Maandag in 'De Kleedkamer': Sydney 2000

zondag 29 maart 2020

De zomerspelen van de 27ste Olympiade werden georganiseerd in Sydney. Met twee keer zilver en drie keer brons waren de Spelen van Sydney voor de Belgen geen onverdeeld succes.

In deze aflevering nodigde Ruben zijn vier praatgasten uit in het Fort van Brasschaat, waar tijdens de Spelen van 1920 het schiettornooi plaatsvond.


De gasten zijn: Gella Vandecaveye (judo, zilver in Atlanta 1996 en brons in Sydney 2000), Filip Meirhaeghe (mountainbike, zilver in Sydney), Ann Simons (judo, brons in Sydney) en Leontien van Moorsel (wielrennen, 3 x goud en 1 x zilver in Sydney, goud en brons in Athene 2004).

Filip Meirhaeghe moest ons land een gouden medaille bezorgen in het mountainbike maar pech deed zijn olympische droom net mislukken. Na de Spelen reed Meirhaeghe een hobbelig parcours. Tegenwoordig is hij bondscoach van de mountainbikers en schepen van sport in Maarkedal.

Gella Vandecaveye nam vier keer deel aan Olympische Spelen. Het judo bracht haar olympisch zilver en brons maar ook een pak blessureleed. Nu is Gella actief in de bedrijfswereld als motivator en inspirator.

Ann Simons zorgde voor een onverwachte medaille in het judo. Amper 20 jaar en meteen brons op haar eerste spelen. Het zou het hoogtepunt zijn in een korte judocarrière. Na haar afscheid vond Ann een nieuwe passie in de wereld van de ondernemers.

In tegenstelling tot de Belgen kwamen de Nederlanders wel met een pak medailles terug uit Sidney. Leontien Van Moorsel zorgde voor drie keer goud in het wielrennen. Tegenwoordig legt Van Moorsel zich als ervaringsdeskundige toe op het helpen van mensen met een eetstoornis. 

Verder zijn er portretten van Haile Gebrselassie (atletiek, goud op de 10.000 meter in Atlanta 1996 en Sydney 2000) en Maurice Greene (atletiek, goud op de 100 meter in Sydney).

'De Kleedkamer', maandag 30 maart om 21.20 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 12:55
    Mega Mindy
    13:20
    Geitenmeid
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 12:00
    World Cup of Darts 2026
    17:05
    Border Security: Australia's Front Line
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:00
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:40
    All New Traffic Cops
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 12:55
    Komen Eten
    13:40
    Stukken van mensen
  • 12:55
    NCIS
    13:45
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 13:05
    Blue Bloods
    14:00
    The First 48
  • 12:55
    Botched
    13:45
    It's Aperotime Somewhere in the World
  • 12:15
    A Murderer Upstairs
    13:50
    Killer at the Crime Scene
  • 13:00
    Z-Extra
    13:25
    Herhalingslus
  • 13:02
    Kan ik het ook?
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:10
    Lekker Messy - Weekmenu
    13:50
    De Zomerkeuken
  • 13:00
    Hudson & Rex
    13:55
    Death in Paradise
  • 12:50
    Grey's Anatomy
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:20
    Bak mee met MAX
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:15
    De vrouwen van ..
  • 13:10
    Biff and Chip
    13:22
    Zin in Zappelin