Laatste aflevering van 'De Veiligheid van het Land' op Eén

Het Crisiscentrum is regelmatig in de weer met oefeningen om toekomstige dreigingen en risico's in te dammen of te voorkomen.
Tijdens 'Biogarden' wordt een biochemische aanslag op een pizzeria gesimuleerd om de communicatie en samenwerking tussen de verschillende diensten uit te testen. Portex is dan weer een grootschalige oefening onder leiding van de Antwerpse gouverneur, waarbij in de haven van Antwerpen een terroristische aanval op een schip wordt aangepakt. PNR (Passenger Name Record) is de nieuwste dienst van het Crisiscentrum. Met dit controlesysteem op passagierslijsten voor onder andere vliegverkeer neemt België het voortouw in Europa. Met PNR zouden de bewegingen van leden van terreurorganisaties of criminele organisaties gemakkelijker te traceren zijn.
Op de dienst permanentie van het Crisiscentrum staan ze scherp om te anticiperen op een nieuw fenomeen: de acties van de gele hesjes. Een vorige betoging is danig uit de hand gelopen en daarom worden dit keer de veiligheidsdiensten in zaal 15 samen geroepen om een nieuwe, niet toegelaten manifestatie op te volgen.
'Die oefeningen zijn echt belangrijk om onze procedures en infrastructuur te testen. Wij hebben dat nodig. We bereiden ons zo goed mogelijk voor op een noodsituatie, zodat we er kunnen op vertrouwen dat die procedures geoefend zijn en dat we daarmee structuur in de chaos kunnen creëren.' - Bart Raeymaekers, directeur-generaal Crisiscentrum
'Het noodplan kan je vergelijken met je brandverzekering. Dat moet je afsluiten of je dat nu wil of niet, maar je hoopt dat je dat nooit moet gebruiken.' - Leen Depuydt, directeur Noodplanning.
'Het grote voordeel van onze ‘profiling’ die we hier toepassen, is dat die gebaseerd is op harde informatie. Op betalingswijze, op moment van betaling, op moment van boeking. Die is niet gebaseerd op het uitzicht van mensen, die is niet gebaseerd op het feit of iemand te groot of te klein is, of te donker of te licht is.' - Gunter Ceuppens, directeur BelPIU
'De Veiligheid van het Land', vanaf 28 januari elke maandag om 21.30 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Ramon's Buitenkeuken' keert terug met een tweede seizoen op 24Kitchen
- Anniko van Santen presenteert 'AVROTROS Triviant'
- Nederlandse presentator Ruben Nicolai neemt plaats achter de quizdesk in 'Ik Weet Er Alles Van!'
- Proximus Pickx brengt de verhalen van Antwerp Pride Live 2026
- Wie is Banksy? Nieuwe KRO-NCRV-jeugdserie 'I AM – Investigation Art Mysteries' onderzoekt beroemde kunstmysteries
- 'Dit is de climax, ik ben betoverd': de lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Theatermaker Merel Pauw onthult haar bijzondere kijk op de wereld in 'Zomergasten'
- Jamine verschijnt als zeemeermin en deelt het bijzondere verhaal achter haar transitie in 'B&B Zoekt Lief'
- Dit verandert er bij NOS voor het nieuwe Eredivisie-seizoen
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2'
Kijktip van de dag

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).
'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.



































