Maandag in 'De Kleedkamer': Sydney 2000

zondag 29 maart 2020

De zomerspelen van de 27ste Olympiade werden georganiseerd in Sydney. Met twee keer zilver en drie keer brons waren de Spelen van Sydney voor de Belgen geen onverdeeld succes.

In deze aflevering nodigde Ruben zijn vier praatgasten uit in het Fort van Brasschaat, waar tijdens de Spelen van 1920 het schiettornooi plaatsvond.


De gasten zijn: Gella Vandecaveye (judo, zilver in Atlanta 1996 en brons in Sydney 2000), Filip Meirhaeghe (mountainbike, zilver in Sydney), Ann Simons (judo, brons in Sydney) en Leontien van Moorsel (wielrennen, 3 x goud en 1 x zilver in Sydney, goud en brons in Athene 2004).

Filip Meirhaeghe moest ons land een gouden medaille bezorgen in het mountainbike maar pech deed zijn olympische droom net mislukken. Na de Spelen reed Meirhaeghe een hobbelig parcours. Tegenwoordig is hij bondscoach van de mountainbikers en schepen van sport in Maarkedal.

Gella Vandecaveye nam vier keer deel aan Olympische Spelen. Het judo bracht haar olympisch zilver en brons maar ook een pak blessureleed. Nu is Gella actief in de bedrijfswereld als motivator en inspirator.

Ann Simons zorgde voor een onverwachte medaille in het judo. Amper 20 jaar en meteen brons op haar eerste spelen. Het zou het hoogtepunt zijn in een korte judocarrière. Na haar afscheid vond Ann een nieuwe passie in de wereld van de ondernemers.

In tegenstelling tot de Belgen kwamen de Nederlanders wel met een pak medailles terug uit Sidney. Leontien Van Moorsel zorgde voor drie keer goud in het wielrennen. Tegenwoordig legt Van Moorsel zich als ervaringsdeskundige toe op het helpen van mensen met een eetstoornis. 

Verder zijn er portretten van Haile Gebrselassie (atletiek, goud op de 10.000 meter in Atlanta 1996 en Sydney 2000) en Maurice Greene (atletiek, goud op de 100 meter in Sydney).

'De Kleedkamer', maandag 30 maart om 21.20 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Jef heeft absoluut geen zin om een enorme partij rietjes te tellen en te verpakken. Om onder het werk uit te komen, veinst hij met de hulp van Stavros een burn-out. Het plan werkt, tot Jef te hard opgaat in zijn rol.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:35
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 04:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 03:05
    Geen uitzending
    05:30
    Kabouter Plop
  • 02:05
    Geen uitzending
    01:05
    Horrorhuurders & Huisjesmelkers
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:45
    Grey's Anatomy
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Pawn Stars
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:40
    Property Brothers
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:10
    Without a Trace
  • 04:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:26
    De Branche-Expert
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:25
    Guillaume's Paris
  • 05:30
    Ghost Stories
    02:20
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 05:05
    American Pickers
    02:45
    Below Deck
  • 03:15
    NOS Journaal 20.00 uur
    02:15
    NOS Journaal
  • 00:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:10
    Nog Eén Keer Fit