Metselaar Marleen bereikt een hoogtepunt op de werf: 'De laatste steen is gelegd!'

maandag 17 mei 2021

'Dat appartement blijft hier nog heel lang staan en gaat zeker nog 100 jaar mee!'. Dinsdag zetten metselaar Marleen en haar collega's in 'Lady Bouwers' de eindspurt in naar de laatste steen.

'We krijgen nu frieten als lunch omdat het vandaag 'meiboomviering' is. Dat is wanneer het bovenste punt van de bouw bereikt is. Er wordt dan altijd iets gedaan.' Marleen geeft zichzelf voor de volle 100%, maar verliest een goede werkhouding nooit uit het oog: 'Zie eens hoe die mannen voorovergebogen staan… En ‘s avonds hebben ze dan zeer aan hun rug. Ik ga altijd door mijn knieën zoals een ‘kikvors’. Ik ben niet de oude rot, maar het oud zot!', lacht ze.


Op de bouwwerf in het Brusselse bestuurt Evi de torenkraan vandaag vanop de grond. En dat loopt niet van een leien dakje... 'Mannen willen niet altijd luisteren naar mij. Ze moeten het maar weten dan. Nu hebben ze 22.000 keer meer werk', klinkt het. Als enige vrouw op de werf heeft Evi naar eigen zeggen ook zo haar privileges: 'Deze toiletten zijn eigenlijk voor de mensen die hier vergaderen. Ik ga niet op zo’n werftoilet. Daar zitten misschien 300 mensen per dag op!'

Bij vloerders Jolien en Claudia staat er een zware klus op de planning. Ze moeten 80 vierkante meter oprit en parking vloeren van een riante villa. Snel smeren en op de tanden bijten is de boodschap: 'Binnen smeren we ongeveer 6 mm en hier zal het eerder 10 zijn. Het gewicht dat je moet verzetten met je handen is dus veel groter. Het zijn ook grotere steentjes en straffere lijm', vertelt Claudia.

De afleveringen van 'Lady Bouwers' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.

'Lady Bouwers', dinsdag 18 mei om 21.40 uur bij VTM 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.

'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:20
    Amelie Albrecht: 'Goe genoeg'
  • 20:45
    Wisting
    21:30
    Je verrai toujours vos visages
  • 20:00
    Sporza: EK Handbal Mannen Kwalificatie 2028
    21:50
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Expeditie Robinson
    22:05
    Geldwolven
  • 20:30
    Venom: Let There Be Carnage
    22:20
    Milk Inc. Forever - Live In Concert
  • 20:30
    Despicable Me 4
    22:20
    Mr. Bean's Holiday
  • 20:35
    Police Interceptors
    22:30
    Charlie's Angels: Full Throttle
  • 20:35
    Holiday Crashers
    22:10
    A Christmas Love Story
  • 21:00
    Slisse & Cesar
    22:35
    Tegen de Sterren Op
  • 20:00
    Harry Potter and the Order of the Phoenix
    22:25
    Daan & Jani
  • 21:15
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 20:30
    Empire of the Sun
    23:30
    Blade Runner
  • 20:35
    Personal trainers
    22:35
    Naked Attraction
  • 20:30
    Killer Grannies
    22:25
    Her Son's Secret
  • 21:00
    Trends Talk
    21:33
    Fleet TV
  • 21:22
    Het appartement
    22:00
    Classics 55
  • 20:40
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    21:30
    Becoming Meewis
  • 21:00
    Luther
    22:05
    Ms. X
  • 20:55
    The Resident
    05:00
    First Dates Australia
  • 20:30
    The Connection
    21:30
    Even tot hier
  • 21:20
    De Geknipte Gast
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:35
    Vigil
    22:35
    Herinneringen Top 50 concert