Knettergekke wereldrecordpoging in 'Belgium's Got Talent'

Vrijdag 4 oktober maken Dan Karaty, An Lemmens, Stan Van Samang en Jens Dendoncker zich op voor een auditieaflevering vol verrassingen, primeurs en recordpogingen in 'Belgium's Got Talent'.
Zo maken de juryleden kennis met een dove dragqueen die playbackt, ontdekken ze wat 'sportstapelen' en 'drone dansen' precies is, én worden ze uitgenodigd op een kermis voor een knettergekke uitdaging. Vorige week zagen maar liefst 975.000 kijkers, goed voor 44,3% marktaandeel (VVA 18-54, live+4), hoe er opnieuw twee Golden Buzzers werden uitgedeeld in de derde auditieaflevering. Die van jurylid Dan Karaty ging naar de danscrew The Movement Theory, de kijkers thuis kozen voor de duizelingwekkende stunts van Turnclub Athena.
De eerste verrassing van de avond krijgt de jury wanneer Koen en Laura hen naar de kermis sturen. Daar wacht Robin Demyttenaere (37, Aalter) hen op. Robin is zot van kermisattracties en in het bijzonder van de Eclipse, een ronddraaiende arm die 50 meter hoog gaat. Daar wil hij 24 uur aan een stuk in blijven zitten. Het vorige record, 10 uur, staat al op Robins naam. Maar kan hij – en zijn maag – dat ook een volledige dag én nacht volhouden? Bram Bex (16, Kuringen) is ook een recordhouder, maar dan in het 'speedstacken' of sportstapelen. In België is de discipline, waarbij bekers gestapeld en terug afgebroken worden, nog niet zo bekend. Bram hoopt zijn eigen record in 100 seconden te verbreken. Stan is verbaasd van hoe 'bovennatuurlijk snel' het gaat. En ook Jens is onder de indruk: 'Ik heb wel eens bekers op Rock Werchter gestapeld, maar dat is toch nét iets anders'.
Dragqueen Lola McQueen (31, Antwerpen) werd doof geboren, maar dat houdt haar niet tegen om haar grote droom na te jagen: optreden en playbacken. 'Ik voel de muziek via vibraties en toon dan hoe ik die interpreteer', legt Lola uit. 'Doof zijn is voor mij geen beperking, maar net een verrijking.' Stan, die zelf leeft voor muziek, is meteen geëmotioneerd door haar act.
'Een heerlijk gemengde groep', dat is danscrew Dancelot AndLights (16-28, Gent), waarin vrouwen, mannen én een drone samen dansen. Hun choreografie gaat over de invloed van technologie op de samenleving. 'Iedereen reageert anders op de veranderende maatschappij en al die verschillende emoties zitten in onze dans', vertellen ze. Geen drone voor de acrobate Katie Kirkland (34, Lommel), zij doet haar act met een… paraplu. Die hangt in de lucht en gebruikt ze om haar lichaam rond te slingeren.
Peter Wijnen (50, Roosendaal) hult zijn optreden in één groot mysterie. Hij wil noch aan Koen en Laura, noch aan de juryleden op voorhand verklappen wat hij precies komt doen. Het enige wat hij kwijt kan, is dat hij ook al deelnam aan 'Holland’s Got Talent', maar dat 'Nederland er nog niet klaar voor was'. Zijn onze juryleden dat wel? Wat De Vier Vendeliers (17-32, Pulderbos) komen doen in 'Belgium's Got Talent' is daarentegen meteen duidelijk. Vendelzwaaien is niet de populairste sport en daar hoopt het viertal met hun deelname verandering in te brengen.
Met C-FAM (11-28, Turnhout en verspreid over heel België en Nederland) is meteen het hele podium gevuld. De energieke dansgroep is een mix van jongens en meisjes uit de Benelux. De passie voor dansen bracht hen naar eigen zeggen samen. Singer-songwriter Wayne Matthews (26, Ingelmunster) heeft alleen zijn gitaar meegebracht naar de Stadsschouwburg. Zijn familie en vrienden weten nog niets van zijn deelname. Hij hoopt te verrassen met een autobiografisch nummer.
'Mijn favoriete outfits tot nu toe', zegt An Lemmens als Ann-Sophie & Maya (11, Lot) als kapiteintjes op het podium komen. Zij doen aan jazz, een ondervertegenwoordigde dansstijl, vinden ze zelf. De mascotte van urban hiphopgroep Army of Lionz (13-27, Ninove) is een leeuw. 'Moeten we schrik krijgen van jullie act?', vraagt Stan zich af. Kunnen de dansers doorstoten naar de volgende ronde?
'Belgium's Got Talent', vrijdag 4 oktober om 20.40 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Roses Are Blue bundelt Europese activiteiten onder één naam en verwerft 100% van Fabiola Group
- Acteur Walter Michiels (Pico uit ‘FC De Kampioenen’) overleden na euthanasie
- Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte sluiten de week af in nieuw tv-programma 'Jan-Willem Ruimt Op!'
- Wie scoort de meeste punten met de badkamer in 'Huis Gemaakt'?
- Kijkcijfers: dinsdag 28 april 2026
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': vastlopen door digitalisering van de zorg
- NTR herhaalt vrijdag documentaire over Dick Matena
- Winkelmandstress en gerechten 'zoals vocht uit een putteke'
- Viktor Verhulst geraakt door verhaal van Silvie in 'Brieven Aan Samson'
- 'Wortelboer en Van Rossem' donderdag over de dood
- Qmusic-dj Domien Verschuuren krijgt eigen tulp in de Keukenhof vanwege 20-jarig radio-jubileum
- Q-Beach House blijft aan Belgische kust: Oostende verlengt succesformule tot 2032
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'?
Kijktip van de dag

In de aanloop naar haar huwelijk merkt Máxima dat het leven aan het hof zwaarder weegt dan ze had voorzien. Haar verlangen naar zelfstandigheid botst met de strenge koninklijke regels. Terwijl de gebeurtenissen van 11 september de wereld op zijn kop zetten, groeit haar band met de schoonfamilie. Op de dag van de indrukwekkende bruiloft voelt ze echter het gemis van haar eigen familie, een gemis dat haar een traan doet laten.
'Máxima', om 21.40 uur op VTM.



































