Luk Alloo en de nachtvissers

woensdag 10 april 2019

Luk ontmoet in het donker sportvisser Mark. Hij gaat 's nachts met vrienden vissen in een plas in het Limburgse Maasmechelen, een echt grindgat van 32 hectare.

Alle inheemse vis zit er: snoek, brasem, karper enz. Mark vist uitsluitend op karper. ’s Nachts kan hij bij het vissen rustig slapen in een tentje. 'Met permissie van mijn vrouw!' Mark moet niet bij zijn dobber blijven, hij krijgt automatisch een signaal als hij beet heeft. Luk krijgt alle technische details van het vissen. 'Elke vis is een individu en heeft een  verhaal. Wat een vis bijzonder maakt, is zijn vorm, of zijn gewicht. Of een bijzondere beschubbing.' Mark heeft al veel van de grote vissen in de plas gevangen en weer los gelaten. Op 1 groot exemplaar na: Mary, een karper met een heel bijzonder schubbenkleed. Op die ene vis wacht hij nog steeds. 'Het is geen verloren nacht als je niks vangt', zegt Mark. Een collega visser heeft Mary al wel gevangen. 'Veel mensen begrijpen niet dat we hier de nacht doorbrengen, naast ons vislijn en niet naast onze vrouw in bed, maar voor ons telt vooral de natuur, en het ontwaken in die natuur. Dat weet je pas als je het meemaakt. De vrijheid is gewoon fantastisch.'


Verder trekt Luk naar een stripteasebar in Antwerpen waar hij een klant ontmoet die 2 a 3 keer per week langskomt. En meestal zit hij met zijn rug naar de meisjes, want die interesseren hem minder. De man is gewoon gek op het nachtleven. En als hij toch een vrouw zou willen, liefst geen Vlaamse. 'Geef mij maar een Oost-Europese vrouw, die verzorgen zich tenminste.'

In Mechelen praat Luk met de klanten van een frituur die tot laat in de nacht open is en in Antwerpen botst hij om mensen die té lang zijn blijven hangen op de kerstmarkt.

'Alloo in de Nacht', donderdag 11 april om 21.40 uur op VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.

'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    F.C. De Kampioenen
    20:30
    Is er een dokter in de zaal
  • 18:25
    Midsomer Murders
    19:57
    Het weer
  • 19:55
    Zo Cool!
    20:00
    Sporza: EK Handbal Mannen Kwalificatie 2028
  • 19:55
    De Wereld van Plopsa
    20:35
    Expeditie Robinson
  • 19:30
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    20:30
    Venom: Let There Be Carnage
  • 18:45
    Trolls World Tour
    20:30
    Despicable Me 4
  • 19:35
    Police Interceptors
    22:30
    Charlie's Angels: Full Throttle
  • 18:55
    Write Before Christmas
    20:35
    Holiday Crashers
  • 19:25
    'Allo 'Allo!
  • 18:55
    De Verhulstjes
    20:00
    Harry Potter and the Order of the Phoenix
  • 19:25
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 18:40
    Formule 1
    20:30
    Empire of the Sun
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Personal trainers
  • 19:30
    World's Most Evil Killers
  • 19:45
    Z- Work different
    19:56
    Z-Defensie
  • 19:45
    Publireportage
    20:00
    De Muziekshow
  • 19:50
    De Eregast
    20:40
    De Chalet, Hollandse Maatjes
  • 18:10
    Inspector George Gently
    20:00
    Silent Witness
  • 19:00
    Scandal
    20:00
    White Collar
  • 19:05
    Meer dan verwacht
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:55
    Blauw Bloed
    20:30
    Een jaar in vogelvlucht
  • 19:45
    Klaas kan alles
    20:10
    Vlogmania kort