Nakaarten en bijpraten in laatste aflevering van 'Dat Zal ze Leren!'

dinsdag 17 mei 2011

Vorige week namen de pupillen afscheid van de Koninklijke Zeevaartschool en de jaren '50. Na 21 dagen in een strak regime keerden ze terug naar hun alledaagse leventje. In deze aflevering ontdekken we hoe de jongeren nu terug kijken op hun avontuur in de Sint-Andreasschool. Ze hebben allemaal de draad van hun normale leven terug opgenomen, maar in sommige gevallen zindert de schok van deze aparte ervaring nog na. Enkele pupillen staan vandaag toch enigszins anders in het leven.

Structuur, dat is waar de jongeren bij het begin van hun opleiding duidelijk gebrek aan hadden. Maar één man heeft er zijn missie van gemaakt om de pupillen de nodige structuur en discipline bij te brengen: de gevreesde opzichter, Peter. Zijn rol als strenge leerkracht was niet altijd even evident. In het begin moest hij bijna elke dag straffen bedenken om de leerlingen een lesje te leren. Tijdens de zeevaartopleiding konden de meest rebelse pupillen Peters bloed wel drinken, maar nu kijken ze bewonderend op naar de manier waarop Peter hen heeft aangepakt. In het dagelijkse leven is Peter onderofficier bij het Belgische Leger waar hij jonge rekruten opleidt tot volwaardige militairen.


Vier maanden na hun avontuur ontdekken sommige pupillen hoe het er anno 2011 aan toe gaat in het Maritiem Onderwijs Mercator in Oostende. Leerkracht Patrick, geeft les aan de zeevaartschool in Oostende  en nodigt de pupillen uit voor een rondleiding. Tegenwoordig komt er bij de navigatie heel wat meer kijken dan een passer en een kompas. We ontdekken simulatiestuurcabines waarin de leerlingen van de huidige lichting ontdekken hoe het voelt om een schip te besturen.

Het verblijf in de zeevaartschool heeft niet op iedereen hetzelfde effect gehad, een paar pupillen zijn er zelfs niet in geslaagd de drie weken te voltooien. Hoe gaat het ondertussen met Wesley, Jarno, Larissa en Glenn?

'Dat Zal ze Leren!', woensdag 18 mei om 20.45 uur bij vtm.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Badgast' (VRT 1/KRO-NCRV)

Vince en Sergio proberen wanhopig hun geheim te verbergen. Ondertussen bereiden Zoë en haar vrienden een gevaarlijke deal voor. Daarbovenop komt Gerrit gevaarlijk in de buurt van de waarheid.

'Badgast', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Erediensten
    06:00
    Mr. Magoo
  • 08:00
    Winterbeelden
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 10:10
    De Chimera Wachters
    06:00
    Tik Tak
  • 09:45
    Geen uitzending
    02:05
    Gooische Vrouwen
  • 10:00
    Champions League Magazine
    01:15
    Geen uitzending
  • 09:15
    Geen uitzending
    01:05
    The Big Bang Theory
  • 10:00
    Geen uitzending
    01:00
    Xena: Warrior Princess
  • 08:40
    Geen uitzending
    19:00
    Zorro
  • 10:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 09:55
    Het appartement
    02:00
    De Tafel van Gert
  • 10:05
    FBI
    02:10
    Neighbours: A New Chapter
  • 10:00
    Borderforce USA: The Bridges
    01:40
    Swamp People
  • 09:10
    The Block Australia
    02:00
    Botched
  • 10:00
    The First 48 Presents Critical Minutes
    01:20
    Big Sky
  • 10:07
    CEO van mijn leven
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:03
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 10:00
    Bon Appetit
    01:35
    Winterse Kost
  • 10:00
    The Madame Blanc Mysteries
    01:45
    Marie Antoinette
  • 10:05
    Below Deck
    01:00
    First Dates Australia
  • 10:00
    WNL op Zondag
    02:00
    NOS Journaal
  • 10:00
    Eucharistieviering
    01:40
    Nieuwsuur
  • 09:55
    Puppy Patrol
    01:25
    Hoodfights