Gynaecologe Marleen Temmerman centraal in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 26 november 2021

Exacte wetenschap was in de middelbare school niet haar grootste sterkte. Marleen Temmerman was vooral geïnteresseerd in taal, politiek en economie. Toch koos ze op haar 18de voor geneeskunde. Ze wilde per se naar het buitenland om via ontwikkelingswerk iets te doen aan de ongelijkheid in de wereld.

Vandaag, vijftig jaar later, is prof. dr. Marleen Temmerman alom bekend als de gynaecologe die zich wereldwijd inzet voor de gezondheid en de rechten van vrouwen. Ze geniet daarnaast ruime bekendheid als onderzoeker, auteur en beleidsmaker.


Haar carrière begon in Kenia, waar ze aan de universiteit van Mombassa onderzoek deed rond hiv en zwangerschappen. Toen ze met haar gezin terugkeerde naar België, werd ze de eerste vrouwelijke Belgische professor gynaecologie aan de UGent en diensthoofd gynaecologie en verloskunde aan het UZ Gent.

Doorheen haar carrière heeft ze op verschillende plaatsen in de wereld meer dan 18.000 geboortes begeleid. In 1994 stond Marleen Temmerman aan de wieg van het International Centre for Reproductive Health, dat reproductieve gezondheid wil verbeteren. Het ICRH heeft projecten in Afrika, Latijns-Amerika, Azië en Europa.  Een verwezenlijking waar ze bijzonder fier op is.

Marleen werd in 2012 directeur van het Departement voor Reproductieve Gezondheid en Onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WGO) in Genève. Na drie jaar verliet ze die topjob om terug te keren naar Kenia, als hoofd van het Departement Gynaecologie en Verloskunde van de Aga Khan University in Nairobi. Haar eerste ambtstermijn van vijf jaar zit er ondertussen op, maar van stoppen is geen sprake.

Marleen Temmerman bracht beleidsmakers, wetenschappers, zorgverleners en vrouwenorganisaties samen om de gezondheid van vrouwen overal ter wereld te verbeteren. Mission meer dan accomplished.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 27 november omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Viva Boma' FC De Kampioenen film

Ronaldinho wordt door Boma en Goedele klaargestoomd als nieuwe PDG van de Boma Vleesindustrie nv, maar zijn hart ligt meer bij het voetbal - en bij Niki, zijn nieuwe vlam. Terwijl de Kampioenen een promotiestunt voorbereiden om de Viva Boma-worst te lanceren tijdens Aalst Carnaval, zien eeuwige vijanden Fernand en DDT hun kans schoon om de Kampioenen voorgoed uit te schakelen.

'F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma', film uit 2019 met oa. Johny Voners, om 19.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Sporza: Renewi Tour
    16:20
    Clips
  • 15:15
    Sporza: EK Gymnastiek
    17:00
    Pukkelpop live
  • 15:55
    Samson en Marie
    16:00
    Molang
  • 15:35
    Eenmaal Andermaal
    16:50
    Familiegeheimen: The Boyfriend
  • 14:35
    Ode to Joy
    16:20
    Viva De Costas
  • 14:40
    Fit for a Prince
    16:25
    S.W.A.T.
  • 15:35
    Airwolf
    16:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 15:40
    La Brea
    16:30
    ER
  • 15:40
    Joe
    16:10
    Geen uitzending
  • 15:45
    De Verhulstjes
    20:00
    Alex Agnew - Wake Me Up When It's Over
  • 15:40
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:40
    Criminal Minds
  • 15:15
    Most Outrageous Crimes
    16:10
    The Neighborhood
  • 15:15
    A Place in the Sun
    17:10
    Komen Eten
  • 15:25
    Accident, Suicide, or Murder
    17:05
    Death of the Party
  • 15:38
    CEO van mijn leven
    16:05
    City Reports
  • 15:51
    Het perfecte terras
    16:00
    Lazy Sunday Afternoon
  • 15:30
    Vanavond bij ons
    16:00
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 15:25
    Grantchester
    17:15
    Murdoch Mysteries
  • 15:25
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 15:45
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 15:20
    De Joodse wereld: Palestijnen zijn Joden
    16:25
    Culture Bites
  • 15:25
    Dunya & Desie in Marokko
    17:00
    Bollox