'Mondelinge Vragen: het startdebat' op Eén

woensdag 16 mei 2007

Het startschot voor de verkiezingsprogramma's van de openbare omroep wordt op zondag 20 mei gegeven met het gloednieuwe programma 'Mondelinge Vragen', een confrontatie tussen drie kopstukken van de Vlaamse politiek en hun kiezers.

'


Mondelinge Vragen' is géén klassiek politiek programma, integendeel! Geen steriele discussie tussen politici onderling. Maar wel een rechtstreekse confrontatie tussen de politieke leiders én hun kiezers. De gasten in Mondelinge vragen zijn niet van de minsten: premier Guy Verhofstadt (VLD), minister-president Yves Leterme (CD&V) en SP.A voorzitter Johan Vande Lanotte.

Daarnaast nodigt de VRT een groot live publiek uit dat actief zal deelnemen aan het debat. Zij stellen de vragen en bepalen de agenda van 'Mondelinge Vragen'. Want het is aan hen dat de 'verkozenen des volks', ook de kopstukken, verantwoording schuldig zijn. Gedurende één uur krijgt het publiek, de Vlaamse kiezer dus, de kans om zijn of haar vraag af te vuren op de drie belangrijkste Vlaamse beleidsmakers.

Begin mei zal de kiezer via televisie- en radiospotjes maar ook via vrtnieuws.net uitgenodigd worden om deel te nemen aan 'Mondelinge Vragen'. Het publiek zal een doorsnee zijn van de Vlaamse kiezer. Zowel oud als jong, autochtoon en allochtoon, man of vrouw zal zijn of haar vraag kunnen stellen. En daarbij zullen geen thema's uit de weg worden gegaan. Wat houdt de burger bezig en hoe reageren onze toppolitici hierop?

Moderator van dienst is Siegfried Bracke. Hij zorgt ervoor dat alles vlot verloopt en dat de politieke heren wel degelijk op de vraag antwoorden.

Op maandagochtend 21 mei brengt 'Voor De Dag' op Radio 1 reacties op het debat in 'Mondelinge Vragen'.

'Mondelingen Vragen', zondag 20 mei om 21.45 uur op Eén.

DOSSIER: Verkiezingen 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Het is 1 april, een hoogdag voor Xavier. Zijn aprilgrappen worden echter door weinigen gesmaakt. Hij probeert Fernand een poets te bakken door verkleed als Arabier voor veel geld een duif van hem te kopen. Hij krijgt echter al snel de rekening gepresenteerd. Bieke wil een nieuwe account binnenhalen en besluit de verantwoordelijke te verleiden. Ze zegt Marc dat het een aprilgrap is. Ook zij krijgt het deksel op haar neus.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:20
    Gooische Vrouwen
    01:00
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:15
    Random Breath Test
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:40
    60 Days In
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:45
    The Golden Girls
  • 00:55
    Geen uitzending
    01:20
    De Tafel van de Week
  • 01:50
    Geen uitzending
    01:00
    Doc
  • 00:55
    The Winter King
    02:45
    Geen uitzending
  • 00:45
    Bachelor in Paradise Australia
    01:35
    Leef!
  • 01:15
    Big Sky
    01:00
    C.S.I. New York
  • 00:09
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 01:48
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:25
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    00:55
    Chris Cooks Cymru
  • 01:10
    Harry Wild
    01:30
    DCI Banks
  • 01:20
    First Dates Australia
    01:40
    Hot Yachts
  • 01:40
    EenVandaag
    03:00
    WNL op Zondag
  • 01:15
    Nieuwsuur
    01:25
    Buitenhof
  • 01:20
    First Dates
    02:00
    NOS Studio Voetbal