Maandag in 'De Kleedkamer': Athene 2004

In 2004 keren de Olympische Spelen terug naar de bakermat, naar Griekenland. Over die Spelen praat Ruben met vier atleten die met veel vreugde terugkijken op Athene 2004.
Samen behaalden ze maar liefst 20 Olympische medailles. Ruben nodigt hen uit in het Sportimonium in Hofstade, een sportmuseum waar onder meer de Olympische vlag wordt bewaard van de Spelen van 1920 in Antwerpen.
De gasten zijn: Robert Van de Walle (judo, goud in Moskou 1980 en brons in Seoel 1988, delegatieleider BOIC in Athene 2004), Inge de Bruijn (zwemmen, goud, zilver en 2 x brons in Athene 2004, 3 x goud en 1 x zilver in Sydney 2000), Anky van Grunsven (paardrijden, 3 x goud en 1 x zilver in de individuele dressuur, 4 x zilver en 1 x brons in de teamdressuur) en Axel Merckx (brons).
Axel Merckx won brons in de wegrit en beleefde in Athene het mooiste moment uit z’n carrière. Uitgerekend met vader Merckx in de commentaarcabine. Vandaag leeft hij met z’n Canadese vrouw en twee dochters in Kelowna, Canada, en stoomt hij jonge wielertalenten klaar voor het profpeloton.
Inge de Bruijn veroverde in totaal 8 Olympische medailles, haar laatste goud pakt ze in het Olympische bad van Athene. Vandaag zwemt Inge nog af en toe, maar maakt ze vooral programma's voor de Nederlandse televisie.
Dressuuramazone Anky van Grunsven deed nóg beter dan Inge en is met 9 medailles de succesvolste Olympische atleet uit Nederland. Paarden zijn nog steeds haar passie. Ze heeft een indrukwekkende stal uitgebouwd en geeft haar ervaring nu door aan een nieuwe generatie.
Judoka Robert Van de Walle pakte bij z’n Olympisch debuut in '80 meteen de gouden plak. Na Moskou volgen nog vier Spelen, met een bronzen medaille in Seoul. In Athene 2004 was hij delegatieleider van het Belgische team. Vandaag geniet Robert van de West-Vlaamse rust en van lange tochten op de fiets.
Daarnaast zijn er portretten van Justine Henin (goud in het tennis in Athene) en Hicham El Guerrouj (atletiek, goud op 1500 en 5000 meter in Athene, zilver 1500 meter in Sydney 2000).
'De Kleedkamer', maandag 6 april om 21,20 uur op Canvas.
https://www.vrt.be/vrtnu/kanalen/canvas/
canvastv
canvas_tv
Meer artikels over Canvas
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Noraly Beyer onthult maandag winnaar Libris Literatuur Prijs
- Nieuw seizoen '22 Kids and Counting' op TLC
- Kijkcijfers: maandag 4 mei 2026
- Televisie- en radiopresentator Hans Otten (55) overleden
- Kijkcijfers: 30 april & 1,2 en 3 mei 2026
- Viktor keert terug naar zijn favoriete kapsalon waar 30 jaar lang niets veranderde
- Lief gebaar of vergiftigd geschenk? 'Ze Zeggen Dat' fileert bloemen
- NPO Doc 'Verweesd Eigendom' te zien bij MAX
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: Op de rug van de patient
- Boeiende en blinde aflevering van 'Celebrity MasterChef' op Play
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
Multimedia SPOTLIGHT
-
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice'
Kijktip van de dag

Na de val van de Sovjet-Unie grijpt een handvol slimme zakenlieden haar kans: de zogenaamde 'Zeven bankiers' kapen met de zegen van Boris Jeltsin de Russische olie-industrie en kopen zich zo een weg naar de top van de macht. Om hun greep op het Kremlin te bewaren, zetten ze in 1996 hun geld op Jeltsin - en winnen. Maar wanneer ze op zoek gaan naar een geschikte opvolger voor de zieke president, kiezen ze voor een man die zijn eigen plannen heeft: een voormalige KGB-agent uit Sint-Petersburg genaamd Vladimir Poetin.
'Oil Oligarchs: Putin's Gang', om 22.15 uur op VRT Canvas.



































