Gynaecologe Marleen Temmerman centraal in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 26 november 2021

Exacte wetenschap was in de middelbare school niet haar grootste sterkte. Marleen Temmerman was vooral geïnteresseerd in taal, politiek en economie. Toch koos ze op haar 18de voor geneeskunde. Ze wilde per se naar het buitenland om via ontwikkelingswerk iets te doen aan de ongelijkheid in de wereld.

Vandaag, vijftig jaar later, is prof. dr. Marleen Temmerman alom bekend als de gynaecologe die zich wereldwijd inzet voor de gezondheid en de rechten van vrouwen. Ze geniet daarnaast ruime bekendheid als onderzoeker, auteur en beleidsmaker.


Haar carrière begon in Kenia, waar ze aan de universiteit van Mombassa onderzoek deed rond hiv en zwangerschappen. Toen ze met haar gezin terugkeerde naar België, werd ze de eerste vrouwelijke Belgische professor gynaecologie aan de UGent en diensthoofd gynaecologie en verloskunde aan het UZ Gent.

Doorheen haar carrière heeft ze op verschillende plaatsen in de wereld meer dan 18.000 geboortes begeleid. In 1994 stond Marleen Temmerman aan de wieg van het International Centre for Reproductive Health, dat reproductieve gezondheid wil verbeteren. Het ICRH heeft projecten in Afrika, Latijns-Amerika, Azië en Europa.  Een verwezenlijking waar ze bijzonder fier op is.

Marleen werd in 2012 directeur van het Departement voor Reproductieve Gezondheid en Onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WGO) in Genève. Na drie jaar verliet ze die topjob om terug te keren naar Kenia, als hoofd van het Departement Gynaecologie en Verloskunde van de Aga Khan University in Nairobi. Haar eerste ambtstermijn van vijf jaar zit er ondertussen op, maar van stoppen is geen sprake.

Marleen Temmerman bracht beleidsmakers, wetenschappers, zorgverleners en vrouwenorganisaties samen om de gezondheid van vrouwen overal ter wereld te verbeteren. Mission meer dan accomplished.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 27 november omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

In de slotaflevering reist Alice naar Spanje op zoek naar de wortels van het Romeinse rijk. Om de macht te grijpen over de Middellandse Zee moesten de Romeinen eerst afrekenen met de Carthagers - een volk waarvan de ware identiteit pas dit jaar werd onthuld dankzij baanbrekend DNA-onderzoek. Van de ruïnes van Tarragona tot het indrukwekkende Romeinse theater van Cartagena ontmoet Alice archeologen en historici die haar reis naar een onverwacht ontroerend einde brengen.

'Roman Empire by Train', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:45
    Het weer (laat)
    22:50
    Niks te zien
  • 22:10
    Our Friend
    00:10
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:35
    Telefacts Zomer
    23:25
    Ik Weet Er Alles Van!
  • 20:55
    Killers
    22:50
    Brick Mansions
  • 20:30
    Blood Diamond
    23:05
    Looking Glass
  • 22:20
    Foute vrienden
    23:00
    Muse: Live At Rome Olympic Stadium
  • 22:25
    ER
    00:00
    Suits
  • 22:20
    Cheers
    22:50
    Chez Bompa Lawijt
  • 22:40
    Blind Gekocht
    00:00
    Oogappels
  • 22:25
    Best Medicine
    23:30
    Friends
  • 20:35
    Ben-Hur
    22:55
    The Wheel of Time
  • 22:45
    Komen Eten
    23:45
    Love It or List It
  • 22:25
    Without a Trace
    23:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:47
    Z-Energy
    22:52
    Z-Nieuws
  • 22:46
    Het perfecte terras
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:35
    A la carte
    23:00
    Lekker Messy
  • 22:00
    Agatha Christie's Marple
  • 22:25
    Hudson & Rex
    23:20
    The Resident
  • 22:10
    Goedenavond Nederland
    23:10
    NOS Journaal Laat
  • 22:40
    De Kist
    23:10
    De Joodse wereld: In de ban van Spinoza
  • 22:00
    Louis Theroux: Transgender Kids
    23:10
    Yorkshire Air 999