Gynaecologe Marleen Temmerman centraal in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 26 november 2021

Exacte wetenschap was in de middelbare school niet haar grootste sterkte. Marleen Temmerman was vooral geïnteresseerd in taal, politiek en economie. Toch koos ze op haar 18de voor geneeskunde. Ze wilde per se naar het buitenland om via ontwikkelingswerk iets te doen aan de ongelijkheid in de wereld.

Vandaag, vijftig jaar later, is prof. dr. Marleen Temmerman alom bekend als de gynaecologe die zich wereldwijd inzet voor de gezondheid en de rechten van vrouwen. Ze geniet daarnaast ruime bekendheid als onderzoeker, auteur en beleidsmaker.


Haar carrière begon in Kenia, waar ze aan de universiteit van Mombassa onderzoek deed rond hiv en zwangerschappen. Toen ze met haar gezin terugkeerde naar België, werd ze de eerste vrouwelijke Belgische professor gynaecologie aan de UGent en diensthoofd gynaecologie en verloskunde aan het UZ Gent.

Doorheen haar carrière heeft ze op verschillende plaatsen in de wereld meer dan 18.000 geboortes begeleid. In 1994 stond Marleen Temmerman aan de wieg van het International Centre for Reproductive Health, dat reproductieve gezondheid wil verbeteren. Het ICRH heeft projecten in Afrika, Latijns-Amerika, Azië en Europa.  Een verwezenlijking waar ze bijzonder fier op is.

Marleen werd in 2012 directeur van het Departement voor Reproductieve Gezondheid en Onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WGO) in Genève. Na drie jaar verliet ze die topjob om terug te keren naar Kenia, als hoofd van het Departement Gynaecologie en Verloskunde van de Aga Khan University in Nairobi. Haar eerste ambtstermijn van vijf jaar zit er ondertussen op, maar van stoppen is geen sprake.

Marleen Temmerman bracht beleidsmakers, wetenschappers, zorgverleners en vrouwenorganisaties samen om de gezondheid van vrouwen overal ter wereld te verbeteren. Mission meer dan accomplished.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 27 november omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

In de zomer van 1976 zit de NYPD een man achterna die op koppels in geparkeerde auto's schiet. Hij tart de stad met angstaanjagende brieven totdat de politie een tip krijgt over een verdachte die de hond van een buurman heeft doodgeschoten.

'The Mark of a Serial Killer', om 20.30 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:10
    Kapot gaan
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    13:00
    Winterbeelden
  • 08:00
    Draken: Rijders van Berk
    12:55
    Mega Mindy
  • 08:05
    De Buurtpolitie Extra
    19:00
    VTM Nieuws
  • 08:00
    Geen uitzending
    12:30
    Ambulance
  • 06:00
    Qmusic
    18:35
    Animal Control
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    12:30
    De Tafel van Gert
  • 08:00
    Geen uitzending
    12:25
    NCIS
  • 07:55
    Seal Team
    12:30
    See
  • 08:05
    De Chalet aan zee
    12:35
    Body Shockers
  • 07:40
    Cold Justice
    11:45
    Amish Affair
  • 04:23
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:57
    Tooldokter
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Chris Cooks Cymru
    12:50
    Bon Appetit
  • 08:05
    Midsomer Murders
    12:10
    Darby and Joan
  • 07:40
    Below Deck
    12:40
    Storage Wars
  • 08:10
    Goedemorgen Nederland
    13:00
    NOS Journaal
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    13:00
    NOS Journaal
  • 08:00
    PatsBoemKledder!
    13:00
    Saïd & Anna