Motorfans en burenruzies deze week in 'vtm sinds 1989: Jambers'

zondag 1 februari 2009

Vtm bestaat 20 jaar en dat wordt vanaf deze week gevierd. Meteen na het middagnieuws brengt vtm vanaf maandag 2 februari een reportage uit 'Jambers', het legendarische magazine van journalist Paul Jambers. Motorfans, burenruzies en de getuigen van Jehova zijn enkele van de onderwerpen voor deze week.

<


STRONG>'vtm sinds 1989: Jambers' - 'Gemengde Huwelijken'
maandag 2 februari 2009 om 13.40 uur op vtm
Huwelijken tussen migranten en Belgen zijn een taboe, zowel voor de moslimgemeenschap als voor veel Belgen. Een Belgische vrouw die met een moslim trouwt, komt plots terecht in een andere wereld. De moslimman heeft andere verwachtingen van zijn vrouw dan de westerse man. Huwelijken tussen moslimmeisjes zijn door de koran verboden. Meisjes die met een Vlaming willen trouwen moeten breken met hun familie. De reportage brengt een indringend beeld van liefde en geluk tussen Belgen en migranten, maar ook van mislukking en desillusie.

'vtm sinds 1989: Jambers' - Motormania
dinsdag 3 februari 2009 om 13.40 uur op vtm

De motor is niet zomaar een vervoermiddel. Voor sommigen is motorrijden een filosofie, een manier van leven. Jambers gaat op zoek naar de hardste jongens onder de motorrijders, de jongens die zich organiseren in clubs waar je een jarenlang inwijdingsritueel moet volgen om er bij te horen. Clubs waar de "president" de absolute leider is, waar de leden het clubembleem op hun rug tatoeëren, waar de motor de zin van het leven is.

'vtm sinds 1989: Jambers' - Vlaamse kleurlingen
woensdag 4 februari 2009 om 13.40 uur op vtm

Niet alle Vlamingen zijn blank. Er zijn Afrikanen, Aziaten, Indiërs, … die even Vlaams zijn als u en ik. Het enige verschil is hun huidskleur. Jambers gaat op zoek naar niet-blanke Vlamingen, meer specifiek naar adoptie- en pleegkinderen met een andere huidskleur die op zeer jonge leeftijd naar België kwamen. Hoe kijken ze terug op hun opvoeding? Willen ze ooit terugkeren naar hun land van herkomst of ligt hun toekomst in hun adoptieland? De Vlaamse kleurlingen die aan bod komen, hebben dezelfde culturele achtergrond, spreken onze taal en onze dialecten, maar toch ervaren ze zelf dat er iets is dat hen anders maakt, voor zichzelf maar vooral voor hun omgeving. Sommigen maken een identiteitscrisis door, gaan op zoek naar hun 'roots', naar hun eigen ik en zoeken waar ze vandaan komen.

'vtm sinds 1989: Jambers' - Burenruzies
donderdag 5 februari 2009 om 13.40 uur op vtm
Een burenruzie over een muurtje leidt tot een jarenlange vete. Na de verkoop van een jeansvest van de kinderen wordt de vader in het ziekenhuis geslagen. Een anonieme brief van een buurvrouw leidt tot een zenuwinzinking. Een duivenmelker krijgt bijna een hartaanval nadat zijn buurman een pergola in de tuin heeft gebouwd. Burenruzies in Vlaanderen.

'vtm sinds 1989: Jambers'- Getuigen van Jehova
vrijdag 6  februari 2009 om 13.40 uur op vtm

De getuigen van Jehova van binnenuit bekeken. Hun strenge leefregels, hun hardnekkigheid, hun overtuigingskracht. Jambers filmt honderden getuigen van Jehova die op één weekend een tempel bouwen, maar toont ook hoe sommige gezinnen totaal door godsdienstfanatisme worden verscheurd.

Word 'fan' van TV-Visie op Facebook


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: 20 jaar vtm

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:00
    Sporza: Baloise Belgium Tour
    17:30
    Clips
  • 16:30
    Diana and Dodi: The Princess and The Playboy
    17:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 16:30
    Felix, op zoek naar de schat van M.
    17:50
    Zig & Sharko
  • 16:35
    Wie zoekt die wint
    17:40
    Hoe zal ik het zeggen?
  • 16:35
    Costa Belgica
    17:40
    Snackmasters
  • 16:50
    How I Met Your Mother
    20:35
    Downton Abbey: A New Era
  • 17:00
    Top 20 Funniest
    22:30
    Meet Joe Black
  • 16:20
    ER
    00:45
    Suits
  • 16:40
    SOS Piet
    19:25
    Drie mannen onder een dak
  • 16:55
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 16:30
    CSI: Crime Scene Investigation
    17:20
    Criminal Minds
  • 16:40
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
  • 16:55
    Next Level Chef
    17:45
    Komen Eten
  • 16:10
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    Casey Anthony: Where the Truth Lies
  • 16:54
    Z-Weekoverzicht
    17:28
    Trends Talk
  • 17:00
    De tip
    18:00
    Classics 55
  • 16:30
    Guillaume's Paris
  • 16:05
    The Good Ship Murder
    17:05
    Murdoch Mysteries
  • 16:25
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 14:50
    NOS Studio Sport Live
    17:15
    NOS WK Avond
  • 17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
    17:05
    Pauscast
  • 16:55
    Klaas Kan Alles Kort
    17:05
    Zenith