'Mijn Restaurant!': Aalst werkt koortsachtig aan achterstand

woensdag 7 april 2010

In de vorige aflevering van 'Mijn Restaurant!'–uitzending dinsdag 6 april 2010- werd er in Mechelen, Genk, Nieuwpoort en Halle een generale repetitie gehouden. Gemiddeld 839.359 Vlamingen –marktaandeel 37,9 % (VVA 18-54)- zagen dat dit een test was voor kookkunst en talent voor bediening, maar ook een vuurdoop voor het organisatietalent.

Nu de duo's hun generale repetitie met succes hebben afgewerkt, hebben ze de laatste klip omzeild. Na twee maanden keihard werken is het zover! Vier restaurants zijn klaar om open te gaan en zullen dat doen met een fantastisch feest, de nodige hoogwaardigheidsbekleders en lekkere hapjes en drankjes.


Maar erg laat mogen ze het op hun feest niet maken want een dag later begint het pas écht. Dan worden hun zaken overgeleverd aan de strengste jury die er is: de klanten. En tussen die klanten zullen de komende weken recensenten opduiken, mensen die de gerechten en de bediening zullen quoteren en op basis daarvan sommige restaurants zullen nomineren voor sluiting.

Maar voorlopig zijn ze daar nog niet aan toe. Eerst en vooral moeten ze proberen de start niet te missen. Want elk restaurant wordt geconfronteerd met de klassieke struikelblokken. Hoe loopt de communicatie tussen zaal en keuken? Kan de zaal de keuken volgen en omgekeerd? Snappen ze hun kassa? Bovendien hielden alle restaurants het tijdens hun generale repetitie eenvoudig: ze werkten allemaal met een menu. Nu ze open gaan voor het grote publiek moeten ze à la carte serveren en da's toch een ander paar mouwen.

Toch zijn er die een valse start nemen en het bewust rustig houden. Nochtans, wie weinig klanten heeft, draait ook minder winst. En da's iets dat ze in Halle maar al te goed beseffen want daar gaan ze al van bij de eerste service voor een full house!

Ondertussen doen Karel en Ken in Aalst er alles aan om zo snel mogelijk zelf ook open te gaan door in sneltreinvaart hun achterstand weg te werken. Ze hebben al sollicitaties gehouden en hebben zo ongeveer hun personeel bij elkaar gekregen. Nu willen ze koste wat het kost hun businessplan afhebben want als dat achter de rug is, staat niks hun opening nog in de weg...

'Mijn Restaurant!', donderdag 8 april om 20.45 uur op vtm.


DOSSIER: Mijn Restaurant! 2010

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Geld Gezocht' (VRT 1)

Lore (38) is een energieke alleenstaande mama van twee kinderen. Ze woont in Kessel-Lo, werkt als zorgleerkracht en is het zonnetje in haar vriendengroep. Onder de mensen komen, dat is haar lang leven. Overal bij zijn, niets willen missen - haar vriendinnen noemen haar niet voor niets FOMO-Lore. Maar dat kost ook heel wat geld.

'Geld Gezocht', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    De Hoppers
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    13:00
    Winterbeelden
  • 08:35
    Grizzy & the Lemmings
    14:20
    Sarah zingt
  • 08:10
    VLOGLAB Together #Stories
    19:00
    VTM Nieuws
  • 08:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    Geen uitzending
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 06:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    18:15
    De Rechtbank
  • 08:25
    Mistletoe Murders
    18:45
    Family Law
  • 08:30
    Two and a Half Men
    18:50
    Bar Rescue
  • 08:15
    Nuances
    18:45
    Retour Masters
  • 07:55
    Cold Case
    18:35
    Cold Justice
  • 06:16
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:32
    Tooldokter
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 08:00
    Winterse Kost
    18:40
    Comfort Food
  • 08:30
    Midsomer Murders
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 08:05
    Below Deck Mediterranean
    18:45
    First Dates Australia
  • 08:30
    NOS Journaal
    19:00
    Een huis vol
  • 08:00
    Nederland op film
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 08:30
    Calimero
    19:00
    NOS Jeugdjournaal