Lokaal vakantieplezier en verborgen parels in nieuw seizoen van 'Vlaanderen Vakantieland'

vrijdag 31 maart 2023
Foto: Eén - © VRT 2023

De lente is in het land: het ideale moment om inspiratie op te doen voor een uitstap in eigen streek. In het nieuwe seizoen van 'Vlaanderen Vakantieland' gaan Laura Govaerts, Maureen Vanherberghen en Jelle Mels opnieuw op pad met een bekende Vlaming.

Samen ontdekken ze de mooiste en interessantste plekjes van een streek. Ze genieten er van de culturele of culinaire hoogstandjes en testen uit welke activiteiten je er zelf kan beleven, terwijl we de bekende dagtrippers beter leren kennen.


Dit seizoen trekken Maureen, Jelle en Laura eropuit met: Sven de Leijer, Loredana, Dominique Van Malder, Viktor Verhulst, Lynn Van den Broeck, Sandra Bekkari, Titus De Voogdt, Sam De Bruyn, Ruth Becquart, Tess Elst, Lotte Vanwezemael, Malik Mohammed en comédienne Dena Vahdani.

Samen bieden ze inspiratie en vooral zin om leuke toeristische bestemmingen in Vlaanderen te verkennen. Want hier valt meer dan genoeg te beleven en te bekijken: van puur vakantieplezier voor het hele gezin over toeristische trekpleisters die in het buitenland bewonderd worden, tot verrassende en verborgen pareltjes.

Aflevering 1 (zaterdag 1 april): Sven de Leijer
Maureen gaat met Sven de Leijer twee dagen op stap in de mijnstreek rond Genk. Ze brengen eerst een bezoek aan het Natuurhulpcentrum in Oudsbergen, waar ze de leeuwen uit Oekraïne mogen voederen en mogen helpen bij het uitkuisen van hun koten.

In de B&B waar ze overnachten, krijgen ze een workshop Thais koken van ‘kok aan huis’ Koong Duangit. De volgende dag gaan ze steppen. Ze nemen de Nationaal Parkroute, die hen van Thor Park in Waterschei onder meer langs het oude stationnetje van As en langs de dry slopes voor snowboarders in Genk brengt.

'Vlaanderen Vakantieland', vanaf 1 april elke zaterdag om 18.40 uur op Eén en via VRT MAX.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De neurotische Mr. Bean zit ook met de kerstdagen niet stil. Zo maakt hij vrienden bij het Leger des Heils, rijdt hij naar huis met de grootste kerstboom die hij maar kan vinden en koopt hij een mooi cadeau voor zijn vriendinnetje. Dat over smaak niet valt te twisten, ondervindt Mr. Bean dan ook aan den lijve als hij met kerst door zijn vriendin wordt verlaten. Ondanks dat sluit Mr. Bean de feestdagen af met een feestelijke knal.

'Mr. Bean', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:55
    VRT NWS Update
    01:10
    Het weer (laat)
  • 17:35
    Vikings: The Rise and Fall
    06:00
    De Warmste Week
  • 18:00
    Hoe moeilijk kan het zijn?
    04:55
    Geen uitzending
  • 16:25
    The Masked Singer
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:35
    Border Security: Australia's Front Line
  • 17:50
    S.W.A.T.
    01:55
    Geen uitzending
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    00:55
    Geen uitzending
  • 17:25
    The Secret of the Nutcracker
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:25
    Matlock
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:10
    Huizenjagers
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 17:35
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 17:35
    The Simpsons
    02:45
    Play kerst haardvuur 2025
  • 17:10
    12 Pups of Christmas
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 17:35
    World's Most Evil Killers
  • 17:49
    Logistics TV
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:55
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 18:00
    De Eregast
    01:25
    Bon Appetit
  • 17:15
    Grantchester
    01:25
    Midsomer Murders
  • 17:10
    The Real Housewives of Beverly Hills
    06:55
    Below Deck Mediterranean
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    03:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 17:50
    Nederland Zingt
    01:45
    Nieuwsuur
  • 17:50
    Het Grote Junior Songfestival Concert 2025
    06:55
    Laura's Ster