Maandag in 'De Kleedkamer': Athene 2004

zondag 5 april 2020

In 2004 keren de Olympische Spelen terug naar de bakermat, naar Griekenland. Over die Spelen praat Ruben met vier atleten die met veel vreugde terugkijken op Athene 2004.

Samen behaalden ze maar liefst 20 Olympische medailles. Ruben nodigt hen uit in het Sportimonium in Hofstade, een sportmuseum waar onder meer de Olympische vlag wordt bewaard van de Spelen van 1920 in Antwerpen.


De gasten zijn: Robert Van de Walle (judo, goud in Moskou 1980 en brons in Seoel 1988, delegatieleider BOIC in Athene 2004), Inge de Bruijn (zwemmen, goud, zilver en 2 x brons in Athene 2004, 3 x goud en 1 x zilver in Sydney 2000), Anky van Grunsven (paardrijden, 3 x goud en 1 x zilver in de individuele dressuur, 4 x zilver en 1 x brons in de teamdressuur) en Axel Merckx (brons).

Axel Merckx won brons in de wegrit en beleefde in Athene het mooiste moment uit z’n carrière. Uitgerekend met vader Merckx in de commentaarcabine. Vandaag leeft hij met z’n Canadese vrouw en twee dochters in Kelowna, Canada, en stoomt hij jonge wielertalenten klaar voor het profpeloton.

Inge de Bruijn veroverde in totaal 8 Olympische medailles, haar laatste goud pakt ze in het Olympische bad van Athene. Vandaag zwemt Inge nog af en toe, maar maakt ze vooral programma's voor de Nederlandse televisie.

Dressuuramazone Anky van Grunsven deed nóg beter dan Inge en is met 9 medailles de succesvolste Olympische atleet uit Nederland. Paarden zijn nog steeds haar passie. Ze heeft een indrukwekkende stal uitgebouwd en geeft haar ervaring nu door aan een nieuwe generatie.

Judoka Robert Van de Walle pakte bij z’n Olympisch debuut in '80 meteen de gouden plak. Na Moskou volgen nog vier Spelen, met een bronzen medaille in Seoul. In Athene 2004 was hij delegatieleider van het Belgische team. Vandaag geniet Robert van de West-Vlaamse rust en van lange tochten op de fiets.

Daarnaast zijn er portretten van Justine Henin (goud in het tennis in Athene) en Hicham El Guerrouj (atletiek, goud op 1500 en 5000 meter in Athene, zilver 1500 meter in Sydney 2000).

'De Kleedkamer', maandag 6 april om 21,20 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Nick Bannister heeft een manier ontdekt om mensen hun herinneringen te laten herbeleven. Zijn leven neemt een drastische wending wanneer hij zijn nieuwe cliënte, de aantrekkelijke exotische danseres Mae, ontmoet. De twee beginnen een passionele affaire, die abrupt stopt wanneer Mae plots van de aardbol verdwijnt. Nick besluit gebruik te maken van zijn eigen technieken om haar op te sporen.

'Reminiscence', film uit 2021 met oa. Hugh Jackman, om 20.30 uur Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:00
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:40
    Het weer
    08:00
    Zomerbeelden
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:45
    NYPD Blue
    03:25
    Geen uitzending
  • 23:05
    Gone in Sixty Seconds
    10:10
    Onderweg naar liefde
  • 00:35
    S.W.A.T.
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:55
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 01:00
    Suits
    09:45
    Geen uitzending
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:10
    Knokke Tof
    01:25
    De Zussen Coorevits
  • 00:25
    Superman & Lois
    01:30
    How to Get Away With Murder
  • 01:05
    Pawn Stars
    01:50
    Geen uitzending
  • 00:20
    MasterChef UK
    01:40
    A Place in the Sun
  • 00:30
    CSI: Crime Scene Investigation
    01:25
    Cold Case
  • 00:56
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 01:03
    De kunstenaar
    01:24
    Zo doe je het!
  • 01:05
    De Smaaktoerist
    01:35
    Lekker Messy
  • 00:30
    The Puzzle Lady
    01:20
    Ripper Street
  • 00:50
    Burn Notice
    02:40
    NCIS
  • 00:45
    NOS Journaal
    01:15
    EenVandaag
  • 00:50
    Nieuwsuur
    01:35
    Café Kockelmann
  • 00:55
    Reizen Waes: terug naar Oekraïne
    01:50
    De Witte Man