Gynaecologe Marleen Temmerman centraal in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 26 november 2021

Exacte wetenschap was in de middelbare school niet haar grootste sterkte. Marleen Temmerman was vooral geïnteresseerd in taal, politiek en economie. Toch koos ze op haar 18de voor geneeskunde. Ze wilde per se naar het buitenland om via ontwikkelingswerk iets te doen aan de ongelijkheid in de wereld.

Vandaag, vijftig jaar later, is prof. dr. Marleen Temmerman alom bekend als de gynaecologe die zich wereldwijd inzet voor de gezondheid en de rechten van vrouwen. Ze geniet daarnaast ruime bekendheid als onderzoeker, auteur en beleidsmaker.


Haar carrière begon in Kenia, waar ze aan de universiteit van Mombassa onderzoek deed rond hiv en zwangerschappen. Toen ze met haar gezin terugkeerde naar België, werd ze de eerste vrouwelijke Belgische professor gynaecologie aan de UGent en diensthoofd gynaecologie en verloskunde aan het UZ Gent.

Doorheen haar carrière heeft ze op verschillende plaatsen in de wereld meer dan 18.000 geboortes begeleid. In 1994 stond Marleen Temmerman aan de wieg van het International Centre for Reproductive Health, dat reproductieve gezondheid wil verbeteren. Het ICRH heeft projecten in Afrika, Latijns-Amerika, Azië en Europa.  Een verwezenlijking waar ze bijzonder fier op is.

Marleen werd in 2012 directeur van het Departement voor Reproductieve Gezondheid en Onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WGO) in Genève. Na drie jaar verliet ze die topjob om terug te keren naar Kenia, als hoofd van het Departement Gynaecologie en Verloskunde van de Aga Khan University in Nairobi. Haar eerste ambtstermijn van vijf jaar zit er ondertussen op, maar van stoppen is geen sprake.

Marleen Temmerman bracht beleidsmakers, wetenschappers, zorgverleners en vrouwenorganisaties samen om de gezondheid van vrouwen overal ter wereld te verbeteren. Mission meer dan accomplished.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 27 november omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

De Kampioenen reizen naar Frankrijk voor een vriendenmatch tegen Saint-Tin-Tin, op uitnodiging van Albert Tartuffe, een vriend van voorzitter Balthasar Boma. Wat een fijne vakantie moest worden, loopt echter helemaal anders af dan de Kampioenen hadden gedacht.

'Kampioen zijn blijft plezant', film uit 2013 met oa. Marijn Devalck, om 19.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    Allez les Femmes
    22:10
    VRT NWS laat
  • 21:50
    Gosford Park
    00:02
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:35
    Eenmaal Andermaal
    22:40
    Medisch Centrum West
  • 21:55
    Smeris
    23:55
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 20:35
    Rocketman
    22:45
    XXX: State of the Union
  • 20:35
    The Shallows
    22:10
    Megalodon: The Frenzy
  • 21:25
    ER
    00:25
    Suits
  • 21:35
    Tien Om Te Zien
    22:35
    Benidorm
  • 21:00
    De Moeite Waard?!
    22:20
    Celebrity Klopjacht
  • 21:15
    NCIS: Origins
    22:10
    Elsbeth
  • 20:35
    The Godfather, Part II
    00:20
    Wrath of the Titans
  • 21:40
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:50
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 21:30
    Social Media Murders
    22:30
    Garage Sale Mysteries: The Mask Murder
  • 21:45
    CEO van mijn leven
    22:14
    Fleet TV
  • 21:52
    De perfecte badkamer
    22:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 21:55
    De Garde van Gert
    22:25
    Meat Timon
  • 21:55
    Doctor Foster
    00:05
    Ripper Street
  • 21:55
    Law & Order: Special Victims Unit
    22:45
    NCIS
  • 21:15
    NOS De Avondetappe
    22:10
    Tatort: Over grenzen
  • 20:15
    VPRO Zomergasten
    23:25
    2000 Meters to Andriivka
  • 21:35
    Ik val niet, ik dans
    22:30
    Tropenjaren