'Mijn Restaurant!': campagne voor Leuven en Oostende

maandag 28 april 2008

Restaurants d'Hoogeschool in Leuven en Red Pepper in Oostende werden door de zaalverantwoordelijken genomineerd. En dus worden beide restaurants opnieuw bezocht door de jury. Christel Cabanier, Dirk De Prins en Peter Goossens wijzen op oude zeren en geven de duo's raad en tips.

D


e volgende ochtend krijgen de vier restaurants een opdracht: met zo weinig mogelijk energieverbruik hun restaurant runnen en hun klanten tevreden houden. De winnaar krijgt één jaar lang gratis groene energie. Restaurants Matizze, Exquisa en d'Hoogeschool storten zich meteen in de strijd en zijn creatief in de keuken: ceviche, carpaccio's, slaatjes, barbecue, het afzetten van koelkasten en het uitzetten van verwarming en verlichting, enz. De restaurants doen er alles aan om de prijs in de wacht te slepen. Enkel in Oostende is er weinig animo: Pieter en Ghislaine ontslaan niet enkel chef Frank maar ook hoofdkelner Giovanni. Ze staan er nu bijna alleen voor.

De duo' s uit de Red Pepper en d'Hoogeschool moeten ook nog campagne voeren: zij moeten de kijker of klant ervan overtuigen om voor hen te stemmen, zodat hun restaurant open kan blijven. Pieter en Ghislaine doen, na de verkiezing van Ghislaine tot 'Geit van het Jaar', een oproep via Q-Music: ze houden een opendeurdag en willen zeer veel volk naar de Red Pepper lokken. Jelle en Micheline hebben al enige ervaring met campagne voeren: zij schakelen de pers in en gaan spandoeken hangen op de snelwegen.

De duo's worden ook nog een laatste keer met elkaar geconfronteerd. Dat gebeurt hoogst symbolisch in de lege Charlekijn. Pieter en Ghislaine en Jelle en Micheline treden er met elkaar in debat om de gunst van de kijker. De hamvraag is dan ook: wie zal het meeste stemmen halen en zijn restaurant mogen openhouden? En, omgekeerd, wie verliest de strijd en moet zijn restaurant onherroepelijk sluiten?

'Mijn Restaurant!', dinsdag 29 april om 21.40 uur op vtm.

Ook wij willen graag weten wie jij kiest!
Wie moet er volgens jou zijn deuren sluiten?
Leuven of Oostende?
Stem NU in de TV-Visie Poll

DOSSIER: Mijn Restaurant

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

VTM NIEUWS

Enkele journalisten loodsen je doorheen het jaaroverzicht. Robin Ramaekers, Greet De Keyser, Karel Lattrez, Jonas Lips en Carolien van Nunen helpen je om de grote, maar ook kleinere nieuwsfeiten van het voorbije jaar beter te begrijpen.

'De Film van het Jaar', om 20.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    De rugzak
    06:00
    In bed met Olly
  • 18:15
    Sporza: Veldrijden
    06:00
    Radio 2 Top 2000
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:55
    De Film van het Jaar
    01:15
    Geen uitzending
  • 20:00
    WK Darts 2026
    01:00
    Geen uitzending
  • 20:25
    The Legend of Zorro
    01:20
    Geen uitzending
  • 20:35
    Catch Me if You Can
    01:35
    Geen uitzending
  • 20:35
    Christmas Bedtime Stories
    01:35
    JOE XMAS
  • 20:35
    The X-Files
    06:00
    Joe
  • 20:10
    Huizenjagers
    02:20
    Play kerst haardvuur 2025
  • 20:35
    Mistletoe Murders
    01:20
    New Amsterdam
  • 20:35
    The First 48 Presents Critical Minutes
    01:20
    The Simpsons
  • 20:35
    Leah's Perfect Gift
  • 20:30
    Homicide for the Holidays
    01:15
    My Life is Murder
  • 20:53
    Z-Nieuws
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:47
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 21:00
    Foodies & The City
    01:25
    Bon Appetit
  • 21:00
    Sister Boniface Mysteries
    01:35
    Death in Paradise
  • 20:35
    Saint Pierre
    01:00
    Hudson & Rex
  • 20:35
    Jaaroverzicht NOS Journaal 2025
    01:20
    Eva & Dijkgraaf: Het college van 2025
  • 21:00
    NPO Doc: Tortelduifjes
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 20:25
    Goudappels
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal