Maandag in 'De Kleedkamer': Sydney 2000

zondag 29 maart 2020

De zomerspelen van de 27ste Olympiade werden georganiseerd in Sydney. Met twee keer zilver en drie keer brons waren de Spelen van Sydney voor de Belgen geen onverdeeld succes.

In deze aflevering nodigde Ruben zijn vier praatgasten uit in het Fort van Brasschaat, waar tijdens de Spelen van 1920 het schiettornooi plaatsvond.


De gasten zijn: Gella Vandecaveye (judo, zilver in Atlanta 1996 en brons in Sydney 2000), Filip Meirhaeghe (mountainbike, zilver in Sydney), Ann Simons (judo, brons in Sydney) en Leontien van Moorsel (wielrennen, 3 x goud en 1 x zilver in Sydney, goud en brons in Athene 2004).

Filip Meirhaeghe moest ons land een gouden medaille bezorgen in het mountainbike maar pech deed zijn olympische droom net mislukken. Na de Spelen reed Meirhaeghe een hobbelig parcours. Tegenwoordig is hij bondscoach van de mountainbikers en schepen van sport in Maarkedal.

Gella Vandecaveye nam vier keer deel aan Olympische Spelen. Het judo bracht haar olympisch zilver en brons maar ook een pak blessureleed. Nu is Gella actief in de bedrijfswereld als motivator en inspirator.

Ann Simons zorgde voor een onverwachte medaille in het judo. Amper 20 jaar en meteen brons op haar eerste spelen. Het zou het hoogtepunt zijn in een korte judocarrière. Na haar afscheid vond Ann een nieuwe passie in de wereld van de ondernemers.

In tegenstelling tot de Belgen kwamen de Nederlanders wel met een pak medailles terug uit Sidney. Leontien Van Moorsel zorgde voor drie keer goud in het wielrennen. Tegenwoordig legt Van Moorsel zich als ervaringsdeskundige toe op het helpen van mensen met een eetstoornis. 

Verder zijn er portretten van Haile Gebrselassie (atletiek, goud op de 10.000 meter in Atlanta 1996 en Sydney 2000) en Maurice Greene (atletiek, goud op de 100 meter in Sydney).

'De Kleedkamer', maandag 30 maart om 21.20 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De jonge Harry Potter woont na de dood van zijn ouders bij zijn oom en tante, waar hij slecht wordt behandeld en voortdurend de pesterijen van zijn verwende neefje moet ondergaan. Op zijn elfde verjaardag verneemt Harry dat zijn ouders machtige tovenaars waren en dat ook hij unieke magische krachten heeft. Hij vertrekt naar een Britse kostschool voor leerling-tovenaars, waar hij heel wat vrienden maakt die net als hij speciale krachten hebben. Beetje bij beetje zal hij de waarheid over de mysterieuze dood van zijn ouders ontdekken.

'Harry Potter and the Sorcerer's Stone', film uit 2001 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Veldrijden
    01:05
    Dagelijkse kost
  • 12:00
    De Warmste Week
    00:55
    Nachtlus
  • 15:55
    Samson en Marie
    21:05
    Geen uitzending
  • 15:40
    Verschoten & zoon
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 13:30
    WK Darts 2026
    01:00
    Geen uitzending
  • 15:10
    Far and Away
    06:00
    Qmusic
  • 15:25
    Mr. Bean
    07:00
    Willy
  • 14:45
    The Nine Kittens of Christmas
    05:25
    Jingle All the Way to Love
  • 15:40
    Joe
    00:35
    SOS Piet
  • 15:40
    Mijn Slechtste Beste Vriendin
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 14:20
    Life as We Know It
    01:25
    New Amsterdam
  • 15:10
    Heavy Rescue: 401
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:55
    The Christmas Chocolatier
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:45
    The First 48 Presents Critical Minutes
    07:00
    Cold Case
  • 14:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:49
    Zo doe je het!
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:05
    Bon Appetit
    02:45
    Loïc: Zot van Koken
  • 15:10
    The Madame Blanc Mysteries
    00:45
    Whitstable Pearl
  • 15:45
    Below Deck Mediterranean
    06:40
    Storage Wars
  • 15:25
    De Gezonken Meesters
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 15:20
    Jazzportretten
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:25
    Lars is LOL
    06:55
    Ezel Chiel