Luk Alloo portretteert drie getuigen die te vroeg afscheid moeten nemen van het leven

Luk Alloo portretteert woensdag in 'Alloo' bij VTM drie getuigen die te vroeg afscheid moeten nemen van het leven. Daniël kampt met jongdementie, maar staat ondanks alles rationeel in het leven.
'Mijn dagen zijn beperkt en dementie is helaas onomkeerbaar. Toen ik de diagnose hoorde, stortte mijn wereld in. Vanaf het moment dat ik niemand meer herken of een pamper moet dragen, wil ik afscheid nemen. Mijn euthanasiepapieren liggen klaar.' Lucrece, de vrouw van Daniël, reageert emotioneel: 'Daniël heeft nog maximum zes jaar te leven. We moeten dus genieten. Hij is altijd sportief geweest en heeft nooit gerookt of gedronken. Dan vraag ik mij af: waarom hij?'
Bekijk de video hier:
Een half miljoen Belgen lijdt aan een zeldzame aandoening die amper onder de aandacht komt. Hadewijck lijdt aan zo'n zeldzame ziekte: de hersenziekte 'multiple systeem atrofie' (MSA), waarbij de zenuwen van de hersencellen afsterven en daardoor ook alle spieren. 'Ik kreeg in 2015 het verdict', aldus Hadewijck. 'De diagnose was vernietigend. Mijn kleinkinderen zijn mijn motivatie om positief te blijven. Er is zelfs nog eentje op komst.' Fred, de man van Hadewijck, kijkt enorm op naar haar: 'Je moet eens elke dag opstaan in de wetenschap dat je steeds achteruit gaat. Ik zou het niet kunnen.'
Pieter heeft terminale kanker en praat open over zijn ziekte. 'Vijf jaar geleden kreeg ik galblaaskanker. Na een operatie was ik oké, maar begin dit jaar had ik terug kanker, die inmiddels is uitgezaaid. Een operatie zal niets meer uithalen.' Pieter gaf een groot feest om van iedereen afscheid te kunnen nemen. 'Ik was blij dat ik dit kon doen. Het delen van je verhaal en positief zijn is de beste therapie.' Pieter werd opgenomen in het ziekenhuis omdat hij thuis niet langer verzorgd kon worden. Hij koos uiteindelijk voor euthanasie.
Luk Alloo: 'Iedereen droomt ervan om alles uit het leven te halen en oud te worden, maar het noodlot beslist helaas soms anders over het leven. Het is ontroerend om te zien hoe mensen hun moeilijkheden, ellende en miserie omarmen en er positief over praten. Het was een privilege om Pieter, Hadewijck en Daniël te mogen interviewen. Ik buig diep het hoofd voor hen.'
De afleveringen van 'Alloo' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.
'Alloo', woensdag 31 maart om 21.55 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Henry Schut en Jeroen Kijk in de Vegte verzorgen commentaar bij Eurovisie Songfestival
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Documentaire 'Fukushima: Days That Shocked The World' op Discovery
- Claudia de Breij verzorgt Oudejaarsconference 2026
- Omroep MAX herhaalt campagne nepagenten
- Donderdag in 'Meldpunt Actueel Debat': voorrang voor hurende ouderen voor een betere doorstroming?
- 'Zembla' donderdag over agressie tegen zorgverleners
- 'Ik Vertrek' volgt Simoon en Arrie naar Spanje
- Vader en dochter Vosters staan samen in de rechtbank: 'Pleiten met je eigen kind schept een speciale band'
- Jill zaait chaos in 'De Box': tactisch fluitsignaal zorgt voor blinde paniek
- 'Villa VdB' vier keer vanuit meest gemiddelde stembureau van Nederland
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO
Kijktip van de dag

Wanneer reclameman Charles de knappe Lucinda ontmoet in het treinstation, beseft hij nog niet dat deze ontmoeting zijn hele leven zal veranderen. Ondanks het feit dat ze beiden getrouwd zijn en kinderen hebben, is de aantrekkingskracht langs beide kanten ontembaar groot. Hun zakenlunches veranderen al snel in dates, die op hun beurt al weer snel eindigen in de dichtstbijzijnde hotelkamer. Op een wilde nacht staat echter plots de onbekende crimineel LaRoche met een geweer in hun hotelkamer. De romantische bubbel waarin Charles en Lucinda leefden, verandert meteen in gevaarlijke en gewelddadige realiteit, erger dan hun ergste nachtmerrie.
'Derailed', film uit 2005 met oa. Jennifer Aniston, om 20.35 uur op VTM 3.



































