Nakaarten en bijpraten in laatste aflevering van 'Dat Zal ze Leren!'

Vorige week namen de pupillen afscheid van de Koninklijke Zeevaartschool en de jaren '50. Na 21 dagen in een strak regime keerden ze terug naar hun alledaagse leventje. In deze aflevering ontdekken we hoe de jongeren nu terug kijken op hun avontuur in de Sint-Andreasschool. Ze hebben allemaal de draad van hun normale leven terug opgenomen, maar in sommige gevallen zindert de schok van deze aparte ervaring nog na. Enkele pupillen staan vandaag toch enigszins anders in het leven.
Structuur, dat is waar de jongeren bij het begin van hun opleiding duidelijk gebrek aan hadden. Maar één man heeft er zijn missie van gemaakt om de pupillen de nodige structuur en discipline bij te brengen: de gevreesde opzichter, Peter. Zijn rol als strenge leerkracht was niet altijd even evident. In het begin moest hij bijna elke dag straffen bedenken om de leerlingen een lesje te leren. Tijdens de zeevaartopleiding konden de meest rebelse pupillen Peters bloed wel drinken, maar nu kijken ze bewonderend op naar de manier waarop Peter hen heeft aangepakt. In het dagelijkse leven is Peter onderofficier bij het Belgische Leger waar hij jonge rekruten opleidt tot volwaardige militairen.
Vier maanden na hun avontuur ontdekken sommige pupillen hoe het er anno 2011 aan toe gaat in het Maritiem Onderwijs Mercator in Oostende. Leerkracht Patrick, geeft les aan de zeevaartschool in Oostende en nodigt de pupillen uit voor een rondleiding. Tegenwoordig komt er bij de navigatie heel wat meer kijken dan een passer en een kompas. We ontdekken simulatiestuurcabines waarin de leerlingen van de huidige lichting ontdekken hoe het voelt om een schip te besturen.
Het verblijf in de zeevaartschool heeft niet op iedereen hetzelfde effect gehad, een paar pupillen zijn er zelfs niet in geslaagd de drie weken te voltooien. Hoe gaat het ondertussen met Wesley, Jarno, Larissa en Glenn?
'Dat Zal ze Leren!', woensdag 18 mei om 20.45 uur bij vtm.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Grote hits, fanatieke BN'ers en één vraag die iedereen bezighoudt in 'Hitster': wanneer kwam deze hit uit?
- FOX komt met nieuwe teaserbeelden van 'Baywatch'-reboot
- 'BASTA' grote winnaar bij Gouden Kalveren
- Nieuwe serie 'Ghosts Off Grid' vanaf zondag bij Discovery
- 'Het Familiediner' stopt na ruim 25 jaar
- 'Dat is een verschrikkelijke fout': Thais restaurant serveert géén rijst in 'Mijn Restaurant'
- Dit zijn de highlights van de Disney Channels in oktober
- 'Vroege Vogels' bezoekt de Strabrechtse Heide
- 'Ivo op Zondag' is terug met nieuw seizoen
- 'Dit is waarvoor we het doen!': zingende kok blaast de jury omver in 'Got Talent'
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Qmusic-luisteraar Gillian uit Utrecht pakt koffers voor Miley Cyrus in Hollywood
Multimedia SPOTLIGHT
-
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8
Kijktip van de dag

De jonge Reggie Dwight, een verlegen pianotalent, gaat in Londen naar het beroemde conservatorium Royal Academy of Music. Zo maakt hij kennis met songwriter Bernie Taupin, met wie hij een succesvolle samenwerking aangaat. Reggie zal uiteindelijk uitgroeien tot de extravagante wereldster Elton John.
'Rocketman', film uit 2019 met oa. Taron Egerton, om 22.30 uur op VTM 3.




































