Laatste aflevering 'Taboe' met mensen die leven met dementie

In de laatste aflevering van 'Taboe' gaat Philippe op vakantie met mensen die leven met dementie: Hilaire samen met zijn partner Erika, Greta met haar dochter Mieke, Fien wiens mama Noëlla in een woonzorgcentrum woont, en Benny met zijn vrouw Martine.
Allemaal mensen met verschillende leeftijden en relaties, maar telkens iemand met dementie en zijn of haar mantelzorger. Want leven met dementie, dat doe je niet alleen. Tijdens hun week samen gaan ze kegelen op café, een ijsje eten en genieten van het gezellig samenzijn in het prachtige vakantiehuis.
De gasten:
Fien (26) is mantelzorger voor haar mama Noëlla die jongdementie heeft. Noëlla is 54 en woont al sinds enkele jaren in een woonzorgcentrum, ze was eerder te zien in het tweede seizoen van Restaurant misverstand. De mama van Fien was altijd een heel trotse, slimme en goedlachse vrouw maar toen dat begon te veranderen, werd er aan de alarmbel getrokken. De diagnose van jongdementie en de daaropvolgende periode was erg zwaar voor Fien, voor haar broer en hun vader. De toekomst van de familie ziet er nu heel anders uit. Dat de kleinkinderen hun jonge oma Noëlla leren kennen terwijl ze al in het woonzorgcentrum woont, is voor de familie erg moeilijk om te aanvaarden. Maar met z’n allen geven ze dagelijks nog alle liefde en zorgen die hun mama en oma nodig heeft.
Benny (64) en Martine (65) zijn 43 jaar getrouwd en hebben samen 2 kinderen en 3 kleinkinderen. In 2019 wordt, vlak voor haar zestigste verjaardag, Alzheimer vastgesteld bij Martine. Martine vroeg bij de diagnose meteen of er een oplossing was: het antwoord is gekend. Nu, 6 jaar later, ziet het leven van Benny en Martine er heel anders uit. Ze praat weinig, zegt niets meer uit zichzelf en heeft bij alles hulp nodig. Benny draagt de zorg voor een groot stuk alleen, om anderen hier niet mee te belasten.
Greta (77) en Mieke (53) zijn moeder en dochter en een onafscheidelijk duo. 2 jaar geleden werd Greta plotseling vergeetachtig en kreeg ze last van evenwichtsstoornissen. De diagnose: vasculaire dementie en Alzheimer. Enkele jaren voordien heeft Greta haar man aan dezelfde ziekte moeten afgeven, dus moeder en dochter weten wat hen te wachten staat. Greta woont in een woonzorgcentrum waar Mieke werkt en ze proberen samen nog zoveel mogelijk te lachen en plezier te maken.
Erika (51) en Hilaire (63) leerden elkaar 9 jaar geleden kennen via Facebook en de vonk sloeg meteen over. De diagnose van dementie komt voor Hilaire een paar maanden na de start van zijn pensioen. Hij heeft een zeer specifieke vorm van dementie, maar het zal nog een hele poos duren voor hij een precieze diagnose krijgt. De toekomst is dus heel onzeker, ook hoeveel tijd hem nog rest, maar Erika en Hilaire proberen zo positief mogelijk in het leven te staan en te genieten zoveel ze kunnen.
'Taboe', zondag 16 maart om 20.00 uur op VRT 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 17 september 2026
- De genomineerden voor de Gouden Televizier-Ring 2026 zijn bekend
- Bluffen, bedriegen en BN'ers op het verkeerde been zetten in derde seizoen 'Pokerface'
- Mediapartijen stellen gezamenlijke richtlijnen op voor AI-transparantie
- Ina Alberts ontvangt Bert van Leeuwen Prijs 2026
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney-reclame in 'Happy Hour'
- Koor zonder stembanden laat de jury niet onberoerd in 'Got Talent'
- 'South Park' keert terug met seizoen 29 na zesde Emmy-winst
- Jade Mintjens ergert zich aan huishoudens waar je je schoenen moet uitdoen: 'Wat is het volgende? Een metaaldetector?'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Zaterdag schotelt 'FM op 5' je dit muzikale menu voor
- Vincent Fierens maakt dromen waar op 'YES Day'
- Qmusic stunt met Het Geluid: verlossende antwoord hangt al op straat
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent'
Kijktip van de dag

Op een ochtend vliegt een mooie sierduif de kamer van Jef en Ida binnen. Jef is in de wolken en ontfermt zich over het diertje. Rikki wil op leercontract en Rik probeert vuile Juul te overtuigen om hem in zijn garage te laten werken.
'Lili en Marleen', om 18.10 uur op VTM.



































