Gynaecologe Marleen Temmerman centraal in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 26 november 2021

Exacte wetenschap was in de middelbare school niet haar grootste sterkte. Marleen Temmerman was vooral geïnteresseerd in taal, politiek en economie. Toch koos ze op haar 18de voor geneeskunde. Ze wilde per se naar het buitenland om via ontwikkelingswerk iets te doen aan de ongelijkheid in de wereld.

Vandaag, vijftig jaar later, is prof. dr. Marleen Temmerman alom bekend als de gynaecologe die zich wereldwijd inzet voor de gezondheid en de rechten van vrouwen. Ze geniet daarnaast ruime bekendheid als onderzoeker, auteur en beleidsmaker.


Haar carrière begon in Kenia, waar ze aan de universiteit van Mombassa onderzoek deed rond hiv en zwangerschappen. Toen ze met haar gezin terugkeerde naar België, werd ze de eerste vrouwelijke Belgische professor gynaecologie aan de UGent en diensthoofd gynaecologie en verloskunde aan het UZ Gent.

Doorheen haar carrière heeft ze op verschillende plaatsen in de wereld meer dan 18.000 geboortes begeleid. In 1994 stond Marleen Temmerman aan de wieg van het International Centre for Reproductive Health, dat reproductieve gezondheid wil verbeteren. Het ICRH heeft projecten in Afrika, Latijns-Amerika, Azië en Europa.  Een verwezenlijking waar ze bijzonder fier op is.

Marleen werd in 2012 directeur van het Departement voor Reproductieve Gezondheid en Onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WGO) in Genève. Na drie jaar verliet ze die topjob om terug te keren naar Kenia, als hoofd van het Departement Gynaecologie en Verloskunde van de Aga Khan University in Nairobi. Haar eerste ambtstermijn van vijf jaar zit er ondertussen op, maar van stoppen is geen sprake.

Marleen Temmerman bracht beleidsmakers, wetenschappers, zorgverleners en vrouwenorganisaties samen om de gezondheid van vrouwen overal ter wereld te verbeteren. Mission meer dan accomplished.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 27 november omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Kandidaten 'De Mol' 2026 seizoen 14 op Play

Tien onbekende Vlamingen zitten vast op een onbewoond eiland voor de kust van Portugal, klaar voor het avontuur van hun leven. Maar niet iedereen zal het vasteland bereiken.

'De Mol', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:25
    Sportweekend
  • 19:10
    The Chelsea Detective
    19:56
    Het weer
  • 19:20
    Helden
    19:30
    De regels van Floor
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 18:35
    De Augurkenkoning
    19:55
    Smeris
  • 19:20
    The Big Bang Theory
    20:35
    The Broken Circle Breakdown
  • 18:45
    All New Traffic Cops
    22:30
    Carlito's Way
  • 18:55
    ER
    00:40
    Geen uitzending
  • 19:15
    Hallo België!
    20:30
    SUPER 50
  • 18:50
    Komen Eten
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 18:35
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 19:05
    Family Matters
    20:35
    Dumb Money
  • 19:10
    Het Beste Bod
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 18:30
    Cold Case Killers
    20:30
    Still Missing Morgan
  • 19:19
    Fleet TV
    19:53
    Transport & Van.TV
  • 19:15
    Jong geleerd
    19:31
    Tuinopslag plaatsen
  • 19:05
    Over (h)eerlijke groenten
    19:40
    De Dagschotel
  • 19:05
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    20:00
    Harry Wild
  • 19:00
    The Resident
    20:00
    Bob's Burgers
  • 19:05
    Dit was het nieuws
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:20
    BinnensteBuiten special: Arjan's Big Year
  • 19:15
    NOS Jeugdjournaal
    19:45
    3 Op Reis