Laatste aflevering 'Taboe' met mensen die leven met dementie

In de laatste aflevering van 'Taboe' gaat Philippe op vakantie met mensen die leven met dementie: Hilaire samen met zijn partner Erika, Greta met haar dochter Mieke, Fien wiens mama Noëlla in een woonzorgcentrum woont, en Benny met zijn vrouw Martine.
Allemaal mensen met verschillende leeftijden en relaties, maar telkens iemand met dementie en zijn of haar mantelzorger. Want leven met dementie, dat doe je niet alleen. Tijdens hun week samen gaan ze kegelen op café, een ijsje eten en genieten van het gezellig samenzijn in het prachtige vakantiehuis.
De gasten:
Fien (26) is mantelzorger voor haar mama Noëlla die jongdementie heeft. Noëlla is 54 en woont al sinds enkele jaren in een woonzorgcentrum, ze was eerder te zien in het tweede seizoen van Restaurant misverstand. De mama van Fien was altijd een heel trotse, slimme en goedlachse vrouw maar toen dat begon te veranderen, werd er aan de alarmbel getrokken. De diagnose van jongdementie en de daaropvolgende periode was erg zwaar voor Fien, voor haar broer en hun vader. De toekomst van de familie ziet er nu heel anders uit. Dat de kleinkinderen hun jonge oma Noëlla leren kennen terwijl ze al in het woonzorgcentrum woont, is voor de familie erg moeilijk om te aanvaarden. Maar met z’n allen geven ze dagelijks nog alle liefde en zorgen die hun mama en oma nodig heeft.
Benny (64) en Martine (65) zijn 43 jaar getrouwd en hebben samen 2 kinderen en 3 kleinkinderen. In 2019 wordt, vlak voor haar zestigste verjaardag, Alzheimer vastgesteld bij Martine. Martine vroeg bij de diagnose meteen of er een oplossing was: het antwoord is gekend. Nu, 6 jaar later, ziet het leven van Benny en Martine er heel anders uit. Ze praat weinig, zegt niets meer uit zichzelf en heeft bij alles hulp nodig. Benny draagt de zorg voor een groot stuk alleen, om anderen hier niet mee te belasten.
Greta (77) en Mieke (53) zijn moeder en dochter en een onafscheidelijk duo. 2 jaar geleden werd Greta plotseling vergeetachtig en kreeg ze last van evenwichtsstoornissen. De diagnose: vasculaire dementie en Alzheimer. Enkele jaren voordien heeft Greta haar man aan dezelfde ziekte moeten afgeven, dus moeder en dochter weten wat hen te wachten staat. Greta woont in een woonzorgcentrum waar Mieke werkt en ze proberen samen nog zoveel mogelijk te lachen en plezier te maken.
Erika (51) en Hilaire (63) leerden elkaar 9 jaar geleden kennen via Facebook en de vonk sloeg meteen over. De diagnose van dementie komt voor Hilaire een paar maanden na de start van zijn pensioen. Hij heeft een zeer specifieke vorm van dementie, maar het zal nog een hele poos duren voor hij een precieze diagnose krijgt. De toekomst is dus heel onzeker, ook hoeveel tijd hem nog rest, maar Erika en Hilaire proberen zo positief mogelijk in het leven te staan en te genieten zoveel ze kunnen.
'Taboe', zondag 16 maart om 20.00 uur op VRT 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vanaf dan kijk je naar het nieuwe seizoen van 'Familie'!
- 'Ramon's Buitenkeuken' keert terug met een tweede seizoen op 24Kitchen
- Anniko van Santen presenteert 'AVROTROS Triviant'
- Nederlandse presentator Ruben Nicolai neemt plaats achter de quizdesk in 'Ik Weet Er Alles Van!'
- Proximus Pickx brengt de verhalen van Antwerp Pride Live 2026
- Zo trapt Ziggo Sport het nieuwe voetbalseizoen af
- 'Dit is de climax, ik ben betoverd': de lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Theatermaker Merel Pauw onthult haar bijzondere kijk op de wereld in 'Zomergasten'
- Jamine verschijnt als zeemeermin en deelt het bijzondere verhaal achter haar transitie in 'B&B Zoekt Lief'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2'
Kijktip van de dag

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).
'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.



































