'Mondelinge Vragen: het startdebat' op Eén

woensdag 16 mei 2007

Het startschot voor de verkiezingsprogramma's van de openbare omroep wordt op zondag 20 mei gegeven met het gloednieuwe programma 'Mondelinge Vragen', een confrontatie tussen drie kopstukken van de Vlaamse politiek en hun kiezers.

'


Mondelinge Vragen' is géén klassiek politiek programma, integendeel! Geen steriele discussie tussen politici onderling. Maar wel een rechtstreekse confrontatie tussen de politieke leiders én hun kiezers. De gasten in Mondelinge vragen zijn niet van de minsten: premier Guy Verhofstadt (VLD), minister-president Yves Leterme (CD&V) en SP.A voorzitter Johan Vande Lanotte.

Daarnaast nodigt de VRT een groot live publiek uit dat actief zal deelnemen aan het debat. Zij stellen de vragen en bepalen de agenda van 'Mondelinge Vragen'. Want het is aan hen dat de 'verkozenen des volks', ook de kopstukken, verantwoording schuldig zijn. Gedurende één uur krijgt het publiek, de Vlaamse kiezer dus, de kans om zijn of haar vraag af te vuren op de drie belangrijkste Vlaamse beleidsmakers.

Begin mei zal de kiezer via televisie- en radiospotjes maar ook via vrtnieuws.net uitgenodigd worden om deel te nemen aan 'Mondelinge Vragen'. Het publiek zal een doorsnee zijn van de Vlaamse kiezer. Zowel oud als jong, autochtoon en allochtoon, man of vrouw zal zijn of haar vraag kunnen stellen. En daarbij zullen geen thema's uit de weg worden gegaan. Wat houdt de burger bezig en hoe reageren onze toppolitici hierop?

Moderator van dienst is Siegfried Bracke. Hij zorgt ervoor dat alles vlot verloopt en dat de politieke heren wel degelijk op de vraag antwoorden.

Op maandagochtend 21 mei brengt 'Voor De Dag' op Radio 1 reacties op het debat in 'Mondelinge Vragen'.

'Mondelingen Vragen', zondag 20 mei om 21.45 uur op Eén.

DOSSIER: Verkiezingen 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Kandidaten 'De Mol' 2026 seizoen 14 op Play

Tien onbekende Vlamingen zitten vast op een onbewoond eiland voor de kust van Portugal, klaar voor het avontuur van hun leven. Maar niet iedereen zal het vasteland bereiken.

'De Mol', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: In Flanders Fields - From Middelkerke to Wevelgem
    18:40
    Sporza: Formule 1
  • 15:40
    Sporza: In Flanders Fields - From Middelkerke to Wevelgem
    17:35
    Top Guns: Inside the RAF
  • 16:05
    Mega Mindy
    16:30
    Sia, de rebelse bosfee
  • 16:20
    America's Funniest Home Videos
  • 15:55
    Meiden die rijden
    16:50
    Waar is Mijn Erfenis
  • 15:20
    Back to the Future
    17:20
    The Big Bang Theory
  • 16:05
    Baywatch Hawaii
    16:50
    All New Traffic Cops
  • 15:55
    9-1-1
    16:40
    ER
  • 16:05
    Geen uitzending
    16:40
    SOS Piet
  • 15:35
    Komen Eten
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 15:50
    C.S.I. New York
    16:50
    Criminal Minds
  • 16:05
    Family Matters
    20:35
    Dumb Money
  • 15:55
    MasterChef UK
    17:40
    Het Beste Bod
  • 15:35
    Cold Case Killers
    20:30
    Still Missing Morgan
  • 15:44
    Transport & Van.TV
    16:36
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 16:16
    Feest in de lente 3
    17:00
    Concert
  • 16:00
    Guillaume's Paris
  • 15:40
    The Chelsea Detective
    17:25
    Murdoch Mysteries
  • 16:20
    The Spectacular Now
    18:10
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:10
    NOS Studio Sport
  • 15:25
    De Joodse wereld: Een dappere Joodse jongen
    16:25
    Dromen van Thuis
  • 15:25
    Bessenheuvel
    16:50
    Klaas kan alles