Laatste aflevering 'Taboe' met mensen die leven met dementie

In de laatste aflevering van 'Taboe' gaat Philippe op vakantie met mensen die leven met dementie: Hilaire samen met zijn partner Erika, Greta met haar dochter Mieke, Fien wiens mama Noëlla in een woonzorgcentrum woont, en Benny met zijn vrouw Martine.
Allemaal mensen met verschillende leeftijden en relaties, maar telkens iemand met dementie en zijn of haar mantelzorger. Want leven met dementie, dat doe je niet alleen. Tijdens hun week samen gaan ze kegelen op café, een ijsje eten en genieten van het gezellig samenzijn in het prachtige vakantiehuis.
De gasten:
Fien (26) is mantelzorger voor haar mama Noëlla die jongdementie heeft. Noëlla is 54 en woont al sinds enkele jaren in een woonzorgcentrum, ze was eerder te zien in het tweede seizoen van Restaurant misverstand. De mama van Fien was altijd een heel trotse, slimme en goedlachse vrouw maar toen dat begon te veranderen, werd er aan de alarmbel getrokken. De diagnose van jongdementie en de daaropvolgende periode was erg zwaar voor Fien, voor haar broer en hun vader. De toekomst van de familie ziet er nu heel anders uit. Dat de kleinkinderen hun jonge oma Noëlla leren kennen terwijl ze al in het woonzorgcentrum woont, is voor de familie erg moeilijk om te aanvaarden. Maar met z’n allen geven ze dagelijks nog alle liefde en zorgen die hun mama en oma nodig heeft.
Benny (64) en Martine (65) zijn 43 jaar getrouwd en hebben samen 2 kinderen en 3 kleinkinderen. In 2019 wordt, vlak voor haar zestigste verjaardag, Alzheimer vastgesteld bij Martine. Martine vroeg bij de diagnose meteen of er een oplossing was: het antwoord is gekend. Nu, 6 jaar later, ziet het leven van Benny en Martine er heel anders uit. Ze praat weinig, zegt niets meer uit zichzelf en heeft bij alles hulp nodig. Benny draagt de zorg voor een groot stuk alleen, om anderen hier niet mee te belasten.
Greta (77) en Mieke (53) zijn moeder en dochter en een onafscheidelijk duo. 2 jaar geleden werd Greta plotseling vergeetachtig en kreeg ze last van evenwichtsstoornissen. De diagnose: vasculaire dementie en Alzheimer. Enkele jaren voordien heeft Greta haar man aan dezelfde ziekte moeten afgeven, dus moeder en dochter weten wat hen te wachten staat. Greta woont in een woonzorgcentrum waar Mieke werkt en ze proberen samen nog zoveel mogelijk te lachen en plezier te maken.
Erika (51) en Hilaire (63) leerden elkaar 9 jaar geleden kennen via Facebook en de vonk sloeg meteen over. De diagnose van dementie komt voor Hilaire een paar maanden na de start van zijn pensioen. Hij heeft een zeer specifieke vorm van dementie, maar het zal nog een hele poos duren voor hij een precieze diagnose krijgt. De toekomst is dus heel onzeker, ook hoeveel tijd hem nog rest, maar Erika en Hilaire proberen zo positief mogelijk in het leven te staan en te genieten zoveel ze kunnen.
'Taboe', zondag 16 maart om 20.00 uur op VRT 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Axel Daeseleire zoekt nieuwe verhalen voor 'Erfgenaam Gezocht' op VTM
- 'De Bondgenoten' wint Gouden Televizier-Ring 2026: dit zijn alle winnaars
- Huub Stapel bekijkt het jaar vanuit vogelperspectief
- BN'ers opgejaagd door 'Premiejagers' in nieuwe realitycompetitie op SBS6
- 'De Grannies van Amsterdam' krijgen vierde seizoen en gaan internationaal
- Asielminister Bart van den Brink bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Maike Meijer is eerste 'Geknipte Gast' van het nieuwe seizoen
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































