Gynaecologe Marleen Temmerman centraal in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 26 november 2021

Exacte wetenschap was in de middelbare school niet haar grootste sterkte. Marleen Temmerman was vooral geïnteresseerd in taal, politiek en economie. Toch koos ze op haar 18de voor geneeskunde. Ze wilde per se naar het buitenland om via ontwikkelingswerk iets te doen aan de ongelijkheid in de wereld.

Vandaag, vijftig jaar later, is prof. dr. Marleen Temmerman alom bekend als de gynaecologe die zich wereldwijd inzet voor de gezondheid en de rechten van vrouwen. Ze geniet daarnaast ruime bekendheid als onderzoeker, auteur en beleidsmaker.


Haar carrière begon in Kenia, waar ze aan de universiteit van Mombassa onderzoek deed rond hiv en zwangerschappen. Toen ze met haar gezin terugkeerde naar België, werd ze de eerste vrouwelijke Belgische professor gynaecologie aan de UGent en diensthoofd gynaecologie en verloskunde aan het UZ Gent.

Doorheen haar carrière heeft ze op verschillende plaatsen in de wereld meer dan 18.000 geboortes begeleid. In 1994 stond Marleen Temmerman aan de wieg van het International Centre for Reproductive Health, dat reproductieve gezondheid wil verbeteren. Het ICRH heeft projecten in Afrika, Latijns-Amerika, Azië en Europa.  Een verwezenlijking waar ze bijzonder fier op is.

Marleen werd in 2012 directeur van het Departement voor Reproductieve Gezondheid en Onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WGO) in Genève. Na drie jaar verliet ze die topjob om terug te keren naar Kenia, als hoofd van het Departement Gynaecologie en Verloskunde van de Aga Khan University in Nairobi. Haar eerste ambtstermijn van vijf jaar zit er ondertussen op, maar van stoppen is geen sprake.

Marleen Temmerman bracht beleidsmakers, wetenschappers, zorgverleners en vrouwenorganisaties samen om de gezondheid van vrouwen overal ter wereld te verbeteren. Mission meer dan accomplished.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 27 november omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Een accordeonensemble verrast de jury met een gedurfde keuze. Een jonge illusionist zet alles op alles met een persoonlijke act. Louis en Seppe raken iedereen met een intense choreografie. Collective X knalt het podium af met bakken energie. Grote dromen botsen op keiharde keuzes. Wie verovert een plek in de volgende ronde?

'Got Talent', om 20.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:10
    Hallo Kroket
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Herfstbeelden
  • 07:15
    Biggen Bouwers
    06:00
    Tik Tak
  • 07:20
    Vegesauriërs
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:35
    Geen uitzending
    09:40
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:00
    Anoniem
  • 07:00
    Willy
    01:20
    Geen uitzending
  • 06:20
    The Christmas Ornament
    05:55
    Christmas in Vienna
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:00
    Geen uitzending
  • 07:00
    Friends
    02:45
    Geen uitzending
  • 07:20
    Pawn Stars
    02:00
    Pawn Stars: Best Of
  • 07:00
    Love Island UK
    02:55
    Geen uitzending
  • 07:20
    Without a Trace
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:12
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:11
    De Branche-Expert
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:50
    Hidden Gems
    02:00
    Meat Timon
  • 06:35
    The Marlow Murder Club
    02:25
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 06:40
    Below Deck Mediterranean
    02:05
    NCIS
  • 07:10
    NOS Journaal 07.00 uur
    02:15
    NOS Journaal Laat
  • 07:15
    Tijd voor Max
    02:15
    Nieuwsuur
  • 07:20
    Kindertijd
    02:45
    Eva