Maandag in 'De Kleedkamer': Sydney 2000

zondag 29 maart 2020

De zomerspelen van de 27ste Olympiade werden georganiseerd in Sydney. Met twee keer zilver en drie keer brons waren de Spelen van Sydney voor de Belgen geen onverdeeld succes.

In deze aflevering nodigde Ruben zijn vier praatgasten uit in het Fort van Brasschaat, waar tijdens de Spelen van 1920 het schiettornooi plaatsvond.


De gasten zijn: Gella Vandecaveye (judo, zilver in Atlanta 1996 en brons in Sydney 2000), Filip Meirhaeghe (mountainbike, zilver in Sydney), Ann Simons (judo, brons in Sydney) en Leontien van Moorsel (wielrennen, 3 x goud en 1 x zilver in Sydney, goud en brons in Athene 2004).

Filip Meirhaeghe moest ons land een gouden medaille bezorgen in het mountainbike maar pech deed zijn olympische droom net mislukken. Na de Spelen reed Meirhaeghe een hobbelig parcours. Tegenwoordig is hij bondscoach van de mountainbikers en schepen van sport in Maarkedal.

Gella Vandecaveye nam vier keer deel aan Olympische Spelen. Het judo bracht haar olympisch zilver en brons maar ook een pak blessureleed. Nu is Gella actief in de bedrijfswereld als motivator en inspirator.

Ann Simons zorgde voor een onverwachte medaille in het judo. Amper 20 jaar en meteen brons op haar eerste spelen. Het zou het hoogtepunt zijn in een korte judocarrière. Na haar afscheid vond Ann een nieuwe passie in de wereld van de ondernemers.

In tegenstelling tot de Belgen kwamen de Nederlanders wel met een pak medailles terug uit Sidney. Leontien Van Moorsel zorgde voor drie keer goud in het wielrennen. Tegenwoordig legt Van Moorsel zich als ervaringsdeskundige toe op het helpen van mensen met een eetstoornis. 

Verder zijn er portretten van Haile Gebrselassie (atletiek, goud op de 10.000 meter in Atlanta 1996 en Sydney 2000) en Maurice Greene (atletiek, goud op de 100 meter in Sydney).

'De Kleedkamer', maandag 30 maart om 21.20 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Jeroen van het FAVV controleert een buurtwinkel, terwijl Peter en Kimberley schepen inspecteren die op Franse wateren onder Belgische vlag varen. Suzanne en Istvan van Natuur en Bos onderzoeken een bouwwerf waar nesten van een oeverzwaluw zijn ontdekt.

'De Inspecteurs', om 21.40 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Witse
    18:04
    Het weer (vooravond)
  • 17:25
    Hacks
    18:25
    Therapie
  • 17:25
    Athleticus Urban Games
    17:30
    Nachtwacht
  • 17:00
    Blind getrouwd
    18:20
    Florentina
  • 16:50
    Blind Getrouwd UK
    17:55
    B&B zoekt Lief NL
  • 16:35
    Chicago Fire
    18:25
    How I Met Your Mother
  • 17:00
    Caught on Dashcam
    20:00
    Darts
  • 17:10
    Laughing All the Way
    18:50
    Falling in Love at Christmas
  • 17:05
    SOS Piet
    17:40
    Slisse & Cesar
  • 17:10
    Huizenjagers
    18:10
    Knokke Tof
  • 17:00
    Castle
    17:55
    FBI: Most Wanted
  • 17:05
    Two and a Half Men
    17:35
    The Neighborhood
  • 17:10
    Masterchef New Zealand
    18:10
    Love It or List It
  • 16:50
    Murder in the 21st
    18:40
    Accident, Suicide, or Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:21
    Hallo Roger
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:10
    Comfort Food
    17:30
    Lekker Messy
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:00
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:56
    Politieke Partijen
  • 17:10
    Vroege Vogels
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:00
    Peperbollen
    17:30
    Dance Camp