'Mijn Restaurant!': Aalst werkt koortsachtig aan achterstand

In de vorige aflevering van 'Mijn Restaurant!'–uitzending dinsdag 6 april 2010- werd er in Mechelen, Genk, Nieuwpoort en Halle een generale repetitie gehouden. Gemiddeld 839.359 Vlamingen –marktaandeel 37,9 % (VVA 18-54)- zagen dat dit een test was voor kookkunst en talent voor bediening, maar ook een vuurdoop voor het organisatietalent.
Nu de duo's hun generale repetitie met succes hebben afgewerkt, hebben ze de laatste klip omzeild. Na twee maanden keihard werken is het zover! Vier restaurants zijn klaar om open te gaan en zullen dat doen met een fantastisch feest, de nodige hoogwaardigheidsbekleders en lekkere hapjes en drankjes.
Maar erg laat mogen ze het op hun feest niet maken want een dag later begint het pas écht. Dan worden hun zaken overgeleverd aan de strengste jury die er is: de klanten. En tussen die klanten zullen de komende weken recensenten opduiken, mensen die de gerechten en de bediening zullen quoteren en op basis daarvan sommige restaurants zullen nomineren voor sluiting.
Maar voorlopig zijn ze daar nog niet aan toe. Eerst en vooral moeten ze proberen de start niet te missen. Want elk restaurant wordt geconfronteerd met de klassieke struikelblokken. Hoe loopt de communicatie tussen zaal en keuken? Kan de zaal de keuken volgen en omgekeerd? Snappen ze hun kassa? Bovendien hielden alle restaurants het tijdens hun generale repetitie eenvoudig: ze werkten allemaal met een menu. Nu ze open gaan voor het grote publiek moeten ze à la carte serveren en da's toch een ander paar mouwen.
Toch zijn er die een valse start nemen en het bewust rustig houden. Nochtans, wie weinig klanten heeft, draait ook minder winst. En da's iets dat ze in Halle maar al te goed beseffen want daar gaan ze al van bij de eerste service voor een full house!
Ondertussen doen Karel en Ken in Aalst er alles aan om zo snel mogelijk zelf ook open te gaan door in sneltreinvaart hun achterstand weg te werken. Ze hebben al sollicitaties gehouden en hebben zo ongeveer hun personeel bij elkaar gekregen. Nu willen ze koste wat het kost hun businessplan afhebben want als dat achter de rug is, staat niks hun opening nog in de weg...
'Mijn Restaurant!', donderdag 8 april om 20.45 uur op vtm.
DOSSIER: Mijn Restaurant! 2010
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Katy Perry aangekondigd als headliner van 'Isle Of MTV Malta 2026'
- Koppel daagt elkaar uit in 'So You Think You Can Dance'
- Van Italië tot Kirgizië en alles daartussen: dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'
- 'Vandaag Inside' en 'De Oranjezomer' verhuizen tijdelijk naar het zonnige Curaçao
- Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
- De Planckaerts steken de handen uit de mouwen in 'Huis Gemaakt'
- Karine Claassen gaat 'Op Een Ander' bij Musica Mundi
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Waar mag ik je voor wakker maken?
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Manon
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
- Qmusic-dj’s Mattie & Marieke gaan de strijd aan met de zomertijd
- Kobe Ilsen presenteert 'Verstand van Zaken' op Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX?
Kijktip van de dag

Met Emmanuel Item verkent Tijs Wenen, een stad vol verborgen lagen. Van de Secession en klassieke én hedendaagse koffiehuizen tot het Amalienbad en de Akademie der bildenden Künste. Ze bezoeken de Plaster Cast Collection, Kugelmugel en het Prater, terwijl verhalen over spionnen een andere kant van de gelukkigste stad ter wereld blootleggen.
'Tattoorist', om 21.25 uur op VRT Canvas.




































