'Mijn Restaurant!': campagne voor Leuven en Oostende

Restaurants d'Hoogeschool in Leuven en Red Pepper in Oostende werden door de zaalverantwoordelijken genomineerd. En dus worden beide restaurants opnieuw bezocht door de jury. Christel Cabanier, Dirk De Prins en Peter Goossens wijzen op oude zeren en geven de duo's raad en tips.
D
e volgende ochtend krijgen de vier restaurants een opdracht: met zo weinig mogelijk energieverbruik hun restaurant runnen en hun klanten tevreden houden. De winnaar krijgt één jaar lang gratis groene energie. Restaurants Matizze, Exquisa en d'Hoogeschool storten zich meteen in de strijd en zijn creatief in de keuken: ceviche, carpaccio's, slaatjes, barbecue, het afzetten van koelkasten en het uitzetten van verwarming en verlichting, enz. De restaurants doen er alles aan om de prijs in de wacht te slepen. Enkel in Oostende is er weinig animo: Pieter en Ghislaine ontslaan niet enkel chef Frank maar ook hoofdkelner Giovanni. Ze staan er nu bijna alleen voor.
De duo' s uit de Red Pepper en d'Hoogeschool moeten ook nog campagne voeren: zij moeten de kijker of klant ervan overtuigen om voor hen te stemmen, zodat hun restaurant open kan blijven. Pieter en Ghislaine doen, na de verkiezing van Ghislaine tot 'Geit van het Jaar', een oproep via Q-Music: ze houden een opendeurdag en willen zeer veel volk naar de Red Pepper lokken. Jelle en Micheline hebben al enige ervaring met campagne voeren: zij schakelen de pers in en gaan spandoeken hangen op de snelwegen.
De duo's worden ook nog een laatste keer met elkaar geconfronteerd. Dat gebeurt hoogst symbolisch in de lege Charlekijn. Pieter en Ghislaine en Jelle en Micheline treden er met elkaar in debat om de gunst van de kijker. De hamvraag is dan ook: wie zal het meeste stemmen halen en zijn restaurant mogen openhouden? En, omgekeerd, wie verliest de strijd en moet zijn restaurant onherroepelijk sluiten?
'Mijn Restaurant!', dinsdag 29 april om 21.40 uur op vtm.
Ook wij willen graag weten wie jij kiest!
Wie moet er volgens jou zijn deuren sluiten?
Leuven of Oostende? Stem NU in de TV-Visie Poll
DOSSIER: Mijn Restaurant
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'Temptation Island' onder vuur: koppel blijkt samen een kind te hebben
- Kijkcijfers: maandag 27 april 2027
- SBS6 tijdens WK elke dag live met dubbele uitzendingen 'Vandaag Inside Oranje' óf 'De Oranjezomer'
- 'A.S.S. - Anti Survival Show' in mei nieuw bij NET5
- 'This Is Not a Murder Mystery' maakt indruk tijdens première in Cannes
- 'De Bi-Kwestie': over identiteit, liefde en biseksualiteit
- Andy Peelman ontmaskert ondernemer achter malafide webshop in 'Ze Zeggen Dat'
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De ondergrondse bank
- Libanese chaos, 6 draadjes en frustraties: 'Dit stoot mij voor de borst'
- Bart Appeltans test toilet in 'Huis Gemaakt': 'Met een spot op mijn hoofd zien de buren mij zéker zitten'
- Q-Beach House blijft aan Belgische kust: Oostende verlengt succesformule tot 2032
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max
Kijktip van de dag

De laatste badkamers worden door de jury beoordeeld en de winnaar van de kamerprijs wordt bekendgemaakt. Daarna start de keukenfase, met een onverwachte extra deadline: de duo's hebben nog maar twee dagen om alle technieken, muren en vloeren af te werken.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.































