Marco Borsato legt zijn ziel bloot in tweede aflevering van 'Het Huis': 'Alles komt goed'

maandag 8 november 2021

'Alles komt goed.' Dat is het voorbije jaar het levensmotto geworden van Marco Borsato. In 'Het Huis' vertelt de Nederlandse zanger zonder omwegen over de moeilijke periode die hij en zijn partner Leontine onlangs hebben doorstaan.

De entertainer gaat geen enkele vraag uit de weg, wat zijn passage in 'Het Huis' even ontwapenend als ontroerend maakt.


Poptempel
Uitzonderlijk pikt Eric Goens zijn gast niet thuis op met zijn oldtimer, maar ontmoet hij hem op een plek in Vlaanderen die Marco heel nauw aan het hart ligt: het Sportpaleis. 'Alkmaar was wat ver, dus pik ik je liever op in je tweede thuis', lacht Eric bij aankomst. Na maanden zonder optredens groeit bij Marco elke seconde het gevoel van nostalgie. 'Dit is zo’n poptempel. Dit ademt sfeer en warmte uit. Ik krijg er kippenvel van', mijmert Marco. Door het open dak van de oldtimer groet koning Marco het Sportpaleis en rijden de heren naar het huis.

Bij aankomst krijgt Marco het meteen moeilijk als hij in de fotokamer belandt. Al zijn dierbaren in een ruimte zien, maakt hem emotioneel: mama Mary, papa Roberto, zijn kinderen en partner Leontine. 'Ik heb een moeilijk jaar gehad. Na de breuk in mijn huwelijk had ik de behoefte om met mijn vader te praten. Dat doe ik dan in de stille momenten. En het gekke is dat ik het gevoel heb dat hij luistert.'

Liefdesbrief
Marco vertelt openlijk over zijn faillissement in 2009 en de breuk met zijn Leontine.'“Als de liefde van je leven, de moeder van je kinderen, bij je weggaat, word je lamgelegd door het verdriet.' Donkere gedachten achtervolgden de Nederlander totdat hij zijn Leontine een brief schreef met Kerstmis. 'Ik heb de volledige verantwoordelijkheid genomen voor wat ik gedaan had en ik heb haar herkenning gegeven voor haar verdriet.' Nu gaat het weer beter en hebben Marco en Leontine een latrelatie. 'Met haar wil ik oud worden.'

Welke speciale betekenis heeft zijn lied Mooi? Welk opmerkelijk verhaal hangt er aan zijn beroerte in 2014? Wie was zijn persoonlijke Louis de Funès? In elke kamer van het huis legt Marco zijn ziel bloot. Geen enkel verhaal laat hij onbesproken. In de boomhut zit Marco aan de bar genageld als hij unieke beelden uit 1988 terugziet. 'Dat was de eerste keer dat ik voor publiek zong. Ongelooflijk. Dat hier beelden van zijn!'

Excentrieke moeder  
Marco’s verrassingsgast is zijn excentrieke moeder Mary de Graaf. Bij haar trok Marco het voorbije jaar weer in om tot rust te komen. Al zal de kijker moeite hebben om dat laatste te geloven. 'Haar lach hoor je zelfs in een vol Sportpaleis.'

Dankzij zijn moeder, de rust die hij terugvond en de hereniging met de liefde van zijn leven is Marco terug op het goede pad. Hij sluit dan ook af met de woorden die hij tijdens de uitzending al meermaals heeft uitgesproken: 'Alles komt goed'. En dat gelooft hij ook oprecht.

In de volgende afleveringen van 'Het Huis' ontvangt Eric Goens acteur Kevin Janssens, tv-icoon Wendy Van Wanten, Vooruit-voorzitter Conner Rousseau, presentator Mathias Coppens, sportjournalist Aster Nzeyimana en televisiefiguur Ingeborg Sergeant.

'Het Huis'  is een programma van Bargoens voor Eén.

'Het Huis'  met Marco Borsato, dinsdag 9 november om 20.40 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.

'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:45
    Journaallus
    07:45
    Dance Academy
  • 23:45
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 21:40
    Geen uitzending
    08:00
    Molang
  • 22:50
    The Voice van Vlaanderen
    01:00
    The Good Doctor
  • 00:15
    Border Security: Australië
    08:00
    Geen uitzending
  • 00:15
    The Big Bang Theory
    06:00
    Qmusic
  • 00:05
    Mafia's Greatest Hits
  • 23:55
    Suits
    00:45
    Geen uitzending
  • 00:20
    Pa heeft een lief
    00:55
    Geen uitzending
  • 23:35
    Blind Gekocht
    00:45
    De Tafel van Gert
  • 00:00
    Fuller House
    00:40
    Neighbours: A New Chapter
  • 00:20
    Blood & Treasure
    01:10
    MIDMID
  • 23:35
    A Place in the Sun
    00:30
    Love Island UK
  • 00:10
    The Rookie
    01:15
    FBI
  • 00:08
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:13
    Het appartement
    00:45
    Mijn tuin
  • 23:55
    Becoming Meewis
    00:35
    Hidden Gems
  • 00:00
    Silent Witness
    00:50
    Art Detectives
  • 23:35
    Rivals
    00:45
    Prison Break
  • 23:45
    Eva
    00:35
    NOS Journaal Laat
  • 00:20
    Nieuwsuur
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 23:45
    Oxen: The Dark Men
    00:35
    First Dates