Knikkende knieën voor de songs van Stef Kamil Carlens

zondag 26 mei 2019

Hij laat week na week een diepe indruk na op zijn 'Liefde voor Muziek'-collega's en tovert hun nummers om tot absolute parels.

Op maandag 27 mei lopen de zenuwen bij de artiesten dan ook extra hoog op wanneer ze in het uitgebreide repertoire van Stef Kamil Carlens duiken. Iedereen haalt nog een laatste keer alles uit de kast om Stef Kamil de muzikale avond van zijn leven te bezorgen.


Stef Kamil Carlens is niet alleen een muzikaal, maar ook een creatief talent. 'Mijn vader is schilder-tekenaar dus ik ben opgegroeid tussen de verfpotten en potloden', vertelt hij. 'Er was ook altijd veel muziek aanwezig.' De muzikale waters die hij heeft doorzwommen zijn indrukwekkend en eclectisch. Samen met Tom Barman was hij één van de bezielers van dEUS. 'Nadat Suds & Soda op MTV in de VS kwam, is het heel snel gegaan', klinkt het. 'We speelden in heel Europa, maar waren heel jong. Onze band had alle kinderziektes die dat soort bands krijgen.' In 1996 verliet hij de groep om zich meer op zijn eigen band Zita Swoon te richten.

Ilse DeLange trapt de avond af met Josiesomething. En daar is ze best nerveus voor. 'Ik sta te shaken. Ik ben best wel fan en wil het zo graag goed doen.' Ook Bart Kaëll heeft gezweet voor zijn performance, maar dan vooral bij de songkeuze. 'Ik sta het verst van jou af', geeft hij toe. 'Ik leef in een wereld van strofes, bridges en refreinen. Maar ik heb de refreinen moeten zoeken tussen de strofes (lacht).' Het refrein dat hij aan Hot Hotter Hottest geeft, klinkt alvast catchy en zomers.

Zelfs bij de meest ervaren zanger van de groep borrelen de zenuwen op als hij voor Stef Kamil mag performen. Jan Leyers hoorde de eerste zin van Pretty Girl en was direct verkocht. Zijn aanstekelijke versie brengt iedereen in feeststemming. De broers van Kommil Foo gaan voor een song die ze ooit op café hoorden en die Raf meteen raakte: Jintro & The Great Luna. 'Ik was 17 toen ik dat schreef, die puber zit nog een beetje in de tekst. Jullie tillen hem naar een ander niveau', aldus Stef Kamil.

Naar het optreden van Laura Tesoro is Stef Kamil razend benieuwd. 'Zij heeft al heel wat songs op een funky manier aangepakt en ik ben er zeker van dat ze vanavond nog een tandje gaat bijsteken.' Dat doet Laura ook. Zij giet een pittige Laura-saus over Thinking About You All The Time, een song waar geen refrein in zit. 'Zát', corrigeert Laura… Milow koos voor Tv Song, dat voor hem absoluut niet mocht ontbreken. In de clip figureerde acteur Benoît Poelvoorde, voor zijn grote bekendheid. 'Ik heb geen zinnen veranderd, dat durfde ik niet.' Milows versie komt wel stevig binnen. 'Dit was 1.000 keer meer dan ik had gehoopt', sluit Stef Kamil overweldigd af. Als bedankje trakteert hij iedereen op een eigen versie van Captain Of A Shipwreck van Neil Diamond.

'Liefde voor Muziek', maandag 27 mei om 20.35 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:30
    Van Vlees en Bloed
    22:20
    Loslopend wild
  • 21:50
    The Zone of Interest
    23:32
    Het weer
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:45
    Gooische Vrouwen
    22:40
    Sergio Over De Grens
  • 20:30
    Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
    22:50
    The Boogeyman
  • 20:30
    The Devil Wears Prada
    22:30
    Long Shot
  • 21:35
    Police Interceptors
    22:30
    Act of Valor
  • 21:20
    Allegiance
    00:25
    Suits
  • 21:50
    Nonkel Jef
    22:20
    De Planckaerts
  • 21:10
    Blind Gekocht
    22:25
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 22:00
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 20:35
    Noah
    23:10
    10,000 B.C.
  • 21:15
    Zo Man Zo Vrouw
    22:55
    Naked Attraction
  • 21:30
    Forensic Factor: A New Era
    22:35
    Stolen Baby: The Murder of Heidi Broussard
  • 21:34
    Trends Talk
    22:08
    Fleet TV
  • 21:56
    Het zelfbouwhuis
    22:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 21:45
    Becoming Meewis
    22:25
    De Smaaktoerist
  • 21:00
    Ripper Street
    22:05
    The Doctor Blake Mysteries
  • 20:00
    Glory Road
    22:05
    Bob's Burgers
  • 21:35
    Even tot hier
    22:35
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    Dit is de Week
  • 21:20
    L'affaire Laura Stern