Luk Alloo en de nachtvissers

woensdag 10 april 2019

Luk ontmoet in het donker sportvisser Mark. Hij gaat 's nachts met vrienden vissen in een plas in het Limburgse Maasmechelen, een echt grindgat van 32 hectare.

Alle inheemse vis zit er: snoek, brasem, karper enz. Mark vist uitsluitend op karper. ’s Nachts kan hij bij het vissen rustig slapen in een tentje. 'Met permissie van mijn vrouw!' Mark moet niet bij zijn dobber blijven, hij krijgt automatisch een signaal als hij beet heeft. Luk krijgt alle technische details van het vissen. 'Elke vis is een individu en heeft een  verhaal. Wat een vis bijzonder maakt, is zijn vorm, of zijn gewicht. Of een bijzondere beschubbing.' Mark heeft al veel van de grote vissen in de plas gevangen en weer los gelaten. Op 1 groot exemplaar na: Mary, een karper met een heel bijzonder schubbenkleed. Op die ene vis wacht hij nog steeds. 'Het is geen verloren nacht als je niks vangt', zegt Mark. Een collega visser heeft Mary al wel gevangen. 'Veel mensen begrijpen niet dat we hier de nacht doorbrengen, naast ons vislijn en niet naast onze vrouw in bed, maar voor ons telt vooral de natuur, en het ontwaken in die natuur. Dat weet je pas als je het meemaakt. De vrijheid is gewoon fantastisch.'


Verder trekt Luk naar een stripteasebar in Antwerpen waar hij een klant ontmoet die 2 a 3 keer per week langskomt. En meestal zit hij met zijn rug naar de meisjes, want die interesseren hem minder. De man is gewoon gek op het nachtleven. En als hij toch een vrouw zou willen, liefst geen Vlaamse. 'Geef mij maar een Oost-Europese vrouw, die verzorgen zich tenminste.'

In Mechelen praat Luk met de klanten van een frituur die tot laat in de nacht open is en in Antwerpen botst hij om mensen die té lang zijn blijven hangen op de kerstmarkt.

'Alloo in de Nacht', donderdag 11 april om 21.40 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Acht koppels strijden om een gratis droomhuis. Geblinddoekt ontdekken ze hun potentiële nieuwe thuis. De sloophamers vliegen er al snel in het rond, want de kandidaten gaan meteen aan de slag. Intussen is de jury ook benieuwd naar hun eerste ontwerpen.

'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:35
    VRT NWS laat
    23:00
    Het weer (middag)
  • 22:15
    De ideale wereld
    22:55
    Het weer (middag)
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:55
    Politierechters
    23:05
    Winter Vol Liefde
  • 22:25
    Allegiance
    23:15
    9-1-1
  • 20:35
    War for the Planet of the Apes
    23:10
    A Day to Die
  • 20:35
    12 Strong
    22:55
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 22:40
    ER
    00:10
    Suits
  • 22:15
    De Planckaerts
    22:55
    Baywatch
  • 22:20
    All In
    22:55
    De Rechtbank
  • 20:35
    Rain Man
    23:05
    Friends
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    The Winter King
  • 22:35
    Huizenjagers
    23:30
    A Place in the Sun
  • 22:15
    Cold Case
    23:05
    C.S.I. New York
  • 22:49
    Trends - Supernova
    23:05
    De CFO podcast
  • 22:36
    Het zelfbouwhuis
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:10
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    23:00
    Winterse Kost
  • 22:10
    Sally Lockhart Mysteries
    00:00
    Marie Antoinette
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    Hudson & Rex
  • 22:30
    Pauw & De Wit
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 22:45
    Close Up
    23:40
    Pauscast
  • 22:20
    Kamp Waes
    23:20
    We Gaan Er Allemaal Aan