'Mondelinge Vragen: het startdebat' op Eén

woensdag 16 mei 2007

Het startschot voor de verkiezingsprogramma's van de openbare omroep wordt op zondag 20 mei gegeven met het gloednieuwe programma 'Mondelinge Vragen', een confrontatie tussen drie kopstukken van de Vlaamse politiek en hun kiezers.

'


Mondelinge Vragen' is géén klassiek politiek programma, integendeel! Geen steriele discussie tussen politici onderling. Maar wel een rechtstreekse confrontatie tussen de politieke leiders én hun kiezers. De gasten in Mondelinge vragen zijn niet van de minsten: premier Guy Verhofstadt (VLD), minister-president Yves Leterme (CD&V) en SP.A voorzitter Johan Vande Lanotte.

Daarnaast nodigt de VRT een groot live publiek uit dat actief zal deelnemen aan het debat. Zij stellen de vragen en bepalen de agenda van 'Mondelinge Vragen'. Want het is aan hen dat de 'verkozenen des volks', ook de kopstukken, verantwoording schuldig zijn. Gedurende één uur krijgt het publiek, de Vlaamse kiezer dus, de kans om zijn of haar vraag af te vuren op de drie belangrijkste Vlaamse beleidsmakers.

Begin mei zal de kiezer via televisie- en radiospotjes maar ook via vrtnieuws.net uitgenodigd worden om deel te nemen aan 'Mondelinge Vragen'. Het publiek zal een doorsnee zijn van de Vlaamse kiezer. Zowel oud als jong, autochtoon en allochtoon, man of vrouw zal zijn of haar vraag kunnen stellen. En daarbij zullen geen thema's uit de weg worden gegaan. Wat houdt de burger bezig en hoe reageren onze toppolitici hierop?

Moderator van dienst is Siegfried Bracke. Hij zorgt ervoor dat alles vlot verloopt en dat de politieke heren wel degelijk op de vraag antwoorden.

Op maandagochtend 21 mei brengt 'Voor De Dag' op Radio 1 reacties op het debat in 'Mondelinge Vragen'.

'Mondelingen Vragen', zondag 20 mei om 21.45 uur op Eén.

DOSSIER: Verkiezingen 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'SOS Piet XL' (VTM)

Isabel uit Waregem wil eindelijk een échte bearnaisesaus maken, maar haar versie lijkt meer op een dunne soep zonder smaak. Johan uit Brecht probeert ajuinsoep, maar ook hij faalt: een flauw, ondefinieerbaar mengsel waar zelfs een ui van zou huilen.

'SOS Piet XL', om 18.20 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:10
    Clips
    06:00
    In bed met Olly
  • 10:00
    Herfstbeelden
    16:00
    Planet Earth III
  • 15:10
    Shaun het schaap
    04:50
    Geen uitzending
  • 14:35
    WK 2026 Kwalificatie
    01:00
    Geen uitzending
  • 14:15
    40 Days and 40 Nights
    01:15
    Geen uitzending
  • 13:00
    Geen uitzending
    01:00
    What We Do in the Shadows
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 14:30
    Country Christmas Album
    01:35
    JOE XMAS
  • 14:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 15:00
    Friends
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 14:55
    NCIS
    01:10
    Criminal Minds
  • 14:45
    The Fresh Prince of Bel-Air
    01:15
    NCIS: Los Angeles
  • 15:05
    The Sky is the Limit
    01:25
    Botched
  • 14:45
    Snapped
    01:15
    The First 48
  • 14:55
    De CFO podcast
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:02
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 15:00
    Winterse Kost
    01:55
    Het Weekmenu
  • 14:55
    Agatha Christie: Murder is Easy
    01:45
    Midsomer Murders
  • 14:55
    Storage Wars
    01:15
    The Resident
  • 15:05
    Tussen Kunst en Kitsch
    01:18
    Wie is de Mol? 25 jaar
  • 14:40
    De verborgen strijd van Myanmar
    01:10
    Dit is de Week
  • 15:05
    Super surprise
    01:45
    Onderweg naar liefde