Maandag in 'Het Scheldepeloton': Ik zie u graag, Tarzan

zondag 12 september 2021

In de zomer van 2008 trekt Iljo Keisse met één doel naar de Olympische Spelen in Peking: een medaille halen. Maar vlak voor de individuele puntenkoers wordt Keisse ziek. Dan maar alles op de ploegkoers.

Samen met zijn jonge ploegmaat Kenny De Ketele gooit Iljo alles in de strijd, maar ze stranden op een ondankbare vierde plaats. Iljo sukkelt met een postolympische depressie, maar wint in het najaar wel voor de derde keer de Zesdaagse van Gent.


Twee weken later stort zijn wereld echter in: Keisse testte op de zesdaagse positief op doping. Iljo is zich van geen kwaad bewust, zweert dat hij niets heeft misdaan. Maar niemand gelooft hem. Zelfs zijn eigen vader niet. Iljo sluit zich op, voelt zich een crimineel. Na enkele weken is zijn entourage toch overtuigd: hier klopt iets niet, hier moet iets misgelopen zijn. Samen met een heel team probeert Iljo zijn gelijk te bewijzen.

Twee jaar eerder geraakte ook Iljo's gewezen boezemvriend Dimitri De Fauw (bijgenaamd 'Tarzan') betrokken bij een dopingschandaal. Jean-Marie Dedecker krijgt informatie over dopingtrafieken in het wielrennen, Patrick Lefevere voelt zich aangevallen. Dedecker gaat samen met een journalist van Het Laatste Nieuws op zoek naar mogelijke getuigen en komt zo bij Dimi terecht. Dimi weet en vertelt niet veel, maar het artikel wordt zo opgeblazen dat de anonieme wielrenner al snel persona non grata is in het wielerpeloton. En het duurt ook niet lang voor iedereen weet dat Dimi de 'verrader' is. De Fauw wordt uitgespuwd in het peloton, rijdt geen platte prijs meer en kwijnt stilaan weg.

Iljo daarentegen verweert zich zo hard hij kan. Hij rijdt tijdens zijn schorsing verder als amateur en wint de ene na de andere koers. Tijdens de Zesdaagse van Grenoble krijgt hij eindelijk goed nieuws: na een jaar wordt de schorsing opgeheven, Iljo kan weer koersen. Samen met Dimi rijdt hij terug van Grenoble naar Gent, alle jeugdherinneringen worden met de glimlach nog eens opgerakeld. Iljo en Dimi spreken af om na al die jaren nog eens samen te gaan trainen, maar helaas… Twee dagen later beslist Dimi om uit het leven te stappen.

Met getuigenissen van: Iljo Keisse, Bert De Backer, Kurt Hovelijnck, Ronnie Keisse (vader van Iljo), An-Sofie Zenner (echtgenote van Iljo), Claudine Verhoeven (moeder van Dimi), Guy De Fauw (vader van Dimi), Mark De Fauw (oom van Dimi), Robert D’hont (verzorger), Frank Wezenbeek (kinesist), Tom Boonen (concurrent en ploegmaat van Dimi), Patrick Lefevere (ploegmanager), Jean-Marie Dedecker (politicus), Joke De Smedt (vriendin van Dimi), Jo De Ram (moeder van Joke), Dirk Caekebeke (stiefvader van Joke).

'Het Scheldepeloton', maandag 13 september om 21.20 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vraag Het Aan' (VRT 1)

Niels ontvangt Imane Boudadi, Wannes Lacroix, Aaron Blommaert, Petra De Sutter en Daphne Agten. Voor Aaron is de song 'Ben' van Michael Jackson voor eeuwig verbonden met de dag waarop hun trouwe viervoeter Ben stierf. En het Gentse collectief Lézard zet de studio op zijn kop met het geweldige Rock Lobster' van The B-52’s. Komen ook: Judith, Alice Mae, Natalia en Portland. Niels zingt 'Visiting Hours' van Ed Sheeran voor Jolien uit het publiek.

'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Man bijt hond
    20:12
    Joker+ en Lotto
  • 18:30
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
    20:00
    Terzake
  • 19:55
    Noodle and Bun
    20:00
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
  • 19:55
    Het Weer
    20:05
    Familie
  • 19:40
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:35
    Ambulance
  • 19:40
    The Big Bang Theory
    20:35
    The Green Mile
  • 19:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:55
    Accused
    20:50
    Yellowjackets
  • 19:55
    Are You Being Served?
    20:35
    The X-Files
  • 18:55
    Huizenjagers
    20:00
    De Tafel van Gert
  • 19:40
    FBI
    20:35
    A Star Is Born
  • 19:40
    Borderforce USA: The Bridges
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Mark of a Serial Killer
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:55
    Zo doe je het!
    20:00
    Sunset Boulevard
  • 19:35
    De Garde van Gert
    20:15
    Winters Grillen
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    21:00
    Blue Lights
  • 19:45
    NCIS: New Orleans
    20:35
    Hudson & Rex
  • 19:50
    NOS Olympische Winterspelen
    21:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 19:40
    Rail Away
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:30
    First Dates
    20:30
    Meiden die rijden