Maandag in 'De Kleedkamer': Athene 2004

In 2004 keren de Olympische Spelen terug naar de bakermat, naar Griekenland. Over die Spelen praat Ruben met vier atleten die met veel vreugde terugkijken op Athene 2004.
Samen behaalden ze maar liefst 20 Olympische medailles. Ruben nodigt hen uit in het Sportimonium in Hofstade, een sportmuseum waar onder meer de Olympische vlag wordt bewaard van de Spelen van 1920 in Antwerpen.
De gasten zijn: Robert Van de Walle (judo, goud in Moskou 1980 en brons in Seoel 1988, delegatieleider BOIC in Athene 2004), Inge de Bruijn (zwemmen, goud, zilver en 2 x brons in Athene 2004, 3 x goud en 1 x zilver in Sydney 2000), Anky van Grunsven (paardrijden, 3 x goud en 1 x zilver in de individuele dressuur, 4 x zilver en 1 x brons in de teamdressuur) en Axel Merckx (brons).
Axel Merckx won brons in de wegrit en beleefde in Athene het mooiste moment uit z’n carrière. Uitgerekend met vader Merckx in de commentaarcabine. Vandaag leeft hij met z’n Canadese vrouw en twee dochters in Kelowna, Canada, en stoomt hij jonge wielertalenten klaar voor het profpeloton.
Inge de Bruijn veroverde in totaal 8 Olympische medailles, haar laatste goud pakt ze in het Olympische bad van Athene. Vandaag zwemt Inge nog af en toe, maar maakt ze vooral programma's voor de Nederlandse televisie.
Dressuuramazone Anky van Grunsven deed nóg beter dan Inge en is met 9 medailles de succesvolste Olympische atleet uit Nederland. Paarden zijn nog steeds haar passie. Ze heeft een indrukwekkende stal uitgebouwd en geeft haar ervaring nu door aan een nieuwe generatie.
Judoka Robert Van de Walle pakte bij z’n Olympisch debuut in '80 meteen de gouden plak. Na Moskou volgen nog vier Spelen, met een bronzen medaille in Seoul. In Athene 2004 was hij delegatieleider van het Belgische team. Vandaag geniet Robert van de West-Vlaamse rust en van lange tochten op de fiets.
Daarnaast zijn er portretten van Justine Henin (goud in het tennis in Athene) en Hicham El Guerrouj (atletiek, goud op 1500 en 5000 meter in Athene, zilver 1500 meter in Sydney 2000).
'De Kleedkamer', maandag 6 april om 21,20 uur op Canvas.
https://www.vrt.be/vrtnu/kanalen/canvas/
canvastv
canvas_tv
Meer artikels over Canvas
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe dramaserie 'Pro Deo' over een klein en strijdbaar advocatenkantoor
- 'Blind Getrouwd'-experten hebben zenuwen: 'Dit is er toch wel eentje waar we wat stress voor hebben'
- Tom Waes keert terug naar Oekraïne: verhalen van mensen die blijven bouwen aan hun toekomst
- Gloednieuwe levensfase voor Frans en Mariska met kinderen en eerste kleinkind
- 'Zondag Matchdag': Carl Dircksens brengt voetbalsamenvattingen terug naar Play
- 'De non en de wegwerpkinderen' te zien bij Omroep WNL
- Feestelijke aftrap van het culturele seizoen bij AVROTROS
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- SLAM! haalt bekende avondshow van stal en vernieuwt programmering
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
- Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint… een nieuwe thuis zonder verhuis'
- Sebastiaan Ockhuysen trapt weekend af met nieuwe 'BVO Show' op NPO 3FM
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
Kijktip van de dag

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.
'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.



































