Koen Wauters volgt Tom Boonen tot in Qatar

Tom Boonen was eigenlijk liever mountainbiker geworden. 'Maar daar was niets mee te verdienen', zegt hij al lachend. In de tweede aflevering van het bijzondere portret dat Koen Wauters het voorbije jaar van Tom draaide, krijgen we opnieuw een heel verrassende kant van de sprinter te zien.
Tom houdt ook van stevige paardenkracht uit motoren. Zeker in de zomer, dan doet hij het iets rustiger aan en kan hij zich amuseren met zijn vrienden. Koen Wauters vertrekt samen met Tom en enkele van zijn vrienden naar een zandgroeve in Lommel waar ze de oude opgelapte 4x4 van Tom uitgebreid gaan testen. En Koen heeft voor een verrassing gezorgd: de Parijs-Dakar Jeep van Dakar-legende Jacky Loomans. Heeft Koen een nieuwe copiloot gevonden voor zijn volgend rally–avontuur? Of is Tom té roekeloos? 'Het probleem met Tom is dat hij veel te weinig schrik heeft', vreest Koen.
Ondertussen begint zijn beslissing er na Parijs-Roubaix 2017 mee te stoppen, te dagen. Elke van de wedstrijden in de wielerkalender die hij nu rijdt, rijdt hij voor het laatst. Wat weemoedig vertrekt hij naar zijn laatste WK in Qatar. 'De eerste keer dat ik me ervan bewust wordt dat alles de laatste keer wordt', mijmert hij.
Het WK wielrennen in Qatar ging door op een parcours dat Tom zou moeten liggen. Hij had er dan ook geweldig hard zijn zinnen op gezet. Koen vertrok mee naar Qatar samen met vader Andre Boonen, broer Sven en heel wat Belgische supporters.
In Qatar volgt Koen de voorbereiding op de koers van nabij en maakt hij kennis met de Belgische ploeg en hun coach Kevin De Weert. De verschroeiende hitte in Qatar wordt niet door alle renners even goed verteerd, maar Tom heeft er duidelijk niet al te veel last van. Ook Koen waagt zich onder een loodzware hemel op de fiets.
Na een paar dagen arriveert ook Lore, moeder Boonen en de tweeling Jacqueline en Valentine voor wat dagen vakantie samen. Koen wordt prompt gepromoveerd tot parttime babysit. Lore volgt met Koen de koers op haar hotelkamer, maar voelt zich heel onwennig. 'Wat moet ik hier doen? Thuis begin ik tijdens de koers normaal van alles te doen, zoals kasten uitkuisen. Maar hier? Ik heb geen was, ik heb geen strijk (zucht)!'
Nog een paar maanden en het is gedaan, beseft het koppel. Tom en Lore gaan dan veel tijd hebben om met de kinderen door te brengen. 'In september gaat Lore opnieuw werken. Maar eerst gaan we na mijn afscheid toch eerst drie maand heel de tijd samen zijn met de kinderen', aldus Tom.
'Tom Boonen: My Ride, My Fight, My Life' werd in opdracht van VTM gemaakt door Borgerhoff & Lamberigts in coproductie met Zebra63.
'Tom Boonen: My Ride, My Fight, My Life', maandag 3 april om 21.55 uur op VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe EO-serie 'Klinkt als een sekte' met Israel van Dorsten
- Nieuwe dramaserie 'Rust en Vreugd' bij MAX op NPO 1
- 'Ivo op Zondag' keert terug met nieuwe rubriek over bijzondere vriendschappen
- Ziggo Sport introduceert nieuwe F1 show 'Race Café: Na de GP'
- Nieuw seizoen van 'Body Cam' op Discovery
- MXGP en MX2 weer van start op Play Sports
- Ziggo Sport zet vrouwen in de spotlight op Internationale Vrouwendag
- Indringende documentaire 'KAMAY' te zien op VRT Canvas op Internationale Vrouwendag
- Dit staat bij de Disney Channels voor je klaar in maart
- 'Je Zal Het Maar Hebben Junior' met Fedde en Xin
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke'
Kijktip van de dag

Na overleg met de psychologen beslist Philippe om Veronica op een heel kordate manier bloot te stellen aan haar angst voor water. Peter krijgt steeds meer grip op zijn vliegangst tot hij zijn grootste angst onder ogen moet komen en echt alle controle moet loslaten. Philippe wil Mies en Nel helpen bij het overwinnen van hun podiumangst. De tweeling kan prachtig zingen, alleen niet voor publiek en zeker niet voor een jury. Philippe ziet alvast een eerste logische stap voor hen: meedoen aan een auditie.
'Gene Paniek', om 20.05 uur op VRT 1.



































