Maandag in 'De Kleedkamer': Sydney 2000

zondag 29 maart 2020

De zomerspelen van de 27ste Olympiade werden georganiseerd in Sydney. Met twee keer zilver en drie keer brons waren de Spelen van Sydney voor de Belgen geen onverdeeld succes.

In deze aflevering nodigde Ruben zijn vier praatgasten uit in het Fort van Brasschaat, waar tijdens de Spelen van 1920 het schiettornooi plaatsvond.


De gasten zijn: Gella Vandecaveye (judo, zilver in Atlanta 1996 en brons in Sydney 2000), Filip Meirhaeghe (mountainbike, zilver in Sydney), Ann Simons (judo, brons in Sydney) en Leontien van Moorsel (wielrennen, 3 x goud en 1 x zilver in Sydney, goud en brons in Athene 2004).

Filip Meirhaeghe moest ons land een gouden medaille bezorgen in het mountainbike maar pech deed zijn olympische droom net mislukken. Na de Spelen reed Meirhaeghe een hobbelig parcours. Tegenwoordig is hij bondscoach van de mountainbikers en schepen van sport in Maarkedal.

Gella Vandecaveye nam vier keer deel aan Olympische Spelen. Het judo bracht haar olympisch zilver en brons maar ook een pak blessureleed. Nu is Gella actief in de bedrijfswereld als motivator en inspirator.

Ann Simons zorgde voor een onverwachte medaille in het judo. Amper 20 jaar en meteen brons op haar eerste spelen. Het zou het hoogtepunt zijn in een korte judocarrière. Na haar afscheid vond Ann een nieuwe passie in de wereld van de ondernemers.

In tegenstelling tot de Belgen kwamen de Nederlanders wel met een pak medailles terug uit Sidney. Leontien Van Moorsel zorgde voor drie keer goud in het wielrennen. Tegenwoordig legt Van Moorsel zich als ervaringsdeskundige toe op het helpen van mensen met een eetstoornis. 

Verder zijn er portretten van Haile Gebrselassie (atletiek, goud op de 10.000 meter in Atlanta 1996 en Sydney 2000) en Maurice Greene (atletiek, goud op de 100 meter in Sydney).

'De Kleedkamer', maandag 30 maart om 21.20 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.

'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:20
    VRT NWS laat
  • 21:45
    La mécanique du crime
    23:20
    Once Upon a Time in Northern Ireland
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:00
    Chicago Fire
    00:00
    The Good Doctor
  • 23:10
    Ik Vertrek
    00:00
    Sex Stories
  • 23:10
    Godfather of Harlem
    00:10
    How I Met Your Mother
  • 22:20
    VTM Docu: The Idaho Murders: Trial by TikTok
    23:35
    MythBusters
  • 23:15
    ER
    00:00
    Suits
  • 23:10
    Nonkel Jef
    23:45
    Keeping Up Appearances
  • 22:40
    Stukken van mensen
    23:40
    Oogappels
  • 23:05
    Friends
    23:30
    Modern Family
  • 23:15
    Blue Bloods
    00:10
    Highway Thru Hell
  • 22:45
    Komen Eten
    23:30
    Hello Goodbye NL
  • 22:55
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:40
    The Rookie
  • 23:07
    Z-Nieuws
    23:18
    Z-Beurs
  • 23:16
    Het perfecte terras
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Lekker Messy
    23:30
    Vanavond bij ons
  • 22:00
    Foyle's War
  • 23:10
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Scrubs
  • 21:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    00:10
    NOS WK Avond
  • 23:05
    De dierenarts van Yorkshire
    23:45
    NOS Journaal Laat
  • 23:10
    De slimste mens België
    00:20
    De Grannies van Amsterdam