Maandag in 'De Kleedkamer': Athene 2004

In 2004 keren de Olympische Spelen terug naar de bakermat, naar Griekenland. Over die Spelen praat Ruben met vier atleten die met veel vreugde terugkijken op Athene 2004.
Samen behaalden ze maar liefst 20 Olympische medailles. Ruben nodigt hen uit in het Sportimonium in Hofstade, een sportmuseum waar onder meer de Olympische vlag wordt bewaard van de Spelen van 1920 in Antwerpen.
De gasten zijn: Robert Van de Walle (judo, goud in Moskou 1980 en brons in Seoel 1988, delegatieleider BOIC in Athene 2004), Inge de Bruijn (zwemmen, goud, zilver en 2 x brons in Athene 2004, 3 x goud en 1 x zilver in Sydney 2000), Anky van Grunsven (paardrijden, 3 x goud en 1 x zilver in de individuele dressuur, 4 x zilver en 1 x brons in de teamdressuur) en Axel Merckx (brons).
Axel Merckx won brons in de wegrit en beleefde in Athene het mooiste moment uit z’n carrière. Uitgerekend met vader Merckx in de commentaarcabine. Vandaag leeft hij met z’n Canadese vrouw en twee dochters in Kelowna, Canada, en stoomt hij jonge wielertalenten klaar voor het profpeloton.
Inge de Bruijn veroverde in totaal 8 Olympische medailles, haar laatste goud pakt ze in het Olympische bad van Athene. Vandaag zwemt Inge nog af en toe, maar maakt ze vooral programma's voor de Nederlandse televisie.
Dressuuramazone Anky van Grunsven deed nóg beter dan Inge en is met 9 medailles de succesvolste Olympische atleet uit Nederland. Paarden zijn nog steeds haar passie. Ze heeft een indrukwekkende stal uitgebouwd en geeft haar ervaring nu door aan een nieuwe generatie.
Judoka Robert Van de Walle pakte bij z’n Olympisch debuut in '80 meteen de gouden plak. Na Moskou volgen nog vier Spelen, met een bronzen medaille in Seoul. In Athene 2004 was hij delegatieleider van het Belgische team. Vandaag geniet Robert van de West-Vlaamse rust en van lange tochten op de fiets.
Daarnaast zijn er portretten van Justine Henin (goud in het tennis in Athene) en Hicham El Guerrouj (atletiek, goud op 1500 en 5000 meter in Athene, zilver 1500 meter in Sydney 2000).
'De Kleedkamer', maandag 6 april om 21,20 uur op Canvas.
https://www.vrt.be/vrtnu/kanalen/canvas/
canvastv
canvas_tv
Meer artikels over Canvas
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Zo volg je de vierde editie van de Kastaars op radio en tv
- VTM zoekt publiek voor nieuw seizoen 'So You Think You Can Dance'
- Feest in het KMSKA! 'Stukken Van Mensen' viert tiende jubileumseizoen in stijl
- Jens Dendoncker maakt vanavond zijn acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!'
- Vanaf vrijdag presenteert Kathleen Cools opnieuw 'Terzake'
- Ruben Terlou is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- In 'Meldpunt Actueel': meer 80-plussers, minder vraag naar verpleegzorg
- 'Kirsten van Teijn: CLUB QUEERSTEN' vrijdag op NPO 3
- 'Ik Vertrek XL' neemt poolshoogte in Frankrijk en Oostenrijk
- Limburgse ex-drugsbaron klapt uit de biecht over drugslozing
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM Op 5' zaterdag over troubadour Ad de Laat
- De Lach van JOE is Tessa Wullaert! Sofie uit Harelbeke wint 6.400 euro
- Coen & Sander gestart met marathonuitzending 'Nederlandstalige Top 100' op JOE
- DI-RECT, Sef, Claude en jet van der steen treden op bij 3FM Awards
Multimedia SPOTLIGHT
-
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren
Kijktip van de dag

De Kastaars! zet het strafste Vlaamse mediatalent van het voorbije jaar in de kijker. VRT, DPG Media, Play Media en Streamz bundelen opnieuw de krachten voor een grootse liveshow op tv. Het Vlaamse publiek kon op zijn favorieten stemmen in zeven verschillende categorieën: mediapersoonlijkheid, programma, fictiereeks, nieuwkomer, radioprogramma, podcast en contentcreator. Tijdens de liveshow kan er nog gestemd worden op de top 4 in de categorie 'programma'.
'Kastaars!', om 20.30 uur op VRT 1, VTM en Play.




































