'Make Belgium Great Again' geeft Vlaamse politieke kopstukken shocktherapie rond fietsveiligheid

Na twee afleveringen hebben Frances Lefebure en haar 'MBGA'-team al heel wat werk verzet om onze maatschappij wat warmer en mooier te maken.
Er zijn tonnen klein elektro ingezameld, stewardess Nidhi heeft de man gevonden die over haar heeft gewaakt tijdens de moeilijke uren na de aanslagen in Zaventem, meer Vlamingen zetten hun gsm op automodus wanneer ze rijden met de wagen en duizenden mensen deden mee aan de #doegewoon actie om te tonen dat iedereen zijn/haar liefde moet kunnen tonen op straat..
Verkeersveiligheid ligt Frances enorm nauw aan het hart. Dat toont ze opnieuw in de derde aflevering van 'Make Belgium Great Again'. Nadat ze vorig jaar al de aandacht vestigde op middenvakrijders, gaat ze deze keer met vijf Vlaamse politici op fietstocht langs een aantal gevaarlijke fietspunten. De fietstocht wordt gevolgd door een nog stevigere verrassing. Daarnaast gaat ze de strijd aan tegen sigarettenpeuken en kondigt ze aan welke gemeente de Grote Klein Elektro Strijd wint.
Vlaamse toppolitici op de fiets
Deze zomer nodigde Frances een vijftal politieke kopstukken uit voor een 'gezellige' fietstocht langs Vlaamse wegen. Daarmee wilde ze nogmaals hameren op het belang van degelijke maatregelen om de verkeersveiligheid te verbeteren.
België hoort volgens VIAS onderzoek immers tot de 3 slechtst presterende landen qua fietsdodelijkheid in Europa. In de eerste 6 maanden van 2019 stierven 48 fietsers en raakten elke dag 28 fietsers gewond. Terwijl alle andere cijfers over ongevallen in het verkeer dalen, stijgt het aantal fietsdoden en -gewonden.
Tijdens de fietstocht confronteerde Frances de politici met een aantal gevaarlijke punten op de baan. Nadien werden de kopstukken op een andere en erg emotionele manier in contact gebracht met de gevolgen van de dodelijkheid van onze wegen
Leuven tijdelijk 'peukenvrij'
Deze zomer trok Frances samen met een groep vrijwilligers de Leuvense binnenstad in om sigarettenpeuken te rapen. De buit was enorm. Samen ruimden ze meer dan 50000 peuken op. Maar daar stopte haar strijd tegen de sigarettenpeuken niet. Ze trok met 'grote' versterking naar het Cactusfestival in Brugge - waar ze peukengooiers gingen confronteren met hun daden. Zondag vertelt ze wat ze van de kijker verwacht.
Wie wint de Grote Klein Elektro Strijd?
Zondag volgt de ontknoping van de Grote Klein Elektro Strijd. Koen Wauters en Jonas Van Geel schenken de winnende gemeente een uniek containerparkconcert.
Oud en/of kapot klein elektro naar het containerpark of de lokale Recupel-inzamelbox blijft de boodschap. Tot 28 november tellen alle binnen gebrachte toestellen nog mee om het bedrag te bepalen dat Recupel aan Rode Neuzen Dag schenkt.
Nidhi vindt na meer dan 3 jaar de man die ze zoekt!
De Indiase stewardess Nidhi Chaphekar deed een aantal weken geleden een oproep in het programma, waarbij ze nog op zoek was naar één man die haar hielp in haar moeilijkste uren van de aanslag in Zaventem. Er ontbrak voor haar nog één puzzelstuk, en daar gingen Frances en haar team naar op zoek. Mét succes!Dit nieuws werd eerder deze week al bekend gemaakt; zondag volgt een meer uitgebreid verslag van hoe de man in kwestie gevonden wordt en hoe de eerste Skype-ontmoeting verliep. Binnen een aantal weken worden de twee herenigd in België. Ook deze ontmoeting zal aan bod komen in 'MBGA'.
In de VTM GO-app en op vtm.be zijn na de uitzending exclusieve 'Make Belgium Great Again Extra'-filmpjes te vinden. Men zal kunnen zien hoe het land zich voorbereidde om extra bij-vriendelijk te worden... en hoe Frances daar nog een schepje bovenop doet!
'Make Belgium Great Again', zondag 27 oktober om 19.55 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Mutti’s' op vakantie, en plots kapen 6 bekende Pappi’s hun podcast
- Vanaf vandaag op VRT MAX: Ella Leyers als verpleegkundige Amanda in 'Dag & Nacht' 2
- 'Sergio in Italië': deze 8 BV's ontdekken met Sergio Herman de Italiaanse keuken
- Nieuw seizoen van 'Outback Opal Hunters' op Discovery
- Topchef Timon Michiels krijgt zijn eerste programma 'Meat Timon' op njam!
- Dit zie je in april op de Disney Channels
- Wat schaft de pot in 'Dagelijkse Kost'?
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- Ziggo Sport Kick ’t Met On Tour presenteert 'Met Memphis in Brazilië'
- Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' viert start Evergreen week van de jaren 60
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
Kijktip van de dag

Glacioloog Eric Rignot keert samen met zijn zoon terug naar hun woning in Los Angeles die verwoest werd door de bosbranden in 2025. Wanneer wetenschapper Alain Hubert met zijn team in een whiteout terechtkomt, wordt duidelijk hoe onvoorspelbaar het leven op Antarctica is. Klimaatwetenschapper Simon Steffen zet het levenswerk van zijn vader Konrad Steffen rond automatische weerstations verder.
'2050', om 21.15 uur op VRT Canvas.



































