'Mondelinge Vragen: het startdebat' op Eén

woensdag 16 mei 2007

Het startschot voor de verkiezingsprogramma's van de openbare omroep wordt op zondag 20 mei gegeven met het gloednieuwe programma 'Mondelinge Vragen', een confrontatie tussen drie kopstukken van de Vlaamse politiek en hun kiezers.

'


Mondelinge Vragen' is géén klassiek politiek programma, integendeel! Geen steriele discussie tussen politici onderling. Maar wel een rechtstreekse confrontatie tussen de politieke leiders én hun kiezers. De gasten in Mondelinge vragen zijn niet van de minsten: premier Guy Verhofstadt (VLD), minister-president Yves Leterme (CD&V) en SP.A voorzitter Johan Vande Lanotte.

Daarnaast nodigt de VRT een groot live publiek uit dat actief zal deelnemen aan het debat. Zij stellen de vragen en bepalen de agenda van 'Mondelinge Vragen'. Want het is aan hen dat de 'verkozenen des volks', ook de kopstukken, verantwoording schuldig zijn. Gedurende één uur krijgt het publiek, de Vlaamse kiezer dus, de kans om zijn of haar vraag af te vuren op de drie belangrijkste Vlaamse beleidsmakers.

Begin mei zal de kiezer via televisie- en radiospotjes maar ook via vrtnieuws.net uitgenodigd worden om deel te nemen aan 'Mondelinge Vragen'. Het publiek zal een doorsnee zijn van de Vlaamse kiezer. Zowel oud als jong, autochtoon en allochtoon, man of vrouw zal zijn of haar vraag kunnen stellen. En daarbij zullen geen thema's uit de weg worden gegaan. Wat houdt de burger bezig en hoe reageren onze toppolitici hierop?

Moderator van dienst is Siegfried Bracke. Hij zorgt ervoor dat alles vlot verloopt en dat de politieke heren wel degelijk op de vraag antwoorden.

Op maandagochtend 21 mei brengt 'Voor De Dag' op Radio 1 reacties op het debat in 'Mondelinge Vragen'.

'Mondelingen Vragen', zondag 20 mei om 21.45 uur op Eén.

DOSSIER: Verkiezingen 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Château Planckaert'

De familie keert terug naar Frankrijk, waar de renovatie van het kasteel eindelijk in een hogere versnelling gaat. De binnenwerken zijn gestart en dat geeft iedereen weer goede moed. Terwijl op het kasteel de hamers en het beton in het rond vliegen, ontbreekt een vertrouwd gezicht: Junior moet thuis revalideren na een nieuwe knieoperatie. Ook Elara krijgt met tegenslag te maken en belandt bij een Franse arts. Maar er valt ook wat te vieren. Iluna wordt 21 en de familie wil er een onvergetelijke dag van maken. Onvergetelijk is zeker ook het kanovaren. Eddy en Christa blijken allesbehalve natuurtalenten op het water, met hilarische momenten tot gevolg.

'Château Planckaert', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:35
    VRT NWS laat
    22:49
    Keno
  • 22:30
    It's always been me
  • 22:10
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:35
    The Floor
    00:10
    Border Security: Australia's Front Line
  • 21:50
    De Trein
    22:55
    Als de brandweer
  • 22:20
    S.W.A.T.
    00:40
    Geen uitzending
  • 22:30
    L'aile ou la cuisse
  • 22:15
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 22:40
    Pa heeft een lief
    23:15
    Columbo
  • 22:05
    Scheire en de Schepping
    23:15
    De Mol
  • 22:15
    Matlock
    00:10
    Watson
  • 22:35
    Batman Begins
    01:15
    The Perfect Storm
  • 21:45
    Bake Off Vlaanderen
    02:25
    Zo Man Zo Vrouw
  • 22:20
    Aurora Teagarden Mysteries: Honeymoon Honeymurder
    23:50
    CSI: Miami
  • 22:35
    Alle Zaken op een Rijtje
    22:54
    City Reports
  • 22:44
    Roger
    22:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 22:20
    Becoming Meewis
    23:00
    Meat Timon
  • 22:45
    Foyle's War
  • 21:50
    Under the Banner of Heaven
    23:05
    Lie to Me
  • 22:00
    NOS Studio Voetbal
    22:55
    NOS Journaal Laat
  • 22:35
    NPO Doc: Credible Messengers Amsterdam
    00:10
    MAX Muziekspecial
  • 22:20
    De restaurantmoord
    23:05
    Reizen Waes: 10 jaar onderweg