'Mondelinge Vragen: het startdebat' op Eén

woensdag 16 mei 2007

Het startschot voor de verkiezingsprogramma's van de openbare omroep wordt op zondag 20 mei gegeven met het gloednieuwe programma 'Mondelinge Vragen', een confrontatie tussen drie kopstukken van de Vlaamse politiek en hun kiezers.

'


Mondelinge Vragen' is géén klassiek politiek programma, integendeel! Geen steriele discussie tussen politici onderling. Maar wel een rechtstreekse confrontatie tussen de politieke leiders én hun kiezers. De gasten in Mondelinge vragen zijn niet van de minsten: premier Guy Verhofstadt (VLD), minister-president Yves Leterme (CD&V) en SP.A voorzitter Johan Vande Lanotte.

Daarnaast nodigt de VRT een groot live publiek uit dat actief zal deelnemen aan het debat. Zij stellen de vragen en bepalen de agenda van 'Mondelinge Vragen'. Want het is aan hen dat de 'verkozenen des volks', ook de kopstukken, verantwoording schuldig zijn. Gedurende één uur krijgt het publiek, de Vlaamse kiezer dus, de kans om zijn of haar vraag af te vuren op de drie belangrijkste Vlaamse beleidsmakers.

Begin mei zal de kiezer via televisie- en radiospotjes maar ook via vrtnieuws.net uitgenodigd worden om deel te nemen aan 'Mondelinge Vragen'. Het publiek zal een doorsnee zijn van de Vlaamse kiezer. Zowel oud als jong, autochtoon en allochtoon, man of vrouw zal zijn of haar vraag kunnen stellen. En daarbij zullen geen thema's uit de weg worden gegaan. Wat houdt de burger bezig en hoe reageren onze toppolitici hierop?

Moderator van dienst is Siegfried Bracke. Hij zorgt ervoor dat alles vlot verloopt en dat de politieke heren wel degelijk op de vraag antwoorden.

Op maandagochtend 21 mei brengt 'Voor De Dag' op Radio 1 reacties op het debat in 'Mondelinge Vragen'.

'Mondelingen Vragen', zondag 20 mei om 21.45 uur op Eén.

DOSSIER: Verkiezingen 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Boomer' (VRT 1)

Jan merkt dat Roos ineens anders is: vrolijk, lief voor haar broer en opvallend zelfverzekerd. JP en Julie maken zich ook zorgen, en Jan raakt steeds meer in de war. Wat zit er echt achter haar plotselinge verandering, en hoe moet hij omgaan met alles wat hij ontdekt?

'Boomer', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:37
    Het weer
  • 19:15
    North Shore
    20:00
    VRT NWS Update
  • 19:05
    De Raad van Soekie
    19:20
    Helden
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 18:45
    De Wereld Van De Marechaussee
    19:40
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 18:25
    Back to the Future
    20:30
    Back to the Future II
  • 19:00
    All New Traffic Cops
    22:30
    Chloe
  • 19:00
    Will Trent
    00:05
    Geen uitzending
  • 18:45
    Are You Being Served?
    20:00
    Nonkel Jef
  • 19:00
    Huizenjagers
    20:00
    Stukken van mensen
  • 18:30
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 19:05
    Brooklyn Nine-Nine
    20:35
    Ghostbusters II
  • 18:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Op Een Ander
  • 18:35
    World's Most Evil Killers
  • 18:51
    De CFO podcast
    19:19
    Fleet TV
  • 19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
    20:00
    Affiche
  • 19:15
    Guillaume's Paris
  • 19:00
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 18:45
    Under the Banner of Heaven
    20:00
    The Spectacular Now
  • 19:00
    Op Safari
    19:20
    MolTalk
  • 19:00
    Kassa
    19:55
    Blauw Bloed
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:20
    Welkom in Amsterdam