Laatste aflevering van 'Ik Vertrek uit Vlaanderen' volgt familie Troquet naar Frankrijk

Vorige week zagen de VTM 2-kijkers hoe de pastazaak van familie Rombaut in Geraardsbergen plaats moest maken voor B&B 'Casa Flora' aan de Costa del Sol in 'Ik Vertrek uit Vlaanderen'.
Ondertussen reisden al 390.000 kijkers mee naar Spanje - 259.000 voor de aflevering op dinsdag en nog eens 131.000 voor de herhaling (live+uitgesteld). In de laatste aflevering van morgen, dinsdag 1 december om 20.45 uur, zijn de VTM 2-kijkers getuige van een position switch bij de familie Troquet uit Koekelare. Ze kiezen niet zomaar voor een nieuw leven in Frankrijk. Het gezin gaat voluit voor een omgekeerde realiteit: Michel wordt 'thuisblijfpapa' en Jessica gaat werken op een camping in de buurt.
Jessica en Michel hebben drie kinderen: dochter Amélie en tweeling Victor en Emiel. Als onderhoudstechnicus werkt Michel meestal voor langere tijd in het buitenland, waardoor hij bijna alle belangrijke familiemomenten mist. 'Bij mijn dochter was ik er bijvoorbeeld niet bij toen ze kon stappen', vertelt Michel. Jessica is duidelijk: 'Ik heb er niet voor gekozen om een alleenstaande mama te zijn.' Dus waagt familie Troquet een sprong in het diepe en starten ze 1080 kilometer verder een nieuw leven in het Zuid-Franse Castellane. Ze gaan voluit voor hun gemeenschappelijke droom: niet leven als God in Frankrijk, maar als gezin.
'Het is een avontuur om met drie kleine kinderen alles en iedereen achter te laten voor een nieuw leven in het zuiden van Frankrijk', aldus Michel. 'Maar het is echt hét moment om het te doen. We kunnen niets meer veranderen aan de tijd dat ik er niet ben geweest. Nu moet ik ervoor zorgen dat ik in de tijd die komt wél meer thuis en bij mijn gezin ben.'
Op de benedenverdieping van hun droomhuis moeten twee vakantiewoningen komen. 'Thuisblijfpapa' Michel wil alles zelf verbouwen en tegelijkertijd op de kinderen passen, wat helemaal nieuw is voor hem. Het gezin legt zichzelf daarvoor een strakke deadline op: verhuizen in maart, openen in juni. Maar net wanneer de verhuisdatum nadert, gaat België in lockdown. Door de verkoop van hun huis trekken ze in bij de ouders van Jessica en zullen daar uiteindelijk moeten blijven tot midden mei, wanneer ze - gewapend met de aankoopakte van hun huis in Frankrijk - de grens weer over mogen.
Voor Jessica is niet alleen de verhuis naar Frankrijk een nieuwe start, ze heeft ook een job op een camping in de buurt te pakken. 'Het moeilijkste voor mij aan de job is momenteel nog het Frans. Zeker met het mondmasker op, dan is het soms zeer moeilijk om de mensen te verstaan en mezelf ook duidelijk te maken', vertelt ze.
De familie Troquet komt naast corona nog heel wat andere onvoorziene zaken tegen op hun pad. Wanneer Jessica en Michel willen beginnen aan de afbraakwerken voor de gîtes, beslist het weer er anders over. 'Het water stroomt de kelder binnen. We moeten alles redden wat niet nat mag worden', klinkt het. De hevige regen zorgt voor nog een week extra uitstel van de werken. Doet het weer de droom van het gezin letterlijk in het water vallen? Of zijn ze Moeder Natuur te slim af?
De afleveringen van 'Ik Vertrek uit Vlaanderen' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.
'Ik Vertrek uit Vlaanderen', dinsdag 1 december om 20.45 uur bij VTM 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'LUBACH' vanaf najaar een uur eerder te streamen bij Videoland
- Bestuurder Arjan Lock verlaat de EO begin 2027
- Vier jonge meiden reizen af naar Toronto voor achtste seizoen 'Au Pairs'
- Forse besparingen op til bij BBC
- Rachel Rosier presenteert 'Adieu! Volgende kaart'
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer op Oerol Festival
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- JOE-dj Coen Swijnenberg maakt opwachting in 'Gooische Vrouwen' na bodywarmer-vergelijking
- Radio 2 Eregalerij eert Bart Peeters en Dana Winner voor hun leven vol muziek
- Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' op JOE
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' vanuit Weesp
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen'
Kijktip van de dag

Een Britse jongen van negentien Jay Slater, wil naar een festival op Tenerife. Tijdens de feestelijkheden raakt hij vermist. Zijn vrienden alarmeren de politie. En dan begint een hele lijdensweg voor de familie. Leeft hij nog? Is hij gestorven? Is er kwaad opzet in het spel of is er een ongeluk gebeurd?
'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.



































