Luk Alloo en de nachtvissers

woensdag 10 april 2019

Luk ontmoet in het donker sportvisser Mark. Hij gaat 's nachts met vrienden vissen in een plas in het Limburgse Maasmechelen, een echt grindgat van 32 hectare.

Alle inheemse vis zit er: snoek, brasem, karper enz. Mark vist uitsluitend op karper. ’s Nachts kan hij bij het vissen rustig slapen in een tentje. 'Met permissie van mijn vrouw!' Mark moet niet bij zijn dobber blijven, hij krijgt automatisch een signaal als hij beet heeft. Luk krijgt alle technische details van het vissen. 'Elke vis is een individu en heeft een  verhaal. Wat een vis bijzonder maakt, is zijn vorm, of zijn gewicht. Of een bijzondere beschubbing.' Mark heeft al veel van de grote vissen in de plas gevangen en weer los gelaten. Op 1 groot exemplaar na: Mary, een karper met een heel bijzonder schubbenkleed. Op die ene vis wacht hij nog steeds. 'Het is geen verloren nacht als je niks vangt', zegt Mark. Een collega visser heeft Mary al wel gevangen. 'Veel mensen begrijpen niet dat we hier de nacht doorbrengen, naast ons vislijn en niet naast onze vrouw in bed, maar voor ons telt vooral de natuur, en het ontwaken in die natuur. Dat weet je pas als je het meemaakt. De vrijheid is gewoon fantastisch.'


Verder trekt Luk naar een stripteasebar in Antwerpen waar hij een klant ontmoet die 2 a 3 keer per week langskomt. En meestal zit hij met zijn rug naar de meisjes, want die interesseren hem minder. De man is gewoon gek op het nachtleven. En als hij toch een vrouw zou willen, liefst geen Vlaamse. 'Geef mij maar een Oost-Europese vrouw, die verzorgen zich tenminste.'

In Mechelen praat Luk met de klanten van een frituur die tot laat in de nacht open is en in Antwerpen botst hij om mensen die té lang zijn blijven hangen op de kerstmarkt.

'Alloo in de Nacht', donderdag 11 april om 21.40 uur op VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:45
    Dodo
    04:05
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Zomerbeelden
  • 06:45
    Sarah knutselt
    06:00
    Tik Tak
  • 06:25
    Heidi
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:35
    Geen uitzending
    10:50
    Project Runway
  • 06:00
    Qmusic
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:55
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:40
    Blue Bloods
  • 06:40
    911 Crisis Center
    02:25
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:40
    Without a Trace
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:31
    Het zelfbouwhuis
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:40
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:00
    Loïc: Zot van Koken
  • 06:00
    Death in Paradise
    02:15
    Lynley
  • 06:40
    Make You Laugh Out Loud
    02:35
    Below Deck Mediterranean
  • 06:45
    NOS Journaal
    04:45
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 00:30
    Nieuwsuur
    07:05
    NOS WK Ontbijt
  • 06:40
    Raad eens hoeveel ik van je hou
    02:20
    EenVandaag