Laatste aflevering van 'Succesrijk! Vlaamse Ondernemers in het Buitenland'

maandag 13 mei 2019

Zakenman Pierre Pringiers blijft werken om Sri Lanka op de kaart van het massatoerisme te zetten. Er staat geen rem op zijn ondernemerschap.

In de laatste aflevering van 'Succesrijk, Vlaamse Ondernemers in het Buitenland' doet hij zijn plannen uit de doeken voor een luxe cruiseschip in jachtformaat. 'Een drijvend boetiekhotel', noemt hij het zelf, 'Niet gemaakt om oceanen over te steken, maar om de kust mee af te varen.' Fier toont Pierre zijn werf waar de boten naar Europese normen worden gemaakt. Tien kamers krijgt het jacht, de meesten met een privéterras met zicht op het water.  En ook het eten aan boord moet top zijn. Daarvoor wil Pierre een Belgische kok inschakelen, die de menu’s aan boord kan samenstellen.


Nour Addine Ayyoub wil met zijn bedrijf Zailab ook graag vanuit Zuid-Afrika voet aan wal krijgen in de Verenigde Staten. Voor de tweede keer heeft hij een stand op een grote beurs in Orlando, Florida. Daar komt de internationale wereld van callcenters samen. Nour heeft een stand vlak naast die van Microsoft, maar helaas heeft hij maar een vierde van het budget van de IT-gigant. Daarom probeert hij op te vallen met een pseudo Marslander, een heel futuristische capsule waar beursbezoekers in kunnen stappen voor meer info. Nour Addine is gek op dit soort nieuwigheden. 'Een paar jaar geleden was de vraag: ga ik de hele dag golfen of ga ik iets weer nieuws beginnen? Ik hou er van iets nieuws te creëren. Ik hou van die energie. Dat houdt me levend, dat gaat niet stoppen. Ook na Zailab begin ik waarschijnlijk nog iets anders.' Terug in Zuid-Afrika gooit hij zijn druk leven even stil om een paar dagen naar Afrika Burn te gaan, een groot festival in het midden van de Karoo woestijn. Honderden mensen komen er samen, ver van de bewoonde wereld op een plek waar geen gsm-bereik of internet is. Niet muziek staat centraal op dit festival, wel kunst. Al wordt er wel veel gedanst, en belandt Nour Addine op de dansvloer.

Afpingelen helpt
In Chili heeft Alexander Decock een meeting met een douanebeambte. Hij wil de invoertarieven voor producten voor zijn bedrijf Solor naar beneden halen. 'Ik ben nu minder snel tevreden dan vroeger. Af en toe moet je hard zijn, en de best mogelijke service durven vragen. Kortingen moet je vragen. Iedereen doet het. Als je het niet doet, is dat gewoon verlies'. Alexander gaat ook langs bij één van zijn beste klanten: de wijnboer met Belgische roots Emilio Cardoen. Die heeft naast een bloeiende wijngaard ook één van de grootste collecties oldtimers van Zuid-Amerika. 

Woon-werkverkeer van Lombok naar Jakarta
Anja en Ben wonen niet permanent op het idyllische eiland Lombok. Ze huren ook een flat in de Indonesische hoofdstad Jakarta en vliegen over en weer zoals gewone Belgen de trein nemen. Maar omdat ze zoveel het vliegtuig nemen, wordt het hen op de luchthaven van Lombok zo makkelijk mogelijk gemaakt. Bagage wordt voor hen ingecheckt, ze wandelen rechtstreeks naar de gate. En in Jakarta wacht hen een privéchauffeur. Hier in de hoofdstad gaat hun zoon Olivier naar een internationale school. De jongen heeft het hier best naar zijn zin. Het enige wat hij mist, is met de fiets naar school kunnen gaan.

'Succesrijk, Vlaamse Ondernemers in het Buitenland', dinsdag 14 mei om 21.45 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Naomi Melaer was 25 toen ze in april 2020 in haar huis in Zonhoven vermoord werd door haar partner, die ze een jaar eerder had leren kennen en die er alles aan deed om haar te controleren en haar te isoleren van haar hechte familie. De dader pleegde maanden later zelfmoord in zijn cel.

'En nu is ze dood.', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:20
    Three Mothers, Two Babies and a Scandal
    19:05
    Bearland
  • 18:50
    De Hoppers
    19:05
    De Raad van Soekie
  • 18:20
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:35
    De Pfaffs
    19:15
    Home and Away
  • 18:50
    Animal Control
    19:20
    The Simpsons
  • 18:45
    All New Traffic Cops
    20:35
    Lord of War
  • 18:25
    ER
    19:10
    The Irrational
  • 18:15
    Sturm der Liebe
    19:10
    De keuken van Sofie
  • 17:35
    De Moeite Waard?!
    18:55
    Huizenjagers
  • 18:45
    Family Law
    19:40
    FBI
  • 18:45
    Bar Rescue
    19:40
    Borderforce USA: The Bridges
  • 18:50
    Retour Masters
    19:45
    Chateau Meiland
  • 18:40
    Forensic Files II
    19:35
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:39
    Publireportage
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:25
    Guten Appetit
    19:20
    Het Weekmenu
  • 17:50
    Death in Paradise
    19:55
    The Doctor Blake Mysteries
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Eva
  • 18:30
    Expeditie Nederland
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:45
    Het Klokhuis
    19:00
    NOS Jeugdjournaal