Laatste aflevering 'Sergio & Axel: Van de Kaart' brengt de heren naar Japan

dinsdag 12 november 2019

Sergio Herman en Axel Daeseleire trekken voor hun laatste reis naar Sergio's absolute droombestemming: Japan. Een land dat hem al jaren inspireert en waar hij zelfs zijn restaurant Blueness op baseerde, maar waar hij opvallend genoeg nog nooit is geweest.

Tijd om samen met Axel de keuken en soms bizarre cultuur te ontdekken. 'Japan is voor mij een natte droom, een fascinatie', vertelt Sergio. 'Het is de zoektocht en het zien van perfectie. Alles gebeurt hier volgens traditie en metier. Van generatie op generatie. Ik heb de reis lang uitgesteld uit schrik dat de realiteit een desillusie zou zijn, maar dit is een ultieme ervaring.'


Die ultieme ervaring start voor Sergio en Axel bij de beste sushichef ter wereld. Zijn typisch Japanse werklust en drang naar perfectie zijn voor Sergio heel herkenbaar. 'Ik sliep zelf ook amper 3 uur per nacht en heb mijn 2 oudste kinderen niet echt zien opgroeien', vertelt hij. Tijdens een bezoek aan een tempel staat de chef stil bij het verlies van zijn doodgeboren zoontje Josha. 'Het is een deel van ons leven en ik sta er elke dag bij stil. De dag dat hij dood ter wereld is gekomen, zijn pijnlijke herinneringen. Nu kunnen we er anders naar kijken en aanvaarden we dat. Ik draag altijd een ketting die me aan hem doet denken. Het is de gesmolten trouwring van mijn vader, met een vingerafdruk van hem en van Josha.'

Met de nachttrein reist het duo richting Osaka, waar ze om 4u verwacht worden op een visveiling, die wereldberoemd is voor de tonijn. Al is Axel vooral benieuwd naar die andere delicatesse: kogelvis. De vis is 30 keer dodelijker dan een gifslang en ook Sergio heeft hem nog nooit geproefd. Van de ene delicatesse gaat het naar de andere: een tempura van vissperma. 'Het lijkt wel een mengeling van opgeklopte room en meringue', concludeert Sergio.  In de keizerlijke hoofdstad Kioto beleven ze een Japanse traditie uit de tijd van de Samoerai en dineren ze met één van de weinige geisha’s die het land nog heeft.

Het land van de rijzende zon heeft veel verschillende gezichten en verborgen kantjes, die Sergio en Axel niet uit de weg gaan. Het klinkt als een trip om nooit te vergeten, maar kunnen de torenhoge verwachtingen van de chef ingelost worden?

Sergio & Axel: Van de Kaart', woensdag 13 november om 21.40 uur bij VTM.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Februari 1954: Marilyn Monroe onderbreekt haar huwelijksreis in Japan en vliegt naar het door oorlog verscheurde Korea. Voor meer dan 100.000 uitgeputte soldaten staat ze op het podium - voor het eerst in haar leven écht op een podium - en zingt ze zich de ziel uit haar lijf in de ijzige kou. Het is het moment waarop Marilyn Monroe ophoudt een filmster te zijn en zichzelf ontdekt als iets veel groters. Via gerestaureerde archiefbeelden duikt deze documentaire in een weinig bekend maar bepalend hoofdstuk uit haar leven.

'Marilyn Monroe: The Rise of an Icon', om 20.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:30
    Lou
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:25
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 06:35
    Dropje
    06:00
    Tik Tak
  • 06:30
    Heidi
    02:00
    The Good Doctor
  • 01:30
    Geen uitzending
    10:45
    GPs: Behind Closed Doors
  • 06:00
    Qmusic
    01:55
    How I Met Your Mother
  • 02:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:40
    Manifest
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Blue Bloods
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:20
    911 Crisis Center
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:10
    Without a Trace
  • 04:19
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:39
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:20
    Open Vuur
    03:40
    Meat Timon
  • 06:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    02:40
    Vienna Blood
  • 06:00
    First Dates Australia
    02:00
    Below Deck Mediterranean
  • 06:30
    Nederland in Beweging
    02:05
    NOS Journaal Laat
  • 00:05
    Buitenhof
    02:25
    Nieuwsuur
  • 06:40
    Raad eens hoeveel ik van je hou
    02:00
    Carrie op Vrijdag