Gynaecologe Marleen Temmerman centraal in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 26 november 2021

Exacte wetenschap was in de middelbare school niet haar grootste sterkte. Marleen Temmerman was vooral geïnteresseerd in taal, politiek en economie. Toch koos ze op haar 18de voor geneeskunde. Ze wilde per se naar het buitenland om via ontwikkelingswerk iets te doen aan de ongelijkheid in de wereld.

Vandaag, vijftig jaar later, is prof. dr. Marleen Temmerman alom bekend als de gynaecologe die zich wereldwijd inzet voor de gezondheid en de rechten van vrouwen. Ze geniet daarnaast ruime bekendheid als onderzoeker, auteur en beleidsmaker.


Haar carrière begon in Kenia, waar ze aan de universiteit van Mombassa onderzoek deed rond hiv en zwangerschappen. Toen ze met haar gezin terugkeerde naar België, werd ze de eerste vrouwelijke Belgische professor gynaecologie aan de UGent en diensthoofd gynaecologie en verloskunde aan het UZ Gent.

Doorheen haar carrière heeft ze op verschillende plaatsen in de wereld meer dan 18.000 geboortes begeleid. In 1994 stond Marleen Temmerman aan de wieg van het International Centre for Reproductive Health, dat reproductieve gezondheid wil verbeteren. Het ICRH heeft projecten in Afrika, Latijns-Amerika, Azië en Europa.  Een verwezenlijking waar ze bijzonder fier op is.

Marleen werd in 2012 directeur van het Departement voor Reproductieve Gezondheid en Onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WGO) in Genève. Na drie jaar verliet ze die topjob om terug te keren naar Kenia, als hoofd van het Departement Gynaecologie en Verloskunde van de Aga Khan University in Nairobi. Haar eerste ambtstermijn van vijf jaar zit er ondertussen op, maar van stoppen is geen sprake.

Marleen Temmerman bracht beleidsmakers, wetenschappers, zorgverleners en vrouwenorganisaties samen om de gezondheid van vrouwen overal ter wereld te verbeteren. Mission meer dan accomplished.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 27 november omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Container Cup' (Play)

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?

'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Lentebeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Lentebeelden
  • 12:00
    De mini's
  • 11:40
    Familie
    12:15
    Het Echte Leven in de ZOO NL
  • 10:40
    Geen uitzending
    13:05
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:45
    S.W.A.T.
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:30
    24
  • 08:35
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 12:05
    Brooklyn Nine-Nine
    14:15
    De Tafel van de Week
  • 12:05
    NCIS
    12:55
    CSI: Miami
  • 11:25
    Geen uitzending
    12:25
    Borderforce USA: The Bridges
  • 11:25
    Masterchef USA
    12:10
    Chateau Meiland
  • 12:05
    The Prison Confessions of Gypsy Rose Blanchard
    13:45
    Fear Thy Neighbour
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:52
    Leven als vakman
    12:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 11:45
    Chris Cooks Cymru
    12:15
    Open Vuur
  • 12:00
    Harry Wild
    13:10
    Agatha Christie's Marple
  • 12:00
    Scrubs
    12:55
    Cougar Town
  • 12:00
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Kook mee met MAX
  • 12:00
    Tom en de boterham met aardbeienjam en honing
    12:10
    Pipi, Pupu & Rosemarie