Luk Alloo en de nachtvissers

woensdag 10 april 2019

Luk ontmoet in het donker sportvisser Mark. Hij gaat 's nachts met vrienden vissen in een plas in het Limburgse Maasmechelen, een echt grindgat van 32 hectare.

Alle inheemse vis zit er: snoek, brasem, karper enz. Mark vist uitsluitend op karper. ’s Nachts kan hij bij het vissen rustig slapen in een tentje. 'Met permissie van mijn vrouw!' Mark moet niet bij zijn dobber blijven, hij krijgt automatisch een signaal als hij beet heeft. Luk krijgt alle technische details van het vissen. 'Elke vis is een individu en heeft een  verhaal. Wat een vis bijzonder maakt, is zijn vorm, of zijn gewicht. Of een bijzondere beschubbing.' Mark heeft al veel van de grote vissen in de plas gevangen en weer los gelaten. Op 1 groot exemplaar na: Mary, een karper met een heel bijzonder schubbenkleed. Op die ene vis wacht hij nog steeds. 'Het is geen verloren nacht als je niks vangt', zegt Mark. Een collega visser heeft Mary al wel gevangen. 'Veel mensen begrijpen niet dat we hier de nacht doorbrengen, naast ons vislijn en niet naast onze vrouw in bed, maar voor ons telt vooral de natuur, en het ontwaken in die natuur. Dat weet je pas als je het meemaakt. De vrijheid is gewoon fantastisch.'


Verder trekt Luk naar een stripteasebar in Antwerpen waar hij een klant ontmoet die 2 a 3 keer per week langskomt. En meestal zit hij met zijn rug naar de meisjes, want die interesseren hem minder. De man is gewoon gek op het nachtleven. En als hij toch een vrouw zou willen, liefst geen Vlaamse. 'Geef mij maar een Oost-Europese vrouw, die verzorgen zich tenminste.'

In Mechelen praat Luk met de klanten van een frituur die tot laat in de nacht open is en in Antwerpen botst hij om mensen die té lang zijn blijven hangen op de kerstmarkt.

'Alloo in de Nacht', donderdag 11 april om 21.40 uur op VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.

'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Het Huis
    21:25
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:55
    Rise of the Nazis
    21:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:30
    Familie
    21:05
    Eenmaal Andermaal
  • 20:30
    Mamma Mia! Here We Go Again
    22:35
    The Boss
  • 20:30
    Jason Bourne
    22:40
    Vantage Point
  • 20:35
    The Illusionist
    22:25
    Foute Vrienden Australië
  • 20:50
    Condor
    22:30
    ER
  • 20:35
    Gina & Chantal
    22:15
    Airwolf
  • 20:35
    Komen Eten
    21:40
    Topdokters van Morgen
  • 20:35
    Brilliant Minds
    22:05
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Spring Break Murders
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    Trends Doc
    20:59
    20 jaar POM
  • 20:53
    Zo doe je het!
    21:00
    Music Was My First Love
  • 20:40
    Lekker Messy
    21:05
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Call the Midwife
  • 20:35
    Below Deck
    21:30
    From
  • 20:35
    Keuringsdienst van Waarde
    21:15
    NOS WK Avond
  • 20:35
    Mocronado's
  • 20:30
    De slimste mens België
    21:30
    KvWeetjes