Maandag in 'De Kleedkamer': Sydney 2000

zondag 29 maart 2020

De zomerspelen van de 27ste Olympiade werden georganiseerd in Sydney. Met twee keer zilver en drie keer brons waren de Spelen van Sydney voor de Belgen geen onverdeeld succes.

In deze aflevering nodigde Ruben zijn vier praatgasten uit in het Fort van Brasschaat, waar tijdens de Spelen van 1920 het schiettornooi plaatsvond.


De gasten zijn: Gella Vandecaveye (judo, zilver in Atlanta 1996 en brons in Sydney 2000), Filip Meirhaeghe (mountainbike, zilver in Sydney), Ann Simons (judo, brons in Sydney) en Leontien van Moorsel (wielrennen, 3 x goud en 1 x zilver in Sydney, goud en brons in Athene 2004).

Filip Meirhaeghe moest ons land een gouden medaille bezorgen in het mountainbike maar pech deed zijn olympische droom net mislukken. Na de Spelen reed Meirhaeghe een hobbelig parcours. Tegenwoordig is hij bondscoach van de mountainbikers en schepen van sport in Maarkedal.

Gella Vandecaveye nam vier keer deel aan Olympische Spelen. Het judo bracht haar olympisch zilver en brons maar ook een pak blessureleed. Nu is Gella actief in de bedrijfswereld als motivator en inspirator.

Ann Simons zorgde voor een onverwachte medaille in het judo. Amper 20 jaar en meteen brons op haar eerste spelen. Het zou het hoogtepunt zijn in een korte judocarrière. Na haar afscheid vond Ann een nieuwe passie in de wereld van de ondernemers.

In tegenstelling tot de Belgen kwamen de Nederlanders wel met een pak medailles terug uit Sidney. Leontien Van Moorsel zorgde voor drie keer goud in het wielrennen. Tegenwoordig legt Van Moorsel zich als ervaringsdeskundige toe op het helpen van mensen met een eetstoornis. 

Verder zijn er portretten van Haile Gebrselassie (atletiek, goud op de 10.000 meter in Atlanta 1996 en Sydney 2000) en Maurice Greene (atletiek, goud op de 100 meter in Sydney).

'De Kleedkamer', maandag 30 maart om 21.20 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De woning van Joost en Cleo uit Landsmeer is door veroudering flink in verval geraakt, waardoor zij er niet meer prettig wonen met hun twee kindjes. Veel zaken zijn kapot en er zijn te weinig geschikte slaapkamers, waardoor het hele gezin gedwongen is samen op één slaapkamer te slapen. Joost wil graag verhuizen, terwijl Cleo liever de woning sloopt en heropbouwt.

'Kopen of Slopen?', om 21.20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:00
    Sporza: EK Gymnastiek
    18:10
    VRT NWS Update
  • 14:15
    Zomerbeelden
    16:50
    Great Lakes Untamed
  • 16:25
    Sisters
    16:35
    Kratts in het wild
  • 16:20
    SOS Piet XL
    17:00
    Tien Om Te Zien
  • 16:25
    Een huis vol
    17:20
    Ik Vertrek
  • 15:10
    My Best Friend's Wedding
  • 16:10
    Airwolf
    17:05
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 16:30
    24
    00:35
    Departure
  • 16:30
    Binnenstebuiten
    17:00
    Lili en Marleen
  • 15:45
    Komen Eten bij De Verhulstjes
    20:00
    Blind Gekocht NL
  • 16:10
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 16:30
    Two and a Half Men
    20:35
    Tenet
  • 15:45
    The Block Australia
    20:35
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 16:05
    Snapped
    16:55
    World's Most Evil Killers
  • 16:27
    Z-Weekoverzicht
    17:00
    Trends Talk
  • 16:29
    De perfecte tuin
    18:00
    Classics 55
  • 16:05
    Foodies & The City
    16:40
    Open Vuur
  • 16:10
    Call the Midwife
    17:10
    Agatha Raisin
  • 16:25
    Burn Notice
    18:15
    White Collar
  • 15:50
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:30
    De verwondering
    17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
  • 15:15
    Mijn eigen circus
    16:55
    Checkpoint