Maandag in 'Het Scheldepeloton': Ik zie u graag, Tarzan

zondag 12 september 2021

In de zomer van 2008 trekt Iljo Keisse met één doel naar de Olympische Spelen in Peking: een medaille halen. Maar vlak voor de individuele puntenkoers wordt Keisse ziek. Dan maar alles op de ploegkoers.

Samen met zijn jonge ploegmaat Kenny De Ketele gooit Iljo alles in de strijd, maar ze stranden op een ondankbare vierde plaats. Iljo sukkelt met een postolympische depressie, maar wint in het najaar wel voor de derde keer de Zesdaagse van Gent.


Twee weken later stort zijn wereld echter in: Keisse testte op de zesdaagse positief op doping. Iljo is zich van geen kwaad bewust, zweert dat hij niets heeft misdaan. Maar niemand gelooft hem. Zelfs zijn eigen vader niet. Iljo sluit zich op, voelt zich een crimineel. Na enkele weken is zijn entourage toch overtuigd: hier klopt iets niet, hier moet iets misgelopen zijn. Samen met een heel team probeert Iljo zijn gelijk te bewijzen.

Twee jaar eerder geraakte ook Iljo's gewezen boezemvriend Dimitri De Fauw (bijgenaamd 'Tarzan') betrokken bij een dopingschandaal. Jean-Marie Dedecker krijgt informatie over dopingtrafieken in het wielrennen, Patrick Lefevere voelt zich aangevallen. Dedecker gaat samen met een journalist van Het Laatste Nieuws op zoek naar mogelijke getuigen en komt zo bij Dimi terecht. Dimi weet en vertelt niet veel, maar het artikel wordt zo opgeblazen dat de anonieme wielrenner al snel persona non grata is in het wielerpeloton. En het duurt ook niet lang voor iedereen weet dat Dimi de 'verrader' is. De Fauw wordt uitgespuwd in het peloton, rijdt geen platte prijs meer en kwijnt stilaan weg.

Iljo daarentegen verweert zich zo hard hij kan. Hij rijdt tijdens zijn schorsing verder als amateur en wint de ene na de andere koers. Tijdens de Zesdaagse van Grenoble krijgt hij eindelijk goed nieuws: na een jaar wordt de schorsing opgeheven, Iljo kan weer koersen. Samen met Dimi rijdt hij terug van Grenoble naar Gent, alle jeugdherinneringen worden met de glimlach nog eens opgerakeld. Iljo en Dimi spreken af om na al die jaren nog eens samen te gaan trainen, maar helaas… Twee dagen later beslist Dimi om uit het leven te stappen.

Met getuigenissen van: Iljo Keisse, Bert De Backer, Kurt Hovelijnck, Ronnie Keisse (vader van Iljo), An-Sofie Zenner (echtgenote van Iljo), Claudine Verhoeven (moeder van Dimi), Guy De Fauw (vader van Dimi), Mark De Fauw (oom van Dimi), Robert D’hont (verzorger), Frank Wezenbeek (kinesist), Tom Boonen (concurrent en ploegmaat van Dimi), Patrick Lefevere (ploegmanager), Jean-Marie Dedecker (politicus), Joke De Smedt (vriendin van Dimi), Jo De Ram (moeder van Joke), Dirk Caekebeke (stiefvader van Joke).

'Het Scheldepeloton', maandag 13 september om 21.20 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Evert loopt nog steeds te treuren over de dood van Willemijn en nu is ook nog een van zijn honden overleden. Ondertussen is Martin nog steeds niet open tegen Cheryl en de therapie van dr. Rossi lijkt niet te helpen. In de winkelstraat wordt Claire opnieuw geconfronteerd met Ernst, zij lijken beiden hun verleden niet los te kunnen laten en Anouk wordt geacht vrijwilligerswerk te doen op de hockeyvereniging van Vlinder.

'Gooische Vrouwen', om 00.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:00
    Alles in orde!
    23:55
    Winst joker+ / lotto
  • 22:10
    The EUkrainian
    23:48
    Het weer
  • 22:45
    VRT NWS journaal met VGT
    23:30
    Geen uitzending
  • 22:55
    Winter Vol Liefde
    00:05
    Gooische Vrouwen
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:15
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 22:40
    9-1-1: Lone Star
    01:20
    The Big Bang Theory
  • 20:35
    Transformers: Revenge of the Fallen
    23:05
    Human Capital
  • 22:50
    ER
    00:30
    Buffy the Vampire Slayer
  • 22:25
    Baywatch
    23:20
    Nonkel Jef
  • 22:55
    Maison Verhulst
    23:55
    De Tafel van Tine
  • 20:35
    Bohemian Rhapsody
    23:05
    Friends
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:25
    The Winter King
  • 22:40
    Huizenjagers
    23:40
    A Place in the Sun
  • 22:15
    Cold Case
    23:10
    C.S.I. New York
  • 23:02
    Z-Nieuws
    23:13
    Z-Beurs
  • 22:59
    Simple diy
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Winterse Kost
    23:15
    Loïc: Zot van Koken
  • 22:10
    Foyle's War
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    NCIS
  • 22:10
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
    23:40
    Pauw & De Wit
  • 22:45
    De andere kant van de Vondelkerk
    23:15
    Niemand die het ziet
  • 22:40
    Vier Handen Op Eén Buik
    23:40
    Verified Couple