Metselaar Marleen bereikt een hoogtepunt op de werf: 'De laatste steen is gelegd!'

maandag 17 mei 2021

'Dat appartement blijft hier nog heel lang staan en gaat zeker nog 100 jaar mee!'. Dinsdag zetten metselaar Marleen en haar collega's in 'Lady Bouwers' de eindspurt in naar de laatste steen.

'We krijgen nu frieten als lunch omdat het vandaag 'meiboomviering' is. Dat is wanneer het bovenste punt van de bouw bereikt is. Er wordt dan altijd iets gedaan.' Marleen geeft zichzelf voor de volle 100%, maar verliest een goede werkhouding nooit uit het oog: 'Zie eens hoe die mannen voorovergebogen staan… En ‘s avonds hebben ze dan zeer aan hun rug. Ik ga altijd door mijn knieën zoals een ‘kikvors’. Ik ben niet de oude rot, maar het oud zot!', lacht ze.


Op de bouwwerf in het Brusselse bestuurt Evi de torenkraan vandaag vanop de grond. En dat loopt niet van een leien dakje... 'Mannen willen niet altijd luisteren naar mij. Ze moeten het maar weten dan. Nu hebben ze 22.000 keer meer werk', klinkt het. Als enige vrouw op de werf heeft Evi naar eigen zeggen ook zo haar privileges: 'Deze toiletten zijn eigenlijk voor de mensen die hier vergaderen. Ik ga niet op zo’n werftoilet. Daar zitten misschien 300 mensen per dag op!'

Bij vloerders Jolien en Claudia staat er een zware klus op de planning. Ze moeten 80 vierkante meter oprit en parking vloeren van een riante villa. Snel smeren en op de tanden bijten is de boodschap: 'Binnen smeren we ongeveer 6 mm en hier zal het eerder 10 zijn. Het gewicht dat je moet verzetten met je handen is dus veel groter. Het zijn ook grotere steentjes en straffere lijm', vertelt Claudia.

De afleveringen van 'Lady Bouwers' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.

'Lady Bouwers', dinsdag 18 mei om 21.40 uur bij VTM 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Op het sterfbed van zijn vader krijgt Placide Smellekens de raad om snel te trouwen en kinderen te krijgen. Dat is echter makkelijker gezegd dan gedaan voor Placide, aangezien hij niet moeders mooiste is en enkel op beeldschone vrouwen valt. Wanneer Placide toevallig op de reclameadvertentie voor een modebedrijf belandt, ontstaat er een hype rond zijn persoon. Hij krijgt een contract aangeboden en wordt verliefd op Sarah, de knappe secretaresse. Met de hulp van zijn broer Azère zet Placide alles op alles om haar hart te veroveren.

'Koko Flanel', film uit 1990 met oa. Urbanus, om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Herfstbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:20
    100% Wolf: De legende van de maansteen
    13:45
    Coop Troep
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 12:50
    Kitchen Nightmares
    13:45
    B&B zoekt Lief NL: Winter
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:00
    Ghosts
  • 13:00
    Geen uitzending
    13:50
    MacGyver
  • 12:50
    Christmas Sail
    14:25
    Ghosts of Christmas Always
  • 10:00
    Joe
    14:45
    Geen uitzending
  • 12:30
    De Tafel van Tine
    13:40
    Komen Eten
  • 12:45
    NCIS
    13:30
    Fire Country
  • 13:00
    Storage Wars
    13:30
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 13:15
    Love Island UK
    14:10
    Meesterlijke Klassiekers
  • 13:15
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:18
    Hallo Roger
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:05
    Ellemieke's KIDchen
  • 13:15
    The Doctor Blake Mysteries
    14:10
    The Wives
  • 13:10
    NCIS
    15:00
    NCIS: Los Angeles
  • 13:20
    Bak mee met MAX
    13:35
    NOS Journaal
  • 13:20
    Jongstof
    14:05
    Close Up: Monet en de Waterlelies
  • 13:15
    Pieter Konijn
    13:25
    Calimero