe gaat het ondertussen met Wesley, Jarno, Larissa en Glenn?

'Dat Zal ze Leren!', woensdag 18 mei om 20.45 uur bij vtm.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.

'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:25
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:40
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 03:05
    Geen uitzending
    06:20
    Plop & de Peppers
  • 01:30
    Geen uitzending
    01:00
    Tussen de lakens met Geraldine
  • 01:45
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:40
    Police Interceptors
  • 01:00
    Joe
    05:50
    To Have and To Holiday
  • 01:45
    Geen uitzending
    01:05
    SOS Piet
  • 02:55
    Geen uitzending
    01:15
    De Tafel van de Week
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:40
    Fire Country
  • 03:30
    Geen uitzending
    01:05
    See No Evil
  • 03:25
    Geen uitzending
    01:45
    Next Level Chef
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:10
    Cold Case
  • 04:19
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:26
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:25
    Feest van Eigen Bodem
    01:00
    De Smaaktoerist
  • 04:30
    Midsomer Murders
    01:50
    Ripper Street
  • 04:15
    NCIS: Los Angeles
    02:00
    NCIS
  • 02:15
    NOS Journaal
    01:15
    NOS Journaal Laat
  • 02:20
    Nieuwsuur
    01:30
    Café Kockelmann
  • 04:15
    Reizen Waes
    06:01
    Kiwi & Strit