Laatste aflevering 'Sergio & Axel: Van de Kaart' brengt de heren naar Japan

dinsdag 12 november 2019

Sergio Herman en Axel Daeseleire trekken voor hun laatste reis naar Sergio's absolute droombestemming: Japan. Een land dat hem al jaren inspireert en waar hij zelfs zijn restaurant Blueness op baseerde, maar waar hij opvallend genoeg nog nooit is geweest.

Tijd om samen met Axel de keuken en soms bizarre cultuur te ontdekken. 'Japan is voor mij een natte droom, een fascinatie', vertelt Sergio. 'Het is de zoektocht en het zien van perfectie. Alles gebeurt hier volgens traditie en metier. Van generatie op generatie. Ik heb de reis lang uitgesteld uit schrik dat de realiteit een desillusie zou zijn, maar dit is een ultieme ervaring.'


Die ultieme ervaring start voor Sergio en Axel bij de beste sushichef ter wereld. Zijn typisch Japanse werklust en drang naar perfectie zijn voor Sergio heel herkenbaar. 'Ik sliep zelf ook amper 3 uur per nacht en heb mijn 2 oudste kinderen niet echt zien opgroeien', vertelt hij. Tijdens een bezoek aan een tempel staat de chef stil bij het verlies van zijn doodgeboren zoontje Josha. 'Het is een deel van ons leven en ik sta er elke dag bij stil. De dag dat hij dood ter wereld is gekomen, zijn pijnlijke herinneringen. Nu kunnen we er anders naar kijken en aanvaarden we dat. Ik draag altijd een ketting die me aan hem doet denken. Het is de gesmolten trouwring van mijn vader, met een vingerafdruk van hem en van Josha.'

Met de nachttrein reist het duo richting Osaka, waar ze om 4u verwacht worden op een visveiling, die wereldberoemd is voor de tonijn. Al is Axel vooral benieuwd naar die andere delicatesse: kogelvis. De vis is 30 keer dodelijker dan een gifslang en ook Sergio heeft hem nog nooit geproefd. Van de ene delicatesse gaat het naar de andere: een tempura van vissperma. 'Het lijkt wel een mengeling van opgeklopte room en meringue', concludeert Sergio.  In de keizerlijke hoofdstad Kioto beleven ze een Japanse traditie uit de tijd van de Samoerai en dineren ze met één van de weinige geisha’s die het land nog heeft.

Het land van de rijzende zon heeft veel verschillende gezichten en verborgen kantjes, die Sergio en Axel niet uit de weg gaan. Het klinkt als een trip om nooit te vergeten, maar kunnen de torenhoge verwachtingen van de chef ingelost worden?

Sergio & Axel: Van de Kaart', woensdag 13 november om 21.40 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

In de slotaflevering reist Alice naar Spanje op zoek naar de wortels van het Romeinse rijk. Om de macht te grijpen over de Middellandse Zee moesten de Romeinen eerst afrekenen met de Carthagers - een volk waarvan de ware identiteit pas dit jaar werd onthuld dankzij baanbrekend DNA-onderzoek. Van de ruïnes van Tarragona tot het indrukwekkende Romeinse theater van Cartagena ontmoet Alice archeologen en historici die haar reis naar een onverwacht ontroerend einde brengen.

'Roman Empire by Train', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:20
    Het weer
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:35
    Geen uitzending
    05:40
    Kabouter Plop
  • 01:30
    Geen uitzending
    10:00
    My Kitchen Rules
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 00:35
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:50
    Geen uitzending
    06:25
    A Small Light
  • 02:45
    Pawn Stars
    02:25
    Geen uitzending
  • 02:35
    First on Scene
    02:20
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:25
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:13
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:42
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:45
    Pasta & Risotto
    02:20
    BBQ Vanavond?!
  • 02:15
    London Kills
    01:40
    Agatha Christie's Marple
  • 02:25
    Below Deck Sailing Yacht
    02:40
    NCIS
  • 02:50
    NOS Journaal Laat
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 00:15
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    06:01
    Timmy tijd