Luk Alloo en de nachtvissers

woensdag 10 april 2019

Luk ontmoet in het donker sportvisser Mark. Hij gaat 's nachts met vrienden vissen in een plas in het Limburgse Maasmechelen, een echt grindgat van 32 hectare.

Alle inheemse vis zit er: snoek, brasem, karper enz. Mark vist uitsluitend op karper. ’s Nachts kan hij bij het vissen rustig slapen in een tentje. 'Met permissie van mijn vrouw!' Mark moet niet bij zijn dobber blijven, hij krijgt automatisch een signaal als hij beet heeft. Luk krijgt alle technische details van het vissen. 'Elke vis is een individu en heeft een  verhaal. Wat een vis bijzonder maakt, is zijn vorm, of zijn gewicht. Of een bijzondere beschubbing.' Mark heeft al veel van de grote vissen in de plas gevangen en weer los gelaten. Op 1 groot exemplaar na: Mary, een karper met een heel bijzonder schubbenkleed. Op die ene vis wacht hij nog steeds. 'Het is geen verloren nacht als je niks vangt', zegt Mark. Een collega visser heeft Mary al wel gevangen. 'Veel mensen begrijpen niet dat we hier de nacht doorbrengen, naast ons vislijn en niet naast onze vrouw in bed, maar voor ons telt vooral de natuur, en het ontwaken in die natuur. Dat weet je pas als je het meemaakt. De vrijheid is gewoon fantastisch.'


Verder trekt Luk naar een stripteasebar in Antwerpen waar hij een klant ontmoet die 2 a 3 keer per week langskomt. En meestal zit hij met zijn rug naar de meisjes, want die interesseren hem minder. De man is gewoon gek op het nachtleven. En als hij toch een vrouw zou willen, liefst geen Vlaamse. 'Geef mij maar een Oost-Europese vrouw, die verzorgen zich tenminste.'

In Mechelen praat Luk met de klanten van een frituur die tot laat in de nacht open is en in Antwerpen botst hij om mensen die té lang zijn blijven hangen op de kerstmarkt.

'Alloo in de Nacht', donderdag 11 april om 21.40 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lichtpuntjes tegen Kanker' (VRT)

Met uitzicht op het Grootste Lichtpunt tegen Kanker in De Schorre in Boom luistert Siska Schoeters naar verhalen van bekende en onbekende mensen die met kanker kampen. We ontdekken hoe lama’s helpen om kanker te bestrijden, dj Vincent Fierens en de leden van de dansende lotgenotengroep Esperanza doorbreken het taboe op kanker in de schaamstreek, en Goedele Wachters en Geert De Vlieger zijn klaar om 1.000 kilometer te fietsen voor Kom op tegen Kanker.

'Lichtpuntjes tegen Kanker', om 21.35 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:10
    Hoe moeilijk kan het zijn?
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    01:00
    Nachtlus
  • 08:00
    Waiko
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:10
    Sprookjes van Klaas Vaak
    01:20
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    23:05
    A Day to Die
  • 07:00
    Willy
    00:55
    24
  • 01:20
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:05
    The Golden Girls
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:10
    De Tafel van Gert
  • 08:00
    New Girl
    01:20
    Wordt aangekondigd
  • 07:35
    Seal Team
    01:10
    Bar Rescue
  • 08:10
    De Dagschotel
    01:45
    Botched
  • 07:40
    Cold Case
    01:05
    Big Sky
  • 04:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:57
    Hallo Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:00
    Chris Cooks Cymru
    01:20
    Winterse Kost
  • 08:00
    Midsomer Murders
    01:40
    Darby and Joan
  • 07:20
    Grey's Anatomy
  • 08:00
    NOS Journaal
    01:15
    Pauw & De Wit
  • 08:05
    BinnensteBuiten
    01:05
    Nieuwsuur
  • 08:00
    PatsBoemKledder!
    01:45
    Eva